Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

 

Uprzedziłeś mnie, bo sam chciałem o tym napisać. Ciekawa sprawa najpierw Cinkciarz teraz Wish.  Co dalej? Biedronka? :tongue:

 

Oczywiście żartuję. Myślę, że coś takiego jak najbardziej na plus tym bardziej, że dotyczy moich ukochanych Lakers.

 

Prawda jest taka, że loga na koszulkach były zhejcone na tym forum na milion sposobów jednak w praktyce jak się okazało większość (wiadomo znajdą się wyjątki od reguły) wpasowują się w kolorystykę i wyglądają powiedziałbym nawet fajnie. W piłce nożnej ma to miejsce od lat. Tutaj jest to małe logo w rogu koszulki a chyba nie fajnie byłoby już tak fajnie jakby jakiś "Rakuten" czy inny sponsor rozwalił się na środku na pół koszulki prawda? Poza tym kupując koszulkę na NBA Storze nie musimy się martwić sponsorami. ;) Innymi słowy jakoś to rozwiązali..

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, przyjdzie czas i na wieksze,mniej wpasowane loga

 

Jakoś tego nie widzę oczami wyobraźni.. To byłoby już przegięcie i przesada.

 

Koszulki NBA zawsze miały zagospodarowane miejsce "z przodu" dla log drużyn, nazw miast itd. Tradycja i inne wartości kulturowe są cenniejsze niż kasa i według mnie to byłoby głupotą gdyby ktoś to zniszczył.. Poza tym wszechobecne oburzenie fanów wywołałoby natychmiastowy spadek sprzedaży i nie sądzę by był to zabieg pozytywny dla jakiejkolwiek z drużyn.

 

Logo w rogu koszulki jestem w stanie zaakceptować.. Głośno kiedyś było o rękawkach i logach tam umieszczonych. To już nie byłoby takie fajne, bo po 1 - to koszykówka i rękawki tu nie pasują, po 2 rękawki w jakimś stopniu zmniejszają swobodę rzutową, po 3 według mnie liga nie powinna narzucać tego typu nakazów.

 

Reasumując nie chcę by zawodnicy wyglądali jak zawodnicy żużlowi, którzy są oblepieni ohydnymi reklamami od góry do dołu.. Obyś zalias się mylił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki NBA zawsze miały zagospodarowane miejsce "z przodu" dla log drużyn, nazw miast itd. Tradycja i inne wartości kulturowe są cenniejsze niż kasa i według mnie to byłoby głupotą gdyby ktoś to zniszczył..

 

nie chciałbym cie wybudzać z pięknego snu, ale Amerykanie nie przykuwają praktycznie żadnej wagi do tych rzeczy. Wystarczy wspomnieć ze loga druzyn sie znieniają co jakiś czas, kolory koszulek też, a nawet przeniesienie druzyny do innego miasta nie jest jakimś problemem. 

 

Wyobrażasz sobie zeby zmienić herb Barcelony czy innego Realu na jakiś bardziej nowoczesny a klub przenieść w inne miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie zeby zmienić herb Barcelony czy innego Realu na jakiś bardziej nowoczesny a klub przenieść w inne miejsce? 

Zgadzam się z Tobą, słowo "tradycja" nawet dziwnie mi wygląda w jednym zdaniu z NBA. Organizacacje zmieniają logotypy, barwy i mało kogo to rusza. A jak nawet nie zmieniają, jak Bulls, to decyduje o tym nie tradycja a po prostu to, że lepiej sprzedającego się nie zrobią. A co do Europy, może nie Real czy Barca ale np. spodziewałeś się tego czegoś? :D

170115_logoprimario_rgb-323x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze we Włoszech była wielka burza ze jak to i dlaczego.  

A w Stanach są pytania kiedy przeniosą jakiś klub do Seattle, a moze Meksyk co by nie marnować potencjału 20-milionowego miasta.  

 

Smutne ale prawdziwe.. Mentalność amerykanów czasem dobija.. Kulturowo są młodym krajem który realnie próbuje się czymś wyróżniać i dbać o swoje wartości ale w praktyce często jest zupełnie inaczej..

 

P.S. Juve obrzydliwe.. Nie wiem kto zrobił im takie świństwo ale gdzieś słyszałem, że ktoś za te "logo" nieźle wykasował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy nie wychodzi na amerykańskie? :) Na polskim forum Juve mimo krytyki to zamawiają gadżety z nim grupowo. A może nowe logo faktycznie zwiększy ich popularność np. w Azji?

 

Zobaczcie, że to jest pokłosie globalizacji. Co standardowego fana Juve obchodzi, że w starym herbie było nawiązanie do herbu Turynu? Ile % fanów Juve żyje w Turynie? Większość pewnie nawet nawet nigdy na meczu nie była, bo ogląda jedynie w TV. Takie czasy.

 

Czy z NBA nie jest podobnie? Nawet w Polsce (!) jest stowarzyszenie promujące powrót NBA do Seattle. Niektórzy pewnie nawet dobrze po angielsku mówić nie potrafią. 

 

Takie giganty to już nie są lokalne kluby. Też dla mnie to smutne, ale tradycje to może sobie kultywować mało popularne poza Italią Torino. Juventus to już globalna marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi również o przywiązanie do marki, tradycji i wszystkiego czym drużyna się szczyciła.

 

Nowe logo może być atrakcyjne dla "nowych fanów" i ewentualnie może dla 10% starych. Większość mimo wszystko kojarzy drużynę z oryginalnym logiem i tak jak zmiany w NBA są często tylko kosmetyczne tak w innych sportach bywają ogromne (przykład Juve).

 

Rozumiem, że w modzie jest teraz minimalizm ale uproszczanie wszystkiego i tym samym zatracanie historii według mnie nie jest fajne. Eksperymentować zawsze można ale patrząc w przyszłość boję się tego co jeszcze może się stać z NBA.. Co jeszcze nas czeka i na jaki "świetny" pomysł jeszcze wpadną władze..

 

A może to my już po prostu przywykliśmy do tego co jest i nie lubimy zmian? Nie ma co narazie tego rozważać. Za kilka dni rusza sezon a z nim pierwsze w historii reklamy na koszulkach. Zobaczymy jak to będzie.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko przyzwyczajenie, szczególnie dla osób z innego kraju. Nie każda organizacja NBA ma nawiązania do lokalnego miasta w logo i nazwie. Niektórzy mają to tak bardzo gdzieś, że np. wciąż masz Lakers i Grizziels, chociaż jedno i drugie ciężko kojarzyć z obecnymi lokacjami :grin: W Europie trochę inaczej to wygląda ale na przykładzie Juventusu widać, że globalna społeczność kibiców też ma na to wywalone. Tylko lokalnych to interesuje, że Juve zdięło ich byka z herbu klubowego :tongue: Tylko wracam do pytania, jaki % kibiców takiego giganta stanowią ci lokalni? Nawiasem mówiąc, w ostatnich latach także Atletico Madryd i Manchester City unowocześniły herby, bez tak radykalnych zmian jak Juve, ale jednak różnica jest wyraźna. Nie było jakichś większych protestów.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Andy 13

 

W samym Turynie jest niewielu fanów Juve

Nie chcę się mylić ale głównym ośrodkiem wspierania Juve była Perugia z Umbrią i Sycylia - tam jak Juve zdobędzie tytuł to całe miasta wywieszają biało czarne flagi

Więc rzeczywiście nawiązanie do herbu miasta jest mało czytelne nawet w samych Włoszech zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko ja, czy na tych zdjęciach materiał wygląda jak EU repliki championa, zwłaszcza te grube sztywne kołnierze... to samo z koszulkami Heat, które wrzucił Pepis.

 

Materiał może niekoniecznie, ale kołnierze wyglądają dziwnie.

 

to niezle koszulki....

pytanie takie - czy ktos pamieta az tak podarta koszulke Adidasa?? pamietam odpajace literki z nazwiska albo numery, ale czegos takiego osobiscie nie pamietam

 

W NBA nie kojarzę, ale w nożnej czy w NCAA się zdarzały przypadki, że koszulki adidas się rwały. Zresztą, której firmy się nie rwały?

 

Kawałek retro Heat:

DLJrcoJV4AAtL3g.jpg.f14d8d48e6057bcc928a

 

Alternatywne logo Timberwolves, które do tej pory nie było nigdzie pokazane:

DK_sCvJU8AA94P8.jpg

 

Prawdopodobny wygląd strojów Community/City dla Clippers (mockup zrobiony przez Conrada, który ma z reguły pewne informacje):

DK6qcQfVoAARKtL.jpg

 

Dodatkowo jeszcze Utah Jazz do swoich strojów Community/City dostaną alternatywny parkiet.

 

Jeszcze jedna informacja, najniższym poziomem replik zajmuję się Fanatics i takie koszulki będą kosztować $70 za czystą i $90 za spersonalizowaną.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Andy 13

 

W samym Turynie jest niewielu fanów Juve

Nie chcę się mylić ale głównym ośrodkiem wspierania Juve była Perugia z Umbrią i Sycylia - tam jak Juve zdobędzie tytuł to całe miasta wywieszają biało czarne flagi

Więc rzeczywiście nawiązanie do herbu miasta jest mało czytelne nawet w samych Włoszech zapewne

To jest mit taki sam jak to, że Manchester United nie ma kibiców w Manchesterze, bo tam wszyscy wspierają City. Byłem - widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i tu. W Turynie nie byłem na meczu, zresztą to wakacje były, ale tam wszędzie jest logo Juve. Gadam z kelnerem w pizzerii, a on mi pokazuje tatuaż z Del Piero. Boisko mijam, a tam dzieciaki w koszulkach Juve. W Torino może jeden. W hotelu zagaduje mnie facet o Kamila Glika i dodaje, że szkoda, że nie gra w Juve. Torino wcale nie dominuje, a już mówienie, że w Turynie nie ma kibiców Juve to bajka. Chyba, że mówicie o jakichś ultrasach i innych kibicujących tyłem do murawy to ja tam nie wiem :tongue: Ale to chyba i tak byłaby bujda, coś mi świta, że jakaś grupa fanatyków Juventusu miała nawet kiedyś zgodę z Legią.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mit taki sam jak to, że Manchester United nie ma kibiców w Manchesterze, bo tam wszyscy wspierają City. Byłem - widziałem.

Nie wiem jak jest w Manchesterze ale byłem świadkiem zdobycia tytułu przez Juve będąc w Turynie a kilka lat wcześniej w Perugii. Różnica była przeogromna na korzyść Perugii gdzie całe miasto jeździło z flagami Juve a w Turynie było że tak powiem dość letnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Juve może jest jak z Bayernem, przesyt robi swoje. Mam kolegę maniaka tego klubu i mi mówił, że te ich fety na rynku to nic w porównaniu histerią, która ogarnęła Dortmund gdy zdobyli mistrza. Pewnie rutyna robi swoje. O Bayernie też mówiono kiedyś, że w Monachium wygrywa TSV. No spoko, ale to na karnety Bayernu jest kolejka i (też info od kumpla - nie wiem czy prawda) jak ktoś kupuje karnet, a nie chodzi na mecze to za rok jest na końcu listy do kupienia.

Rety, jaki offtop xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.