Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2011/12


matek

Rekomendowane odpowiedzi

czas wrocic z jezior i zaczac krotkie "lato 2011" w LA...

 

wszyscy dobrze wiemy jak skonczyl sie ostatni sezon i nie ma po co do tego wracac.

 

co mamy?

11 gosci pod kontraktami, caly trzon druzyny zostaje. Do tego rookies, moze ktorys sie zalapie. Brown na 99% nie wroci.

 

Walton byc moze oglosi emeryture. pozostaje sprawa kogo pozbyc sie w amnestii. kandydatow jest dwoch - Blake i Metta ze wskazaniem na tego drugiego. w takiej sytuacji mamy 9 lub 10 graczy pod kontraktem i 4 trzeba dodac.

 

zobaczymy tez (przede wszystkim) jaki pomysl na ta druzyne ma Mike Brown.

 

Najwazniejsze ze Kobe i Gasol mieli bardzo duzo czasu na odpoczynek, a Bynum na spokojne wracanie do zdrowia i wzmacnianie. jesli wszystko dobrze zaleczyl mozemy miec w tym sezonie bestie i byc moze all-stara, jesli znowu zacznie sie sypac mozna zapomniec o jakimkolwiek sukcesie

 

czego potrzebujemy?

pg i sf do s5 plus sg i center na lawke. na rynku FA ciekawych nazwisk do s5 nie za wiele (Wilson Chandler bylby idealny, jest jeszcze Caron ktory moze chcialby do nas wrocic?), wiec musimy liczyc na graczy ktorzy wejda na rynku po amnestii. na zwolnienie jakiegos Grangera tutaj nie licze ale przykladowy Gordon (jesli go zwolnia) bylby perfect. Roy to ryzyko, ktore moze sie oplacic. jednak bardzo malo prawdopodobne ze zechcieliby oni grac za 3 mln/sezon.

 

FA na interesujace nas pozycje:

Stuckey (RFA)

Ford

Telfair

Crawford

Richardson

Afflalo (RFA)

Tronthon (RFA)

Dalonte

Butler

Prince

Hill

Battier

Weems

JR (Chiny, ale mysle ze go zwolnia. chce grac w bulls)

McGrady

Douglas-Roberts - ciekawa opcja

Landry

Wilcox

Kwame - moze wielki powrot? :wink:

Dalembert

Hayes

Oden (RFA)

Przybilla

 

to tylko niektorzy. nie pisalem o Nene czy Tysonie bo oni celuja w spore umowy.

na RFA nie mamy co liczyc, chyba ze na Odena i miec nadzieje ze beda sie lamac z Bynumem na zmiane a nie w tym samym czasie.

 

trade'y

srednio licze na jakiekolwiek duze transfery. mitch nie ruszy nikogo z czworki Kobe-Gasol-Odom-AB a bez oddania kogokolwiek z nich nie ma co liczyc na wzmocnienie przez transfer.

wlasciwie to nie licze na zadne wymiany. Bynuma nie oddadza nawet za Howarda.

 

wlasnie, jak teraz bedzie z tym procentem roznic w kontraktach prze trades? dalej 125%?

 

rumors

Rashard Lewis - drugi najlepiej oplacany gracz ligi po Kobe :D daje nam pewna trojke, wysoki. napewno by sie przydal jako strzelec zza luku

Baron Davis - zapewne chcialby wrocic do LA. wiemy jak gra gdy ma motywacje, ale ne wiadomo jak z jego forma po tej przerwie. sredni pomysl

 

to po ewentualnej amnestii. nie licze ze moze nas sptkac cos lepszego z FA niz ci dwaj panowie

 

Iverson tez gdzies sie przewijal.

T-mac prawdopodobnie chce u nas grac. chyba sie wyleczyl, zdrowy bylby dobry jako zmiennik Kobe na 10-15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze dojdzie do sezonu, dlatego odpuscilem sobie temat "lakers'11/12"

 

wiem, ze potrzeba nam swiezosci, wiem ze prawdopodobnie trzon skladu nie zostanie ruszony

 

nie wiem ile kg wazy bynum, w jakiej jest formie, nie wiem jak bedzie wygladala nasza gra pod brownem

 

cieszy mnie, ze chlopak ma wiele pomyslow, jednoczesnie zasanawia mnie jakie plany ma mlody buss. owszem siegnieci po barona davisa i lewisa (daleka do tego drooga) to ciekawy krok, bo w pewnym stopniu uzupelniaja nasze braki ale z 2 srony porzebujemy wiecj atletyzmu, tymbardziej, ze odejdzie z zespolu prawdopodobnie shannon.

 

z 1 strony wypadaloby trade'owac by odmlodzic sklad i prznisc ciezar gry na jakiegos pg

z 2 strony rozbijac taki trzon, moze dac im szanse na jeszcze 1 run? przeciez w tym skladzie jeszcze rok temu w marcu wygladali na druzyne, ktora bedzie stac na obrone misrzostwa. wypoczeli, kobe jes zdrowy, czemu nie!

 

milo, ze nie bedziemy juz ogladali waltona.

na spuszczenie metty nie liczylbym, zreszta jestem tego goracym przeciwnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake i Metta ze wskazaniem na tego drugiego.

chłop specjalnie zmienił nazwisko i wszystko inne dlawas a wy go chcecie wyjebać :roll: naprawdę nieładnie :)

Walton byc moze oglosi emeryture.

powinien przedzwonić do agenta Tomka co by mu poradził co robić na emeryturze przed trzydziestką :) Ja mam nadzieję że luke postanowi odbudowac swoje "dobre" imie a barwach Lakers cobyście nie stanowili konkurencji dla reszty zachodu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam kogo kupią, co tam kogo zwolnią, co tam kogo wymienią.......... ja się nie mogę doczekać jak Brown będzie opierdalał za coś Kobe'go i ciekaw jestem jak on na to zareaguje xD

no jak Kobe się nie dogada z Brown'em to nie ma szans na tytuł i co najlepsze.... obaj (a zwłaszcza KB) to wie ;)

 

więc jest dobrej myśli jeśli o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek widze, ze internet macie juz w podstawowce:)

 

eL, walton jest juz asystentem trenera uniwersytetu Arizona. nie sadze by wrocil do grania, bedzie wczsniej czy pozniej trenerem. pewnie u jaxa, bylby juz teraz asystentem...

 

od tego co zrobi, zalezy jego przyszlosc. gdyby zdecydowal sie zakonczyc kariere z powodow zdrowotnych (kontrakt wyplacany jest wtedy z ubzpieczenia jesli sie nie myle), pewnie lakers by mu sie jakos odplacili i dali ciepla posadke do konca zycia. jezeli bedzie jednak walczyl o kase, roznie to moze byc. lekarze juz rok temu odradzali mu granie.

 

nie spodziewam sie by lakers obcieli blake'a badz worldpeace'a bo przy nowym trenerze moga byc przydatni i warci tej kasy.

problemem tu bardziej sa kontrakty kb,gasola, bynuma czy odoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brown będzie opierdalał za coś Kobe'go" - prędzej opierdoli własną matkę za to, że go urodziła. W Cavaliers - jeśli wierzyć grubemu, a nie ma powodu, zeby nie wierzyć, znając Cavsów z widzenia - kiedy LeBron nasrał na podłogę w videroomie, to Brown zbierał guano do ozdobnej urny, stawiał ją na ołtarzyku w domu i bił pokłony, a potem gonił własną starą do tańcowania na rurce ku czci Kupy. Brown ma pecha, jest dobrym trenerem, ale musi trenować czarne dochodowe towary, więc jak nic nie wygrał, tak i nic nie wygra, bo już chyba wklepał sobie w DNA, że gwiazdor zawsze ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matek wszystko bedzie zalezalo od tego, jaka koncepcja bedzie tego zespolu

czy zdecyduja sie walczyc tym samym skladem +uzupelnienia, czy zdcyduja sie na przemeblowanie, a jesli tak to czyim kosztem

 

odom do pacers, ok ale za kogo i po co?

odom o luksus, dzieki ktoremu mamy 2 tytuly wiecej

 

predzej imo spuszcza mette, ktory ma jszcz 3 lata za 21 mln$

podobno sa sklonni szybciej jego spuscic niz waltona, choc osobiscie w to nie wierze.

jakby co mamy barnesa, ktory spokojnie do s5 sie nadaje,

 

co do browna. smieszy mnie, gdy niektorzy szukaja problemow juz teraz. kobe nia ma 21 lat, wie ze na zmiane trenera browna jest juz za pozno. brown tez zdaje sobie sprawe z tego, gdzie przychodzi i kto tu rzadzi. poki co naczytalem sie wielu pozytywnych textow na jego temat (mowie tu o samym okresie, od kiedy jest w la), jest pracocholikiem, ma swoja wizje gry, mysle ze nic gorszego niz lbj spotkac go juz nie moze i mysle, ze znajda wspolny jezyk. nie maja wyjscia zreszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za Grangera :wink:

 

bardzo lubie lamara, wiem jak wielki byl jego wklad w mistrzostwa. ale teraz moze byc jedna z ostatnich szans na dostanie czegos za niego. srednio wierze zeby po tym sezonie wykorzystali opcje na kolejny rok w jego kontrakcie.

 

spuszczenie artesta nie wyklucza emerytury waltona. moga pozbyc sie ich obu. wszystko zalezy od tego w jakiej formie ron zawita na oboz treningowy. tak mysle

 

brown na gorsza organizacje niz cavs i traktowanie przez nia lbj nie mogl trafic. trzeba dac mu szanse zamiast z gory skreslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamar Odom zarabia 8mln za sezon...

Cięzko mi znaleźć lepszy nie rookie kontrakt w NBA. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

A fani Lakers go chcą traidować bo zarabia za dużo.. mimo że w zespole jest pewien Pan, który ma większą wartość transferową jako że jest młody, zarabia prawie dwa razy więcej, a poziomu Odoma pewnie nigdy nie powącha (tu lekka hiperbolizacja).

 

Gasol zarabia dużo ale to wciąż top3 podkoszowych w lidze. Jedynym, za którego by się opłacało wymienić kogoś z tej dwójki to Dwight, ale oczywiście Orlando na to nie pójdzie. A tak to najlepszy duet podkoszowych w lidze za tyle ile zarabia sam Kobe.

 

Granger jest zawodnikiem od Odoma gorszym a zarabia 5mln więcej...

 

Czy Granger też lepiej broni od Metty? Ten jest trochę przepłacony, ale w porównaniu do RJ ze Spurs, czy innych Turkoglu itp, to zarabia przyzwoite pieniądze.

 

Ta drużyna zeszłe playoffy przegrała raczej przez formę Gasola (Euro pokazało jednak, że nie zapomniał jak się gra) oraz to, że Dallas trafiało 3 na kosmicznym procencie (a w RS LA było drużyną najlepiej broniącą trójki chyba?). Nowy trener powinien wystarczyć aby LAL nadal było faworytem numer 1.

 

 

Porównanie, że skoro Kidd zdobył 1 tytuł to Kobiemu należy się 6 pierścień "epickie" :) To powoduje, że takiej fajnej ekipie ciężko kibicować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie pojebalo i myslalem ze Odom zarabia ponad 10mln a w nastepnym sezonie ponad 11 (TO) :D w takim razie zmieniam plany. Gasol jest nieoddawalny, jedyna szansa to trade Bynum-Howard. ale mlody buss nie zechce go oddac nawet jak Magic beda pod sciana i beda chcieli cos dostac za Dwighta zeby nie zostac na lodzie

 

 

co do Artesta - teraz pomyslalem ze z drugiej strony pod nowym trenerem moze odżyć. trojkaty go zabijaly i frustrowaly. jesli ne przelezal tej przerwy to mozemy liczyc na male odrodzenie RonRona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy jest sklonny oddac Bynuma! ale raczej tylko za Howarda lub CP3.

Probowalbym dogadac sie z Nene i tradowac po Paula. Takie marzenie...

 

 

NAJPRAWDOPODOBNIEJ druzyny placace luxury nie beda mogly podpisywac zamnestionowanych graczy.

 

Do tego Wizz juz oglosili ze nie zwolnia Lewisa.

 

Zero informacji o zainteresowaniu sie kimkolwiek z FA z naszej strony. Przyzwyczailem sie do tego ale milo byloby cos ciekawego przeczytac.

 

W najlepszym wypadku skonczy sie na Fordzie, Douglas-Robertsie i Kwame. Cieszylbym sie nawet z jednego z nich. Powinni przede wszystkim probowac namowic Kwame do powrotu... Idealny C na nasza lawke

 

Moze chca zatrzyma MLE do powrotu "chinczykow" przed PO i zakontraktowac ktoregos?

 

Mimo wszystko staralbym sie zatrzymac Browna, do ktorego zglaszaja sie Knicks.

 

Edit:

O przepraszam podobno jestesmy zainteresowani Crawfordem i Afflalo

 

w przypadku niesprowadzenia zadnego pg licze ze Morris dostanie jakies minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Artesta - teraz pomyslalem ze z drugiej strony pod nowym trenerem moze odżyć. trojkaty go zabijaly i frustrowaly. jesli ne przelezal tej przerwy to mozemy liczyc na male odrodzenie RonRona

Co bedzie sie przejawialo duzo wieksza liczba kretynskich rzutow? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.