Skocz do zawartości

Critteton oskarżony o morderstwo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

to co w tej chwili wiadomo to tyle że critt jest poszukiwany przez FBI w związku z zastrzeleniem młodej kobiety na ulicy (22 lata 4 dzieci)

ponoć critt strzelał do faceta który go okradł w kwietniu, spudłował a pocisk trafił tą kobietę.

oczywiście nasuwa sue skojarzenie z gungate.

arenas tweetnal a potem skasowal coś takiego:

chciałbym coś napisać ale nie zrobię tego że względu na ofiarę (tłumaczenie własne)

critt przed NBA był bardzo dobrym uczniem, co dodaje kolejnego ciekawego twistu do historii

może niepotrzebnie zrobiono z arenasa kozła ofiarnego, zamiast zająć się problemem posiadania broni przez większość zawodników ( moje przypuszczenie)

a i jeszcze jedno : arenas wychowywal się bez matki, teraz 4 dzieci tej kobiety zostało pozbawione matki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za koleś. ;]

 

Swoją drogą ciekaw jestem czy np. morderstwo popełnione przez jakąś gwiazdę NBA skutkowało by np. usunięciem go z HOF (jeżeli już tam jest) lub brakiem nominacji w przyszłości (jeżeli ma osiągnięcia, które by tą nominację uzasadniały).

 

Była taka sytuacja parę lat temu w Wreslingu gdzie Chris Benoit zabił swoją żonę i syna. Oczywiście wiadomo, że wresling to bardziej show niż sport no ale taki Benoit miał spore umiejętności i był jednym z najlepszych technicznie zawodników, gwiazdą i legendą. Po tym morderstwie oczywiście do HOF wreslingu się nie dostał i federacja zapowiada, że nigdy to nie nastąpi chociaż osiągnięciami sportowymi zasłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraj w którym idziesz do sklepu wybierasz zabawkę i czekasz 2 tyg na wydanie pozwolenia sam sie prosi o takie numery, tym bardziej ze przestępczość jest wszechobecna a typowy (głupi) amerykanin ma poczucie ze powinien sie bronić.

Z tego ogólnego przyzwolenia na posiadanie broni juz w USA wyszło kilka przypadków strzelanin jak te w szkołach czy snajper jeżdżący po stolicy z dzieckiem i karabinem...

 

Najlepiej dla niego pajaca byłoby teraz wyjść ze swojej nory i powiedzieć jak było naprawdę. Kariery juz nie odzyska, pewnie (o ile mu udowodnią ze to on) pójdzie na pare latek do paki, ale ukrywaniem się tylko ten ewentualny czas pobytu sobie wydłuża

Kolejny durny koleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraj w którym idziesz do sklepu wybierasz zabawkę i czekasz 2 tyg na wydanie pozwolenia sam sie prosi o takie numery, tym bardziej ze przestępczość jest wszechobecna a typowy (głupi) amerykanin ma poczucie ze powinien sie bronić.

Z tego ogólnego przyzwolenia na posiadanie broni juz w USA wyszło kilka przypadków strzelanin jak te w szkołach czy snajper jeżdżący po stolicy z dzieckiem i karabinem...

biedna Norwegia. szkoda ,że tam broń nie jest legalna jak w USA (niektórych Stanach) ,ponieważ pewnie od dzisiaj moglibyśmy kolonizować ten niezaludniony kraj ,obfity w gaz, ropę i łososie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szwajcarii każdy mężczyzna ,który ukończył 18 lat i służbę wojskową ma prawo trzymać broń w domu (amunicja nie może być trzymana razem dla bezpieczeństwa dzieci).

akurat pole dyskusji na temat posiadania broni jest dość szerokie i można dyskutować na temat granicy wieku, cenzusu majątkowego czy warunków przetrzymywania.

mnie bardziej zastanawia sam pomysł łączenia logicznego tego zdarzenia z prawem posiadania broni. dlatego wyskoczyłem z tym norwegiem. jedno i drugie nie ma sensu łączyć.

ogólnie mnie zawsze zastanawia sens zakazu posiadania broni. najbardziej uparci ludzie i tak otrzymają prawo posiadania broni i będą ją mieli. dziwi mnie ,że za pozwoleniem społeczeństwa to urzędnik decyduje czy jesteś w stanie posiadać broń czy też nie. łatwo ten system ominąć.

najbardziej pożądana broń jest przez przestępców, kryminalistów, gangsterów i Ci najczęściej pozwolenie dostają.

Xamel jako pacyfista nie ma szans się obronić przed tego typu ludźmi. a jakby miał broń to kto wie ,nawet nie chodzi mi o samo starcie ale aspekt psychologiczny ,gdzie każdy chuligan latający z nożem po ulicy ,bawiący się w gangster mógłby mieć granice zahamowania jeśli wiedziałby ,że starsza babcia na przystanku może wyciągnąć pistolecik i do niego strzelić lub nawet pogrozić. a najczęściej z tymi nożami latają tchórze ,którzy wiedzą ,że nic im nie grozi od innych osób na ulicy ponieważ te nie są w stanie się obronić.

100 lat temu posiadania broni było czymś normalnym obyczajowo i ludzie jakoś mieszkali obok siebie i jakoś nie pamiętam aby z tego powodu ludzie żyli w strachu. kwestia przyzwyczajenia.

pierwszy zakaz wprowadzili chyba muzułmanie.

to szeroki temat ale nie widzę sensu logicznego łączenie tych dwóch spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym miał ta broń to miałbym szansę?

z zakapiorem dla którego zabicie kogoś to pestka - miałbym szansę?

ty, miałem kiedyś taka sytuację, zostaliśmy z kumplem zaatakowani późnym wieczorem. jakbym miał giwerke mógłbym ich w zasadzie stuknac. co z tego że bylo 8 na 2, zdjalbym z 5 w 20 sek. co prawda problem byłby bo oni też by mieli spluwy. ale z kolei obok był przystanek , na którym parę osób nawet nie ruszyło palcem, ale spoko jakby mieli broń staneliby po naszej stronie.

skończyłoby Sie lekką rześnia, bo ją byłem podpity i byłbym się nie opierdzielal i miałbym krótki spust. luz

ale teoria jest taka że chlystki by nie podskoczyły bo by sue bały że mamy broń. no chyba że oni mieliby lepsza. znaczy sie z beretta nie podskoczylbym na 8 kolesi z uzi. pytanie czy 8 kolesiów z berettami podskoczyloby do kolesia z m16 jakby byli na narkotykowym głodzie. i podpici lekko jakimś jabolkiem.

ale jest wyjście - obowiązkowy kalasz i granatnik dla każdego placacego podatki....

ps: babcia ze spluwka szybciej zdjelaby sąsiadkę siedząca obok niż oprycha. fajnie by wyglądało jakby ktoś nie ustąpił pani starszej miejsca w autobusie

ju tokin tu mi?

hehe przychodnia : kto jest ostatni w kolejce? bang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym miał ta broń to miałbym szansę?

z zakapiorem dla którego zabicie kogoś to pestka - miałbym szansę?

ty, miałem kiedyś taka sytuację, zostaliśmy z kumplem zaatakowani późnym wieczorem. jakbym miał giwerke mógłbym ich w zasadzie stuknac. co z tego że bylo 8 na 2, zdjalbym z 5 w 20 sek. co prawda problem byłby bo oni też by mieli spluwy. ale z kolei obok był przystanek , na którym parę osób nawet nie ruszyło palcem, ale spoko jakby mieli broń staneliby po naszej stronie.

skończyłoby Sie lekką rześnia, bo ją byłem podpity i byłbym się nie opierdzielal i miałbym krótki spust. luz

ale teoria jest taka że chlystki by nie podskoczyły bo by sue bały że mamy broń. no chyba że oni mieliby lepsza. znaczy sie z beretta nie podskoczylbym na 8 kolesi z uzi. pytanie czy 8 kolesiów z berettami podskoczyloby do kolesia z m16 jakby byli na narkotykowym głodzie. i podpici lekko jakimś jabolkiem.

ale jest wyjście - obowiązkowy kalasz i granatnik dla każdego placacego podatki....

ps: babcia ze spluwka szybciej zdjelaby sąsiadkę siedząca obok niż oprycha. fajnie by wyglądało jakby ktoś nie ustąpił pani starszej miejsca w autobusie

ju tokin tu mi?

hehe przychodnia : kto jest ostatni w kolejce? bang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale podchodzisz do tego za bardzo prymitywnie.

tak naprawdę nie wiem jak dalej prowadzić tę rozmowę. podjąłem się tej dyskusji ponieważ myślałem ,że mam do czynienie z poważnymi rozmówcami a nie osobą wyjętą z GTA.

posiadania broni nie oznacza ,że każdy będzie się z nią panoszył po mieście. chyba ,że ktoś np. Ty jesteś paranoikiem. gangsterzy także nie noszą cały czas broni przy sobie. w Stanie Alabama także nie każdy chodzi z bronią ponieważ mu jest niezbędna.

dla ciekawostki na Południu Stanów posiadania broni jest czymś normalnym i jest tam niski odsetek napaści z bronią a w takim NYC jest najwyższa mimo ,że jest tam zakaz jak w Europie.

zresztą pisałem ,ze to dyskusja otwarta.

np. jeśli ktoś był notowany i miał wyrok czy był skazany ma całkowity zakaz. więc następnie jeśli go złapią z bronią dostanie jeszcze wyższy wyrok itp itc.

to jest bardzo proste do uregulowania ale chodzi tylko wyłącznie o jedno. aby porządny obywatel nie był bezbronny. a tak to dochodzi w naszym pięknym kraju do kuriozalnych wypadków gdzie człowiek w obronie własnej strzela we własnym domu do napastnika i idzie siedzieć (znam taki przypadek osobiście)

oczywiście jest dyskusja "po co nam ten problem?" ale właśnie patologią są takie wydarzenie a nie samo prawo ,które nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koelner o ile w Norwegii to był przypadek jeden na X lat tak w USA z tego co w TVki mówia jest najwięcej strzelanin we wszystkich krajach swiata (cywilizowanych oczywiiscie i tych w których akurat nie ma walk). Cytuje tylko słowa kogos z TV więc nie zdziwię sie jeśli to nie będzie do konca prawda i jakiś tam kraj jest wyzej w rankingu

 

Ale do rzeczy- w stanach mase ludzi nosi broń, mało tego- na czarnym rynku jest jej 2x wiecej niz w legalnej sprzedaży, do tego mamy ogólne zidiocenie społeczeństwa przeswiadczonego o swojej wyzszosci nad innymi, wszechobecne podziały kulturowe, rasowe, religijne

i to wszystko dzieje sie na przestrzeni kilku dzielnic każdego miasta w USA

 

Zbyt często w USA dochodzi do rozbojów z uzyciem broni palnej zeby ten jeden incydent z Norwegii dawac jako przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu gadać, są na to dane że w krajach gdzie jest cięzko dostępna broń jest o wiele mniej przestępstw z nią związanych, czy kogoś to dziwi poza lobystami koncernów produkujących pukawki :? To choćby dlatego w nawet w Polsce drobniejsi przestępcy jak już coś to zaopatrują się w jakiś baseball czy 5 żelazo :) A co do Norwegi to uważał bym z podawaniem jej w kontr argumencie bo to kraj który bardzo dużo zarabia własnie na eksporcie róznego typu militariów :)

Ale do rzeczy- w stanach mase ludzi nosi broń, mało tego- na czarnym rynku jest jej 2x wiecej niz w legalnej sprzedaży, do tego mamy ogólne zidiocenie społeczeństwa przeswiadczonego o swojej wyzszosci nad innymi, wszechobecne podziały kulturowe, rasowe, religijne

i to wszystko dzieje sie na przestrzeni kilku dzielnic każdego miasta w USA

trza oddać że przy wszystkich plusach usa to trochę pojebany kraj, najbardziej mnie śmiesza argumenty tych którzy walczą aby bron była jeszcze bardziej legalna " jak bedziesz miał broń to zastrzelisz tego ktry ciebie chce zastrzelić" no taki debilizm to tylko tam mógłby się narodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiaj jak z tym stuknietym furiatem z bronia ktorego chcialbys miec na ulicy.

zakladanie ze wszyscy sa miare normalni i beda sie zachowywac rozsadnie bez wzgledu na okolicznosci jest dosc naiwne

ile procent ludzi Twoim zdaniem jest na tyle odważnych czy zje***ych aby kogoś zastrzelić?

podam przykład z osiedla. była kolejka w nocnym i nagle bez przyczyny jakiś małolat dziabnął w plecy osobę w kolejce.

teraz odpowiedz na pytanie. czy zrobiłby to jakby wiedział ,że właściciel może mieć za ladą broń?

czy Ty jako ten stuknięty wybiegłbyś po ulicy i zaczął napierdalać? takie incydenty można na palcach policzyć. mało tego ,w czasie II wojny światowej ,nawet dzisiaj w tej Libii ,nie ma przypadków ,że jakiś pojeb wyskakuje i napierdala do około. to scince fiction. właśnie środki masowego przekazu i elity nami rządzące wpajają społeczeństwu takie wizje abyśmy nie walczyli o podstawowe prawa.

chleba i igrzysk.

koelner o ile w Norwegii to był przypadek jeden na X lat tak w USA z tego co w TVki mówia jest najwięcej strzelanin we wszystkich krajach swiata (cywilizowanych oczywiiscie i tych w których akurat nie ma walk). Cytuje tylko słowa kogos z TV więc nie zdziwię sie jeśli to nie będzie do konca prawda i jakiś tam kraj jest wyzej w rankingu

 

Ale do rzeczy- w stanach mase ludzi nosi broń, mało tego- na czarnym rynku jest jej 2x wiecej niz w legalnej sprzedaży, do tego mamy ogólne zidiocenie społeczeństwa przeswiadczonego o swojej wyzszosci nad innymi, wszechobecne podziały kulturowe, rasowe, religijne

i to wszystko dzieje sie na przestrzeni kilku dzielnic każdego miasta w USA

 

Zbyt często w USA dochodzi do rozbojów z uzyciem broni palnej zeby ten jeden incydent z Norwegii dawac jako przykład

ale dochodzi do rozbojów w miejscach gdzie najczęściej broń jest nielegalna. kupi w jednym stanie i jedzie do drugiego gdzie wie ,że nikt nie ma broni i może sobie postrzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.