Skocz do zawartości

Acl


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób se test szuflady.

Nie za bardzo potrafię i wyciągać z niego wnioski, jak to zrobić mniej więcej i co oznacza co?

 

k**** boję się strasznie jak rozjebałem znowu to pewnie z 2 operacje ponownie i o tym sezonie w amatorskiej lidze mogę zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolano spuchło nie jakoś strasznie ale spuchło, wgl to uczucie tego chrupnięcia było takie z dwóch stron kolana jakby coś puściło po prostu...może to to więzadło spod śrub wyszło?

 

Ja pi****le jeżeli tak to mam z 8 miechów w plecy, do tego 2 operacje pewnie na które trzeba będzie czekać, maciek ty miałeś kumpla co ponownie rozwalił wiesz jak to przebiega? i jak on się ma?

 

W czwartek lekarz...wszystkiego się może dowiem. spróbuje zaraz szyne zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kumpel, tylko chłopak, który miał rehabilitacje w tym samym czasie co ja. On był jakoś w 3 miesiącu, może pod koniec drugiego i wtedy zerwał ponownie, a ja akurat kończyłem rehablitację, więc nie mam pojęcia jak to dalej u niego przebiegało.

Ale coś mi się obiło o uszy, że od razu tej rekonstrukcji zrobić nie można, tylko najpierw jakiś zabieg, gdzie to wszystko wyczyszczą czy cuś i dopiero później rekonstrukcja (ale to było dawno więc nie dam sobie ręki uciąć, że tak jest faktycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy przy zerwaniu więzadeł bocznych nie krzyżowych są jakieś chrupnięcia?

 

Mam pełen wyprost po urazie chwilę miałem i teraz 2 dni po też mam pełen, obrzęk duży, zgięcie troszkę się zmniejszyło w porównaniu z tym co było przy zdrowej już zoperowanej nodze

 

Ból z zewnętrznej strony kolana, jutro dopiero wieczorem lekarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy przy zerwaniu bocznych jest chrupnięcie, ja to przy krzyżowych nie miałem chrupnięć, a u niektórych słychać taki strzał, jak się więzadło zrywa.

 

Może dlatego, że ja stopniowo sobie je zerwałem, najpierw naderwania i w końcu całkiem poszło, nawet niewiem kiedy, luz w kolanie robil mi się co raz większy do tego stopnia, że na każdym treningu w stabilizatorze mi kolano leciało... i to c***owe uczucie więzadeł, jakbyś miał zemdleć.

 

A co do mniejszego zgięcia, to normalne przy dużym obrzęku, automatycznie zakres ruchu się zmniejsza.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza i powiedział, że nie ma niestabilności i że jest pewien, że więzadło nie jest uszkodzone, pytałem się czy to może być jakieś skręcenie czy coś powiedział że możliwe ale nic pewnego

 

Mam jakieś dziwne przeczucie ale chyba nie możliwe żeby on przy badaniach itd przy teście szuflady tego nie wykrył no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gitara. Już w sumie przekreśliłem swoje szansę na grę w tym sezonie, może jednak się uda, teraz z 2-4 tygodnie przerwy od sportu, i pójdę jeszcze raz na kontrolę

 

Tylko zastanawiają mnie te chrupnięcia, czy to mogło tak być przy skreceniu kolana? Co to chrupło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy przy zerwaniu więzadeł bocznych nie krzyżowych są jakieś chrupnięcia?

nawet po acl miałem nieraz chrupnięcia ,strzelanie i inne duperele. norma . nie ma co się przejmować. nawet mi puchło czasami. jeśli jeszcze potrafisz chodzić to znaczy że nic się nie stało. po operacji acl jakbyś znowu coś rozpierdolił to czeka Cię renta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w nogę, w sumie podawałem tylko sobie, dostałem piłkę od kumpla i stałem bokiem do niej, chciałem ruszyć odepchnąć się obiema nogami w jej kierunku i zacząć biec, i chrupło mi coś tak jakby przeszło z prawej strony kolana do lewej, ból był ale nie duży, usiadłem na chwilę na murawie później zszedłem kuśtykając, opuchlizna duża zrobiła się dopiero jakoś 4 godziny później, narastała tak jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni c***a nie ufam mojemu lekarzowi, jak mi kolano nie uciekało jak pierwszy raz rozjebałem ACL, to może być tak, że on teraz jak mi robił test szuflady po prostu nie widział niestabilności?

 

Mroże kolano non stop lodem, opuchlizna schodzi, w sumie już chodzę normalnie bólu nie odczuwam, chyba, że lekki przy jakimś zwrocie...

 

I jak zginam i prostuje kolano leżąc na łóżku to czuje przy przejściu ze zgięcia do wyprostu, że coś tam w kolanie się prześlizguje tak jakby, wyślizguje spod czegoś i jest taki lekki ból...maciek ty miałeś ACL sprawdź może to jest normalne bo po operacji tego nie sprawdzałem?

 

Boję się, że czekają mnie 2 operacje i 8 miesięcy leczenia...i do tego trzeba będzie pewnie czekać w kolejkach na operacje, i sezon z głowy, boję się jak cholera...a dopóki nogi nie doprowadze do normalnego stanu i nie zagram trochę w kosza to się nie dowiem co mi jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nie potrafił określić co to dokładnie, tzn ciężko się od niego dowiedzieć coś dokładnie

 

http://i.picoodle.com/260j7mbn

 

Wiecie co to może być takie ześlizgiwanie, przeskakiwanie podczas przejścia ze zgięcia do wyprostu? Lekko bolesne czasami, a czasami tylko odczuwalne, nie wiem może rzepka mi się przesunęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.