Skocz do zawartości

9/11 co sie wtedy wydarzylo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

jakbyś chlopcze uczęszczał na fizykę w szkole to byś znał takie pojęcia jak spadek swobodny, opory powietrza, masa, prędkość, przyspieszenie i może nawet !o mój boże! co to pęd i bezwladnosc.

Profesorowie na politechnice nie narzekali na moją wiedzę z zakresu fizyki, nawet mi mgr inż dali, ale dalej twierdzę, że specjalistą z budownictwa nie jestem... Ale co tam, pseudo-naukowi internetowi napinacze wiedzą lepiej... :lol:

 

Swoją drogą w tych Twoich teoriach nie widzę żadnego wzoru fizycznego, żadnych danych dotyczących masy samolotów i budowli, rozrysowania wszystkich działających sił w tym zdarzeniu, wszystkich naprężeń na konstrukcję nośną, itp. Dopóki tego mi nie podasz Twoje teorie to tylko X-Files... :lol:

nie lubilem x files i nie ogladalem

a w pierwszym poscie napisalem ze chce sie dowiedziec co sie stalo a nie ze wiem

co sie stalo i tez chetnie zobaczylbym wzory majace sens (poki co widzialem wyliczenia jak to by sie zachowywalo jako sztywna konstrukcja w prozni, tylko ze tam za ch... prozni nie bylo)

co do twojego pytania to troche bez sensu

masa samolotu jest mala przy masie taaaakiego budynku

z obu samolotow na druga strone przelecialy szczatki a budynki nie odchylily sie zauwazalnie (ktos liczyl chyba kolo stopy, przy zalozeniu sztywnego zdezenia)

jesli chcesz miec perspektywe to boening 767 ma kolo 150 ton, a sama stal wykorzystana na budowe rdzenia wtc 200,000 ton

na co chcesz wzor fizyczny?

e=mc2?

taki zarcik

co do rozrysowania sil i naprezen - prosze bardzo, nawet mam sie jak za to zabrac, bo oczywiscie plany budynku nie sa utajnione.

a tak serio to co by Ci to dalo?

wtc nie zawalilo sie w wyniku uderzenia. koniec.

wtc1 stalo ponad godzine.

samolot ktory trafil w wtc2 nawet nie trafil w rdzen (tu zasadne jest pytanie jak przeniosly uderzenie podlogi)

zreszta jak juz mowilem, ja nie mam odpowiedzi, mam pytania i szukam odpowiedzi. i na razie nie znalazlem

- prosze bardzo, nawet mam sie jak za to zabrac, bo oczywiscie plany budynku nie sa utajnione.

a tak serio to co by Ci to dalo?

wtc nie zawalilo sie w wyniku uderzenia. koniec.

wtc1 stalo ponad godzine.

samolot ktory trafil w wtc2 nawet nie trafil w rdzen (tu zasadne jest pytanie jak przeniosly uderzenie podlogi)

zreszta jak juz mowilem, ja nie mam odpowiedzi, mam pytania i szukam odpowiedzi. i na razie nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta jak juz mowilem, ja nie mam odpowiedzi, mam pytania i szukam odpowiedzi. i na razie nie znalazlem

I oczekujesz, że tutaj znajdziesz odpowiedź, tak? Na forum, w którym ponad połowa użytkowników ma całkowicie wylane na posty nie związane z koszykówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta jak juz mowilem, ja nie mam odpowiedzi, mam pytania i szukam odpowiedzi. i na razie nie znalazlem

I oczekujesz, że tutaj znajdziesz odpowiedź, tak? Na forum, w którym ponad połowa użytkowników ma całkowicie wylane na posty nie związane z koszykówką?

aaa

a tu prosze, niby bez sensu a juz dostalem dwa wazne i interesujace linki.

niedoceniasz kolegow

poza tym moze to kogos zainteresuje?

mnie to jeszcze miesiac temu walilo, ale jak przeczytalem w mainstreamowych mediach, ze obalono wszystkie teorie spiskowe, to mnie to zaciekawilo.

i niestety nie moge nic znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby jakiś naukowiec miał dowody(naukowe) na to, że tam był jakiś przekręt to by zarobił na tym fortunę i każda większa telewizja by go solidnie opłaciła.

 

A teorie spiskowe tworzą domorośli śledczy/budowniczy/politycy.

 

Zwłaszcza jeśli chodzi o 9/11 - tyle samo jest teorii spiskowych co dokumentów obalających je i nie pozostawiających na nich suchej nitki.

Podczas konferencji na Uniwersytecie w San Diego, która odbyła się w dniu 21 października br., z prelekcją wystąpił m.in. były dyrektor projektów aeronautycznych NASA, Dwain Deets. Dwain Deets wygłosił swoje przemówienie jako reprezentant prawie jednego tysiąca architektów i inżynierów, wykazując że runięcie budynków World Trade Center w Nowym Jorku 11 września 2001 roku, było wynikiem kontrolowanego wyburzenia, dokonanego przy użyciu materiałów wybuchowych. Dwain Deets był przez 37 lat szefem zespołu inżynierów centrum badań lotów kosmiczych ośrodka NASA Dryden Flight Research Center. Podczas swojej kariery otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia. W 1988 roku otrzymał wysokie odznaczenie Prezydenta USA Presidential Meritorious Rank Award za osiągnięcia w dziedzienie inżynierii lotów kosmicznych. Deets należy do, nieustannie powiększającej się, grupy profesjonalistów – architektów, inżynierów budownictwa, inżynierów straży pożarnej, sejsmologów, fizyków i wielu, wielu innych dziedzin – którzy w sposób merytoryczny, pozbawiony politycznych naleciałości i sympatii, wykazują liczne nieścisłości i kłamstwa, lansowane w oficjalnej wersji wydarzeń. Rzeczowe, profesjonalne raporty niezgodne z oficjalną wersją wydarzeń, pomijane są w mediach, a osoby próbujące je upowszechnić, są systematycznie ośmieszane-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki, że wszystkie media też są wplątane w spisek. ;)

 

 

Dla mnie to tylko pokazuje bezsens tych teorii - media nastawione na każda sensację podłapałyby wszystko co możnaby naukowo wytłumaczyć. Srsly.

nie sluchasz. do kazdej teorii doczepia sie latke " teoria spiskowa" i wysmiewa.

poza tym teorie spiskowe sie sprzedawaly poki byly sensacja, teraz sie przedawnily.

 

btw: slyszales o Echelon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki

 

Ty serio wierzysz w niezależność mediów ? myślisz że podłapują tylko to co trzeba, głoszą prawdę, a nieprawdę weryfikują dogłębnie i odfiltrowują ? że nie są sterowane/inspirowane przez powołane do tego służby ?

 

@Xamel

 

nawet jeśli ta teoria Deetsa okazała by się prawdziwa, pojawia się podstawowe pytanie, po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemo:

tzn? co po co? po co ta cala szopka?

tym sie zajmuja teorie spiskowe, ja sie na razie interesuje pytaniem "jak to sie stalo, czy to jest mozliwe"

cytat byl po to zeby pokazac ze sprawe kwestionuja naukowcy i ze maja problemy z przebiciem sie w mediach (btw: nie znalazlem jakiegokolwiek sladu w mediach mainstreamowych na temat tego ze cos nie gra. mam nadzieje ze jednak ja nie potrafie znalezc i gdzies jest choc wzmiana, bo zupelny brak tego typu infofmacji jest dopiero podejrzany)

ale prosze i teorie spiskowe:

nowe pearl harbor zeby moc prowadzic wojne gdziekolwiek sie chce majac mandat zewnetrzny i wewnetrzny

wprowadzenie stanu zagrozenia pozwalajacego na ograniczenie wolnosci osobistej wynikajacej z konstytucji, PRSY AKCEPTACJI TEGO STANU PRZEZ WIEKSZOS. SPOLECZENSTWA (bo to przeciez przeciw terroryzmowi)

w WTC. byl azbest jako zabezpieczenie przeciw pozarowi (hahaha) pozbycie sie tego azbestu kosztowaloby 3miliardy$ . dodatkowo zarobiono gruba kase na ubezpieczeniu.

 

 

BTW: z cyklu niemozliwe: czy to prawda ze sa zapisy rozmow przez tel komorkowe z porwanych samolotow? oznaczaloby to wykorzystanie sieci komorkowej o kilka generacji do przodu, terazniejsze sieci nienadazalyby przelaczac rozmowe z masztu do masztu przy 500km/h a samoloty lecialy szybciej i na pulapie poza zasiegiem sieci. Kamil powinien na studiach miec teorie sieci komorkowych i zasady przelaczania miedzy masztami/komorkami. oby 3miliardy$ . dodatkowo zarobiono gruba kase na ubezpieczeniu.

 

 

BTW: z cyklu niemozliwe: czy to prawda ze sa zapisy rozmow przez tel komorkowe z porwanych samolotow? oznaczaloby to wykorzystanie sieci komorkowej o kilka generacji do przodu, terazniejsze sieci nienadazalyby przelaczac rozmowe z masztu do masztu przy 500km/h a samoloty lecialy szybciej i na pulapie poza zasiegiem sieci. Kamil powinien na studiach miec teorie sieci komorkowych i zasady przelaczania miedzy masztami/komorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem "o ja pierdolę"... Widzę, że na forum sami z doktoratami z budownictwa w specjalizacji "budynki wielkopowierzchniowe i wieżowce"... :lol:

 

Za dużo X-Files w dzieciństwie i Macierewicza w radiu maryja... ;]

jakbyś chlopcze uczęszczał na fizykę w szkole to byś znał takie pojęcia jak spadek swobodny, opory powietrza, masa, prędkość, przyspieszenie i może nawet !o mój boże! co to pęd i bezwladnosc.

a jakbyś nie przepil ostatniej szarej komórki pod blokiem może potrafilbys sam myśleć i nie potrzebowalbys ekspertów żeby za ciebie myśleli.

 

powtórzę jak dziecku: twoi specjaliści wysmazyli raport z teoria, która została obalona przez kolejna komisje! czyli jedni profesorowie wysmazyli jedno, drudzy drugie, a niezależni jeszcze coś innego.

ale ok, pozwól im myśleć za siebie, w końcu oni pokonczyli studia, doktoryzowali się. co robić że swoimi pieniędzmi też się będziesz pytał ekspertów? np. tych którzy doprowadzili do kryzysu ekonomicznego?

 

BTW: im lepiej zostaną poznane przyczyny upadku twin towers tym bezpieczniejsze będą wieżowce przyszłości. ale taka myśl w małych mozdzkach nie powstanie bo za dużo miejsca zajmuje czerwona lampka z napisem "uwaga teoria spiskowa". totalna bezmyślność.

 

BTW: grawitacja to nie jest choroba kożuch racic, ale od za dużej ilości grawitacji można umrzeć (w przeciwieństwie do myślenia, które jest niegroźne i wbrew temu co myślano w 18 wieku nie przegrzewa mózgu)

http://www.nibiru.pl/

Polecam, tutaj też mają dowody i otwarty umysł.

 

Polska, kraj nie tylko 40 mln premierów i selekcjonarów piłkarskich ale jak się okazuje też architektów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki

 

Ty serio wierzysz w niezależność mediów ? myślisz że podłapują tylko to co trzeba, głoszą prawdę, a nieprawdę weryfikują dogłębnie i odfiltrowują ? że nie są sterowane/inspirowane przez powołane do tego służby ?

 

Nie wierzę w całkowitą niezależnośc mediów. Są grupy interesów i są ludzie, którzy potrafią odpowiednio filtrowac informacje.

 

Ale, na miłośc boską, nie na taką skalę. Na świecie jest miliard telewizji, i co, wszystkie są uwikłane w spisek? Bo tak by wynikało z tego ich milczenia. Myślisz, ze nie dałoby się zarobić na tak wielkiej tragedii? Owszem, dałoby radę.

 

Zresztą jak napisał Kamil - czekam na jakieś dowody, wtedy mogę porozmawiać. Jeśli się formułuje jakieś tezy to trzeba je uzasadniać. I średnio mnie przekonuje mówienie 'ja tylko pytam, szukam odpowiedzi' jednocześnie sugerując teorie spiskowe. Chętnie zapoznam się z raportem, który w sposób naukowy podważa oficjalną wersję. Ale nie ma to być opinia tylko normalny dowód budowlano-architektoniczny poparty fizyką i matematyką. Wtedy będzie można o czymś dyskutować.

 

 

EDIT: Eh k****, właśnie zdałem sobie sprawę, że sam mogę być zindoktrynowanym członkiem spisku, który próbuje zamknąć usta dociekliwym, trzeźwym umysłom. :roll:

 

Ogólnie to jest tak jak z illuminati - ludzie sami to stworzyli, symbole popkultury wykorzystali do stworzenia swojej teorii, ze skutku wysnuli przyczyny a problemy psychiczne gwiazd posłużyły im jako dowód koronny. W końcu nawet gwiazdy to podchwyciły i znaczęły cisnąć z tego bekę(vide Rihanna).

 

Także pozdro 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi lorak chodzilo ;-)

najlepsze jest że wszystko jest albo utajnione albo zginęło albo zostało zniszczone, a jak nie wierzysz to jesteś paranoikiem .

 

BTW: reporterów BBC podała że budynek wtc7 zapadnie się parę minut przed zdarzeniem, przy czym wtc7 był widoczny za jej plecami ( takie cholernie wysokie coś, 50 pięter. BBC oświadczyło że nie dysponują zapisem tego wydarzenia bo taśmy zostały zniszczone. nie, nie w ramach konspiracji tylko "cook up". jak wygodnie. co tam że to lata po 2000 roku można to było zdigitalizowac w godzinę i zapisać na 265 płytkach z backupem. UPS, tak jakoś nam uciekło.

 

to co z ta teoria oficjalną? mam uznać że ją luki znasz? i przejść do dalszych wyliczeń?

 

edit:

to jako punkt startowy, dla ogolnego ogarniecia sytuacji.

zwroccie uwage jak BBC przedstawia kolumne centralna, jako mala, podczas gdy na planach widac ze to kawal budynku, co mozna tez potwierdzic zdjeciami z budowy.

www.public-action.com/911/jmcm/physics_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś film dokumentalny ostatnio na ten temat. Nazywał się chyba "Loose Change", choć może tego być parę osobnych części. Powiem, że brzmiał całkiem przekonująco, choć ja jako zwykły robak na tym świecie nigdy nie będę mógł być pewny tego, co się dzieje nad moją głową. My wszyscy jesteśmy tylko pyłem, a światem rządzi wielka finansjera. Zwykle wyśmiewam teorie spiskowe, ale w przypadku WTC pozwalam sobie na cień sceptycyzmu wobec oficjalnej wersji. Dużo jest wątpliwości. Poczynając od tego, czy tajne służby wiedziały o przygotowywanym zamachu, że kontrola na lotnisku odpuściła zamachowców, że samoloty były słabo obłożone, że Bushowie mieli interesy z Bin Ladenami, "kontrolowane wyburzenie" wież, samolot widmo (a czy nie rakieta tomahawk?) walący w Pentagon, rozwalający się drobny mak czwarty boeing. Dla mnie obowiązuje wersja oficjalna, ale wątpliwości może być dużo. Kim ja jestem, żeby zaprzeczać oficjalnym wersjom? Ale kim jestem, co ja mogę wiedzieć, żeby wykluczyć istnienie gry interesów wysoko nad moją głową? Obywatele USA na tym nie zyskali, zyskały koncerny naftowe i zbrojeniowe, a ucierpiały prawa obywatelskie. Taki jest bilans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xamel, jesli chodzi o internetowe teorie spiskowe, że niby łykam medialny koktajl bez popity, to po prostu nie jestem zainteresowany czytaniem różnego rodzaju dowodów, które ktoś napisał i w sumie nie można tego potwierdzić.

Choćby coś takiego jak z tą reporterką mówiącą o zawaleniu WTC7 - tak ciężko nie jest wymyśleć wiarygodnie brzmiącą fikcję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

must-read [aczkolwiek dla niektórych wąskich mózgów reputacja tego medium może być barierę nie do przeskoczenia i posłużyć może do negowania przedstawionej argumentacji, nawet jesli sami nie mają odpowiedzi na postawione pytanie i dokonane interpretacje] :

 

http://www.nie.com.pl/art6875.htm

 

tak naprawdę, to media, o których pisał Xamel, nie muszą ludzi trzymać z dala od niewygodnych pytań, na które nie ma odpowiedzi objaśniających.

 

to historia z cyklu - wysoki sądzie, mój Jasio zajebał mamusię ? NIE, wysoki sądzie, to NIEMOŻLIWE, Jasio jest uczynny, miły, a ten kot, co go rok temu Jasio powiesił na suchej gałęzi Jasia sprowokował drwiącym spojrzeniem, Jasio nie mógł zajebać mamusi, TO MI SIĘ WE GŁOWIE NIE MIEŚCI, jakem jego babcia.

 

i problem na tym polega, ze ludziom się to "we głowie nie mieści". a jak tak, to ni c***a nic ich nie wzruszy.

 

ktoś pytał o dowody ? jakie, k**** dowody ? zdjęcia spod pentagonu nie wystarczą ? zdjęcia z Pensylwanii po rzekomej rozbitce nie wystarczą ? całe opracowania dot. WTC, które Xamel przytaczał, nie wystarczą ? co by było dla was przekonującym dowodem ? jesli to była inside job, to k**** nie ma na to dowodów pod tytułem : "o, a tutaj pan z CIA i panowie z MOssadu z Bin Ladenem na Florydzie i plik dźwiękowy z ich narady - 2 miliony wejść na Jutubie", zostają zdjęcia, filmy, opisy zdarzeń z samego 9/11, które są dostępne i które poddają się interpretacji.

 

co byście, panowie i panie od TO SIE WE MEJ GŁOWIE NIE MIESCI, powiedzieli na taki numer : pod Smoleńskiem rozbija się samolot z 96 osobami, teren jest pod obstrzałem kilkudziesięciu kamer, wszyscy patrzą patrzą i... wraku samolotu ni c***a nie moga znaleźć i tak od 10 lat ?

 

a potem, pod dajmy na to Mińskiem rozbija się drugi polski samolot z 96 osobami i też go znaleźc nie mogą ?

 

btw, notka z Wiki o Boeingu 757, żebyśmy wreszcie mieli pojęcie o tym, jakiej kupy żelastwa szukamy :] :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Boeing_757

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.