Skocz do zawartości

1st Round Playoffs # croolick - tomek123


gogalq

Kto lepszy do 4 zwycięstw?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto lepszy do 4 zwycięstw?



Rekomendowane odpowiedzi

croolick

 

1. Strategia ofensywna

 

Od początku nie ukrywałem, że mój zespół ma być przede wszystkim defensywnym monolitem - ale i o ofensywę zadbałem. Przede wszystkim starałem się stworzyć zespół wszechstronny - bo też nie wiem z kim będę się mierzył (mam nadzieję, że tych pojedynków będzie kilka). Przy takiej obronie aż prosi się o szybki atak - proszę bardzo: mam Thomasa i Webbera (z ławki Rose). Będzie trzeba budować dłuższy atak - nie ma problemu przy takim kreatorze jak Isiah!. Możliwe zagrania - całe spektrum: pick'n'roll Thomasa i dynamicznego Webbera lub pick'n'pop przy wykorzystaniu moich strzelców (Pierce, Rice, Havlicek - w mniejszym stopniu Rose). Zamurujecie strefę podkoszową - moi strzelcy, szczególnie Rice i Pierce zadbają o to, żeby was ukłuć z dystansu. Liczę też na wejścia Isiah i Rose kiedy będą ich kryli wolniejsi lub po prostu słabsi w defensywie PG. Nie mam kogoś na miarę Jordana - ale paradoksalnie w tym widzę siłe teamu- nie zależy ona od dyspozycji dnia jednego-dwóch zawodników. Wszyscy moi gracze (rezerwowi też) z pozycji 1-4 zdobywali w swoim prime-time co najmniej 20 ppg! Ciekawe czy któryś z Was może się pochwalić tak zbilansowanym atakiem :) Nie zarzucicie mi też, że brak lidera punktowego będzie mi się odbijał czkawką w zaciętych końcówkach - bo akurat clutch playerów mam całą masę (Havlicek, Thomas, Pierce, Rice, Rose). Teoretycznie słabszą stroną w ataku są środkowi - ale po pierwsze mam ich przede wszystkim do obrony i szybkiego wyprowadzenia ataku (Bill był w tym świetny) a po drugie będą walczyć o zbiórki na waszej tablicy i stawiać zasłony. Poza tym muszą zostawić miejsce dla ofensywnie usposobionych Webbera, Rose i Thomasa.

 

2. Strategia defensywna

 

Sprawa jest prosta kiedy ma się takich obrońców - decyduje się na half-court man-to-man defense.

Moje największe atuty: Oczywiście Havlicek (w sumie 8x all-defensive team), który będzie plastrem na waszych sg i sf oraz Russell uznawany słusznie za jednego z najlepszych centrów ever i najlepszego defensywnie centra ever. Ich pomocnicy: król zawziętości Thomas, który oprócz tego, że ukradnie w meczu kilka piłek to jeszcze wyprowadzi z równowagi co bardziej nerwowych (nie wstawiajcie Sheeda na mecz ze mną :D ). Do tego niedoceniany w tym aspekcie Pierce, który nie tylko potrafił skutecznie utrudniać życie najlepszym strzelcom drużyn przeciwnych ale też świetnie czuje się w grze zespołowej. No i wreszcie wielka góra mięśni Webber który będzie moją przeciwwagą dla waszych PF a jak nie będzie dawał radę to albo wspomoże go Bill albo zastąpi kolejny defensywny filar - Camby. Luka w obronie? Brak!

 

3. Rotacja meczowa

 

Moi rezerwowi to nie tylko odpoczynek dla pierwszej piątki - ale też goście od zadań specjalnych. Rose - wejdzie na podmęczonych już waszych małych i zagra kilka akcji po zasłonie, najlepiej 2+1. Rice - wiadomo, rzuty z dystansu. Nawet Camby nie jest tylko zmiennikiem - nie wykluczam, że zagra w pierszej piątce jeśli Webber nie będzie dawał radę w obronie.

 

PG Thomas ( Rose)

SG Havlicek (Rose, Rice)

SF Pierce (Rice)

PF Webber (Camby)

C Russell (Camby)

 

4. Główne atuty

 

- zbilansowana drużyna- zarówno w ataku (mogę grać na różne sposoby) jak i obronie

- wszyscy gracze z pozycji 1-4 mają średnie ppg powyżej 20 - dodajcie do tego świetnego rozgrywającego a wyjdzie wam najbardziej nieprzewidywalny zespół w ataku :)

- co najmniej kilku clutch playerów- czyli zagwostka dla trenera drużyny przeciwnej: kogo do cholery mam kryć w ostatniej akcji meczu? :)

- świetna defensywa całego zespołu, bez żadnej "dziury" jak w przypadku kilku z Was

- zmiennicy którzy mogą zmienić losy meczu

- większość z moich graczy zdobywało pierścienie i jednocześnie odgrywali kluczowe role w tych drużynach.

- charaktery - moi gracze wiedzą, że to zespół jest najważniejszy - poświęcą swoje indywidualne staty dla drużyny

 

Nie dokończyłem jeszcze ale kończy mi się czas a nie wiem jakie są kary - więc puszczam tak jak jest :) A poza tym - kurka, to w końcu tylko zabawa :D Pzdr!

 

tomek123

 

brak

Porównanie

 

2. croolick

Isiah Thomas, Derrick Rose, John Havlicek, Glen Rice, Paul Pierce, Chris Webber, Marcus Camby, Bill Russell

 

11. tomek123

Chris Paul, Mitch Richmond, Anfernee Hardaway, Grant Hill, Dennis Rodman, Kevin Garnett, Dave Cowens, Wilt Chamberlain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nikt nie dal, to dam pierwszy.

Ciezka sprawa, dam 4:3 dla krolika

tomek nie dal opisu, zniknal nam gdzies. Ale do rzeczy, druzyna tomka w miare ustabilizowana jesli moge tak powiedziec, jednak podoba mi sie bardziej team croolicka mimo mojej antypatii do Rose'a. Wyzej cenie Billa niz Wilta, byl bardzo samolubny, zbyt duzo konczyl sam, jednak mial takie prawo bo staral sie wykorzystac swoja przewage nad innymi centrami. Nie jestem pewien czy bylby w stanie sobie poradzic z reszta podkoszowych z all time. Do tego ten jego charakterek ;> Kolejny, Chris Paul, mimo ze go lubie na pewno nie postawie go wyzej od Isiah'a. Moze kiedys, ale jeszcze nie teraz. Obwod wyraznie lepszy moim zdaniem ma croolick, mimo szacunku do granta. Pierce jak zwykle zagra swoje, pod koniec meczu solidne 20pkt i 5 zbiorek. Kolejna sprawa taka ze nie wiem czy to Rodman z czasow bad boys czy bulls. Pod koszem wieksze nazwiska po stronie tomka, tym z pewnoscia nadrobi braki z obwodu. Garnett tutaj zrobi roznice.

Mam nadzieje ze ten Rose to tylko tak z sympatii wybrany, bo ja go tu nie widze, tak wybor na zas. Wiecej mi sie pisac nie chce, ide cos zjesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo wyrównana praca, które tematem przewodnik jest pojedynek odwieczna rywalizacja Billa z Wiltem

 

Crollick nie jako z automatu zdobywa przewagę nad swoim oponentem po zamieścił opis, co już liczy się na jego korzyść.

 

Mogę tylko przypuszczać, że Tomek wyjdzie takim składem:

 

Chris Paul-Mitch Ricmond-Grant Hill-Kevin Garnett-Wilt Camberlain

 

Przyznacie - prezentuje się to bardzo okazale - ofensywa (Stilt), defensywa (KG), rozegranie (CP3), wszecstronność (Hill. Najbardziej brakuje mi tu kogoś, kto mógłby powalczyć ostro w crunchu - może Penny, który w Oralndo na play-offs wykręcał ładne numerki. Wbrew pozorom, wbrew Wiltowi, Tomek ma również mocno bronionę deskę - Garnett, Rodman, Cowens. Ławka jest dobrze skonstruowana, nie ma dziur w składzie. Gdyby Tomek trafił na przykład na kogoś slabszego, to miałby mój głos, ale w starciu z Croolickiem, który ma sporo atutów w składzie (nie pozbawionym przy tym pewnych wad!) głos idzie na Billa Russela.

 

4:3 dla Croolicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

croolick 4:3 tomek123

 

Gdyby tomek tylko zamieścił taktykę, to werdykt mógłby się zmienić. Nie wiem, jak tomek chciał podzielić piłkę między Chamberlaina, Richmonda i Hardaway'a. Chamberlain to człowiek który miał piłkę w 50% posiadań. A reszta jego kolegów z drużyny tomka też lubi rzucać (Hardaway, Richmond). Poza tym, wydaje mi się że kto jak kto, ale Bill Russell byłby w stanie zatrzymać Wilta, natomiast pojedynek Webber - Garnett byłby najciekawszym match-upem pierwszej rundy. O zwycięstwie croolicka decyduje głównie obwód - Thomas i Havlicek, byliby w stanie zatrzymać Paula i Richmonda, mało tego - w ataku mogliby walczyć z nimi jak równy z równym, jeśli dodamy do nich jeszcze D-Rose'a. Tak więc mój głos idzie na konto croolicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony drużyna moich herosów z czasów, gdy miałem mleko pod nosem :) Penny, Grant, Garnett czy teraźniejszego Krzysia Pawła, który budzi chyba mój największy szacunek w tej lidze, chyba tylko Steve Nash obecnie potrafi wyciskać z przeciętniaków równie dużo.

Z drugiej strony aż trzech Zielonych i to takich na poziomie best of the best. Pomimo, że Pierce i Havlicek funcjonują w mojej głowie jako sf, ale myślę, że ustawienie któregokolwiek z nich na dwójce nie skutkuje obniżeniem poziomu ani w obronie ani w ataku. Chyba nawet wręcz przeciwnie. Mój jedyny zarzut jest taki, że nie do końca mi tu pasuje Glen Rice, może jestem jakiś uprzedzony, ale o ile dobrze pamiętam, to podczas jego wyboru był na stole Vince, można było wziąć Ripa czy choćby Allana Houstona, których cenię sobie bardziej. Ale tragedii nie ma :) Dlatego

croolick 4 - 3 tomek123

a po sezonie KG, Penny i GHill zmieniają barwy i idą walczyć o misia w ekipie croolika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croolick4-3

gdyby Tomek powalczył, że strategią to wynik pewnie byłby inny, bo potencjał jest bardzo duży: dobrze dobrani gracze i naprawdę to mi się podoba. Rodman z Cowensem na ławce jako uzupełnienie Wilta plus KG brutalne dla przeciwników. Tak więc szkoda, że nie było aktywności twórcy tej ekipy.

Croolick stworzył ekipę wyrównaną, która powinna dobrze, że sobą współpracować, Webber obok Russela to bardzo dobry pomysł. Szybki obwód. Trochę słabiej widzę to na ławce, ciężko wyobraźić mi sobie Camby, mimo jego dobrej obrony i wszechstronności. Może zabraknąć od wysokich punktów, zwłaszcza jak znajdzie się u przeciwników bardzo dobry obrońca na Webbera. Ogólnie jednak bez wątpliwości 4-3, drużyna Croolicka zasłużyła na awans, grała z sercem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład tomka ma potencjał, ale mogę mieć tylko własny wymysł jak by grał, prawdopodobnie moja wizja tej drużyny byłaby inna niż jej właściciela (np. na miejscu bulls2006 grałbym trójkąty przez brak wybitnego rozgrywajka, ale zostawmy to). Croolick zaś, tak jak i ja, postawił na wybitne zbilansowanie drużyny, jest tam wszystko. Nie rozpisując się zbytnio:

 

4-2 dla croolicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.