Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

wiLQ grasz w keeperze ROTO ? nie brakuje Wam ludzi może ? ; )

 

przewartościowanie i dopasowanie upadłoby jednakowo dla wszystkich, dla mnie nie jest to żaden argument.

 

fppg to przeżytek, fajny dla początkujących, ale poza balansowaniem pozycji (czyli zapełnieniem slotów) w zasadzie nie ma tam żadnej strategii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to ma duzo wiecej wad niz zalet - beda podejrzenia o mataczenie/przekrety [jak w NBA], bedzie trudniej planowac co zrobic z pickiem i za duzo bedzie w drafcie zalezalo od jednego rzutu kostka, a uwazam, ze trzeba nagradzac umiejetnosci/przygotowanie, a nie farta.

Ok, ale to uważam, że warto by zformalizować wywalanie zawodników, tzn do kiedy można i kogo, a nie że to komisarz ma decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to ważna kwestia.

jakiekolwiek zabranianie wywalania zawodnika w wyznaczonym do tego terminie to ingerencja w strategię GMa, która powinna być suwerenna.

 

Ok, ale to uważam, że warto by zformalizować wywalanie zawodników, tzn do kiedy można i kogo, a nie że to komisarz ma decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac, ale przecież to komisarz nie decyduje, jaki zawodnik idzie na FA ;) Co do loterii, to jakiś pomysł to jest i byłoby to nawet ciekawe, ale ograniczałoby to wymiany z udziałem picków.

 

Wilq, fajnie, ze to wszystko policzyłeś i myślę, że progi, taki jakie podałeś, mają ręce i nogi.

 

QAS - powiedz szczerze, jeśli fppg to przeżytek, to po co się udzielasz, coś wniosłeś do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, uświadomiłem wielu niewiedzących i naprowadziłem tysiące niezdecydowanych.

jeszcze kilka lat krzewienia oświaty i w końcu większość obali rządy leśnych dziadków fantasy i przejdziemy na ROTO...

 

'Mac, ale przecież to komisarz nie decyduje, jaki zawodnik idzie na FA'

 

i nie zabrania im tego ?...

 

to nie Twoje totalitarne myśli o % rozgranych meczów po których zawodnika nie można wywalić pod koniec sezonu ?...

 

e:

 

bulek = stalin

 

; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się wysiliłem stary, może inicjatywa nie Twoja, ale poparcie komisza dla tak idiotycznej kwestii i tak trąci reżimem :

 

bulek w temacie FBX2 2011/2012 : 'Za to od przyszłego sezonu powinna obowiązywać zasada, iż w takiej sytuacji do kolejności draftu wlicza się zawodnika, który był przez pół sezonu w składzie danego GM-a - ktoś o tym kiedys wspomniał. No i zasada waiverow obowiązująca rownież w offseason - wspomniałem o niej już dawno, a to uważam za priorytet.'

 

ale co do kwestii zakazu brania wywalonego osobnika z waiverem to oczywiście powinna obowiązywać w offseason i rozwiązałaby wszystkie problemy, wtedy jak ktoś chce wywalić DH żeby poprawić sobie pick to jego wola i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując jestem za tym, żeby każdy GM miał prawo wywalać na FA kogo mu się tylko podoba w terminie, kiedy jest otwarty rynek FA.

ponadto zamknięcie rynku FA jest nieodwołalne i obowiązuje również waivery - czyli nie można nastawić waivera w ostatni dzień i dobrać kogoś po zamknięciu rynku FA.

 

no a dodatkowo jestem za zmianą na ROTO ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze jeden pomysł na podniesienie dynamiki ligi - niech transfery przechodzą bez zatwierdzenia komisza !

bo bywało że trejd wisiał na jahu kilka dni, co tylko blokowało kilkustopniowe wymiany A<>B<>C.

po prostu komisz w wolnej chwili powinien sprawdzić zgodność salary - jeśli w trejdzie zostanie ono przekroczone to komisz cofa trejd i przekraczający ma bana na miesiąc - analogicznie do działania rynku FA.

 

1. ułatwia to życie komiszom - bo często na oko widać że salary jest w porządku, a mogą powiedzmy zaglądać do ligi w weekendy jeśli mają trudny tydzień w kopalni.

2. przyspieszy działanie rynku transferowego, gdzie nie będzie trzeba czekać kilku dni na zatwierdzenie jednej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac ale ograniczasz managerom pole do wykazania swoich umiejętności - odpowiednie czyszczenie składu pod koniec sezonu powinno być nagradzane a nie zabraniane, jak sobie GSW w tym sezonie trzymało zdrowych ludzi na ławie żeby nie oddać picku do UTA to było bardzo mądre zagranie - ale odpowiednikiem takiej opcji jest właśnie wywalanie pod koniec sezonu na FA.

 

choć widziałem jednostki, które po kilku latach gry nadal sądziły że trzymając LBJ na benczu będą wysoko w drafcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTO na bank nie przejdzie.

 

Nie wiem, czy poparcie tamtej tezy traci reżimem, ale na pewno eliminuje przekręty, że ktoś wywali all-stara dla polepszenia picku. Zresztą jak do tej pory za mojego komishowania żaden wywalony na FA zawodnik tuż przed koncem sezonu do usera automatycznie nie wrócił, tak więc... hmm... do stalinizmu ma to się raczej nijak, ta osobistość była dużo bardziej bezwzględna...

 

Ale ja tu nie chcę dyskusji o stalinach czy reżimach, a bardziej o wartościach fpg rookasów. Ja się skłaniam do opcji Wilqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulek ale co to za przekręt wywalenie allstara dla polepszenia picku ?

to idiotyzm a nie przekręt, kto tak zrobi tyko na tym straci, zresztą allstarów się nie wywala bo można ich z łatwością sprzedać za przyszłościowe picki czy kontuzjowanych graczy, którzy polepszają pick...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brakuje Wam ludzi może ? ; )

Nie, ale zapisales sie przeciez do nowo tworzonej ligi roto na e-nba to Twoj glod powinien byc zaspokojony ;-)

 

przewartościowanie i dopasowanie upadłoby jednakowo dla wszystkich, dla mnie nie jest to żaden argument.

Bo sie wg mnie mylisz - roznie zmienia sie wartosc graczy [ze szczegolnym uwzglednieniem kaleczacych FT%], nikt nie myslal nad kompatybilnoscia skladow [wiec jest masa kombinacji, ktore nie mialyby sensu w roto np Dwight i Dirk w 1 druzynie] oraz nikt nie myslal nad rozkladem kategorii [wiec masz w 1 druzynie przykladowo za duzo podkoszowych statystyk, ale za malo niskich bo w fppg to bez znaczenia]. Kazdy musialby klepnac minimum kilka trejdow by dojsc do stanu gotowosci roto.

 

fppg to przeżytek, fajny dla początkujących, ale poza balansowaniem pozycji (czyli zapełnieniem slotów) w zasadzie nie ma tam żadnej strategii...

Przeciez nie grasz w zwyklym fantasy points! FBX wlasnie jest istotna poprawa przez dodanie warstwy pensji.

 

warto by zformalizować wywalanie zawodników, tzn do kiedy można i kogo, a nie że to komisarz ma decydować.

Masz jakies konkretne propozycje? Bo wg mnie to zbyt plynny grunt by sie cos takiego udalo bez szkod dla GMow, ktorzy normalnie graja.

 

Dlatego będę ręcami i nogami bronił pomysłu, by ci, którzy wywalili na FA gracza, nie mogli go wziąsc normalnie z powrotem z waivera.

Um, na Yahoo technicznie nie mozna czegos takiego zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ wiem że gracze mają różne wartości w ROTO i FB, tylko piękne jest to że w ROTO wartości są relatywne i o końcowym zwycięstwie nie świadczy suma talentów ale ich wzajemna kompatybilność i uwzględnienie składów reszty stawki. a że trzeba by poklepać trejdów no to trudno, ja tam to lubię ; )

warstwa pensji jest miłym dodatkiem, ale jednak sama rozgrywka jest bardzo uboga w porównaniu do ROTO.

a ja bym chciał ROTO z warstwą pensji (obliczaną tak jak teraz) - czyli keeper.

 

noo na jahu technicznie nie można bo to brak narzędzi do keepera, ale komisz może unieważnić taki myk ręcznie na początku sezonu (gdzie wg jahu jest to nowa liga, a przecież wiemy że stara...) i tyle. Wystarczy wprowadzić zapis do regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.