Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2011/12


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

ale byki musza uwazac zeby im ktos go z przed nosa nie zgarnal 65 bankiek na 5 lat dostanie chyba co

to jest to na co go optymalnie stać :) ale poważnie Scalabrine to jest gość, leje na to że w Benetonie faktycznie można go było nazwać koszykarzem, on wie że w Stanach za nic nierobienie dostanie nawet lepszą kaskę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiać mordy śmiać, ale miejcie swiadomosc ze w warunkach europejskich scal radzi(ł) sobie świetnie.

dlaczego powraca?

mam wrażenie że z niego będzie swietny trener o czym mówil thibodo więc pewnie chce się uczyć, bo tak, atletycznie w nba nie ma czego szukać.

 

A league source said the Bulls planned to meet with Caron Butler, who has been working out in Chicago, on Monday. The Bulls also will talk to other players and other visits will follow.

oglądam ostatnio dużo butlera.

Dochodzę do wniosku że to może być ryzykowny ruch.

Nie wiadomo co z kolanem, wiadomo że rzutu nie stracił bo przez kontuzje kolan nie traci się techniki. Butler przypomina mi trochę carmelo, z midrange nie ważne czy go kryją czy nie, trafia zawsze +40%. Problemem (dla mnie) jest jego łuk, wiadomo że nie będzie dostawał izolacji bo jest rose. Pytanie: czy jest dla niego miejsce na półdystansie?

O obronę się nie boje bo to dobry obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego nie pojmuje.

Crawford który miał bardzo hujowy sezon chce +5 banki. Bulls chca ballhandlera i sa gotowi oddac brewera i moze asika za crawforda- nieoficjalnie oczywiscie.

Ale to jest FATALNY pomysl, ja nie oddalbym asika z brewerem za mayo, za younga, za thortona.

A słychać plotki że chcemy ich oddać za jamala crawforda który rok temu był fajny a dziś nie jest.

Ale sporo insiderów pisze ze bulls sa najwyzej na liscie crawforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jest trzech ludzi którzy mogliby coś zmienić na +: jamal, jrich i caron

Nie wiem co mogą zaoferować gracze w stylu mcgrady, hill czy carter.

 

Oglądam sobie mecze z heat i to widać gołym okiem że brakuje dodatkowego kreatora szczególnie jak gra 2nd unit.

Crawford jako 6man i pierwsza opcja 2nd unitu byłby OK, ale tylko w jednym przypadku, gdy podpisze za mle.

 

Z drugiej strony offensywa toma to było mnóstwo screens dla graczy 1-3 stawianych przez wysokich tutaj opcją był by butler który jest świetnym strzelcem z midrange, dawałby bardzo solidne wsparcie na półdystansie spokojnie dodając po +10 pkt na mecz. W dodatku solida obrona, grałby w drugich kwartach z 2nd unitem zamiast denga ale piłki do rozegrania by nie dostał, w ogóle to z jego kreowaniem było fajnie w wizz kiedy był młody, teraz po kontuzji na pewno stracił pierwszy krok, ale również na pewno nie stracił rzutu i mentalności strzelca. Problemem jest range bo ja niewiem czy 30 meczów 1 trójka na +40% to jest wyznacznik, ja raczej patrzę na to że trafiał 0.6 trójki co mecz na przestrzeni kariery na 33%. Chociaż Deng też był lamą za 3. Problem największy z butlerem, jak dla mnie, to to że może się okazać że nie będzie dla niego miejsca na midrange. Deng musiał nauczyć się rzucać za 3 i stać w rogu boiska, dlaczego thibodo ma dać piłkę i miejsce butlerowi. Caron z tej trójcy to jedyny dobry obrońca, wydaje mi się że richardson jest jeszcze wolniejszy w obronie od boozera, a jamal to wiadomo co i jak.

 

Patrząc na to teoretycznie to wokół rose'a powinno być jak najwięcej shooterów, więc dlaczego nie podpisać jricha za mle? Najpierw byłem fanem tego pomysłu, teraz nie wiem, jrich to shooter, jeden z najlepszych w lidze, ale tylko shooter, gdyby tylko dawał obronę na poziomie butlera to wybór jest prosty ale nie daje i to może być problem, bo owszem rose może bronić 2 ale nie wydaje mi się że broniłby je przez cały mecz.

 

ballhandler-scorer-shooter.

Czego brakowało w końcówkach z miami oprócz rozrysowanej zagrywki?

 

Owszem, złoty środek istnieje i nazywa się arron afflalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, złoty środek istnieje i nazywa się arron afflalo.

złoty środek to się Thorton nazywa, podobno Kings chcą go podpisać ale ciekawe jak daleko posunie się za niego licytacja, nie rozumiem twojego zainteresowania Butlerem w końcu arsenał w ataku to ma choćby Deng podobny, niby fajnie mieć kogoś kto potrafi i bronić i trochę ptk pocisnąć ale tam chyba chodzi o to żeby kogoś z dobrą 3 podpisać coby grę rozciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butler jest w sumie zbędny, bo po pierwsze na tej pozycji jest Deng a Butler wiecej nie daje, po drugie nie SFa nam potrzeba. Mycek dobrze gada z tym affalo

 

Butlera moznaby ew podpisac tylko w jednym celu- zeby inni go nie wzięli

 

 

 

Szkoda ze Bulls nie stanęli po Battiera, bo tego na SG nam potrzeba. Derrik by mieł lżej w D na obwodzie, do tego Shane dobrze rozciaga obrone rywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Bulls nie stanęli po Battiera, bo tego na SG nam potrzeba. Derrik by mieł lżej w D na obwodzie, do tego Shane dobrze rozciaga obrone rywali

Absolutnie się nie zgodzę.

Battier ma wielkie IQ, boiskowe i poza boiskowe, świetny lider w szatni, przywódca. Ale na boisku to tak:

Obrona już nie tak dobra jak kiedyś ze względu na to że stracił na szybkości, ale mniejsza oto.

Po drugiej stronie boiska lubi sobie zagrać post-up, lubi wejść w trumne po zbiórkę. On tylko w 1/3 swoich akcji w memphis miał spot-up. Bogans u nas ponad 60%. Battier nie rozciągnąłby ataku, tak jak to robi chociażby bogans. Postawiając między obu panów znak = jeśli chodzi o D to wychodzi na to że bogans jest lepszą opcją dla Chicago a raczej dla Derricka rose'a.

Pozatym, Wolałbym zobaczyć na co stać młodego. Narazie mówi się o tym że chemistry -check etyka pracy-zdecydowanie check, chęć słuchania trenera-chec, o obrona bardzo bardzo bardzo check. Ofensywnie woli podać niż rzucić. Na uczelni krył pozycje od 2-4, wszechstronny obrońca, to samo co battier ale zdecydowanie młodszy i może rozwinie się offensywnie (w wakacje ćwiczył rzut).

 

Jeśli chodzi o carona to mimo tego że dostałby mniejszą kase chce grać w Bulls.

http://www.hoopsworld.com/sources-bulls ... op-choice/

 

Keith Bogans wraca.

I teraz pytanie w jakiej roli.

 

Staram się przeanalizować dokładnie butlera pod względem statystyk i zauważyłem jedno:

W zeszłym sezonie w sytuacjach spot-up miał 21-45 za 3 (47%).

Wiadomo że to jest scorer, nie można tego powiedzieć o dengu. Deng jest najlepszym allaround no allstars graczem w lidze bezsprzecznie ale jeśli rose'owi nie idzie nie można mu dać piłki zrobić izolacje i patrzyć co się dzieje. Butler spokojnie może zdobyć punkty bez pomocy derricka i to jest wielki +.

Jeśli chodzi o 'gryzienie się' pozycji denga i butlera, tak butler jest nominalnym sf, ale potrafi bronić dwójki, ŚWIETNIE contestuje i chodzi po zasłonach za rywalem. Wiadomo jak wygląda offensywa bulls mnóstwo screens, i w tej sytuacji przynajmniej tak mi się wydaje 2 i 3 to jedno i to samo.

 

Dopuszcza się jeszcze jedną opcje, snt za crawforda i wykorzystanie MLE. Czyli np butler/richardson i crawford kosztem straty brewera (bez asika) i zastąpienie obrony brewera bogansem/jimmym.

 

Co do thortona to bez komentarza, przecież noh wymienili go właśnie przez to że nie bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasevic Howard bedziej pasuje do Bulls niż magic, a raczej Bulls bardziej byliby dopoasowani do Howarda, bo top zespół z ogromnym potencjałem, Howard wzniósłby Byki na wyższy level

ale mniejsza, bo żadnych takich nie będzie. Howard prędzej skonczy jako czwarta głowa Heatu (jedno i drugoe bez szans)

 

 

ja natomiast chciałem wkleic tylko jedno

"Rip is a winner," Derrick Rose said. "I can't say anything bad about him. He has a championship. He knows how to win."

i na tym, co jest bardzo relane i porzadane proponowałbym sie skupić

Żadne tam Crawfordy, bo to byłby strzał w kolano. Jamaal obok Rose'a to byłby koszmar. Za bardzo sie nawzajem przypominają.

 

Natomiast RIP jest odpowiedzią na bolaczki Bulls z poprzedniego RS, punktująca dwójka, mycek go troche nie docenił z jego defensywą nie jest znowu tak najgorzej, zwłaszcza z D zespołową, która grał przez kilka długich sezonów z bardzo duzym powodzeniem.

mycek tez wg mnie nie ma racji z tym dublowaniem sie z korverem. second unit potrzebuje scorera w osobie Kyle'a, Kyle z RIPem w końcówkach czwartych kwart to tez nie lada zgryz dla przeciwnika, tym bardziej z szalejącym Rose'em.

Dla mnie RIP jest tym czego zabrakło w serii z Heat, i konsekwentnie teraz trzeba mu łechtac ego, żeby podpisał z Bykami jeszcze w tym tyg najlepiej, bo czasu niewiele

 

Drugim graczem nad którym bym pracował jest Richardson, ale od Crawforda trzymajmy sie z daleka. Za drugi, za głupi, zbyt podobny do lidera i zbyt na lidera sie kreujący. Tym bardziej ze w snt Bulls mieliby stracić Brewera!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KCJHoop: After waivers. RT @ChrisMannixSI: Executive from team inquiring about Rip has been told Rip focused on Chicago. "It's a lock," exec says.

 

to już jest na zasadzie 2+2=4.

Nie da się tego tak brzydko mówiąc zjebać.

Ale i tak jestem bardzo nieufny w stosunku do formana i paxsona.

 

Pytanie numer jeden.

Za ile hamilton podpisze, ile będzie chciał?

Byki wogóle nie proponowali kontraktu jrichowi, jamalowi czy butlerowi twierdząc że będą czekać. Ale tutaj chodziło o to żeby jak najdłużej utrzymać się poniżej luxury tax.

Więc, jeśli rip będzie chciał 5/sezon może być problem, jeśli mniej (minimum) to to jest tylko formalność.

Ale koniec końców sytuacja jest tak "poważna" że inne drużyny nawet nie kontaktują się z ripem bo są przekonane że idzie do chi-town.

 

Pytanie numer dwa.

Co dalej?

Czyli plan "idziemy na całość" czyli szukanie jeszcze kogoś. JO, mówisz że richardson, ja też mówię że richardson, bo to byłby naturalny wybór. Ale jestem w 99% pewien że nasi gms unikają wydania MLE jak ognia, jeśli podpiszą ripa to będzie koniec ruchów na rynku, no chyba że zaszalejemy i dodamy redda.

Ale jeśli w życie wejdzie "plan idziemy na całość".

Jeśli będziemy mieć zaklepanego ripa i warto by było pozyskać kogoś by rozegrał (szczególnie w 2nd unicie). Watson jest świetnym obrońcą na piłce, ale w ataku, w ataku nie GSW sobie nie radzi. Dlaczego wolę crawforda od richardsona? Już tłumacze.

Mając na pozycjach 2 i 3 denga,brewera,korvera,ripa, młodego jest strasznie ciasno, nie widzę tu miejsca dla nawet redda. Sezon będzie intensywny to fakt ale i tak mamy elegancko na pozycjach 2-3. Dodanie richardsona w tej sytuacji powoduje że nie będzie minut.

Atlanta po prosu traci crawforda. A gdyby tak im zaproponować watsona+bogansa+kontrakty lucasa i pargo+pick za crawforda? wtedy crawford mógłby dostał 8 baniek za sezon w efekcie atla dostaje pick i watsona zamiast niczego.

My już mamy elegancko:

rose/crawford

rip/korver

deng/brew

Młody się uczy, deng gra od czasu do czasu na 4, bo grał zawsze. Tak sobie próbowałem liczyć wirtualnie i wychodziło by tak że

144 minut na 1-3, rose 35, deng 30(5 na 4) korver 17, brew 17, jamal 25(12 min z rosem), rip+20.Do tego na pewno jakiś uraz w trakcie intensywnego sezonu.

Wychodziło by na to że zamieniliśmy watsona i bogansa na jamala i ripa. Miód.

 

Jamal fatalny obrońca ale z 2nd unitem to nie miałoby znaczenia, w ataku mielibyśmy wreszcie dodatkowego kreatora, dla mnie bomba w dodatku JC bardzo chce do Bulls.

Ale tak jak mówię, należy się spodziewać że jednak po podpisaniu ripa już nikogo nie sprowadzimy.

A i dość ważna sprawa, resign kurta!!

 

Co do D powiem szczerze że oglądałem go w prime w 2004 i bronił fiszera, nie bryanta.

Nie wiem jak to jest nie oglądąłem pistons. Statystycznie przeciętnie ale może jakiś fan pistons nam coś powie ?

 

Znaczy dublują się bo są identycznymi, biegającymi po zasłonach zawodnikami. Rip będzie grał w s5, korver w 2nd unicie, więc to nie jest żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.