Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

ten logotyp z pucharem bedzie przez caly sezon?

testowali w preseason parkiet z duza szabla wzdluz lini srodkowej ale tv/nba sie chyba nie spodobalo i powrocili do tego co byl...

 

btw. lakers dzis zagraja w strojach retro 87/88 bodajze

dalbym sie pokroic za autentyka mwp...

ts_hardwood.jpg?itok=dUgz92z6

Juz tego logotypu z pucharem nie ma

 

8d7f86eb0d.jpg

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze coraz czesciej druzyny zmieniaja parkiet,

niewiem jakie to sa koszty ale fajnie:)

huskies i knicks zainaugurowali zogrywki w 1946 bodajze,

co od parkietu, to najlepszy byl ten raptors z mid 90s:)

 

co do kolorow wizards, to barwy narodowe maja teraz chyba wszystkie kluby z waszyngtonu wystepujace w tych najwyzszych ligach zawodowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolorow wizards, to barwy narodowe maja teraz chyba wszystkie kluby z waszyngtonu wystepujace w tych najwyzszych ligach zawodowych...

 

Nie za bardzo. O ile Nationals wyjazdówki może mają znamiona barw narodowych USA ale Redskins to totalnie inny kierunek.

 

Póki co to Pittsburgh ma wszystko w jeden bardzo fajny deseń z miast z multi pro sports teamami. Czarno-Złoto-Białe. Nawet Women Football mają w takich barwach. Steel City zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix poza Suns trzymają się wariacji koloru sedona red, nawiązującego do czerwonych skał występujących w krajobrazie Arizony:

 

phoenix12combo-1.jpg

Toronto w niebiesko-białej kolorystyce Huskies pasowałoby do Maple Leafs, Blue Jays i Argonauts (ale już nie do Toronto FC które trzyma się bliżej kolorystyki Raptors)

 

22646330528_0736acecc3_o.png

 

Knicks zastępując pomarańczowy czerwonym dopasowaliby się do Yankees, Giants i Rangers

 

207d0d89c11e953c7ebadc1c8a1bbb2e.jpg

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stratosfer, faktycznie zapomnialem o redskins ale ciezko by oni ganiali w narodowych barwach:D

 

knicks maj najbardziej koszykarskie kolory z mozliwych. sa mega wdzieczne, jesli myslimy o klubie koszykarskim. zawsze mi sie wydawalo, ze mets i islanders mocno sie wzorowali badz mieli wspolnych wlascicieli...

 

ciezko tez nie znalezc w logotypie clipps motywowania sie lakers...

clippers-v-lakers-logos_ib8b0mdxksspzkks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Knicks mają takie koszykarskie kolory. Nie wiem co to właściwie miałoby oznaczać. Z takim samym określeniem, że to koszykarskie kolory, spotkałem się już w stosunku do złota i purpury Lakers oraz bieli z zielenią Celtów. To pewnie kwestia pewnych wspomnień. Dla mnie taki archetyp stroju koszykarskiego z dzieciństwa to raczej połączenie bieli, czerwonego i niebieskiego (czyli po prostu kolory USA), coś bardziej jak obecne Sixers. Chociaż był czas, że za "prawdziwy" strój koszykarski uważałem ten Bulls, gdy za dzieciaka patrzyłem na Jordana i Pippena.

 

Co do Nowego Jorku to można wyróżnić dwie tendencje: kolory i nazwy. 

1. W sprawie nazw, najpierw powstało NY Jets (1960), potem do nich chcieli nawiązać Mets (1962) i jeszcze na koniec załapali się New York Nets (1967), przeniesieni z New jersey (gdzie nazywali się Americans, stąd do teraz Brooklyn Nets, a wcześniej NJ Nets, mają czasami amerykańskie gwiazdy na strojach). Tak swoją drogą Nets, jak widać, nie pierwszy raz przemieścili się pomiędzy NY i NJ :smile:

2. Wcześniejsza "fala" dotyczyła kolorów. I tak Knicks (1947) zainspirowali w tym kontekście wspomnianych już Mets i NY Islanders (1972).

 

Co do LA to jest znana sprawa tylko, że logo Clippersów. Tylko warto pamiętać, że nawiązanie do Lakers powstało jeszcze w San Diego (i nikt się nie krył z inspiracją):

la-clippers-logo-history.jpg

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do Nowego Jorku to można wyróżnić dwie tendencje: kolory i nazwy. 

1. W sprawie nazw, najpierw powstało NY Jets (1960), potem do nich chcieli nawiązać Mets (1962) i jeszcze na koniec załapali się New York Nets (1967), przeniesieni z New jersey (gdzie nazywali się Americans, stąd do teraz Brooklyn Nets, a wcześniej NJ Nets, mają czasami amerykańskie gwiazdy na strojach). Tak swoją drogą Nets, jak widać, nie pierwszy raz przemieścili się pomiędzy NY i NJ :smile:

2. Wcześniejsza "fala" dotyczyła kolorów. I tak Knicks (1947) zainspirowali w tym kontekście wspomnianych już Mets i NY Islanders (1972).

 

 

NYJets powstał w 1959 roku jako NY Titans.,Pierwszy właściciel Harry Wismer nazwał team Titans of New York żeby przebić Giants "Titans are bigger and stronger than Giants.",.Wismer doprowadził klub do  bankructwa i w 1963 za $1mln Titans zakupił Sonny Werblin.,Stadion Polo Grounds był przeznaczony do wyburzenia i Werblin przeniósł team z Harlemu na Flushing na nowo budowany Shea Stadium.,Jednocześnie zmienił nazwę na New York Jets.,Dlaczego Jets? Oczywiście ze względu na lokalizacje nowego stadionu.,Z kolei w nazwie Mets nie można się doszukiwać  żadnej inspiracji Jets.,Pierwszy sezon Mets grali w 1962 czyli rok wcześniej zanim pojawiła się nazwa Jets,.Mets nawiązują do tradycji i New York Metropolitans z XIX wieku,a franczyza została utworzona dzięki połączonym wysiłkom ludzi związanych z Brooklyn Dodgers i New York Giants(nie należy mylić z New York Football Giants),dlatego kolory i logo Mets to połączenie niebieskiego Dodgers i pomarańczowego Giants logo Mets jest identyczne z używanym przez Giants(baseball)   Co do barw klubowych większości klubów sportowych z NYC  to nie ma sensu doszukiwać się tendencji i  tworzyć teorie spiskowe typu "kto z kogo zerżnął?,kto kim się inspirował?,kto był pierwszy,kto drugi,kto ostatni?"., Fala kolorów orange&blue jest tradycyjnie związana z historią miasta jeszcze zanim powstały Stany Zjednoczone ,a NY był znany jako New Amsterdam .,      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w 1996 roku 4 drużyny zmieniły swoje loga, pamiętam że na 100% Jazz ( na góry) oraz Pistons ( głowa konia). Przypomni ktoś jakie były te 2 pozostałe drużyny ? Pamiętam ,że był artykuł na ten temat w Magic Basketball ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć. Z tyłu głowy mam myśl, że te 2 pozostałe drużyny to po prostu Raptors i Grizzlies ,czyli 2 zmiany loga i dwóch nowicjuszy...ech, skleroza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w 1996 roku 4 drużyny zmieniły swoje loga, pamiętam że na 100% Jazz ( na góry) oraz Pistons ( głowa konia). Przypomni ktoś jakie były te 2 pozostałe drużyny ? Pamiętam ,że był artykuł na ten temat w Magic Basketball ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć. Z tyłu głowy mam myśl, że te 2 pozostałe drużyny to po prostu Raptors i Grizzlies ,czyli 2 zmiany loga i dwóch nowicjuszy...ech, skleroza. 

 

Houston zmieniło w 1995, Hawks też.

Sota w 1996.

 

Trochę zmian było.

http://www.sportslogos.net/teams/list_by_league/6/National_Basketball_Association/NBA/logos/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.