Skocz do zawartości

2011 Fantasy Draft 1st round - Tyrion vs croolick


matek

?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ?

    • Tyrion
      7
    • croolick
      3


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia para pierwszej rundy

Krótko, bo podobno i tak nikt nie czyta

 

Ogólnie nie jestem zbytnio zadowolony z tego teamu, bo trochę zjebałem , a trochę też nieukrywam te ciągłe płacze i c***owa atmosfera wokół draftu mnie zniechęciły, ale jak się coś zaczęło,to trzeba to dokończyć

Rotacja:

S5

PG:Kyle Lowry

Sg: Manu Ginobili

Sf: Luol Deng

PF:Pau Gasol

C:Anderson Varejao

Bench:

Pg/SG- Jrue Holiday

Sg/sf- Wilson Chandler

pf- Luis Scola

 

Pg: Lowry/Holiday

Sg: Manu/Holiday/Chandler

Sf: Deng/Chandler

PF: Gasol/Scola

C:Varejao/Gasol

 

Liderami timu docelowo mają być Manu i Pau.Manu jest też główną opcją na crunch time

Ogólnie plan jest taki,żeby jak najwięcej grać w early offense, do czego Manu czy Lowry są wręcz stworzeni

Cała piątka niskich biega,broni i rzuca,dlatego liczę na w c*** aktywną obronę,hustle,wymuszanie fauli, trójkeczki i takie tam pierdoły, a i wysocy potrafią pobiec do kontry i zakonczyć ją jako trailer, przy czym Scola często kończy je jumperkiem

W hco w podstawowym ustawieniu piłkę ma głównie Manu, bo Lowry to świetny spot up shooter. Gdy z ławki wchodzi Jrue,to on operuje głównie z piłką, bo jako jedyny z moich obwodowych średnio rozciąga grę(chociaż off drible rzuca ponad 40% za 3, także o bronieniu picków under nie ma raczej mowy )- wtedy zarówno Manu jak i Lowry grają off ball.

Podstawą ataku oprócz early offfense będą tradycyjnie wszelkiego rodzaju picki z Manu w roli głównej(pick&rolle, pick&popy z Gasolem czy Scolą). Deng i zastępujący go Chandler mają zapewniać spacing,oraz ścinać bez piłki w stronę kosza, co obaj potrafią robić bardzo dobrze(Deng miał 66% fg w zeszłym sezonie w takich sytuacjach).Ogólnie nie mam jednego wybitnego kreatora, ale w każdym momencie na parkiecie będzie minimum 2 bardzo dobrych)Lowry-Manu, Lowry-Holiday,Holiday-Manu) plus Gasol,który ma swietne jak na wysokiego passing skills,co w połączeniu z brakiem jakiejkolwiek czarnej dziury w ataku zapewnia mi elitarny ball movement.

Mam też zajebisty spacing- 5 graczy rzucających minimum 35% za 3 przy wielu próbach, Gasol i Scola mają bardzo dobry mid range, co na pewno pomoże lubiącym penetrować niskim.

Oczywiście standardowo musi być też trochę izolacji, i zarówno Gasol jak i Scola coś tam dostaną

W momencie wejścia Scoli, Gasol ofkors wędruje na pozycję centra, a line up, w którym nieuchronnie przez parę minut będą musieli grać obok siebie Scola z Varejao, będzie tym najrzadziej używanym

Ogólnie tim jest dosyć elastyczny- możemy spokojnie zagrać slamball(Deng, czy Chandler grywali sporo na pf), możemy zagrać wyższą piątką z Manu na jedynce i Chandlerem na dwójce

Defensywnie wśród wysokich nie jest źle- Varejao jest świetny w team defence i wykurwisty w flopach,a w obronie postupu jednym z lepszych i bardziej niewygodnych matchupów, Gasol na razie też nie wygląda pod Brownem źle, a ma nawet prawei 3 bloki na mecz dodatkowo, nawet Scola całkiem solidny , a obwód jest w d co najmniej bardzo dobry,plus Deng jest jednym z najbardziej elitarnych star stopperów i clutch defensorów w tej lidze

Ogólnie wydaje mi się,że gracze są do siebie dość dobrze dopasowani boiskowo jak i charakterologicznie

Team spirit na bank będzie lepszy niż w teamie Westbrooka

Moja kolej:

 

ZAcznę od rotacji:

 

PG: Wall/Neal

SG: Gordon/NEal

SF: Wright/Prince

PF: Griffin/Gortat

C: Haywood/Gortat

 

Tym razem w przeciwieństwie do All-Time Draft zbudowałem zespół, który ma siać spustoszenie w ataku. Mam więc atletę pod koszem- Griffina i superstrzelca, jak dla mnie kandydata do ASG - GOrdona. To oni będą kończyli większość akcji-choć nie będzie też tak, ze tylko oni będą te punkty zdobywać. Jak będzie się robić tłoczno pod koszem i Blake nie będzie dawać rady np. z frontcourtem Matka- to piłeczka idzie na obwód do człowieka, który w poprzednim sezonei zdobył najwięcej trójek: Wrighta. Albo do wychodzącego po zasłonie Gordona. Centrem będzie w zależności od siły ofensywnej przeciwnika albo Haywood (gdy będzie grał przeciw wadze ciężkiej) albo Gortat (gdy będzie grał przeciw mniej masywnym przeciwnikom). Ich rolą będzie przede wszystkim defensywa bo na tym się znają najlepiej- poza tym pomalowane należy do Blake'a. Oczywiście kiedy Blake będzie odpoczywał to Gortat może grać swoje picki z Wallem. Wall - może nie jest to jeszcze Paul, szczególnie rzut nei ten, ale powiedzcie sami- czy nie chcielibyście ogładać tych alejupów pary Wall-Griffin? :) Wall w moim zespole ma przede wszystkim rozgrywać-od rzucania ma dwóch superstrzelców oraz Griffina.

Kilka słów o defensywie. OK, Blake nie potrafi bronić - adlatego wziąłem ludzi od carnej roboty do pomocy. Szczególnie liczę na nieco niedocenianego Haywooda - choć i Marcin uznawany jest za bardzo dobrego obrońcę, dlatego moim zdaniem mam tu ostatecznie dobry balance między obroną a atakiem.

Co do pozycji 1-3 nie mam żadnych kompleksów wobec Waszych teamów - spójrzcie tylko na ilość przechwytów Walla i Wrighta. Wiem, wiem - ta statystyka nie pokazuje wszystkiego. No ale innych dowodów nie umiem pokazać- obejrzyjcie sobie ich w akcji :D

Gordonowi brakuje trochę centymetrów - ale jeśli ktoś widział w zeszłym sezonie Clippsów i co się z nimi stało po tym, jak Eric doznał kontuzji ten wie, jak duże znaczenie ma ten niepozorny zawodnik dla defensywy zespołu.

 

Ławka rezerwowych, króciutko żeby każdy doczytał:

Neal- człowiek od czarnej roboty w obronie, ma dać odpocząć moim 1/2 na te w sumie 15-20 minut w meczu

Prince- wnosi mistrzowskie doświadczenie do mojego młodego teamu i odpoczynek dla Wrighta.

O podkoszowych już pisałem.

 

Podsumowując: mam piekielnie szybkiego wizjonera na rozegraniu, mam jednych z lepszych strzelców w lidze (w tym trójki), mam najbardziej atletycznego/dynamicznego PF w lidze - w ataku będzie masakra :) A w obronie dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-2 Tyrion

 

Croolick ma utalentowany ofensywnie skład, jednak póki co Wall mnie swoją grą nie przekonuje, Tyrion ma o wiele lepszych kreatorów gry w postaci Manu i Lowry'ego. Defensywa Denga, Gasol i Varejao bardzo mocno ograniczy poczynania w ataku Croolicka. I na ławce też więcej talentu zgromadził Tyrion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-2 Tyrion

 

Croolick ma więcej do pokazania w ofensywie jednak brakuje playmakera (wall to rozgrywjący nowego stylu) i jako, że gordon z griffnem jakoś piłką się dzielili to dla kolejnego scorrera jakim jest Wall możę już jej zabraknąć, pod koszem do gortata nikt nie zagra by go wykorzystać

Tyrion ma i rozegranie nawet jeśli nie Lowry to jest Manu, poza tym mocny Deng - nie mający konkurencji na tej pozycji no i scola z gasolem na zmianę mogą spróbować zatrzymać Griffina (ale i tak tutaj plus dla Croolicka) pod koszem na równi, lepsza ławka mr T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede oryginalny, tyrion 4:2

Dziura na centrze w postaci Haywooda, fatalny sezon Wrighta, Gordon kontuzja za kontzuja, Wall ponizej oczekiwan a Griffin to ciagle jednowymiarowy zawodnik troche.

Za to sklad Tyriona fajnie zbilansowany. Szkoda tylko tego malpiszona na C z Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.