Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie.

1. Jeśli ktoś jest powyżej salary cap, to dlaczego mógłby na takich samych prawach rywalizować o zawodników jak inni, którzy są poniżej limitu? W sezonie tak możesz?

W sezonie w ogóle nie możesz być powyżej sc, więc jeżeli chcecie dopuścić bycie ponad sc już po starcie ligi to chcąc nie chcąc wprowadzasz uprzywilejowanie.

 

3. W trakcie sezonu jeśli ktoś przekroczy ruchem na FA salary, to dostaje bana. Więc analogicznie patrząc, jeśli tutaj ktoś byłby powyżej salary cap, to też nie może brać udziału w FA do czasu aż nie zrobi odpowiednich ruchów.

Mięsię tylko rozchodzi o to, że taki ktoś mógłby zrobić pobranie z FA, które jednocześnie zrzuca jego salary poniżej sc (poprzez zastąpienie jakiegoś tłustego ziutka prospektem z niskim salary). Musiałbyś wprowadzić jakiś dodatkowy zapis, że pobranie musi się odbyć dopiero po np. 24h od zejścia poniżej salary.

Ale IMO to wszystko w praktyce niewiele zmieni. Nie wierzę, żeby ktoś odpuścił pobieranie waiverów na starcie sezonu, żeby poczekać ze schodzeniem z salary tydzień lub dwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie w ogóle nie możesz być powyżej sc, więc jeżeli chcecie dopuścić bycie ponad sc już po starcie ligi to chcąc nie chcąc wprowadzasz uprzywilejowanie.

A jakie to uprzywilejowanie jeśli masz zamknięty dostęp do rynku FA a inni mogą z niego korzystać?

 

Mięsię tylko rozchodzi o to, że taki ktoś mógłby zrobić pobranie z FA, które jednocześnie zrzuca jego salary poniżej sc (poprzez zastąpienie jakiegoś tłustego ziutka prospektem z niskim salary). Musiałbyś wprowadzić jakiś dodatkowy zapis, że pobranie musi się odbyć dopiero po np. 24h od zejścia poniżej salary.

Ale IMO to wszystko w praktyce niewiele zmieni. Nie wierzę, żeby ktoś odpuścił pobieranie waiverów na starcie sezonu, żeby poczekać ze schodzeniem z salary tydzień lub dwa dłużej.

No ale są też drużyny, które są znacznie powyżej salary cap i jeden ruch nic w ich przypadku nie zmienia i nadal pozostają powyżej limitu. Rozgraniczać tego nie będziesz na tych co są nieznacznie, na tych co są dużo. Więc trzeba ująć to najprościej jak się da. Nie trzeba wprowadzać jakiś dodatkowych zapisów o 24h przed czy po.

Poza tym, jeśli ktoś chce zejść z salary poprzez pobranie jakiegoś prospekta, to co stoi na przeszkodzie aby wywalił tego starego wcześniej, a później walczył o prospekta na waiverach (czyli dokładnie tak jak jest obecnie)? Lepiej aby na waiverach byli dostępni wszyscy gracze, wtedy będzie ciekawsza walka o nich. Więcej opcji i więcej możliwości dla GMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nowym sezonem czy macie jakies pomysly/potrzeby na zmiany w regulaminie?

1) czy pensje dla rookich powinny byc aktualizowane co X lat czy lepsze sa stale?

Za male zainteresowanie, wiec moze za rok.

 

2) czy w offseason warto zwiekszyc limit zawodnikow w rosterze np do 15?

Za male zainteresowanie, wiec moze za rok.

 

3) czy sposob wyliczania pensji dla wyjatkow nie wymaga korekt?

Za male zainteresowanie, wiec moze za rok.

 

Dorzucam nowe tematy, czy ktores z nich maja sie zamienic na ankiete:

4) czy ligi powinny miec oddzielne regulaminy?

 

5) wydluzenie czasu na zejscie ponizej limitu?

[tu sie zaczela jakas dyskusja, wiec moze dolacza inni]

 

6) przechodzenie kasy waiverowej miedzy sezonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) ja jestem na nie z jednego względu: jest to przywilej dla tankerow, bo jak tankujesz to możesz se pokisic kasę fajnie.

Dlaczego dla tankerów?? Przecież jeżeli oni kiszą kasę to Tobie ubywa konkurencji do obecnych bidów.

6) przechodzenie kasy waiverowej miedzy sezonami?

Jestem zdecydowanie na tak i przy okazji wprowadziłbym jeszcze możliwość handlowania tymi dolarami już od tego roku.

Nie razie widzę minusów takiego rozwiązania (z góry uprzedzam, że mogę się zająć monitorowaniem tematu żeby odciążyć komisza), więc zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dla tankerów?? Przecież jeżeli oni kiszą kasę to Tobie ubywa konkurencji do obecnych bidów.

 

Jestem zdecydowanie na tak i przy okazji wprowadziłbym jeszcze możliwość handlowania tymi dolarami już od tego roku.

Nie razie widzę minusów takiego rozwiązania (z góry uprzedzam, że mogę się zająć monitorowaniem tematu żeby odciążyć komisza), więc zapraszam do dyskusji.

 

 

 

Tankerzy i tak nie są konkurencja w waiverach czy ta kasa się bedzie kumulować czy nie. Oni raczej polują na młode talenty a nie przykładowego Tadka janga wyrzuconego po dwóch słabych meczach.

 

A tankowanie trwa często dłużej niż rok i ktoś sprytny może sobie uzbierać tego przez dwa lata by wejść w następny rok na pełnej kurwie i mieć łatwa sytuacje do zdominowania waiver przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankerzy i tak nie są konkurencja w waiverach czy ta kasa się bedzie kumulować czy nie. Oni raczej polują na młode talenty a nie przykładowego Tadka janga wyrzuconego po dwóch słabych meczach.

Skoro polują na innych graczy niż Ty, to i tak nie są dla Ciebie konkurencją do licytowania, więc niech sobie tę kasę zbierają. Później i tak często wywalają ją całą za jednym zamachem na jakiegoś prospekta.

 

A tankowanie trwa często dłużej niż rok i ktoś sprytny może sobie uzbierać tego przez dwa lata by wejść w następny rok na pełnej kurwie i mieć łatwa sytuacje do zdominowania waiver przez cały rok.

To jest podobna sytuacja co z salary. Jeżeli wcześniej najpierw zjedziesz z pensją do 300fp to później możesz zbierać wszystkich tłustych bolków tego świata, a GMowie ze swoim 450fp mogą tylko patrzeć z zazdrością. Jest coś za coś, po prostu inną strategie wybrali. IMO dopuszczenie kolejnej opcji taktycznej tylko urozmaici grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger, wrzuciłeś ankietę poddając pod głosowanie trzy tematy. Czy mogę prosić o jakieś szczegóły odnośnie:

 

1. Czy to dotyczy całego regulaminu czy wybranych jego fragmentów? Bo dla mnie podstawy powinny być identyczne dla wszystkich lig. Natomiast zmiany które nie zmieniają charakteru gry, mogą się różnić w poszczególnych ligach. Przykład to chociażby czas na wybór w drafcie. W tym roku w fbx1 było 24h, a w fbx3 96h. To, iż był różny czas na wybór w draftach nie sprawiło, że mamy dwie zupełnie inne gry. Więc lepiej aby ligi same decydowały co jest dla nich lepsze w takich zmianach. Podobnie sytuacja może dotyczyć przenoszenie $$ z waiverów, itp..

 

3. Na jakich zasadach będzie przenoszona kasa? Bo opcji może być kilka. Można przenosić całość jaka pozostała z jakimś limitem maksymalnym np. $400, albo tylko 10% pozostałej kwoty (przy zaokrągleniu w górę lub w dół i przy jednoczesnym założeniu, że 10% liczymy max. od $100). Osobiście jestem za tymi 10%, gdyż nie będzie robiło to jakiś dużych dysproporcji, a te kilka dodatkowych $ to taki handicap za poprzedni sezon.

 

Wprawdzie głos już oddałem, no ale zawsze mogę go zmienić jeśli zamysł autora był inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tym temacie powinien się wypowiedzieć GM, który dał to pod głosowanie - ja tylko wrzuciłem to w odpowiedni temat żeby nie robić burdelu. Mówię o punkcie związanym z Regulaminem poszczególnych fbxów.

 

Co do przenoszenia kasy, to ja bym nie kombinował. W sensie przechodzi pozostała całość, bez dodatkowych obliczeń. Ewentualnie można poddać pod głosowanie fakt, że kasa zeruje się np. po 3 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli coś poddajemy pod głosowanie, to powinien być jasno sprecyzowany pomysł, na jakich zasadach, itp.. Dlatego mam nadzieję, że jeśli przejdzie pomysł nr 3 zaprezentowany w formie ogólnej, to wtedy powstanie jeszcze jedna ankieta z opcjami przenoszenia tej kasy.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cały rok na kolejne głosowania ;]

 

Ważne są ogólnie założenia. Jak przejdzie pomysł z przenoszeniem kasy, wtedy możemy dyskutować w jaki sposób ma się to odbywać, jak nie przejdzie, to tematu nie ma - tak będzie chyba najprościej.

 

btw. ronnie jak masz jakieś ale dot. pytań z głosowania, to śmiało wrzucaj swoje zdanie tu, a nie w temacie głosowania. Zapis dot. zablokowania rynku waiver/FA dla zespołów powyżej capu jest przecież na 1 str. tematu z głosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak jak geddo napisal nie może być tak ze otwieramy ligę na Yahoo przed tym deadline na zejście salary, ale mysle ze to całkiem logiczne jest i nie dopuścicie do tego ... ? :)

 

Albo otwieramy ligę przed deadline ale tak jak geddo mówił, osoby nad limitem maja bana aż nie zejdą. W sumie takie rozwiązanie jest ciekawsze, bo zmotywuje do szybszego zrzucania.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnialem o tym w watku z glosowaniem, ale tam moze nikt nie czytac, wiec powtorze.

Nie jest oczywiste dodanie opcji handlowania kasa waiverowa?

 

Roger, wrzuciłeś ankietę poddając pod głosowanie trzy tematy. Czy mogę prosić o jakieś szczegóły odnośnie:

 

1. Czy to dotyczy całego regulaminu czy wybranych jego fragmentów? Bo dla mnie podstawy powinny być identyczne dla wszystkich lig. Natomiast zmiany które nie zmieniają charakteru gry, mogą się różnić w poszczególnych ligach. Przykład to chociażby czas na wybór w drafcie. W tym roku w fbx1 było 24h, a w fbx3 96h. To, iż był różny czas na wybór w draftach nie sprawiło, że mamy dwie zupełnie inne gry. Więc lepiej aby ligi same decydowały co jest dla nich lepsze w takich zmianach. Podobnie sytuacja może dotyczyć przenoszenie $$ z waiverów, itp.

Wydaje mi się, że w tym temacie powinien się wypowiedzieć GM, który dał to pod głosowanie - ja tylko wrzuciłem to w odpowiedni temat żeby nie robić burdelu. Mówię o punkcie związanym z Regulaminem poszczególnych fbxów.

Autorowi chodzilo o fragmenty regulaminu. Fundamenty niech beda takie same, ale szczegoly niech juz zaleza od preferencji danej ligi i wymieniles pare przykladow gdzie tak mogloby byc. Dorzucilbym temat Daily-Tomorrow.

 

Ewentualnie można poddać pod głosowanie fakt, że kasa zeruje się np. po 3 sezonach.

Ten szczegol jest bardzo istotny bo jesli ma sie zerowac to chomikowanie jej traci spora czesc sensu, a wiec po co to przechodzenie?

 

Moim zdaniem jeśli coś poddajemy pod głosowanie, to powinien być jasno sprecyzowany pomysł, na jakich zasadach, itp.. Dlatego mam nadzieję, że jeśli przejdzie pomysł nr 3 zaprezentowany w formie ogólnej, to wtedy powstanie jeszcze jedna ankieta z opcjami przenoszenia tej kasy.

+1. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi chodzilo o fragmenty regulaminu. Fundamenty niech beda takie same, ale szczegoly niech juz zaleza od preferencji danej ligi i wymieniles pare przykladow gdzie tak mogloby byc. Dorzucilbym temat Daily-Tomorrow.

No to świetnie. Bo pytanie brzmi ...

1) Czy ligi powinny mieć oddzielne regulaminy?

 

W skrócie o ewentualnej zmianie:

Co tu dużo mówić, każdy komisz i każda liga mogłaby dowolnie regulować różne kwestie i głosowanie odbywało by się na poziomie danej ligi.

W tak sformułowanym pytaniu można się domyślać, że zaraz powstaną trzy różne ligi o trzech różnych regulaminach. A co za tym idzie, będą to trzy różne zabawy. No a nie na tym ma to polegać.

 

A temat Daily-Tomorrow na chwilę obecną uważam za zakończony, gdyż rok temu już na tym głosowaliśmy. Jeśli przejdzie pierwsza propozycja (co jest mało prawdopodobne przy tak przedstawionej zmianie), to poszczególne ligi będą mogły sobie ewentualnie wrócić do Daily-Tomorrow. Obecnie to nie ma co sobie tym dupy zawracać.

 

Wspomnialem o tym w watku z glosowaniem, ale tam moze nikt nie czytac, wiec powtorze.

Nie jest oczywiste dodanie opcji handlowania kasa waiverowa?

To już zostawmy na kolejną ankietę. Bo jak teraz się coś jeszcze doda to się wszystko popierdoli.

 

Jeszcze raz powtórzę, zanim poddajecie jakąś zmianę pod głosowanie, to należy szerzej przedstawić propozycję. Samo rzucenie hasła, jest kompletnie pozbawione sensu, bo każdy inaczej będzie sobie wyobrażał jak owa zmiana będzie wpływała na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, zanim poddajecie jakąś zmianę pod głosowanie, to należy szerzej przedstawić propozycję. Samo rzucenie hasła, jest kompletnie pozbawione sensu, bo każdy inaczej będzie sobie wyobrażał jak owa zmiana będzie wpływała na grę.

To precyzujac dodam, ze by to dzialalo dokladnie tak jak handlowanie pickow.

Ogloszenie na forum i po akceptacji komisz edytuje gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie. Bo pytanie brzmi ...

W tak sformułowanym pytaniu można się domyślać, że zaraz powstaną trzy różne ligi o trzech różnych regulaminach. A co za tym idzie, będą to trzy różne zabawy. No a nie na tym ma to polegać.

 

 

Panowie od niuansów się zacznie. Z każdym rokiem gry to różnicowanie może pójść dalej. Więc opcja trzy rożne jest nie do wykluczenia. Wyobraźmy sobie sytuację, że GM FBX3 dohodzą do wnisku, że zrobią sobie w jakimś zakresie redraft .... i co, FBX1 i FBX2 ich zablokuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od niuansów się zacznie. Z każdym rokiem gry to różnicowanie może pójść dalej. Więc opcja trzy rożne jest nie do wykluczenia. Wyobraźmy sobie sytuację, że GM FBX3 dohodzą do wnisku, że zrobią sobie w jakimś zakresie redraft .... i co, FBX1 i FBX2 ich zablokuje ?

Moim zdaniem nowa propozycja powinna odnosić się tylko do zmian które w żaden sposób nie rzutują na podstawowe zasady gry, które są i będą jednakowe dla wszystkich lig. Więc jeśli mielibyśmy głosować nad ważną zmianą np. zmiana punktacji, to wtedy większością głosów wszystkich lig, zasada będzie przyjmowana lub odrzucana i tutaj nic nie powinno się zmieniać. Czyli tak jak obecnie wygląda glosowanie.

 

Jednak czasami głosujemy nad zmianami które kompletnie nic nie zmieniają w charakterze gry. Tym samym jeśli wolą większości jedna liga chcę przyjęcia nowej zasady, a inna odrzucenia, to uważam, że dobrym rozwiązaniem jest pozwolić każdej lidze osobno podjąć własną decyzję. Głosowanie niczym by się nie różniło od takiego jak obecne, jednak po zakończeniu komisarz poszczególnej ligi liczy głosy i ogłasza decyzję dla swojej ligi. Jeden regulamin nadal by obowiązywał dla wszystkich lig, jednak dopuszczalny byłby zapis w paragrafie, że w lidze np. fbx1 i fbx3 obowiązuje taka zasada, a w fbx2 i fbx4 obowiązuje inna zasada (w formie np. jednego zdania).

 

Dla przykładu czas na wybór w drafcie rookie. W tegorocznych draftach w lidze fbx3 obowiązywała zasada 96h na wybór, a w drafcie fbx1 zasada 24h. To, iż był różny czas na wybór w draftach nie sprawiło, że mamy dwie zupełnie inne gry! Uważam, że każda liga sama powinna decydować ile chce mieć czasu na wybór.

 

Innym przykładem może być przenoszenie kasy waiverowej z sezonu na sezon. Co to zmienia w grze? Nic. We wszystkich ligach gra jest nadal taka sama. Więc dlaczego jeśli wolą większości np. fbx3 chciałoby wprowadzenia tej zmiany, a wolą większości fbx1 i fbx2 nie, to liga fbx3 musiałaby dostosowywać do decyzji #1 i #2?

 

Patrząc na przykład redraftów, to takowe miały miejsce i też były podejmowane przez poszczególne ligi, po tym jak odeszło więcej osób. Natomiast jeśli miałoby to się odbywać co roku dla wszystkich graczy, to jest to już wpływ na charakter gry i wtedy wszystkie ligi powinny o tym decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, że tym ustaleniem 30.09 jako daty na zejście z limitu w praktyce skazujemy się na czekanie na rozdanie waivers aż do października? sam tę datę zaproponowałem ale się opamietałem bo duża część funu z wyciągania waivers polega na ich braniu jeszcze przed meczami przedsezonowymi. 30.09 to nie dość że fchui czekania od draftu rookie to jeszcze zabieramy radochę ze strzałów wg wczesnych oczekiwań. między końcem sezonu, ustaleniem nowych płac a draftem rookie jest ponad 4 miechy - czy aktywny GM naprawdę do tego czasu nie może spokojnie z salary zejść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.