Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

a nie uważacie, że przewidywanie przyszłego to trochę głupota?

 

Ostatni sezon już był, wszystko wiadomo kto jak grał, kto się nie posrał w PO itd. A przewidywania to o kant dupy rozbic. Kto z was przewidywał, że Dallas zdobędzie misia i to sweepując Lakers, albo, że Bosh będzie grał taką kaszanę? A z przyszłym jak to chcecie zrobic? W sensie jak sąprzewidywania to jaka jest wartosc Arenasa, Dirka, Bryanta, Odena, KG, Roya, Walla itd? Dla mnie to będzie bardziej 16 różnych punktów widzenia i niekończące się duskusje kto jak dlaczego itd. Opierajmy się na tym co było a nie na tym co nam się wydaje, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie z kolei interesuje co robimy z zawodnikami, którzy mają teraz kontrakty zagranico. w szczególności Ci grający w Chinach, bez klauzuli opt-out. moim skromnym zdaniem, jeśli bierzemi rookies, to nie powinni być brani pod uwagę.

 

w kwestii oceniania, to moim zdaniem jakbyśmy nie opisali ram, jakich mielibyśmy się poruszać, to i tak każdy głosuje według swojego widzimisię... w sensie co za różnica czy mamy ocenić, czy ktoś trafnie prognozuje przyszłą formę np. Dirka, jeśli i tak nasze oceny tego, jak współgrałby Nash z Wadem, będą równie subiektywne? przecież i tak będziemy mieli tutaj 16 nieistniejących drużyn, więc każdy będzie wydawał werdykt wedle własnej intuicji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie z kolei interesuje co robimy z zawodnikami, którzy mają teraz kontrakty zagranico. w szczególności Ci grający w Chinach, bez klauzuli opt-out. moim skromnym zdaniem, jeśli bierzemi rookies, to nie powinni być brani pod uwagę.

wybieramy ich to jasne. pula to Ci z ostatniego sezonu bez emerytow plus rookies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na "przewidywanie". Przecież scenariusz jest taki: sąd rozwiązał wszystkie kontrakty zawodników, w lidze ostało się 16 drużyn, dostaliśmy ciepłe posadki GM, następuje draft i gramy sezon '11-'12. Zero filozofii. Chcesz zaryzykować to dasz kontrakt łamliwemu Odenowi, nie chcesz to nie i tyle...

 

Kolejnosc - ABBAABAB:

 

Nie aby ABABABAB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na "przewidywanie". Przecież scenariusz jest taki: sąd rozwiązał wszystkie kontrakty zawodników, w lidze ostało się 16 drużyn, dostaliśmy ciepłe posadki GM, następuje draft i gramy sezon '11-'12. Zero filozofii. Chcesz zaryzykować to dasz kontrakt łamliwemu Odenowi, nie chcesz to nie i tyle...

 

 

Kolejnosc - ABBAABAB:

 

Nie aby ABABABAB?

Dobrze powiedziane Kaczor odnosnie przewidywania.

 

Co do kolejnosci - ci ktorzy sie wypowiadali byli za taka kolejnoscia zamiast abababab jako bardziej sprawiedliwa przy mniejszej puli gwiazd. glosu sprzeciwu nie bylo wiec wybralem ten system. zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii oceniania, to moim zdaniem jakbyśmy nie opisali ram, jakich mielibyśmy się poruszać, to i tak każdy głosuje według swojego widzimisię... w sensie co za różnica czy mamy ocenić, czy ktoś trafnie prognozuje przyszłą formę np. Dirka, jeśli i tak nasze oceny tego, jak współgrałby Nash z Wadem, będą równie subiektywne? przecież i tak będziemy mieli tutaj 16 nieistniejących drużyn, więc każdy będzie wydawał werdykt wedle własnej intuicji...

dokładnie, tak samo mi się wydaje

poza tym w porównaniu z All Time Draft to widzieliśmy i znamy wszystkich zawodników więc teoretycznie powinno być łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie.

 

draft zaczniemy jak ten sie skonczy

 

A może jednak przewidujmy formę na sezon 2011/12?

spoko. z uwzglednieniem wieku oczywiscie i wczesniejszej histoii kontuzji

 

punkt 9. Fajny pomysł - ale może się zdarzyć, że dwóch graczy będzie chciało wziąć tego samego zawodnika. Proponuję więc dla jasności zapisać, że kto pierwszy ten lepszy.

jasne ze kto pierwszy ten lepszy :D

 

co do sondy mysle ze to jest dobry pomysl ale jesli wiekszoc bedzie przeciwko to ok

 

punkt 11. Mimo wszystko drabinka powinna być losowana albo przez kogoś spoza albo w inny sposób (np. ten który kiedyś opisywałem). Inaczej zawsze znajdą się podejrzliwi, że Matek...mataczy

jesli bedzie ktos chetny to nie rusze tego na bank

 

A co powiecie na możliwość trade'ów?

ok. ale tylko jeden za jednego dwoch za dwoch itd

 

7. zgadzam się, nie pomyślałem o tym. Przejęcie przez kogoś innego- ok, bo wtedy możemy dalej rywalizować w parze.

tak, dokladnie o tym myslalem

:D

 

czyli jezeli znajdzie się ktoś kto przejmie drużynę po kimś kto zrezygnuje to ok, jeżeli nie będzie takiej osoby to gracze pozostają nieaktywni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim... niech będzie, ale wydaje mi się to baaardzo dziwne...

Przecież w fantasy tak gramy. Tzn. ABBAABBA, a nie jak podał Matek (końcówką się różni).

Chłopie, graliśmy ABABABAB, czyli kolejność pierwszej rundy, kolejność drugiej, kolejność pierwszej, drugiej itd.

 

A propozycja matka to: pierwsza, druga, druga, pierwsza, pierwsza, druga, pierwsza, druga. Trzecia i czwarta runda są ze sobą zamienione kolejnością w stosunku do all-time. Pierwszy raz takie coś widzę, bo nie jest to ani znany mi z NBA 2kcoś system 'fixed' ani 'serpentine'. No cóż, będzie mniej konwencjonalnie, a co za tym idzie pewnie też ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system jest dobry i już parę osób się wypowiadało o tym

natomiast po przemyśleniu mam zastrzeżenia do pomysłu o ponownym wybieraniu zawodników którzy już zostali wybrani ale ich Gm odszedł z gry

wydaje mi się, że to zaburzy cały pomysł draftu - bo przykładowo kolejna osoba w drafcie po tej co odpadnie bierze jej pick z pierwszej rundy i jest mega na wypasie w porównaniu do reszty drużyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system jest dobry i już parę osób się wypowiadało o tym

natomiast po przemyśleniu mam zastrzeżenia do pomysłu o ponownym wybieraniu zawodników którzy już zostali wybrani ale ich Gm odszedł z gry

wydaje mi się, że to zaburzy cały pomysł draftu - bo przykładowo kolejna osoba w drafcie po tej co odpadnie bierze jej pick z pierwszej rundy i jest mega na wypasie w porównaniu do reszty drużyn

+1

 

albo ktoś przejmuje team i konkretne picki albo gracze zostają "zamrożeni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.