Skocz do zawartości

Critteton oskarżony o morderstwo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

też chciałem odśwerzyć ten temat, bo dyskusja na czasie, ja swoich poglądów od lat nie zmieniłem na tą sprawę, jesli jest bardzo obostrzone posiadanie broni to z jej udziałem jest mniej przestępstw, ogólnie niby fajnie że gdzieś można mieć broń i ktoś się obroni np przed włamem, tylko gdzieś ktoś może mieć broń do obrony ale jakiś niepoczytalny członek jego rodziny zabierze ją i wymorduje masę bogu ducha winnych dzieciaków. Większość ludzi na świecie to kretyni już samo to powinno dać do myślenia czy powszechna dostępność do takiego narzędzia jak broń palna to wporządku sprawa czy nie. Gadali coś tam w wiadomościach parę dni temu że w chinach jakiś pojeb latał z nożem po szkole i poranił naście ludzi, PORANIŁ NIE POZABIJAŁ, to dla mnie argument co to tego równania noża do pistoletu, niech nikt nie wstawia głodnych tekstów że jak ktoś chce zabić to znajdzie do tego narzędzie, jednak przy pomocy pistoletu łatwiej jest to zrobić niż przy pomocy noża.

 

Reasumując imo dostęp do broni palnej powinien być bardzo obostrzony, w sumie idealna sytuacja to taka gdzie na całym świecie nie było by broni palnej. @Koelner wrzucił tutaj dwa filmiki i ok padają tam ciekawe argumenty niby obywatel mógłby się obronić itd. ale logicznie patrząc gdyby broń była bardzo cięzko dostępna zapewne tenże obywatel wielkokrotnie nie musiał by sięobawiać ze ktoś go zastrzeli.

 

ps. ten cały przykłąd z norwegią to absurd do sześcianu, ile to takich masakr zdarza się w krajach gdzie dostęp do broni palnej jest łatwy a ile tam gdzie są duze obostrzenia, u nas mozna gadać non stop o breivicu a w usa masakra przy okazji której ginie nawet naście osób zdarza się co miesiąc/dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem odśwerzyć ten temat, bo dyskusja na czasie, ja swoich poglądów od lat nie zmieniłem na tą sprawę, jesli jest bardzo obostrzone posiadanie broni to z jej udziałem jest mniej przestępst

W Stanach jakoś jest inaczej...

Co do takich "masakr" to jak ktoś chcę coś takiego odjebać to skołuje sobie broń nie mając na nią pozwolenia.

 

Mariusz dobrze prawi

 

[video=youtube;KBG2SZsIjms]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=KBG2SZsIjms

 

 

 

"To tak jakbyśmy pozabierali wszystkim prawa jazdy bo ktoś spowodował śmiertelny wypadek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach jakoś jest inaczej...

Co do takich "masakr" to jak ktoś chcę coś takiego odjebać to skołuje sobie broń nie mając na nią pozwolenia.

 

Mariusz dobrze prawi

 

 

 

 

"To tak jakbyśmy pozabierali wszystkim prawa jazdy bo ktoś spowodował śmiertelny wypadek"

kolejne często powtarzane i niezbyt w sumie trafne argumenty, gadanie że jak ktoś chce to coś wymysli to czysta fantasmagoria, jak ktoś ma dostęp do broni i jest pojebany to mu łatwiej wpaść na taki pomysł, szczególnie się starać nie musi, to jest fakt. A co do prawa jazdy to samochód służy do przemieszczania się nie do zabijania, broń palna jest produkowana z założenia po to aby zabijać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń palna jest produkowana z założenia po to aby zabijać.

aby się bronić. dwieście lat temu jakoś nasi przodkowie nie mieli takich dyskusji. pierwszy zakaz broni wprowadzili muzułmanie na osobach niewierzących. teraz sami zrozumcie dlaczego "władza" nie chce dostępu do broni dla swoich obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańcy wciąż żyją w pochrzanionym przeświadczeniu, że potrzebują broni żeby bronić się przed złymi ludźmi a w razie czego tez przed demokratycznie wybranym rządem. Na ich szczęście coraz więcej ludzi widzi problem i być może po kilkunastu masakrach nastąpią jakieś zmiany. Choć jakoś w to nie wierzę, ten naród ma inaczej ukształtowane pojmowanie wartości niż my(np. prawo do prywatności przeważyło nad prawną ochroną życia w sprawie aborcji, Roe v Wade).

Co do prawa jazdy - ono własnie jest ograniczeniem ​prawa do przemieszczania się a nie jego wyrazem. Dlatego instytucja prawa jazdy ma ograniczać te śmiertelne wypadki, które by się zdarzały częściej gdyby dostęp do samochodu był powszechny. MMK już zresztą nie pierwszy raz popisuje się swoją ignorancją.

 

@200 lat wcześniej - 200 lat wcześniej struktura społeczeństwa, mentalność, nawet moralność była zupełnie inna niż obecnie. Dodaj do tego niesamowity wzrost zaburzeń psychicznych związanych z degeneracją stosunków międzyludzkich i upadkiem instytucji autorytetu oraz bardzo trudny dostęp do opieki medycznej w tym zakresie.

 

Dołączona grafika

I gdyby ktoś chciał odpowiadać - tylko wyraziłem moje zdanie, nie mam chęci i czasu odpowiadać na korwinowski bełkot o ucisku przez władzę. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby się bronić. dwieście lat temu jakoś nasi przodkowie nie mieli takich dyskusji. pierwszy zakaz broni wprowadzili muzułmanie na osobach niewierzących. teraz sami zrozumcie dlaczego "władza" nie chce dostępu do broni dla swoich obywateli.

to jak ty nazwiesz fakt że komuś umieścisz kulkę np. w głowie to jest twoja sprawa, broń zabija, ja wcale nie neguję że może być urzyta w dobrym celu i to też napisałem ale konsekwencje jej produkcji sprowadzają się niestety do zabijania

 

ps. @Luki dobrze prawisz i obrazek też bardzo trafny, aż dziw bierze że Heat kibicujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem korwinistom ale nie jestem za tym aby traktować mnie jak w więzieniu. mniej równo , płać podatki, bądź fajny, nie zadawaj kłopotliwych pytań , zgadzaj się z prawem jakie narzucili demokratycznie wybrani posłowie, nie wtrącaj się i głosuj szczęśliwy i uśmiechnięty. to jest bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj potężne lobby Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), które od dawna sprzeciwia się ograniczaniu prawa do posiadania broni, zaproponowało umieszczenie uzbrojonych policjantów przed amerykańskimi szkołami, aby zapobiec podobnym tragediom."

 

YEAH, wspaniały pomysł. Chociaż efektywniej byłoby chyba uzbroić samych uczniów, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj potężne lobby Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), które od dawna sprzeciwia się ograniczaniu prawa do posiadania broni, zaproponowało umieszczenie uzbrojonych policjantów przed amerykańskimi szkołami, aby zapobiec podobnym tragediom."

 

YEAH, wspaniały pomysł. Chociaż efektywniej byłoby chyba uzbroić samych uczniów, nie?

i niemyśl sobie że takie pomysły już niektórym mądralom nie wpadły do głowy, zresztą co tu daleko szukać to chyba w Utah stary dał dzieciakowi z 5/6 klasy klamkę żeby w razie czego miał się czym bronić, więc kolejne granice absurdu zostały przekroczone.

 

W sumie to jeszcze jeden ciekawy przykład, jak to teraz niby niektóre grupy bronią swoich wolności i praw obywatelskich własnie w kwesti posiadania broni, ciekawe że ci sami ludzie pozwolili bushowi i chaneyowi wprowadzić głęboko posuniętą inwigilację, wtedy prawa obywatelskie mogły sobie pójść się ... wszystko oczywiście w ramach bezpieczeństwa, teraz też odpowiednie lobby potrafi wciskać ludzią ciemnotę że chodzi o ich bezpieczeństwo :suspicion:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach jakoś jest inaczej...

Co do takich "masakr" to jak ktoś chcę coś takiego odjebać to skołuje sobie broń nie mając na nią pozwolenia.

 

Mariusz dobrze prawi

 

[video=youtube;KBG2SZsIjms]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=KBG2SZsIjms

 

 

 

"To tak jakbyśmy pozabierali wszystkim prawa jazdy bo ktoś spowodował śmiertelny wypadek"

 

ten filmik jest żałosny

 

a historia chłopca z ojcem z psychą zrytą wojną to juz wogole gruby LOL, podobnie jak 'dane' zaprezentowane przez Mariusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filmik jest żałosny

 

a historia chłopca z ojcem z psychą zrytą wojną to juz wogole gruby LOL, podobnie jak 'dane' zaprezentowane przez Mariusza

nie znałem do końca szczegółów ale ogólnie niezaleznie skąd u kogoś się pojawiają problemy psychiczne to przykład dalej pod rozwagę i obrazek jak anjbardziej słuszny, o pomoc specjalisty ciezko dostać pistolet łatwo. Przynajmniej w usa chodzi o gigantyczne pieniądze i wyłącznie dlatego robi się ciągle podobne sztuczki mające na celu pozostawić status quo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownanie usa do pl w kwestii broni ma o tyle malo sensu, ze trzeba by zaczac od definicji obrony koniecznej. tam w niektorych stanach mozesz strzelac do nieproszonego goscia, u nas za prawie kazde uzycie broni prawdopodobna jest jak nie odsiadka to przynajmniej areszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich "masakr" to jak ktoś chcę coś takiego odjebać to skołuje sobie broń nie mając na nią pozwolenia.

Zawsze mam niezły polew jak ten argument gdzieś usłyszę. Sam bym chętnie zastrzelił z 30 osób, ale o spluwę ciężko.

 

Mariusz Max też nieźle pierdoli, ale on to chyba jest "amerykański konserwatysta", nie? Więc wiadomo co musi mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.