Skocz do zawartości

Wyskok


eguty

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś i przez następne najbliższe dni w mojej miejscowości będzie padać i są same kałuże wiec nie wyjdę z piłką.

Ale dziś tak sobie próbowałem na dworze ten wyskok z dwóch nóg i to tak nie za bardzo mi wychodziło, bo nie mogłem się jakby zatrzymać tym pierwszym krokiem i dostawić drugą nogę bo leciałem bardziej w bok niż do góry i płytko ugięły mi się nogi.

Czy da radę wykonać ten wyskok podczas normalnego biegu?

To jest po prostu naskok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak to siatkarze robią:

 

Fajny jest też dunk Griffina nad maską w super-slow-motion. Widać całość ruchu jak na dłoni.

 

Przy pewnej wprawie spokojnie go zrobisz w pełnym biegu. Ważne jest, żeby całą energię włożyć w wybicie w górę, a nie do przodu, co może być trudne na początku przy szybkim ruchu. Popatrz na skoczków wzwyż jak się rozpędzają przed skokiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sztywno skaczesz to może potrenuj troche ćwierćskok, tzn. robisz taki półprzysiad na palcach, skaczesz, lądujesz na palcach i dalej to samo. Ja technike zaczerpnąłem od Jordana wsadu z FT line, tutaj w spowolnieniu widać

- patrzcie i uczcie sie, bo to mistrz! Czyli wybijam sie z całej stopy lekko uginając kolano. Generalnie to nie rozumiem problemów ludzi mających problemy z wyskokiem czy dwutaktem - ja umiałem to robić praktycznie od kiedy pierwszy raz dotknalem piłke, 1-2 Wade'a też nie jest dla mnie zbytnim problemem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o griffina to jak ja zrobię taki w ch*j długi krok to się przewrócę a nie mówić aby to przekształcić na siłę która wyrzuci mnie w górę.

Ja jak wcześniej oglądałem to nie zwracałem uwagi na siatkarzy, i myślałem że oni nawalają z jednej a to jednak z dwóch.

 

Jeśli chodzi o sam wyskok z dwóch nóg to czy on może być wyższy od tego z jednej i z tego co zauważyłem to oni wybijają się z tej nogi którą pierwszą wyciągają, a ta co jest dostawiana to tylko aby się podeprzeć (dobrze myślę)?

Bo ja w większości przypadków jak grałem z osobami według mnie b.dobrymi to chyba oni zawsze nawalali dwutakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sztywno skaczesz to może potrenuj troche ćwierćskok, tzn. robisz taki półprzysiad na palcach, skaczesz, lądujesz na palcach i dalej to samo.

kiedyś to robiłem, ale mam chyba jakiś przykurcz achillesa i jak padam na palce to tak twardo i czuje że dostają kolana i przechyla mnie na pięty.

Jak skaczę na palce to na same palce(tak bardziej pionowo), czy bardziej tak na śródstopie i tak musnąć piętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2 Wade'a też nie jest dla mnie zbytnim problemem :P

What's that?? Ten al'a euro step Wade'a?...a co do problemów z dwutaktem itp to trzeba być niezłym nieogarem i nieskordynowanym gosciem zeby nie potrafić tego zrobić mając styczność z piłką do kosza nawet po raz pierwszy w zyciu. To sie samo z siebie powinno robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o sam wyskok z dwóch nóg to czy on może być wyższy od tego z jednej i z tego co zauważyłem to oni wybijają się z tej nogi którą pierwszą wyciągają, a ta co jest dostawiana to tylko aby się podeprzeć (dobrze myślę)?

Bo ja w większości przypadków jak grałem z osobami według mnie b.dobrymi to chyba oni zawsze nawalali dwutakt

Mnie sie wydaje, że z dwóch nóg jest zwykle wyższy (chociaż w moim przypadku nie, może dlatego że mam kijową prawą łydke), a z jednej nogi możesz polecieć dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam wyskok z dwóch nóg to czy on może być wyższy od tego z jednej i z tego co zauważyłem to oni wybijają się z tej nogi którą pierwszą wyciągają, a ta co jest dostawiana to tylko aby się podeprzeć (dobrze myślę)?

Bo ja w większości przypadków jak grałem z osobami według mnie b.dobrymi to chyba oni zawsze nawalali dwutakt

To jest sprawa indywidualna. Wydaje się, że z jednej ale z jednej nie skaczesz raczej pionowo do góry bo bez rozbiegu nie złapiesz pułapu, łatwiej jest wsadzić dlatego większość ludzi, zwłaszcza na tym zasranym streetballu skacze dwutaktem. Z dwóch, jak opanujesz technikę, skaczesz pionowo do góry. Znam 2 metrowca który skacze z jednej nogi ale on od małego chodzić na taniec towarzyski i basket więc wychodzi mu naturalnie, ale do bloku czy zbiórki skacze z dwóch, nie da się inaczej żeby miało to sens prawda ? Dlatego jako dwumetrowiec skup się na skakaniu z dwóch nóg, dzięki temu będziesz mógł wsadzić z akcji w grze, spod kosza robić dokrok, lepiej Ci się będzie blokowało, zbierało, dla Ciebie skok z jednej nogi jest po prostu niefunkcjonalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do problemów z dwutaktem itp to trzeba być niezłym nieogarem i nieskordynowanym gosciem zeby nie potrafić tego zrobić mając styczność z piłką do kosza nawet po raz pierwszy w zyciu. To sie samo z siebie powinno robić.

Potrafię robić dwutakt itp. ale czuje że nie na maksa się wybijam i pomyślałem, że mam złą technikę wybicia dla tego napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do problemów z dwutaktem itp to trzeba być niezłym nieogarem i nieskordynowanym gosciem zeby nie potrafić tego zrobić mając styczność z piłką do kosza nawet po raz pierwszy w zyciu. To sie samo z siebie powinno robić.

Potrafię robić dwutakt itp. ale czuje że nie na maksa się wybijam i pomyślałem, że mam złą technikę wybicia dla tego napisałem.
Spoko, nie piłem do ciebie tylko tak ogólnie, gdyż spotkałem wielu nieogarów, którzy tak prostych czynności nie potrafili wykonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.