Skocz do zawartości

[2016-2017] Draft - komentarze


Maslon

Rekomendowane odpowiedzi

maslon gra w ta grę już pare lat i doskonale wie co robi

w zeszłym sezonie drapalem sie po głowie jak brał z 2 Mosesa i pozbywal sie DJ, a on wszedł do finałów.

czyli zamykam buzie bo najwyraźniej on zna sie lepiej niż ja

BTW: celem gry nie jest wybranie najlepszego zawodnika, tylko wygranie mistrzostwa.

gdzie ty widzisz magica lub upgradowanego (hahaha) Drexlera w Nets?

 

natomiast ruchy GMow pierwszoroczniakow powinny byc jak najbardziej monitorowane.

zwłaszcza takie ktore za przeproszeniem ujeb...ja zespół na 6 lat.

ja do dziś gryze sie w nocy po kostkach jak sobie przypomnę moje ruchy w pierwszym sezonie.

moim zdaniem liga powinna anulować te kontrakty, a gm powinien zostać lekko doedukowany.

a i paru starszych GMow zapewne z chęcią podzieli sie częścią swojego doświadczenia z nowymi.

tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskanie Wrighta i Shveda za Banksa, to była jednak zajebista decyzja, szczególnie że stało się to czego można było się spodziewać - Tim odszedł na zasłużoną emeryturę. Do tego jeszcze rudy i Haywood, który bujał się u mnie chyba z pięć ostatnich sezonów.

 

Dobrze, że Marion poszedł po rozum do głowy i robi ze mną swojego ostatniego runa po majstra. Za tę cenę witam go z otwartymi ramionami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby anulowanie tych kontraktów w Hornets,bo po głębszej analizie sądze że nowy Gm zrozumie że to wtopa na lata.Chętnie podczas Fa pomogę nowemu Gm-owi podpisać ich za mniejszą kasę,a z tym raczej nie powinno być problemów.Także może warto się nad tym zastanowić...

 

Druga sprawa jest taka,co dalej z Clippers??Buu gra czy nie??bo nie wiem czy zglaszac sie po Noaha do maslona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby anulowanie tych kontraktów w Hornets,bo po głębszej analizie sądze że nowy Gm zrozumie że to wtopa na lata.Chętnie podczas Fa pomogę nowemu Gm-owi podpisać ich za mniejszą kasę,a z tym raczej nie powinno być problemów.Także może warto się nad tym zastanowić...

 

Druga sprawa jest taka,co dalej z Clippers??Buu gra czy nie??bo nie wiem czy zglaszac sie po Noaha do maslona;)

wczoraj pisalem na gg i uzyskalem odpowiedz, ze gra

wiec po noaha do niego = nie sprzeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kare stracil Wrighta :D

na moje pozbycie sie tego cancera za tego spadajace banksa to i tak plus.

z nim i noahem moze miec wg mnie z duzym prawdopodobienstwem PO, albo jak chce walke o pick i moze tam wylownie czegos ekstra.

do tego nie wiem czemu ale wierze w niesamowita moc Banksa na campach... w moim przypadku bardzo pogonil Millsa do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś została zrobiona aktualna lista GMów, oraz namiarów do nich. Teraz każdy wie kto jaki klub prowadzi i do kogo uderzać. Buu dostał ostatnią szansę. Teraz to już jego sprawa, czy ja wykorzysta.

 

a i paru starszych GMow zapewne z chęcią podzieli sie częścią swojego doświadczenia z nowymi.

tak?

tu akurat bym uważał. pamiętam jak przyszedłem do ligi, to dostawałem cenne rady i wskazówki w propozycjach wymian jakie otrzymywałem. wyraźnie było widać, iż wybrałem opcję przebudowy i waliłem w drafty, a ludzie chcieli kupować ode mnie moje picki, pisząc do mnie, że zrobię interes życia. więc różnie to może być.

 

moim zdaniem liga powinna anulować te kontrakty, a gm powinien zostać lekko doedukowany.

a można też inaczej. dla przykładu ... jeśli okazałoby się, że nowy kolega zrezygnuje po sezonie, to owe kontrakty można wtedy anulować, a zawodnicy trafią do puli FA. wtedy nowy GM nie musiałby się męczyć z tymi kontraktami w kolejnych latach. natomiast gdyby obecny GM Hornets został, to z całą pewnością w przyszłości wyciągnąłby jakieś wnioski. a wiadomo, najlepiej człowiek się uczy na własnych błędach. no chyba, że już teraz zrozumie, że taka kasa tym zawodnikom się nie należy. to ja jestem w stanie przywrócić to do stanu poprzedniego. mam zapisane wielkości poprzednich kontraktów tych zawodników. no ale na pewno nie będzie sytuacji, że on powie, iż chce ich podpisać. a ja mu powiem, że nie. gdyż nie na tym polega prowadzenie ekipy przez GMa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i paru starszych GMow zapewne z chęcią podzieli sie częścią swojego doświadczenia z nowymi.

tak?

tu akurat bym uważał. pamiętam jak przyszedłem do ligi, to dostawałem cenne rady i wskazówki w propozycjach wymian jakie otrzymywałem. wyraźnie było widać, iż wybrałem opcję przebudowy i waliłem w drafty, a ludzie chcieli kupować ode mnie moje picki, pisząc do mnie, że zrobię interes życia. więc różnie to może być.

 

ale zrobiles interest zycia kupujac Majo!

wiadomo ze trzeba flirtowac to co mówi ten z ktorym robisz interes, ale mozna wtedy zapytać o radę dwóch innych gmow.

moim zdaniem liga powinna anulować te kontrakty, a gm powinien zostać lekko doedukowany.

a można też inaczej. dla przykładu ... jeśli okazałoby się, że nowy kolega zrezygnuje po sezonie, to owe kontrakty można wtedy anulować, a zawodnicy trafią do puli FA. wtedy nowy GM nie musiałby się męczyć z tymi kontraktami w kolejnych latach. natomiast gdyby obecny GM Hornets został, to z całą pewnością w przyszłości wyciągnąłby jakieś wnioski. a wiadomo, najlepiej człowiek się uczy na własnych błędach. no chyba, że już teraz zrozumie, że taka kasa tym zawodnikom się nie należy. to ja jestem w stanie przywrócić to do stanu poprzedniego. mam zapisane wielkości poprzednich kontraktów tych zawodników. no ale na pewno nie będzie sytuacji, że on powie, iż chce ich podpisać. a ja mu powiem, że nie. gdyż nie na tym polega prowadzenie ekipy przez GMa.

no dobra czyli edukacja najpierw:

drogi gmie Hornets danie tych dwóch maxow to pomysł fatalny. Jestem pewien ze jesli zwrocisz sie do komisarza Geddo przywróci on poprzednie kontrakty. a kilku innych gm'ow z chęcią udzieli pomocy na starcie, abyś pózniej mógł im łoić skórę swoim zespołem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam byłem zajebisty właśnie na początku. posprzątałem mess. zatankowałem. wybrałem Andrzeja i zdobyłem misia.

 

jeśli chodzi o Hornets to każdy nowy GM powinien mieć swojego mentora w pierwszym sezonie imo, żeby chronił go od takich decyzji.

 

btw. mam ochotę na blockbustera jakiegoś hmm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hornets

 

Nowy GM podobno ma jakieś doświadczenie z FBB, więc nie jest typowym nowicjuszem i nie widziałem powodów do blokowania tych ofert. Zresztą każdy na początku popełnia jakieś błędy i inaczej się nie nauczy specyfiki ligi. A sytuacji NOH te kontrakty dramatycznie nie zmieniają, przynajmniej w perspektywie dwóch najbliższych sezonów.

 

Wracając do draftu:

maslon gra w ta grę już pare lat i doskonale wie co robi

w zeszłym sezonie drapalem sie po głowie jak brał z 2 Mosesa i pozbywal sie DJ, a on wszedł do finałów.

czyli zamykam buzie bo najwyraźniej on zna sie lepiej niż ja

BTW: celem gry nie jest wybranie najlepszego zawodnika, tylko wygranie mistrzostwa.

gdzie ty widzisz magica lub upgradowanego (hahaha) Drexlera w Nets?

Xamel dobrze zrozumiał moje intencje. Gdybym budował zespół od zera, to pewnie wziąłbym Drexlera, ale w mojej sytuacji byłby to piąty SF... Gdybym grał inside, to brałbym Magica na SG, ale nie gram i w najbliższych sezonach nie będę... Zresztą Marco nie posadzę na ławce...

 

Przed poznaniem rookies wiedziałem że priorytet to PF, albo w drugiej kolejności PG. Na C mam Mosesa, na SF kolektyw ;) a na SG Marco. Wśród zawodników teoretycznie na pozycję PF nie znalazłem nic ciekawego na czołówkę draftu i dlatego wybór Billa, którego tam przesunę. Fajny jumping, zbiórka wypas, def dobry. Bardzo podobali mi się też Sampson i Cartwright - cała trójka była na mojej krotkiej liście. Na PF najbardziej pasował mi Laimbeer. Oczywiście potrzebny jest dobry camp, ale to już zależy od gry, ciekawe który z nich bedzie najlepiej wyglądał po treningu. :)

 

Poza trójką wysokich bardzo podobał mi się Clyde, Magic (ale właściwie wyłącznie jako SG od ins) i Harper, na którego też miałem dużą ochotę. Jak ktoś potrzebuje pg i ma wysoki pick, to powinien być zadowolony. Gdybym nie miał środków na zatrzymanie Livingstona, to całkiem możliwe, że wziąłbym go z #1. Ale na szczęście mam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hornets

 

Nowy GM podobno ma jakieś doświadczenie z FBB, więc nie jest typowym nowicjuszem i nie widziałem powodów do blokowania tych ofert. Zresztą każdy na początku popełnia jakieś błędy i inaczej się nie nauczy specyfiki ligi. A sytuacji NOH te kontrakty dramatycznie nie zmieniają, przynajmniej w perspektywie dwóch najbliższych sezonów.

 

jakich dwoch sezonow, przeciez teraz mozna byloby sprobowac cos wyciagnac z FA, za rok pick i z ladnym salary konynuowac sobie gre.

bo pewnie za rok ta dwojka razem nawet nie dostanie 12 mln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hornets

 

Nowy GM podobno ma jakieś doświadczenie z FBB, więc nie jest typowym nowicjuszem i nie widziałem powodów do blokowania tych ofert. Zresztą każdy na początku popełnia jakieś błędy i inaczej się nie nauczy specyfiki ligi. A sytuacji NOH te kontrakty dramatycznie nie zmieniają, przynajmniej w perspektywie dwóch najbliższych sezonów.

 

jakich dwoch sezonow, przeciez teraz mozna byloby sprobowac cos wyciagnac z FA, za rok pick i z ladnym salary konynuowac sobie gre.

bo pewnie za rok ta dwojka razem nawet nie dostanie 12 mln...

Mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat, pod kilkoma względami. :)

1. Obaj zawodnicy są naprawdę fajni moim zdaniem. Nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą, że to pionki - dla mnie spokojnie obaj zasługują na s5 w teamie grającym w PO.

Czy dałbym im maxa? Nie, ale ja nikomu nie chcę dawać maxa, bo to zapycha salary. Dlatego pozbyłem się DJa - świetny, ale za drogi dla mnie. Jeśli za rok nikt nie da im w sumie jakichś 16-18 baniek, to będę ogromnie zaskoczony.

2. Bez przedłużenia tej dwójki NOH mieliby do wydania na FA 18,5 mln. Trudno mi uwierzyć, że udałoby się z tym coś sensownego zrobić GMowi, który dopiero poznaje ligę, zwłaszcza, że kilka zespołów ma więcej do wydania. A FA nie jest specjalnie mocne w tym roku z tego co słyszałem.

Ale załóżmy, że nawet uda się złapać za maxa jakiegoś top FA - za rok nie będzie już za co szaleć na FA. Do przedłużenia będą Rhodes i dwójka niskich. Same Birdy wyeliminują NOH z FA. A pick za rok będzie wyższy, jak na obecnym FA jakiegoś wypasionego gościa nie wyciągnie. ;)

3. Zależy co jest celem NOH i w jakim okresie. Jeśli wejście do PO za dwa lata, to moim zdaniem mają na to takie same szanse przy wykorzystaniu QO, jak i bez niego. Ja poszedłbym w innym kierunku, bo bardziej od PO za dwa lata interesowałoby mnie walczenie o Finał za trzy-cztery. A do tego moim zdaniem trzeba totalnie wyczyścić zespół przed kolejnym fa, tak żeby można było na nim sterować - nie 15, czy 20 milionami, tylko 45, a nawet 50 bańkami. Do tego dobrze ustawione picki (przesunięte w czasie względem tego FA, w które celujemy) i budowa zespołu od zera. Oczywiście to tylko moja taktyka, wiem, że niektórzy wolą metodą małych kroczków. Ja do tej pory miałem dwa razy konieczność przebudowy NJ i dwa razy robiłem w ten sposób - oba bardzo szybko dały pozytywne rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.