Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zasady i jako komisarz (o k**** :o ) chce zeby zostaly rozpatrzone pozytywnie

1. Sklad - 12 wybierajacych, jednak jesli bedzie dodatkowych 4 chetnych to chetnie rozszerze sklad do 16. wtedy playoffy ladnie sie uloza. Oczywiscie jesli bedzie mniej chetnych to i tak wystartujemy. najwazniejsze zeby liczba zawodnikow byla parzysta.

 

2. Kolejnosc - liczy sie termin zgloszenia. Kto sie zagapil sam sobie szkodzi. Ostatni draft przebiegal alfabetycznie i nie bylo obiekcji, takze i w takiej kolejnosci nie widze nic zlego.

 

3. Liczba kolejek - 8

 

4. Kolejnosc:

ABBAABAB

A- zaczyna Tru Warier konczy wowo

B- zaczyna wowo konczy Tru Warier

 

5. Czas na wybor - tak jak ostatnio do 22 nastepnego dnia po ostatnim picku, to duzo. Kto sie nie wyrobi laduje na koncu w tej rundzie (ale w kolejnych wybiera juz ze swoim numerem)

 

6. Wybieramy aktualnie aktywnych graczy! Z uwzglednieniem ich formy 2 sezony wstecz. Sile zespolow oceniamy nie tylko po indywidualnych zdolnosciach ale tez po tym jak dani gracze do siebie pasuja.

 

7. Jesli ktos dwa raz przespi swoj wybor - wypada z gry a jego wybrani gracze nie wracaja do puli dostepnych. Chyba ze do konca rundy znajdzie sie ktos chetny na przejecuie teamu. wtedy wybiera on z ostatnim numer tej rundy (w kolejnych ze swoim)

 

8. Po zakonczeniu draftu czas na opis swojej druzyny - 72 godziny

 

9. Runda bonusowa! po ostatnim wyborze kazdy moze (ale nie musi) zastosowac "amnestie" i wywalic jednego gracza zastepujac go innym niewybranym. wliczone to bedzie w czas na przedstawienie skladu (wlasnie podczas opisu moze zajsc potrzeba zmiany zawodnika na takiego ktory lepiej bedzie pasowal do zespolu), ale trwa tylko 24 godziny z 72 dostepnych na opis. Zmiane gracza (jednego!) podajemy w temacie draftu. mozna wybrac gracza ktorego ktos inny skreslil ze skladu.

 

10. Trade'y - podczas pierwszych 24h po ostatnim picku(tych kiedy mozna wymienic jednego gracza) mozna takze dokonac wymian, ale tylko rownych (1za1 2za2 itd). Wymiany obaj bioracy w nich udzial oglaszaja w temacie z draftem.

 

11. Playoffy tak jak w all-time. Sonda plus gosy z uzasadnieniem. Glosowac moga wszyscy zarejestrowani przed startem draftu. Czas na pare to 72 godziny od ogloszenia. Tematy z parami wszystkie zaloze w tym samy czasie i w tym samym czasie koniec glosowania. 72h. Seria do 4 zwyciestw.

 

12. Drabinka rozlosowana przez kogos spoza draftu, ostatecznie sam to zrobie.

 

13. Nie zmieniam zasad po otwarciu draftu.

 

To moja oferta, ktorej pojedyncze punkty moge skorygowac po negocjacjach. Jesli czegos zapomnialem prosze napisac.

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, oto moje sugestie i pytania/wątpliwości:

 

punkt 6- co to znaczy forma 2 sezony wstecz? trochę to niejasne... A może jednak przewidujmy formę na sezon 2011/12? Ewentualnie dokładnie wyjaśnij jak to widzisz

 

punkt 9. Fajny pomysł - ale może się zdarzyć, że dwóch graczy będzie chciało wziąć tego samego zawodnika. Proponuję więc dla jasności zapisać, że kto pierwszy ten lepszy.

 

punkt 10. Nie brałbym pod uwagę sondy. Nie wiem jak inni ale ja mam zmienne IP i bez probelmu mógłbym nabić sobie =1000 punktów.

 

punkt 11. Mimo wszystko drabinka powinna być losowana albo przez kogoś spoza albo w inny sposób (np. ten który kiedyś opisywałem). Inaczej zawsze znajdą się podejrzliwi, że Matek...mataczy :D

 

A co powiecie na możliwość trade'ów? Można by je przeprowadzać przez całą grę aż do końca draftu. Tak mi przyszło do głowy, nie przemyślałem tego jakoś dłużej i może to być głupi pomysł :)

 

A poza tym super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycje korekt:

 

5. "Czas na wybor - tak jak ostatnio do 22 nastepnego dnia po ostatnim picku, to duzo. Kto sie nie wyrobi laduje na koncu w tej rundzie (ale w kolejnych wybiera juz ze swoim numerem)"

 

-proponowałbym, aby wybierał wtedy dwa razy przy swoim kolejnym wyborze, jeżeli znów go nie będzie wypada z gry, ale oba rozwiązania są ok

 

6. Wybieramy aktualnie aktywnych graczy! Z uwzglednieniem ich formy 2 sezony wstecz. Sile zespolow oceniamy nie tylko po indywidualnych zdolnosciach ale tez po tym jak dani gracze do siebie pasuja.

 

- jak dla mnie lepiej byłoby tylko z ostatniego, chyba że poważna kontuzja, ułatwi to ocenę zawodników- oraz z prognozą na sezon 2011-2012, na podstawie wszystkich możliwych zmiennych, a więc chociażby wiek, kontuzjogenność, wiadomo klasę

 

7. Jesli ktos dwa raz przespi swoj wybor - wypada z gry a jego wybrani gracze wracaja do puli dostepnych. Chyba ze do konca rundy znajdzie sie ktos chetny na przejecuie teamu. wtedy wybiera on z ostatnim numer tej rundy (w kolejnych ze swoim)

 

-to rozwiązanie jest niebezpieczne, będzie premiowało niesamowicie osoby, od których zacznie się ponowny wybór przy odpadnięciu jakiegoś gracza, można sobie wyobraźić, że ktoś w takim wypadku dostanie np. Jamesa, a to wypaczy pomysł całego draftu- jak dla mnie zawodnicy ci powinni być już nieaktywni

 

 

9. Runda bonusowa! po ostatnim wyborze kazdy moze (ale nie musi) zastosowac "amnestie" i wywalic jednego gracza zastepujac go innym niewybranym. wliczone to bedzie w czas na przedstawienie skladu (wlasnie podczas opisu moze zajsc potrzeba zmiany zawodnika na takiego ktory lepiej bedzie pasowal do zespolu), ale trwa tylko 24 godziny z 72 dostepnych na opis. Zmiane gracza (jednego!) podajemy w temacie draftu. mozna wybrac gracza ktorego ktos inny skreslil ze skladu.

 

pomysł ciekawy, ale wtedy trzeba by ustalić kolejność wyboru z niewybranych i dać na to czas, aby nie powtarzały się wybory

w normalnej kolejce był dzień na jeden wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bulls

 

5. Mnie się jednak bardziej podoba żeby wybierał na koniec kolejki - wystarczająca kara. A wypada po dwóch takich wpadkach.

 

6. zgadzam się całkowicie, zresztą pisałem praktycznie to samo w swoim poście

 

7. zgadzam się, nie pomyślałem o tym. Przejęcie przez kogoś innego- ok, bo wtedy możemy dalej rywalizować w parze.

 

9. Można też zastosować zasadę o której pisałem: kto pierwszy ten lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bulls

 

5. Mnie się jednak bardziej podoba żeby wybierał na koniec kolejki - wystarczająca kara. A wypada po dwóch takich wpadkach.

 

6. zgadzam się całkowicie, zresztą pisałem praktycznie to samo w swoim poście

 

7. zgadzam się, nie pomyślałem o tym. Przejęcie przez kogoś innego- ok, bo wtedy możemy dalej rywalizować w parze.

 

9. Można też zastosować zasadę o której pisałem: kto pierwszy ten lepszy

jak dla mnie mogłoby tak być, zobaczymy co na to pozostali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w miare w porzadku, co do tych dropow ze skladu to oczywiste chyba, ze kto pierwszy ten lepszy ;)

jak dla mnie trade'y ok, bedzie ciekawiej, dogadujemy sie na pw i jesli finaluzjemy to piszemy oficjalnie w temacie od draftu. Tylko moze usunmy mozliwosc wymian nierownych, tzn np trzech zawodnikow za jednego. Pickow w kolejnych draftach tez oczywiscie nie oferujemy, $ rowniez 8)

Oczywiscie jesli ktos wypada to wybrani zawodnicy sa nieaktywni ! to moglo by zepsuc caly draft. reszta moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie że przydałoby się się rozszerzyć opisy o krótką analizę mankamentów przeciwnika i sposobu ich wykorzystania? Nie mówię żebyśmy pisali na ten temat poematy, ale 3 punkty w których widzimy swoje przewagi plus 3 jak ukryjemy niedostatki (tak wiem, każdy ma idealny skład :D ) w naszej drużynie.

 

Nie chcę żeby to było w formie jeden pisze drugi kontruje, bo tak można w nieskończoność, ale zwykłe zaznaczenie i nie konieczne kontrowanie czyjejś wypowiedzi, mogą to być kontry na pierwotne opisy, a te argumenty umieszczalibyśmy dopiero o 2nd round...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie że przydałoby się się rozszerzyć opisy o krótką analizę mankamentów przeciwnika i sposobu ich wykorzystania? Nie mówię żebyśmy pisali na ten temat poematy, ale 3 punkty w których widzimy swoje przewagi plus 3 jak ukryjemy niedostatki (tak wiem, każdy ma idealny skład :D ) w naszej drużynie.

 

Nie chcę żeby to było w formie jeden pisze drugi kontruje, bo tak można w nieskończoność, ale zwykłe zaznaczenie i nie konieczne kontrowanie czyjejś wypowiedzi, mogą to być kontry na pierwotne opisy, a te argumenty umieszczalibyśmy dopiero o 2nd round...

Ciekawa propozycja, trochę mi tego tu brakowało u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jestem przeciw wymianom z uwagi na bałagan oraz z tego powodu, że opłacałoby się wybierać talent, zwłaszcza na początku, bez żadnej koncepcji, licząc że później i tak się jakoś wymieni zawodnika na pasującego, - więc przynajmniej pierwsze rundy byłyby dość nudne; draft bez wymian zmusza do szukania koncepcji od początku, wybory coś znaczą i wtedy ma sens czytanie opisów przy wyborze danego zawodnika; gdyby była dodatkowa runda to moim zdaniem w pełniby to wystarczyło do ulepszenia składu i wymiany są niepotrzebne;

 

-krótki opis - np. te trzy punkty z plusów i minusów, czy z obrony i ataku, mogłyby być, ale bez kontr, - opis pod konkretnego przeciwnika- ale jak nie będzie też ok, wychodzi to tutaj całkiem nieźle, nie zabija inwencji głosujących, głosy przy wyborach są ciekawe

 

wiadomo decyzja utrze się w opiniach na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie.

 

draft zaczniemy jak ten sie skonczy

 

A może jednak przewidujmy formę na sezon 2011/12?

spoko. z uwzglednieniem wieku oczywiscie i wczesniejszej histoii kontuzji

 

punkt 9. Fajny pomysł - ale może się zdarzyć, że dwóch graczy będzie chciało wziąć tego samego zawodnika. Proponuję więc dla jasności zapisać, że kto pierwszy ten lepszy.

jasne ze kto pierwszy ten lepszy :D

 

co do sondy mysle ze to jest dobry pomysl ale jesli wiekszoc bedzie przeciwko to ok

 

punkt 11. Mimo wszystko drabinka powinna być losowana albo przez kogoś spoza albo w inny sposób (np. ten który kiedyś opisywałem). Inaczej zawsze znajdą się podejrzliwi, że Matek...mataczy

jesli bedzie ktos chetny to nie rusze tego na bank

 

A co powiecie na możliwość trade'ów?

ok. ale tylko jeden za jednego dwoch za dwoch itd

 

7. zgadzam się, nie pomyślałem o tym. Przejęcie przez kogoś innego- ok, bo wtedy możemy dalej rywalizować w parze.

tak, dokladnie o tym myslalem

 

dobra Panowie za duzo whisky jutro przypomnijcie jesli nie odpisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde miałem sporo dumania, czy taki draft nie bedzie trochę profanacją zwykłych mocków, których mam już trochę po dziurki w nosie odkąd przygotowywałem się do startu sezonu w listopadzie. Ale jak widać sytuacja przyjęła trohę inny obrót wydarzeń i w sumie fajnie bedzie się trochę jeszcze pokłócić, pohejtować czy "pospuszczać" :wink:

 

W szczególności oczekuję że po wyjęciu całego czynnika czasu, i gloryfikacji poszczególnych zawodników historii charakter "zabawy" jeszcze bardziej się zaostrzy 8)

 

Więc jestem na pokładzie chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko,że nie ma losowania kolejności, bo znacząco premiuje to akurat w tym drafcie wybierających wcześniej,bo jest jednak większa różnica pomiędzy pierwszymi pickami a resztą,niż w all time drafcie imo- nie wiem czy nie powinno być systemu abbabaab w tej sytuacji,żeby to zrównoważyć trochę, ale tak czy siak wbijam-sezonu nima to trza to sobie jakoś odbić ;)

 

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick.

12.Tyrion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko,że nie ma losowania kolejności, bo znacząco premiuje to akurat w tym drafcie wybierających wcześniej,bo jest jednak większa różnica pomiędzy pierwszymi pickami a resztą,niż w all time drafcie imo- nie wiem czy nie powinno być systemu abbabaab w tej sytuacji,żeby to zrównoważyć trochę, ale tak czy siak wbijam-sezonu nima to trza to sobie jakoś odbić ;)

 

Zgadzam się że różnica między pierwszą rundą zwykłago draftu i all-time jest naprawdę duża i trzeba by pomyśleć jak w sytacji tak dużej ilości playerów to zrównoważyć. I tutaj pomysł Tyriona co do systemy abbabaab wydaje mi się bardzo trafny- robiłem już takie mocki zreguły na 14,ale nawet 18 drużyn i działa to naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie robimy losowania? Kolejność zgłoszeń ma decydować o pickach? Nie że narzekam jako 10, ale pewno ma to tu swoje przyczyny :D ale z draft lottery byłoby ciekawiej, każdy przyszykował by różne opcje działania bo nie miałby pewności co do numeru swojego picku, a ogłoszenie kolejności można by zrobić jakoś tuż przed wyborami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu nawet o samo losowanie (dla mnie może decydować kolejność zgłoszeń, obojętne), z rużnych pozycji w drafcie masz różne możliwości budowania składu. Chodzi bardziej o to iż w drafcie All-time nie ma takiej różnicy w wyborach pierwszej rundy jak w drafcie czasów współczesnych( W all-time jak widać na załączonym obrazku/ rozpisce kolejności picków, wszystkie postacie z pierszych dwóch rund to potężne gwiazdy budjące fundamenty drużyny... w dzisiejszych czasach różnica poziomu playarów jest poprostu o niebo bardziej zróżnicowana). W momencie kiedy sama śmietanka zejdzie podczas pierszych, powiedzmy 8-10 picków, trudniej będzie zrównać poziom rywalizacji w systemie abab... w szczególności przy większej ilości playerów. Dlatego system wyboru abbabaab daje poprostu większe możliwości w tym polu, nie tracąc tak naprawdę na rozrywce! Przekalkulujcie sobie na spokojnie jak taka gra wyglądałaby powiedzmy z 1,8 czy 16 miejsca... tak naprawdę przy tak dużej ilości graczy wszystko staje się naprawdę płynne i nie nużące (czekanie numeru jeden i 16 przez 30 picków może wykończyć) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.