Skocz do zawartości

szybkość


p-melo15

Rekomendowane odpowiedzi

idz na bieznie. wez 2 osobe.

biegaj 20m, 40m i 60m

najlepiej na zmiane z 2 osoba/

 

gwizdek, bieg na pelnej K ile masz sily

 

zrob chociaz po 5 powtorzen z kazdego dystansu

 

na sali gimnastycznej podobnie mozesz zasuwac

na szybkosz i (wytrzymalosc) mozesz robic linie.

 

koncowa-do siatkowki-koncowa-do polowy-koncowa-do siatkowki,koncowa- koncowa-koncowa

 

powrot moze byc tylem i sprint za kazdym razem gdy dotkniesz lini koncowej

 

mozna to tez cwiczyc dotykajac reka lini

 

 

fajne cwiczenie jeszcze jest w poprzeg boiska. stoisz w rogu boiska so koszykowki. zasuwasz po przekatnej. zaczynasz truchtem jak dobiegasz w rog boiska od siatkowki zasuwasz sprintem kilkanascie metrow, dobiegasz do rogu boiska od siatkowki po przekatnej, idziesz rozluzniajac miescnie do rogu boiska od kosza i wzdluz koncowej. dochodzisz do rogu po czym robisz to samo w poprzeg. zrob 10 takich sprintow, i po miesiacu beda pewnie pierwsze efekty.

 

warunek dobrze rozgrzane miesnie, bo jak zaczniesz na dzien dobry sprinty, to gwarantuje ci, ze dlugo zdrowy nie bedziesz. zatem kilkasnascie minut jakiegos truchtu, rozciaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za tą odpowiedź. Na razie nie mam jednak dostępu do sali więc z takimi ćwiczeniami będę musiał chyba poczekać do lata. W każdy razie możesz mi polecić coś co mogę robić w domu? Jeżeli nawet nie na szybkość to coś co pomoże mi lepiej się przygotować do tych właściwych ćwiczeń szybkościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za tą odpowiedź. Na razie nie mam jednak dostępu do sali więc z takimi ćwiczeniami będę musiał chyba poczekać do lata. W każdy razie możesz mi polecić coś co mogę robić w domu? Jeżeli nawet nie na szybkość to coś co pomoże mi lepiej się przygotować do tych właściwych ćwiczeń szybkościowych.

Ja dynamike robię oprócz biegów ćwicząc mięśnie dwugłowe, które przy bieganiu są mega ważne na takich taśmach thera band:

Dołączona grafika

Ja osobiście ćwicze na czarnej 2 metrowej. Niewiem, gdzie mieszkasz, ale można kupic je na allegro, metr czarnej-10 zł. Jak będziesz zainteresowany to spróbuje ci wutłumaczyć jakie ćwiczenia wykonywać chociaż cięzko to pisząc wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz na czym polegają te ćwiczenia i jakie dają efekty. Na allegro już sprawdzałem, ale tam w opisach nie ma żadnych konkretów.

Ogólnie można ćwiczyć tym wszystkie partie: tu masz opis ćwiczeń: http://www.thera-band.sporty.pl/tasmy.shtml

A na dynamike dwugłowych robie pętle z gumy, wkładam gumę pod nogę od łóżka, stopa w gume i uginanie nogi do tyłu tak jakbys chciał dotknąć piętą pośladków...ciężko jest to opisać piszać.

W googlach możesz wpisać "ćwiczenia z taśmą thera band" i masz pod 3 linkiem w pdfie ze zdjęciami. Na 19 stronie jest podobne ćwiczenie tyle że zaplatasz gumę nie o łózko tylko o własne nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze poczytam o tych taśmach i najwyżej zacznę ich używać. Poza tym mam jeszcze takie pytanie. Jakie rezultaty są w stanie przynieść te wszystkie ćwiczenia, tzn te, o których pisał badboys2 i maciek? Wiadomo, że każdy ma jakiś limit i zastanawia mnie ile można osiągnąć. Ja nigdy nie byłem zbyt szybki, dlatego nie wiem na ile mi to może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.