Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2022 o 09:36, wiLQ napisał:

To bysmy mieli ogromny problem z dogrywaniem gier przez brak 3 lawkowiczow...

Każdy pomysł z zasady torpedujesz, niezły z Ciebie konserwatysta.

Ten kto będzie miał problem z grami, zmieni strategię budowania slotów i postawi na benche, proste. Albo będzie rotował często z FA.

@Chytruz bez zmiany salary cap, minimalne 20 fpg spowoduje, ze coraz wiecej Omoruyich tego świata będzie w składach kosztem 40-ek robiących 35.

@barcalover ok, Lowry jest na FA i Love też, średnie nie są wyższe od naszych, bo są ekipy, które są ładną ilość fpg poniżej 480. Ale to też umożliwia trejdy, których wedle argumentacji zwolenników status quo, miało byc wiecej, a jakoś tego nie widzimy. Wrecz przeciwnie, bo im wiecej ekip jest ciut pod 460, tym gorzej sklecić trejd, a u nas nie ma przecież salary capu, hard capu i punktu apron.

@Lu- tak, extra fppg można zrobić z 15 na 30, z 30 na 45 i z 45 na 60., Tyle, że w idealnym świecie jeden taki warunek wystarczyłby, ale w dobie kontuzji, w której 50 nie będzie robić 50, a 0, zaczyna się szukanie szrotów i liczenie, że 15 zrobi 20, a nie -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bulek napisał:

Każdy pomysł z zasady torpedujesz, niezły z Ciebie konserwatysta.

He? Nie zgadzam sie z tymi propozycjami bo wg mnie pogorsza grywalnosc, ale to pewnie wynika z tego, ze mamy inne oczekiwania co jest "fun" w tej zabawie.
Natomiast gdyby to zalezalo tylko ode mnie bysmy duzo wiecej grzebali w zasadach niz to robimy i z miejsca moglbym zaproponowac IMO lepsze zmiany od limitu pensji: naprawic pensje powaznych zlamsow, zrobic korekte pensji ze wzgledu na wiek,  dodac slot DLeagowy, wczesniej wywalac GMow ktorzy ewidentnie jada na autopilocie lub za wieloletnie dno z rzedu, skonczyc poganianie z pickami draftowymi gdy sie negocjuje handel pickami by zaczac sezon w polowie wrzesnia zamiast zaczynac waivera po preseason....

11 minut temu, bulek napisał:

Ten kto będzie miał problem z grami, zmieni strategię budowania slotów i postawi na benche, proste. Albo będzie rotował często z FA.

Tu sie wyjasnilo bo lorak napisal, ze byliby lawkowicze kosztem mniej aktywnych slotow.
 

11 minut temu, bulek napisał:

ok, Lowry jest na FA i Love też, średnie nie są wyższe od naszych, bo są ekipy, które są ładną ilość fpg poniżej 480. Ale to też umożliwia trejdy, których wedle argumentacji zwolenników status quo, miało byc wiecej, a jakoś tego nie widzimy. Wrecz przeciwnie, bo im wiecej ekip jest ciut pod 460, tym gorzej sklecić trejd, a u nas nie ma przecież salary capu, hard capu i punktu apron.

He? Chyba nie czytales posta w "FBX#1 historycznie" gdzie widac, ze po podniesieniu limitu pensji trejdow ubylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wiLQ napisał:

He? Nie zgadzam sie z tymi propozycjami bo wg mnie pogorsza grywalnosc, ale to pewnie wynika z tego, ze mamy inne oczekiwania co jest "fun" w tej zabawie.
Natomiast gdyby to zalezalo tylko ode mnie bysmy duzo wiecej grzebali w zasadach niz to robimy i z miejsca moglbym zaproponowac IMO lepsze zmiany od limitu pensji: naprawic pensje powaznych zlamsow, zrobic korekte pensji ze wzgledu na wiek,  dodac slot DLeagowy, wczesniej wywalac GMow ktorzy ewidentnie jada na autopilocie lub za wieloletnie dno z rzedu, skonczyc poganianie z pickami draftowymi gdy sie negocjuje handel pickami by zaczac sezon w polowie wrzesnia zamiast zaczynac waivera po preseason....

Szczerze? Co stoi na przeszkodzie? Zaproponuj coś, to się podda pod dyskusję, ale nie tu, tylko trzeba reaktywować temat o zmianach.

Na razie jednak to wygląda tak, że każdy ma inny pomysł. Chytruz ma inny, Lorak ma inny, Ty masz inny, ja mam inny. I efektem jest to, że stoimy w miejscu.

Co do Twoich pomysłów, pozwól, że sie wypowiem:

1. pensje poważnych złamasów - tak, ale trzeba jasno określić, co to znaczy "poważny".

2. korekta pensji ze względu na wiek - czyli obniżanie po upływie 35 roku życia, czy jak? To groziłoby 20 Lebrona.

3. z tym nie mamy żadnego kłopotu, Obiego już nie ma, a Regisa chcesz outować?

4. zbyt wczesne W jest problemem od dawna i w zasadzie też nie rozumiem, czemu to ma służyć.

 

5 minut temu, lorak napisał:

do kolejnej osoby tak napisałeś, więc czemu z konserwatyzmu robisz zarzut?

Konserwatyzm to nie obraza, to jedynie rodzaj ideologii życia społecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wiLQ napisał:

Natomiast gdyby to zalezalo tylko ode mnie bysmy duzo wiecej grzebali w zasadach niz to robimy i z miejsca moglbym zaproponowac IMO lepsze zmiany od limitu pensji: naprawic pensje powaznych zlamsow, zrobic korekte pensji ze wzgledu na wiek,  dodac slot DLeagowy, wczesniej wywalac GMow ktorzy ewidentnie jada na autopilocie lub za wieloletnie dno z rzedu, skonczyc poganianie z pickami draftowymi gdy sie negocjuje handel pickami by zaczac sezon w polowie wrzesnia zamiast zaczynac waivera po preseason....

 

8 minut temu, bulek napisał:

Szczerze? Co stoi na przeszkodzie? Zaproponuj coś, to się podda pod dyskusję, ale nie tu, tylko trzeba reaktywować temat o zmianach.

Przenioslem dyskusje z watku ligowego do wlasciwego. Na liscie pominales slot DLeagowy.

8 minut temu, bulek napisał:

Na razie jednak to wygląda tak, że każdy ma inny pomysł. Chytruz ma inny, Lorak ma inny, Ty masz inny, ja mam inny. I efektem jest to, że stoimy w miejscu.

Raczej problemem jest to, ze te zmiany kieruja w inna strone bo, jak wspominalem, mamy inne oczekiwania co znaczy "fun" dla tej zabawy.

8 minut temu, bulek napisał:

Co do Twoich pomysłów, pozwól, że sie wypowiem:

1. pensje poważnych złamasów - tak, ale trzeba jasno określić, co to znaczy "poważny".

Moim zdaniem trzebaby zwiekszyc ilosc progow i zwiekszyc obnizke pensji dla tych co opuszczaja praktycznie caly sezon.

Poza tym co najwazniejsze powinnismy zaczac uwzgledniac dlugoterminowe kontuzje, ktore nastapily pod koniec RS czy w playoffach, a na pewno zajda na nastepny sezon.
Co z tego, ze np Klay 18/19 czy Durant 18/19 rozegrali ostatni pelny sezon jak wszyscy wiedzieli, ze opuszcza caly nastepny?
Slot ktory na pewno nie wyprodukuje prawie zadnego fp IMO nie powinien miec grubego salary tylko promocyjne.

8 minut temu, bulek napisał:

2. korekta pensji ze względu na wiek - czyli obniżanie po upływie 35 roku życia, czy jak? To groziłoby 20 Lebrona.

Aktualna sytuacja wyglada tak, ze gracze po 30 roku zycia traca na wartosci i jest to logiczne bo sa coraz mniejsze szanse na "zielona strzalke", a coraz wieksze szanse, ze sie polamia. To nam tworzy duza grupe graczy, ktorzy sa tredowaci na rynku, a to mozna latwo naprawic wprowadzajac automatyczna korekte pensji w dol.
Przykladowo 5%[x] za kazdy rok po 30ste[x] by zrekompensowac to ryzyko i tak 38-letni LeBron wazylby teraz ok 45, a np Lowry ok 31 co czyniloby ich atrakcyjnymi na ten sezon, a nie nietrejdowalnym balastem. W ten sposob bysmy nagradzali dobre sezony dziadow, stworzyli nowa strategie w budowaniu contenderow i nagle warto byloby sie zastanawiac czy dany zawodnik bedzie mial dluga kariere czy krotka.

[x] oczywiscie to do konkretnego ustalenia w zaleznosci co chcemy osiagnac.

8 minut temu, bulek napisał:

3. z tym nie mamy żadnego kłopotu, Obiego już nie ma, a Regisa chcesz outować?

Mamy duzy klopot bo kazda taka zmiana nastapila o minimum rok za pozno.
Poza tym wprowadzilbym koncepcje, ze np 3-4 sezony z rzedu na miejscach 16-20 to automatyczny wylot tak by stworzyc walke o punkty w dolnej czesci tabeli i ograniczyc nagradzanie wieloletniego zamiatania dna, zbieranie 4+ wlasnych pickow Top3 z rzedu to nie jest strategia tylko autopilot i czesto objaw niekompetencji.

8 minut temu, bulek napisał:

4. zbyt wczesne W jest problemem od dawna i w zasadzie też nie rozumiem, czemu to ma służyć.

Zeby rozwinac co mam na mysli, wg mnie powinnismy zagospodarowac duzo wiecej czasu na sprawy draftowo-limitowe.
Tzn draft niech sie zaczyna 1 wrzesnia, limit na wlasny pick niech zostanie jaki jestlub nieco wydluzony, ale co najwazniejsze nie ma zadnego limitu w trakcie negocjacji handlowych [np trzebaby pisac na forum z kim sie negocjuje za dany pick by wszyscy wiedzieli na czym stoimy]. Nie wazne kiedy sie skonczy draft bo schodzenie z salary jest np do dnia ostatnich meczy preseason w NBA, a waiver niech rusza np w dniu po zakonczeniu preseason [gdy wtedy wiecej wiadomo cos o zdrowiu i rotacjach].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Raczej problemem jest to, ze te zmiany kieruja w inna strone bo, jak wspominalem, mamy inne oczekiwania co znaczy "fun" dla tej zabawy.

Dokładnie. Tu nie jest problemem, że przy jednych zasadach nie można grać, a przy innych już tak. Gra się po prostu trochę inaczej. Jedni wolą jabłka drudzy pomarańcze.

Godzinę temu, wiLQ napisał:

 Moim zdaniem trzebaby zwiekszyc ilosc progow i zwiekszyc obnizke pensji dla tych co opuszczaja praktycznie caly sezon.

Poza tym co najwazniejsze powinnismy zaczac uwzgledniac dlugoterminowe kontuzje, ktore nastapily pod koniec RS czy w playoffach, a na pewno zajda na nastepny sezon.
Co z tego, ze np Klay 18/19 czy Durant 18/19 rozegrali ostatni pelny sezon jak wszyscy wiedzieli, ze opuszcza caly nastepny?
Slot ktory na pewno nie wyprodukuje prawie zadnego fp IMO nie powinien miec grubego salary tylko promocyjne.

To już było kiedyś dyskutowane i jest cała masa niewiadomych. Kontuzja kontuzji nierówna. Co oznacza opuszczenie całego sezonu? Czy byłaby różnica gdy ktoś jest out for season na początku sezonu vs na samym końcu? Skąd będzie wiadomo czy gracze opuszczą cały nastepny sezon, jeżeli nie zawsze w NBA to podają.

Musiałbyś to wszystko dokładnie wyjaśnić już teraz gdybyśmy mieli się nad tym zastanowić. IMO nie warto się w to zagłębiać.

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Aktualna sytuacja wyglada tak, ze gracze po 30 roku zycia traca na wartosci i jest to logiczne bo sa coraz mniejsze szanse na "zielona strzalke", a coraz wieksze szanse, ze sie polamia. To nam tworzy duza grupe graczy, ktorzy sa tredowaci na rynku, a to mozna latwo naprawic wprowadzajac automatyczna korekte pensji w dol.
Przykladowo 5%[x] za kazdy rok po 30ste[x] by zrekompensowac to ryzyko i tak 38-letni LeBron wazylby teraz ok 45, a np Lowry ok 31 co czyniloby ich atrakcyjnymi na ten sezon, a nie nietrejdowalnym balastem. W ten sposob bysmy nagradzali dobre sezony dziadow, stworzyli nowa strategie w budowaniu contenderow i nagle warto byloby sie zastanawiac czy dany zawodnik bedzie mial dluga kariere czy krotka.

To już wydaje się ciekawe. Ja chyba byłbym za. Tylko zwróć uwagę, że to doprowadzi do tego samego za co krytykujesz zwiększenie salary cap. Czyli GMowie będę woleli trzymać dziady, zamiast ich trejdować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerard napisał:

To już było kiedyś dyskutowane i jest cała masa niewiadomych. Kontuzja kontuzji nierówna. Co oznacza opuszczenie całego sezonu? Czy byłaby różnica gdy ktoś jest out for season na początku sezonu vs na samym końcu? Skąd będzie wiadomo czy gracze opuszczą cały nastepny sezon, jeżeli nie zawsze w NBA to podają.

Musiałbyś to wszystko dokładnie wyjaśnić już teraz gdybyśmy mieli się nad tym zastanowić.

I w czym problem by to rozwinac? Wersja minimalistyczna to bierzemy pod uwage tylko kontuzje, ktore historycznie zawsze oznaczaja stracony sezon [ACL, Achilles, rozwalenie calych stawow jak np PG13, Hayward plus operacje stop u wysokich typu Embiid czy teraz Chet] i tyle.

Wersja najbardziej realistyczna to ustalic grupe decyzyjna lub glosowanie bez udzialu GMow z danym graczem w skladzie i wszystkie przypadki rozpatrywac pojedynczo na forum w tygodniu przed RS [obnizajac pensje w zaleznosci od dlugosci prognozowanej absencji]. Jasne, wyjdzie z tego z 10-20 tematow rocznie do omowienia, ale chyba warto by odjac duzo salary tylko i wylacznie w grupie martwych slotow? IMO tak.

Moze na konkretnym przykladzie Duranta, w 18/19 ugral 65, wiec mial tyle w 19/20 kiedy bylo wiadomo, ze caly opusci, a obnizka byla dopiero na 20/21 do 52.2.
Dla grywalnosci i dobra ligi duzo lepiej by bylo gdyby w 19/20 mial np polowe swojej pensji i np 3/4 na nastepny. Bo tak zlamas pozostaje atrakcyjnym kaskiem dla tankerow, ale zostawia miesce w salary na inne ruchy. Zas contenderzy nigdy nie beda mogli kisisz martwego np 30 fppg caly sezon, wiec pozostanie motyw sprzedania go.

BTW, powyzsze moznaby wprowadzic rowniez dla sytuacji "starter, ktory zmienil druzyne i poleci na lawke" typu tegoroczny Brodgdon.
Szkoda dla ligi, ze nikt go nie moze dotknac przez starterowe salary.

Cytat

To już wydaje się ciekawe. Ja chyba byłbym za. Tylko zwróć uwagę, że to doprowadzi do tego samego za co krytykujesz zwiększenie salary cap. Czyli GMowie będę woleli trzymać dziady, zamiast ich trejdować.

Alez skad! Zwroc uwage, ze u mlodych wszyscy sie zawsze jaraja upsidem i mozliwymi postepami w fppg, ale u tych po 30stce prawie nigdy. Z w/w elementem spadajacej pensji bylby duzy podzial opinii ktory weteran bedzie wciaz gral powyzej, a ktory nagle wyladuje na lawce co by prowadzilo do wymian miedzy tymi grupami. Ba! Powstalby nowy rodzaj trejdow w offseason - moj dziad za Twojego - bo obie strony inaczej widza ktory sie skonczy pierwszy ;-> Teraz ta wymiana nastapi przez waivery bo obaj sa za drodzy...

Warto pamietac, ze LeBron, CP3 czy Lowry sa wyjatkami od reguly, a generalnie jest tak, ze ci gracze predzej czy pozniej laduja na FAsach bo traca minuty/role i sa za slabi do aktywnej rotacji niezaleznie od swojej pensji.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerard napisał:

To już wydaje się ciekawe. Ja chyba byłbym za. Tylko zwróć uwagę, że to doprowadzi do tego samego za co krytykujesz zwiększenie salary cap. Czyli GMowie będę woleli trzymać dziady, zamiast ich trejdować.

 

21 minut temu, wiLQ napisał:

Alez skad! Zwroc uwage, ze u mlodych wszyscy sie zawsze jaraja upsidem i mozliwymi postepami w fppg, ale u tych po 30stce prawie nigdy. Z w/w elementem spadajacej pensji bylby duzy podzial opinii ktory weteran bedzie wciaz gral powyzej, a ktory nagle wyladuje na lawce co by prowadzilo do wymian miedzy tymi grupami. Ba! Powstalby nowy rodzaj trejdow w offseason - moj dziad za Twojego - bo obie strony inaczej widza ktory sie skonczy pierwszy ;-> Teraz ta wymiana nastapi przez waivery bo obaj sa za drodzy...

Warto pamietac, ze LeBron, CP3 czy Lowry sa wyjatkami od reguly, a generalnie jest tak, ze ci gracze predzej czy pozniej laduja na FAsach bo traca minuty/role i sa za slabi do aktywnej rotacji niezaleznie od swojej pensji.

A ja uważam, że takie zabiegi mają marginalny wpływ na liczbę tradów i chęć GMów do robienia wymian. Nie chodzi nam chyba o to, by wymusić więcej wymian, bo to można osiągnąć obniżając salary cap, żeby więcej trzeba było schodzić.

Natomiast takie zabiegi jak zmiana obliczania pensji itd. mają wg mnie w próżni równy wpływ na wszystkich (tzn. z jednej strony są większe argumenty za trzymaniem dziadów, a z drugiej są większe argumenty za ich pozyskaniem, ale to się wyrównuje, więc wymian nie musi być więcej). Dla mnie liczba wymian to w głównej mierze wypadkowa GMów, ich zaangażowania, znajomości, stylu gry. Jak 40% ligi robi 0 wymian praktycznie, to ciężko, żeby pozostali non stop między sobą się wymieniali, śrubując liczbę tradów.

Inna kwestia - pewnie ważniejsza - to to, co wspomnieliście, że jeden woli to, drugi tamto, więc mając różne definicje "dobrych zasad", raczej ciężko nam będzie ustalić konkretne pomysły. Mi na przykład to kompletnie nie przeszkadza, że Lowry leży na FA - jak chcemy, żeby wszyscy najlepsi byli w składach drużyn, to trzeba podnieść salary cap do 600 FP na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barcalover napisał:

A ja uważam, że takie zabiegi mają marginalny wpływ na liczbę tradów i chęć GMów do robienia wymian. Nie chodzi nam chyba o to, by wymusić więcej wymian, bo to można osiągnąć obniżając salary cap, żeby więcej trzeba było schodzić.

Natomiast takie zabiegi jak zmiana obliczania pensji itd. mają wg mnie w próżni równy wpływ na wszystkich (tzn. z jednej strony są większe argumenty za trzymaniem dziadów, a z drugiej są większe argumenty za ich pozyskaniem, ale to się wyrównuje, więc wymian nie musi być więcej). Dla mnie liczba wymian to w głównej mierze wypadkowa GMów, ich zaangażowania, znajomości, stylu gry. Jak 40% ligi robi 0 wymian praktycznie, to ciężko, żeby pozostali non stop między sobą się wymieniali, śrubując liczbę tradów.

Inna kwestia - pewnie ważniejsza - to to, co wspomnieliście, że jeden woli to, drugi tamto, więc mając różne definicje "dobrych zasad", raczej ciężko nam będzie ustalić konkretne pomysły. Mi na przykład to kompletnie nie przeszkadza, że Lowry leży na FA - jak chcemy, żeby wszyscy najlepsi byli w składach drużyn, to trzeba podnieść salary cap do 600 FP na przykład.

Ale to rozwiazanie tworzy zupelnie nowe problemy i do tego wieksze od tych, ktore probuje rozwiazac!
Im wyzszy limit tym wiecej jest autopilowania na zasadzie "zbiore dobra druzyne i ja trzymam latami".
A jakie sa negatywne konsekwencje sztucznego obnizenia pensji dziadow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiLQ napisał:

Ale to rozwiazanie tworzy zupelnie nowe problemy i do tego wieksze od tych, ktore probuje rozwiazac!
Im wyzszy limit tym wiecej jest autopilowania na zasadzie "zbiore dobra druzyne i ja trzymam latami".
A jakie sa negatywne konsekwencje sztucznego obnizenia pensji dziadow?

Oczywiście, po prostu trzeba znaleźć odpowiednią granicę - wg mnie 460 i 480 to dobry poziom. Dla mnie cap mógłby też być na poziomie 400 FP i nadal miałbym frajdę, tak samo, jakby dać na 600 FP i zwiększyć liczbę roster spotów do 10 grających i 5 benchów. Chodziło mi tylko o to, że aktywni i "ogarnięci" pewnie byliby w dłuższym terminie dobrzy niezależnie od zasad, a mniej zaangażowani i mniej interesujący się NBA gracze, będą trochę "psuć" zabawę też niezależnie od zasad. Celem raczej powinno być wg mnie zebranie 3x 20 solidnych, aktywnych i chętnych do zaangażowania się GMów, a nie duże zmiany w zasadach.

Obniżenie pensji dziadów = podwyższenie salary capu, tak jak wspomniał Gerard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

I w czym problem by to rozwinac? Wersja minimalistyczna to bierzemy pod uwage tylko kontuzje, ktore historycznie zawsze oznaczaja stracony sezon [ACL, Achilles, rozwalenie calych stawow jak np PG13, Hayward plus operacje stop u wysokich typu Embiid czy teraz Chet] i tyle.

Wersja najbardziej realistyczna to ustalic grupe decyzyjna lub glosowanie bez udzialu GMow z danym graczem w skladzie i wszystkie przypadki rozpatrywac pojedynczo na forum w tygodniu przed RS [obnizajac pensje w zaleznosci od dlugosci prognozowanej absencji]. Jasne, wyjdzie z tego z 10-20 tematow rocznie do omowienia, ale chyba warto by odjac duzo salary tylko i wylacznie w grupie martwych slotow? IMO tak.

Jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzaniu jakiejkolwiek grupy ekspertów czy głosowania. I tak już jest wystarczająco kłótni o trejdy (mimo, że nie ma veta). 

Co do pierwszej wersji, tak jak pisałem, ustalanie szczegółów będzie tak upierdliwe, że szkoda zachodu biorąc pod uwagę małą skalę problemu. Jak masz czas i ochotę to spróbuj zacząć ten temat, sam zobaczysz jakie wyjdą problemy (np. "które kontuzje historycznie oznaczają stracony sezon" - począwszy od ogarnięcia wszystkich możliwych kontuzji i chorób, aż po pytania: jak przyjąć definicję utraconego sezonu, ile takich kontuzji oznacza, że to już reguła, itd.). Serio - szkoda czasu.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Alez skad! Zwroc uwage, ze u mlodych wszyscy sie zawsze jaraja upsidem i mozliwymi postepami w fppg, ale u tych po 30stce prawie nigdy. Z w/w elementem spadajacej pensji bylby duzy podzial opinii ktory weteran bedzie wciaz gral powyzej, a ktory nagle wyladuje na lawce co by prowadzilo do wymian miedzy tymi grupami. Ba! Powstalby nowy rodzaj trejdow w offseason - moj dziad za Twojego - bo obie strony inaczej widza ktory sie skonczy pierwszy ;-> Teraz ta wymiana nastapi przez waivery bo obaj sa za drodzy...

Jeszcze raz - to samo osiągniesz podwyższając sc. W obu przypadkach powodujesz, że weterani są cenniejsi niż przy obecnych ustaleniach. I w obu przypadkach będą się wszyscy zastanawiać którego gracza lepiej przygarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

przed nowym sezonem apeluję o jakieś głosowanie w sprawie kasy waiverowej - wg mnie to rozwiązanie jest w ogóle słabo grywalne a już pomysł z kasą przenoszoną w całości z sezonu na sezon jest totalnym niewypałem. jeśli ta kasa miałaby mieć jakąś większą wartość oprócz fajnie wyglądających bonusów do tradów to trzeba by chyba zrezygnować z FA i ustawić cotygodniowe aukcje waivers

w tym momencie większość pobrań to FA, i kto pierwszy ten lepszy (jak zawsze). w ciągu roku naprawdę fajnych strzałów z waivers nie było jakoś dużo a ci mniej aktywni i tak w waiverowych rozdaniach zwykle udziału nie biorą pompując balony kasy waiverowej do bezsensownych rozmiarów

w FBX2 w tej chwili 6 zespołów ma mniej niż 40$ do osiągnięcia hard capu 300$ i chyba nie widzą w tym interesu żeby ta kasą pohandlować zanim straci ona wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Roger napisał:

Ja bym chętnie poszedł w kierunku, by gracze byli ciągle waiverami leżąc na fa.

To by znacznie rozwiązało problem ekspresowego łowienia atrakcyjnych "15", niemniej można się załamać, jak sie widzi, że są pobierani yurtseveny, ktorzy praktycznie w ogole nie grają, a znacznie lepsi gracze leżą nietknięci na FA tylko dlatego, że ważą więcej.

O proszę, i Thanasis się doczekał pobrania. Na pewno na to sobie całkowicie zasłużył.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulek napisał:

To by znacznie rozwiązało problem ekspresowego łowienia atrakcyjnych "15", niemniej można się załamać, jak sie widzi, że są pobierani yurtseveny, ktorzy praktycznie w ogole nie grają, a znacznie lepsi gracze leżą nietknięci na FA tylko dlatego, że ważą więcej.

Myśle ze Ci "yurtseveny" brani są raczej z myślą o przyszłym sezonie - bo po co komu nadmuchany grajek w tym sezonie który pójdzie śladami takiego np Little. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TryczekSzukarek napisał:

Myśle ze Ci "yurtseveny" brani są raczej z myślą o przyszłym sezonie - bo po co komu nadmuchany grajek w tym sezonie który pójdzie śladami takiego np Little. 

Możliwe, ale pobranie przez Krzema Pinsona, Krejciego czy Thanasisa (o zgrozo!!) nie ma żadnych podstaw przyszłościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.