Skocz do zawartości

[05/06] FBL #2


Szak

Rekomendowane odpowiedzi

Juz po drafcie. Niedlugo postaram sie wkleic jego wyniki.

Wyjasniam jedna watpliwosc. W czasie draftu zesmy zartowali, ze bedzie duzy ruch tuz po i lowienia na rynku wolnych agentow. Tego elementu nie ma, bo mi sie przypomnialo cos, co bylo juz wspominane wczesniej. Mianowicie to, ze teraz sklady sa po 12 zawodnikow + 3 na IL. Jako, ze draft mial 12 rund, to kazdy z was wyciagnal po 12 zawodnikow i dlatego nie szlo potem nikogo od razu wylowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj draft:

 

1. Tim Duncan

2. Steve Francis

3. Yao Ming

4. Ron Artest

5. Zach Randolph

6. Tyson Chandler

7. Jamaal Magloire

8. Andre Iguodala

9. Joel Przybilla

10. Luke Ridnour

11. Luol Deng

12. JR Smith

 

Ogólnie jestem dość zadowolony... Najbardziej jestem zły na gimmie'go bo ukradł mi barona i spanikowany wziąłem Francisa... no a potem jeszcze Kwame Brown w ostatniej rundzie... :/

Szkada mi tez bardzo Dwighta Howarda, ale musialem wziąc jakiegos niskiego....

 

Jakby ktos potrzebował wysokich to zapraszam...

 

Edit mały:

 

moje gg 5286624, najlepiej niech sie odezwą wszyscy Ci, ktorych nie znam :)

 

Zastanawialem sie, czy Duncan nie jest połamany, ze sie od 7pick ostał...

 

kurde jak tak patrze to prze peefowałem :roll: jakby ktos chcial sie pozbyc guardów to ja chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto rezultaty draftu:

- Dołączona grafika

 

Ja z mojego draftu nie jestem do konca zadowolony. Wprawdzie czesto (albo zawsze) wybieralem gosci wyzej rozstawionych w moim prywatnym rankingu niz aktualne wybory ludzi przede mna..., ale jednak mam niezbilansowany sklad i bede musial pomyslec nad wymianami. Pare razy wybralem naprzekor moim zapiskom, bo bym skonczyl chyba z Bryantem i samymi forwardami. Ale sezon jest dlugi i bedzie jeszcze co robic :)

 

BTW, licze ze cos zostanie pozmieniane jeszcze odnosnie przypisania zawodnikow do okreslonych pozycji. Bo poki co nie mam centra, a Dwight Howard to niby kto? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darftick był szybszy niż sposoby sprzed kamienia upanego typu irc i czat. A dodatkowo było szybko. I czas na rozmowy wcale nie był zbyt krótki. Dlatego jestem zadowolony ze nie straciłem aż 4 godzin jak gdzieniegdzie bywa.

 

Miałem numer ósmy który specialnie mnie nie wyróżniał w gronie potencjalnych kandydatów na konie pociągowe jak Bronek czy Garnek. Dodatkowo jestem zły o moje niekonieczni przemyślane niektóre wybory, które w rezultacie mogą mi sprawić niespodzianke ale raczej jest to znikoma nadzieja więc wole pozostac w tym względzie pesymistą i narzekać i mobilizować chłopaków do cieższych treningów. Nigdy nie wiadomo czy Raften Alston nie zostanie pierwszym asystującym ligi. Tzn specialnie by mi to nic nie dało gdyby był też najwięcej tracącym piłki przy jego rzucie ale trzeba miec choć odrobinkę nadzieji.

 

 

Wybierałem w takiej kolejności.

 

1.Andrei Kirilenko - niby miałem w tym momencie ciekawych zawodników jeszcze jak np Tracy Macgrady który jako najlepszy zawodnik w NBA pewnie się teraz rozpłakał ale nic. Mam w końcu charyzmatycznie jak na Jazzmena przystało wyglądającego herosa i głównego kandydata do DPotY.

 

2.Baron Davis - ile krwi mi napsół rok temu to głowa mała. Ale limit kontuzji napewno najlepszy rozgrywający w NBA ma chyba już za sobą.

 

3. Ilgauskas - cczekałem byłem napalony na gracza podkoszowego najlepiej Centra. Czekam juz tylko 2 wbiera przedemną chciałem Bosha lub Yao. I obaj poszli .. co tu robic.. patrze rozglądam się został jedyny już center Zydryuskas no to zaszczycił mnie swoją obecnoscią. Licze że sie nie zepsuje.

 

4. Joe Johnson - zawodnik w którego nie wierze aż tak jak większość noworzytnych fanów Hawks. Ponoć chłopak grął kiedyś na pg. W pre sezon nieźle ale też straty robi. Myśle ze stale bedzie w s8 ale na zbyt wiele nie licze.

 

5. Corey Maggetty - potrzebowałem kogoś zaradnego. Mam nadzieje ze Corey będzie miał SG ale nie moge być do końca tego pewny. Raczej jeden z najlepszych sredniaków w lidze.

 

6.Rafter Alston - nie wiem jak do tego doszło. Poprostu nazwiska znikały. Telfeir chciałem ale stwierdziłem że go sobie na później zostawie a jednak Baron sie lubi psuć. Oby tylko charakterny stml rozwinął skrzydła. Ma najlepsza okazje do zrobienia naprawde czegoś dużego, większa niż w Miami. (Yao , Stro, T-Mac)

 

7.Kurt Tomas - Nie wiem kto wybrał Amare w pierwszej rundzie ale tylko Litwin na C i trzeba było działać. Kurt zagra wybornie do jego powrotu wiec 3/4 sezonu rządze. Tzn przyzwoity sredniak:)

 

8.Damon Steudamire. Hm nie lubie typa. Ale co robić bedzie napewno w top ten asyst. I punkcików też fantastycznych powinien nabić.

 

9.Nene Hilario. Cóż mam głęboką nadzieje , że Nene gdzieś zostanie wytrejdowany. Bo dobry zawodnik musi grac te 30 in minimum. Wiec narazie chopćby nie grał sobie poczeka na lepsze czasy.

 

10. D.Mason. Ma też zaletę ze sg/sf. No i o ile Simmons go nie wygryzie bedzie czasem występował u mnie. A może Redd złapie kontuzje.

 

11.R.Bell. Specialnie nie licze na wiele FB punktów. Ale chciałem mieć tego zawodnika. A też mysle ze specialnie jak na tą runde nie straciłem.

 

12. Kweme Brown. Wymienie za Bronka , Garnka i innych wynaturzonych mutantów. W przypadku nie zbyt dobrej dyspozycji Hilario i Tomasa też maiłbym nadzieje ze coś pokaże. Ale nie wywieram presji.

 

MOje szanse na awans są racjonalnie podchodząc minimalne. Ale nigdy nie mów nigdy. MOże Stro zrezygnuje z gry i ktoś jeszcze i wróce do I ligi nawet z 6 miejsca.

 

POzdrówffka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Gimmie sie bardziej rozpisal, to ja tez cos wiecej skrobne :)

 

Oto, jak wybieralem:

 

1. Kobe Bryant. U mnie w prywatnym rankingu byl na 3 miejscu. Moze lekko go przewartosciowalem, bo np. wiele prognoz wyzej widzialo Mariona czy Nowitzki'ego, ale mialem wybor nr 6, wspomniani kolesie byli juz wybrani, wiec IMO wziecie Bryanta w tym momencie bylo dobrym posunieciem.

 

2. W drugiej rundzie wzialem Eltona Branda. Stabilna produkcja, pewnosc i niezawodnosc. Licze na te zalety rowniez w tym roku.

 

3. Wedlug rankingu mialem brac Bosha i jego wzialem. Z tym wyjatkiem, ze zblizajac sie do mojego wyboru widzialem, ze Shaq jest podejrzanie dlugo wolny. Dlatego zmienilem priorytem i przesunalem Diesla wyzej. Niestety Air_MJ mi go sprzatnal jeden pick wczesniej :? Ale Chris Bosh to tez IMO dobry pick, bo w Toronto bedzie zdecydowanie pierwszy w kolejnosci dziobania i nikt nie bedzie mu wchodzil w droge. Powinien tam rzadzic i dzielic :)

 

4. Dwight Howard. Czwarty pick i juz trzeci power forward w skladzie. Tzn. licze, ze zyska jednak prawo gry na centrze, bo sie zagapilem i za takiego go uznalem w momencie wyboru. A tak w ogole to mial isc wtedy Artest, ale tym razem KaBe byl o jeden pick szybszy.

 

5. Carlos Boozer. Kolejny PF, bo postanowilem, ze nie bede kombinowal. W trakcie draftu pojawialy sie rozne watpliwosci, ale powiedzialem sobie, ze nie po to robilem prerank, zeby teraz kombinowac. Dlatego postanowilem brac talent, ktory pierwotnie wycenilem niezaleznie od pozycji.

 

6. Kenyon Martin. Kontynuacja opisanej przed wchwila strategii. Znow wzialem najlepszego w danym momencie w mojej opinii goscia. Kij z tym, ze to piaty PF do skladu, ale od przybytku glowa nie boli :wink:

 

7. Al Harrington. Skonczylem z silnymi skrzydlowymi, to wzialem sie za niskich :) Najlepszy (albo prawie najlepszy) zawodnik w daremnej druzynie. Poprzedni sezon to lekkie rozczarowanie. Teraz powinno byc lepiej, a przynajmniej nie gorzej. Do tego contract year...

 

8. Jamal Crawford - bo skapowalem, ze jakos mi brakuje guardow, ale tez mialem go, o ile dobrze pamietam, w kolejce, wiec zasada rzadzaca moimi wyborami zostala zachowana.

 

9. Bobby Simmons - kolejny skrzydlowy. Jego tez wzialem z numerem dalszym, niz mialem w planie, wiec powiedzmy, ze to steal :)

 

10. Marco Jaric. Tutaj zrobilem odstepstwo. Mialem brac Josha Smitha, ale draft zblizal sie do konca, a ja nie mialem zadnego rozgrywajacego ani kogos, kto choc moglby zyskac pozniej taki status. Wzialem wiec Jarica, bo w Minnesocie nie powinno zabraknac dla niego minut. Byle tylko bedzie zdrowy.

 

11. Josh Smith. Cos z niego powinno byc. On i moj nastepny pick mieli niezle sezony debiutanckie. Wprawdzie w Atlancie jest troche za duzo small forwardow, ale tez presja na wyniki nie jest wielka, wiec IMO tamtejsi szkoleniowcy skupia sie na tym, zeby dac pograc mlodzierzy i moc sie przy okazji na niej poznac i okreslic, co z kim zrobic w przyszlosci.

 

12. Josh Childress. Jak wyzej.

 

Generalnie mysle, ze wybralem troche za duzo skrzydlowych... Na centrze mam przynajmniej na razie dziure, a i brakuje mi jakiejkolwiek glebi na PG. Mozna to bylo lepiej rozegrac. Ale i tak jest lepiej niz rok temu, gdy na starcie mialem spore zapasy zawodnikow, ktorzy wprawdzie rok wczesniej niezle statsy mieli, ale w nowym sezonie w nowych druzynach mieli wchodzic z lawki. Tym razem mam gosci, ktorym nie powinno brakowac minut na boisku. Najpewniej bede szukal jakichs wymian. Mysle nad centrem i jakims combo guardem (lub PG), zeby troche rozladowac nadmiar skrzydlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja jeszcze przblize czym sie kierowalem, bo mi znudzlo się juz "refresh" (gimmie wie o co chodzi :) )

 

1. Tim Duncan - włąsciwie zdziwko mnie wzięło, ze się ostał do 7nr.... myślałem, ze pojdzie w top5. Wziąłem go bo myslelem ze będzie ból z wysokimi i chcialem od nich zacząc budowę zespołu... a że Timmy jest PF/C to dodatkowy +

 

2. Steve Francis - spanikowałem.... byłem juz niemal pewny, ze ostanie się Baron, a tu Gimmie mi go ukradł sprzed nosa...

No ale Steve to zawsze blisko 20/7/7 no i ze 2st, byle tylko tracil ponizej 4 :? ....

 

3. Tutaj jakos sie zamyslilem... Yao.... było naprawde sporo niezłego typa, ale licze ze poza corocznym progressem dorzuci jeszcze cos za contract year... i moze akurat bedzie ok...

 

4. Ronnie Artest... mialem PG, C i PF więc musiałem zacząc się rozglądac za 2/3... był Odom, był Jamison no i był Artest... zaryzykowalem, chociaz Odoma nie widzialem, bo chyba jego bym brał... Licze jednak ze dyskfalifikacja będzie dla niego i nauczką i mobilizacją do wykręcania fajnych statów... Zawsze daje pkt, zb, troche st, as i blk... we'll see preseason obiecujacy...

 

5. Zach Randolph - Nie było zadnego SG, w okolicach 80fppg, wiec zabralem sie za zacha.. zawsze to 20/10/1blk powinien zrobic, wiec na utila będzie ok....

 

6. Tyson Chandler - a był sobie, kolejny PF/C, ktory dobrze blokuje no i ma byc startującym C... więc czemu nie...

 

7. Jamaal Magloire - solidny C w Hornets pod koszem raczej cienko wiec będzie robil fajne cyfry...limit kontuzjii wyczerpany....

 

8. Andre Iguodala - planowalem go wziąc od początku, nie mialem zadnego SG, wiec wziąłem mojego ulubienca.. po cichu licze, ze to steal.. gra na dobrej skutecznosci, malo strat i fauli, a wszystkich innych cyfer zawsze dorzuci... ubozsza wersja fblowego kirlenki....

 

9. Joel Przybilla - kazdy pamieta jego ostatni sezon w Portland... licze ze teraz - w contract year tez cos pokaze... dziwilem sie ze tak długo się ostał....

 

10. Luke Ridnour - 82 gry w zeszłym sezonie, S5, odszedł Daniels.... będzie trochea syst, pare pkt, jakis przechwyt... jak na nr. 10 steal...

 

11. Luol Deng.... chyba najlepszy G, jaki był... dosc wszechstronny, licze na rozwoj....

 

12. JR Smith - S5 w Hornets, wlasciwie pewna pozycja w skladzie, ze na SG mam dziure mysle ze sie przyda.... szkoda mi bylo, ze Gimmie ukradł Kwame, ale moze i lepiej, bo 7 C/Pf....

 

no ogolnie jestem dosc zadowolony... sporo bedzie zalezec od ilosci rozegranych gier Artesta i postawy Igg'yego.. no i planuje wymienic cos podkoszowego za jakoegos SG....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie było na drafcie ale jak chyba wiecie mój brat komunikował się ze mną za pomocą sms'ów, jednak nie zawsze zdążaliśmy z wyborem, np. zamiast Howarda jest Gasol, ale aż tak źle to chyba nie było. za bardzo nie będe się rozpisywał bo nie ma po co, ale przynajmniej mi skład mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcusie Drogi. Chciałem wyrazić swoją pomocną dłoń i pokazac ze jestem otwarty na propozycje. Może błąd ze nic nie napisałem w komencie ale ty za to mogłes coś odpisać czemu nie zatwiedziłeś. Względnie zaproponowac coś co by było dla Ciebie moze bardziej racionalne.

Dlatego czekam na jakąś reakcje. Z drugiej strony sam rozumiesz że nie gramy w FB PlayOffs i nie mogę ci dać za niego kokosów. A też zaproponowałem przynajmniej jednego godnego uwagi koszykarza. CO nie oznacza że poszukiwanym przez ciebie centrem nie mógłby okazać się własnie KB. Pozdro. Zachęcam do większego zaanagażowania wapniaki.

Z kim ja tu będe gawożył wszyscy mnie opuścili chyba poprosze Stro o mozwliwości negocjacji z I ligą. :wink:

Nie wszyscy napisali relacje ze swoich wyborów a to naprawde fajne sprawozdanko miedzy innymi pokazujące jak silnym przeżyciem jest draft :lol: a ponadto pozwala określić sposób zaangażowania się gracza. Z rzczy przyziemnych KaBe chce mi wyrwać JJ'a. a ja nie chce Duncana. Poczekam na lepsze oferty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie wiadomo Gimmie (tak, fama przeszla nawet na inne ligi), czym sie koncza wymiany z toba :P Nie kazdy chce miec szpital w druzynie...

 

Co do wymian, to na razie widac, ze troche badania gruntu. Jak tylko ruszy sezon, to bedzie cos wiecej wiadomo. Ja niestety mam na wymiane glownie PF-ow, czyli towar ktory trudno nazwac deficytowym. Jakby ktos byl zainteresowany K-Martem albo Boozerem, to moze mi cos podeslac. Ja na razie nie badalem (poza pobieznym) rynku, ale moze ktos wyskoczy z czyms ciekawym. Celowalbym w jakiegos rozgrywajacego lub centra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• The NBA has announced that it will no longer utilize an Injured List (IL). As a result, the IL option has been removed from the fantasy game. If you wish to replace an injured player in your starting lineup, you must either place him on your bench or drop him to waivers.

W związku z tą zaisntniałą sytuacją w ligach FBL 1-4 maksymalna ilość zawodników w drużynie zostanie zwiększona z 12 do 13. Ilość slotów punktowanych (PG, SG, SF, PF, C, U, U ,U) pozostanie niezmieniona.

 

W ligach FBL #1, FBL #3 i FBL #4 nastąpi to w niedzielę, 30 X, ok. godz. 22. W FBL #2 o terminie powiadomi Was Szak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatek sezonu bardzo solidny. Narazie najmilsze zaskoczenie to gra Boguta. Srednia 90,5 z dwoch spotkan. W sumie nikt narazie nie skaszanil w ekipie poza mna. Wczoraj Miles na lawce zostal i 176,5 pts poszlo sie jebac :shock: .No ale kto mogl sie tego spodziewac, no kto :) . W nastepnym meczu wychodzi i pewnie nabije 40 pts. gdyby nie to bylaby pozycja lidera. A dzisiaj nuda nikt nie gra i rywale gonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 1-go, krotkiego tygodnia (05-11-2005):

 

Dopiero robie w Excelu porzadny formularz, ale to, co widzicie ponizej, to najpewniej (tzn. ten schemat) bedzie wykorzystywany przez caly sezon. To, co jest wypisane w nawiasach i kursywa dotyczy konkretnego tygodnia. Wartosci normalna czcionka to wartosci ogolne - z calych rozgrywek. Druzyny beda szeregowane od tej, co miala najlepsza srednia w tygodniu, do tej, co miala najgorsza. Natomiast w kazdej linii jest podawane kolejno: nazwa druzyny, ilosc rozegranych ogolem meczow, ilosc meczow w tygodniu, ilosc fp ogolem, ilosc fp w tygodniu, srednia fp ogolem, srednia fp w tygodniu. Na samym koncu bedzie umieszczana zmiana w stosunku do poprzedzajacego tygodnia (teraz jest tam z wiadomych wzgledow kreska). Bede staral sie to ulepszyc, bo wolalbym, zeby to troche lepiej wygladalo. Ale teraz poki co jest tak.

 

Tydzień 1 (01.XI-04.XI.2005)

 

1. PeterTeam, 14 (14), 1195,5 (1195,5), 85,39 (85,39) -

2. Pulpety, 16 (16), 1308,5 (1308,5), 81,78 (81,78 ) -

3. DaBronx, 17 (17), 1289,5 (1289,5), 75,85 (75,85) -

4. MJ-Team, 17 (17), 1262,5 (1262,5), 74,26 (74,26) -

5. Kangaroos, 15 (15), 1112 (1112), 74,13 (74,13) -

6. Slackware, 16 (16), 1172,5 (1172,5), 73,28 (73,28 ) -

7. PeaceForAllBallerz, 19 (19), 1368,5 (1368,5), 72,03 (72,03) -

8. TWisM, 13 (13), 935,5 (935,5), 71,96 (71,96) -

9. Fafkulce, 16 (16), 1147 (1147), 71,69 (71,69) -

10. Utah Jazz, 10 (10), 617,5 (617,5), 61,75 (61,75) -

 

Graczem tygodnia w FBL#2 zostal Peter.

 

Srednia fp na mecz dla calej ligi = 74,57

Srednia ilosc rozegranych meczow na druzyne = 15,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie się zaczyna tylko oby tak dalej. widze że ja i Zapalik dosyć ostro się oderwaliśmy od reszty ale to jest dopiero początek, w środku sezonu będzie można coś powiedzieć. ostatnio oglądając mecz Houston-Sacramento średnio zaopatruje się w FP T-Maca bo dużo piłek idzie do Minga a Tracy raczej rozgrywa, co może jednak dać asysty :D więc może nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na statsy po kolejnym tygodniu. Jednak zmienilem uklad i teraz bedzie to, jak mysle, latwiej sie przegladac.

 

Tydzien 2 (05.XI-11.XI.2005)

 

1. Pulpety - 26 - 2179 - 83,81

2. Slackware - 25 - 2063 - 82,52

3. TWisM - 26 - 2078 - 79,92

4. DaBronx - 27 - 2116 - 78,37

5. MJ-Team - 26 - 2007 - 77,19

6. Fafkulce - 29 - 2212 - 76,28

7. PeterTeam - 28 - 2089,5 - 74,63

8. PeaceForAllBallerz - 34 - 2182 - 64,18

9. Utah Jazz - 29 - 1757,5 - 60,60

10. Kangaroos - 26 - 1514,5 - 58,25

 

(*) - kolejnosc: ilosc meczow, ilosc fp, srednia fp

 

Graczem tygodnia w FBL #2 zostal: Zaplik

 

 

Klasyfikacja ogolna (calosc rozgrywek)

 

1. Pulpety - 42 - 3487,5 - 83,04

2. Slackware - 41 - 3235,5 - 78,91

3. PeterTeam - 42 - 3285 - 78,21

4. DaBronx - 44 - 3405,5 - 77,40

5. TWisM - 39 - 3013,5 - 77,27

6. MJ-Team - 43 - 3269,5 - 76,03

7. Fafkulce - 45 - 3359 - 74,64

8. PeaceForAllBallerz - 53 - 3550,5 - 66,99

9. Kangaroos - 41 - 2626,5 - 64,06

10. Utah Jazz - 39 - 2375 - 60,90

 

(*) - kolejnosc: jw

 

 

Srednia fp na mecz dla calej ligi = 73,68

Srednia ilosc rozegranych meczow na druzyne = 42,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie , że idzie mi lepiej.:) Mam nadzieje , że doceniacie moje starania. :P

ja specjalnie kasztanię w pierwszej, żebyśmy pograli razem a Ty chcesz uciekać do trzeciej? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczem tygodnia w FBL #2 zostal: Zaplik

 

Huuuuuuuuuuuuuuuuuuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

:wink:

 

W tym miejscu chcialbym podziekowac mojemu serdecznemu przyjecielowi Kevinowi Garnettowi, bez ktorego nie byloby tego sukcesu ha :) .

 

Ale taka jest prawda. Pewnie bedzie to zaskoczenie dla wielu ale Kevin to prawdziwa lokomotywa mojej druzyny :wink: . Jest on, a potem solidna przerwa i grupa bardzo rownych graczy Ben, Vince, Antawn, Jason.R i Darius co jest milym zaskoczeniem. Dobrze jest miec kogos takiego co z kazdym swoim wystepem daje grubo ponad 100 8) . Dobrze jak narazie, ze nie bralem LeBrona z 1.

 

A w lidze narazie lekko oderwalem sie od peltonu pod wzgledem sredniej i oby nikt sie nie polamal z mojej startowej osemki bo na benchu nie ma niestety rzetelnych zmiennikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.