Skocz do zawartości

2011 Fantasy Draft 1st round - matek vs rr9


matek

?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ?

    • matek
      10
    • rr9
      1


Rekomendowane odpowiedzi

czyli para w ktorej nie moge oddac glosu :)

 

Zaczne :)

 

Od poczatku chcialem zbudowac team ktory miazdzy przede wszystkim DEFENSYWNIE i udalo mi sie to zrobic z niezlym skutkiem. Dodatkowo wybieralem tylko takich graczy ktorych darze sympatia. Oczywiscie mam Beasleya jako scorera ktory srednio broni ale wlasnie po to pozostali sa dobrani ze scislej defensywnej czolowki na swoich pozycjach zeby go maskowac.

 

Moim zdaniem posiadam bardzo mocna druzyne poniewaz:

- Howard jest nie do zajebania dla innych C po obu stronach parkietu

- para KG-DH to elitarna obrona podkoszowa jakiej nie widze w innych druzynach do tego dodalem na lawke swietnego w defensywie Favorsa

- bardzo dobrzy obroncy na obwodzie

- świetny scorer w s5 (Beasley) i na lawce (Westbrook). do tego zdobywajacy mase punktow spod kosza Howard

- Westbrook daje mi ogien z lawki jakim nikt nie moze sie pochwalic

- bardzo dobrze rzucajacy za 3 gracze rozciagajacy obrone (Felton, Lee, George, Beasley)

- nikogo nie mozna zostawic nawet na chwile bez krycia

- dobry dobor zawodnikow - malo graczy potrzebujacych pilki przez dlugi czas (B-easy, Westbrook, Howard(?)) aby byc efektywnym oraz nie przeszkadzajacych sobie nawzajem na boisku (KG operujacy na poldystansie robi miejsce Howardowi i na wjazdy, wyciaga drugiego podkoszowca spod kosza. Dodatkowo obwodowi czekajacy na podanie na wolnej pozycji jesli gdzies pojdzie podwojenie)

 

 

PG: Raymond Felton

SG: Courtney Lee

SF: Michael Beasley

PF: Kevin Garnett

C: Dwight Howard

bench: Russell Westbrook

bench: Paul George

bench: Derrick Favors

 

Rotacja:

PG: Felton, Westbrook

SG: Lee, Westbrook, George

SF: Beasley, George

PF: Garnett, Favors, Beasley

C: Howard, Favors

 

Warunki:

- gdy na C gra Favors, na PF nie gra Beasley

- w 4 kwarcie nigdy nie trzymam na parkiecie w jednym momencie Beasleya i Westbrooka - ogolnie bardzo rzadko beda w tym samym czasie na parkiecie zeby sobie nie przeszkadzac

- w zacietych koncowkach Westbrook siedzi na lawce, wychodze wtedy najczesciej piatka felton/lee/george/beasley/howard - w zaleznosci co przeciwnik ma pod koszem. jesli ma bardzo mocna ofensywnie pare podkoszowcow to na boisku jest s5

 

to chyba tyle z warunkow, jak cos sie przypomni to zedytuje

Rotacja:

PG: R.Rondo/DJ.Augustin

SG: M.Thornton/R.Gay

SF: R.Gay/D.Gallinari

PF: S.Ibaka/P.Millsap

C: M.Gasol/S.Ibaka

 

 

Skład mojej drużny cec***ą szybkość i altetyzm, dlatego, żeby moja drużyna dużo biegała do szybkich ataków, ponieważ wszyscy ci gracze świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach. Żeby jednak grać w ten sposób, wszystko musi się zaczynać pod bronionym koszem, dlatego rdzeniem mojej ekipy są gracze tacy jak Serge Ibaka, Rudy Gay, Rajon Rondo czy Marc Gasol, których talenty defensywne (choć moim zdaniem ofensywne również), świetnie się uzupełniają. Ponadto gracze ci zbierają i przechwytują ponadprzeciętną liczbę piłek, bez czego przecież nie uruchomi się żadnej kontry.

W sytuacjach ataku pozcyjnego stawiam przede wszystkim na dobry ruch piłki. Dużo grania Rondo, Gay’a i Thorntona po zasłonach (dwóch ostatnich również bez piłki), dużo gry pick’n’pop, izolacje dla Gasola pod koszem, atakowanie obręczy (Gay, Gallo, Thornton). Gracze dobrani są tak, żeby uzupełniać się z Rondo, rzutem rozciągający grę. Piłka najczęściej znajduje się właśnie w rękach Rondo, który potrafi znaleźć partnerom dobre sytuacje rzutowe. W końcówkach meczów piłkę dostaje Rudy, zasłonę stawiają Gasol lub Millsap i wiedz, że coś się dzieje. Dumą napawa mnie uderzenie, jakie zapewni mi moja ławka, ponieważ każdy z tych gości potrafi przejąć mecz i nie udowodnili już, że nie miękną w końcówkach (chyba że ten nieszczęsny lay-up Gallo :D ).

JESZCZE JEDNO! Rondo jest w stanie kryć większość z waszych rezerwowych dwójek, co daje mu możliwość współdzielenia back-courtu z Augustinem. W razie kłopotów z faulami moich centrów wsparcie może im dać Millsap (grywający na piątce), a dla Gallo może znaleźć się trochę czasu na pozycji nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze prawie wszystkich zawodnikow matka nie cierpie a rr9 ma "mojego" Gaya :D to stawiam 4:3 dla matka. Wiadomo, u matka tragicznie z chemia w zespole do tego westbrick i garnett slabo zaczeli sezon jednak moje pieniadze postawilbym na nich. Nie jestem przekonany co do drewinanego Gasola i Howard pewnie bez problemu da sobie z nim rade. Danilo "mr layup" Gallinari i Gay nie graja w tym sezonie tego co bysmy pewnie oczekiwali. Mimo mojej sympatii do druzyny rr9, rozum podpowiada mi jednak matek. Mysle ze jednak jesli na drodze matka stanie nieco inny zespol, ta chemi, a raczej jej brak moze zadecydowac. Szkoda bo tacy gracze jak Beasley i Westbrook zamiast wykorzystywac Howarda pod koszem, beda oddawac rzut za rzutem z reka na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-1 matek

 

Nie wierzę w Rondo, że będzie potrafił kreować ofensywe kiedy rywal pod koszem ma Garnett i Howard. Będzie miał problem ze zdobywaniem punktów i ten jego brak rzutu będzie tu bardzo bolesny dla jego zespołu. Wysocy też zostaną wyłączeni z ataku. Frontcourt matka będzie dominował mecz swoją obroną, a i z atakiem też nie powinno być źle, Felton powinien dobze kierować ofensywą. I podoba mi się pomysł z Westbrookiem z ławki, o ile jako pierwszy PG jest dla mnie cancerem tak wchodząc z ławki swoją energią będzie dużo dawał zespołowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przekonuja mnie 1-3 Matka- tzn. nie jest to najwyższa półka bo oczywiście umiejętności nie można im odebrać. Beasley - sorry Matek ale dla mnie gość odpadka:) Już wolę tam George'a:) Za to podkoszowi- coż, zgadzam się z Tobą, elitarni:). Choć Garnett to już nie to samo co 2-3 sezony temu to defense zapewni na wysokim poziomie dalej. Jest też żywioł z ławki- w sam raz na podmęczonego nieco przeciwnika. Mocny team, choć tak jak mówię - o jednego wariata (besleya) za dużo.

 

Z drugiej strony genialny podający rozgrywający - ale z takimi podkoszwymi Matka nie zdobędzie więcej niż 3 kosze w meczu. To kto te punkty będzie zdobywac poza SG/SF? Bo podkoszowi będą mieli ciężko...

 

Podsumowując: Matek ma mocny team w obronie, pod koszem rządzi. Słabiej trochę na obwodzie- ale akurat team rr9 nie ma czym tu straszyć za bardzo. Pomimo Beasleya daję wyraźne 4:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie przekonany wyobrami matka i combo beasley-westbrook-kg nie jest fanem tej drużyny i jestem nie mal pewny, że szybciej by się ona rozpadła niż wygrała PO ale tak naprawdę poza dobrym PG to rr9 nie ma czym straszyć (sam gay nie wystarczy) a jego dobrzy wysocy zostaną przykryci wybitnymi

mimo przewagi matka "tylko" 4-2 dla niego, zobaczymy czy kolejny przeciwnik bardziej go wypunktuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.