Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

wbijam do grupy lamerów! w ogóle brawa za pomysł (sam chciałem to zaproponować).

 

przede wszystkim będę chciał poczytać sobie jak będą wyglądać te gameplany w grupie mistrzowskiej, cały czas się edukuje jeśli chodzi o historię, a taka lektura to będzie prawdziwa gratka (tylko musicie się zdziry postarać)

 

jako regularny czytelnik waszych zje***ych wypocin, czegoś się nauczyłem i chętnie spróbuje to wykorzystać, jak mi nie będzie wychodzić to poproszę o opieprz, wytyczenie błędów i będzie gites.

 

Jeśli będzie to miało na coś wpływ, to również jestem za tym, aby brać pod uwagę tylko prime zawodników (nawet byłbym za tym, żeby w grę wchodziły całe kariery), ale jeśli zostaniemy przy prime time, to bardzo poproszę o mega lamerską ściągawkę dotyczącą kilku starszych zawodników, będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobić 2 grupy. Tylko każdy musi się określić.

 

Ja bez przypału wsiadam do wagonu leszczy. :]

ja też wsiadam bez przypału

i ja

 

podoba mi sie pomysl bb

proponowalbym zrobic cos takiego: kazdy z uczestnikow ocenia pozostale zespoly. przyznaje od 0 do 10 punktow np w 5 kategoriach. moze byc tez uszeregowanie zespolow wg mocy. np. team loraka 23 miejsce, team bastilliona 1 miejsce. na podstawie takiej listy zlozonej z glosow kazdego usera, zrobilibysmy powerranking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też ten pomysł z power rankingiem się podoba i myślę że tak właśnie zrobimy (oczywiście nie na forum, lecz każdy swój ranking wyśle do mnie), ale to dopiero po drafcie. póki co trzeba zająć się pilniejszą kwestią.

 

mimo że zrobienie draftu dla prawie 30 osób ma swoje zalety (o niektórych wspomniał Badboys), to jednak ze względów praktycznych i przede wszystkim zabawowych zrobimy dwa oddzielne drafty, a podział zostanie dokonany ze względu na to, czy forumowicz pochodzi z ebasket czy z enba (a dokładniej to jak mi się wydaje skąd pochodzi, z którym forum go bardziej kojarzę ;]). w sumie tylko z określeniem Karpika i Questara miałem kłopoty, więc miejmy nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony tym, do jakiej grupy został przydzielony. szczególnie że w każdej są i lepsi i słabsi potencjalni GM (choć nie da się ukryć, że więcej niewiadomych jest w "enba"). na przykład taki Shaqu w grupie "enba" ma mało postów, ale widzę że na forum jest od dawna i pamięta rzeczy, które działy się przed draftem Shaqa w NBA, więc powinien być ciekawszym GM niż kilka osób z grupy "ebasket" ;] poza tym część ludzi ebasketu zna się w realu, a że tu chodzi przede wszystkim o zabawę, więc wydaje mi się, że tak będzie lepiej.

 

podział jest taki, że w obu grupach jest po równo drużyn i myślę, że na koniec zrobimy jeszcze pojedynek mistrz ebasketu vs mistrz enba.

 

jeśli komuś się ta decyzja o dwóch draftach nie podoba i chce zrezygnować, to zrozumiałe i lepiej aby tak uczynił teraz, niż miał później olać grę i psuć wszystkim zabawę.


"enba"

1 matek

2 luki

3 dete

4 mal

5 wbt

6 calogero

7 wowo

8 rappar

9 links

10 obi

11 mhmmozesz

12 shaqu

13 badboys

14 questar

 

"ebasket"

1 przem

2 jendras

3 bast

4 mythos

5 xamel

6 ai

7 roger

8 chytry

9 koelner

10 dh

11 marzec

12 bula

13 karpik

14 łukasz

 

losowanie kolejności zrobię w niedzielę. wtedy założę tematy draftowe. grupa "enba" będzie chyba mogła ruszyć od razu, "ebasket" zacznie w poniedziałek, bo dwóch GM nie może wcześniej (może nawet we wtorek jeśli Xamel będzie miał wysoki numer, bo on może dopiero od wtorku). na wybór będą 24h, ale miejmy nadzieję, że wykorzystanie tego limitu to będą sporadyczne przypadki, a najlepiej aby ich w ogóle nie było, dlatego po losowaniu kolejności draftu dobrze będzie jeśli sąsiadujący obok siebie GMs wymienią się nr telefonów, czy chociaż gg lub mailami, aby usprawnić komunikację.

 

co do tych gameplanów, to ma być zabawa, więc dajcie spokój z jakimikolwiek wymogami co do ilości znaków ;] chodzi po prostu o to, aby opisać swoje zalety i wypunktować wady przeciwnika. im ktoś to dokładniej/lepiej zrobi, tym większe ma szanse na przekonanie głosujących, że zasługuje na zwycięstwo.

 

poza tym limit czasowy przesuniemy do polączenia z ABA, czyli od sezonu '77 włącznie. to tylko kilka lat wstecz w porównaniu z "trójką", a da nam trochę ciekawych dodatkowych graczy - np. Jabbara w prime, czy Waltona (!). również po części z tego względu będzie wymóg (sorry Przem ;]) określenia dwóch sezonów, czyli wybrałeś Jabbara, to mówisz czy masz tego z '77-'78, czy może '84-'85.

 

jakieś pytania, sugestie, to do niedzieli jest jeszcze czas na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dam radę wcześniej, pon jest bardzo realny, są teoretyczne szanse na niedz.

zreszta znając mojego farta będę koło 8-10 miejsca

 

mój gameplan i draftplan wyglada tak:

wybierać zawodników dobrze broniących i zbierajacych (jakies mutomby rodmany itp) a w ostatniej rundzie arenasa.

jesli przejmą piłkę w obronie to kontra na Arenasie

halfcourt: arenas z ehm połowy boiska (około 40% skuteczności) jesli pudło to zbiórka piłka do Arenasa i ponownie za 3 z okolic połowy. nie do zatrzymania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, użyłem tej strony: http://www.random.org/lists/

 

1. dh12

2. Bastillon

3. Przem

4. marzec

5. Xamel

6. ai

7. Chytruz

8. lu-

9. Jendras

10. buła

11. Koelner

12. karpik

13. Roger

14. mythos

 

oraz

 

1. links

2. Luki

3. wowo

4. RappaR

5. badboys2

6. Mal

7. obi

8. DeTe

9. matek

10. mhmmozesz

11. Questar

12. wbT

13. Calogero

14. SHAQU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.