Skocz do zawartości

Alkohol


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

tak zeby podsumowac temat, mam juz na karku pare kresek... moze ku refleksji

 

 

 

 zastanawiam sie nad soba  w kwestii  alkohologicznej, podobno ludzie ktorzy uzaleznija sie od cokolwiek (np NBA)  maja wieksze szanse na uzaleznienie sie od alko, z drugiej strony ja tak nienawidze kasyn, bukmacherki itd. to w sumie nie wiem, ale badźcie czujni koledzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zeby podsumowac temat, mam juz na karku pare kresek... moze ku refleksji

 

 

 

 zastanawiam sie nad soba  w kwestii  alkohologicznej, podobno ludzie ktorzy uzaleznija sie od cokolwiek (np NBA)  maja wieksze szanse na uzaleznienie sie od alko, z drugiej strony ja tak nienawidze kasyn, bukmacherki itd. to w sumie nie wiem, ale badźcie czujni koledzy...

No tylko pytanie czy posiadanie hobby to jest uzależnienie

 

A z ciekawości bo czuje że albo jesteś barmanem albo jakoś w tej branży...co sądzisz o Krakenie?

 

Ja jestem. Lubię ten delikatny "szum" w głowie po spożyciu.

 

Piję w kielonach, 25 ml, tylko "czysta", no i popitka. Nieważne co, ważne, że "mokra" ;)

 

Pozdro dla "niewylewających" ;)

Pierwszych trzech nigdy nie popijam. Moja dziewczyna w sumie tez nie

 

Dla mnie drinki to jest jakieś dziwactwo w sensie wódki czy whisky no chyba że żubrówka bo tego bez soku nie daje rady wypić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie z innej beczki. Jak wygląda aktualnie z punktu widzenia prawa wożenie alkoholu na terenie UE z państwa do państwa? Są jakieś limity? I drugie pytanie czy mogę wwieźć czeski absynt legalnie do Polski?

Są limity ale tak naprawdę poza lotniskami nikt tego nie sprawdza...Tzn w podręcznym nie możesz mieć niczego nawet jak kupisz 100 ml wódki to nie wolno ale autem to bierz ile chcesz. Dopóki to nie będa ilości hurtowe to nawet Straż Celna nic ci nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie z innej beczki. Jak wygląda aktualnie z punktu widzenia prawa wożenie alkoholu na terenie UE z państwa do państwa? Są jakieś limity? I drugie pytanie czy mogę wwieźć czeski absynt legalnie do Polski?

Na własny użytek dowolną ilość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy od pewnego pułapu nie ma jakichś domniemań, że już nie jest na własny użytek. Pamiętam, że kumpel miał problem z wiezieniem dużej ilości butelek wina z Francji do Polski.

No od pewnych naprawdę dużych ilości trzeba to uzasadnić. Ale dolny pułap to 60 butelek wina, więc pytanie czy kumpel to naprawdę miał na własny użytek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od pewnych naprawdę dużych ilości trzeba to uzasadnić. Ale dolny pułap to 60 butelek wina, więc pytanie czy kumpel to naprawdę miał na własny użytek :tongue:

 

No jasne że nie. ;] On właśnie jeździ z Polski do Francji i z powrotem, tam ma sklep polski, tu francuski, zawsze w tych widełkach się mieści z różnymi rzeczami i jak raz przekroczył to akurat go cofnęli i jakiś mandat we Francji dostał.

 

Ale jak widać te limity rzeczywiście są ogromne więc w sumie dla siebie ciężko przekroczyć faktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie. ;] On właśnie jeździ z Polski do Francji i z powrotem, tam ma sklep polski, tu francuski, zawsze w tych widełkach się mieści z różnymi rzeczami i jak raz przekroczył to akurat go cofnęli i jakiś mandat we Francji dostał.

 

Ale jak widać te limity rzeczywiście są ogromne więc w sumie dla siebie ciężko przekroczyć faktycznie. 

Nawet sprawdziłem i się pomyliłem. Minimum to 90 litrow wina. To znaczy poniżej tej granicy nie mogą, powyżej mogą, ale nie muszą Ciebie sprawdzać i niektóre kraje mają między sobą nawet wyższe limity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.