Skocz do zawartości

Prezes PZKosz Roman Ludwiczuk


Maxec

Rekomendowane odpowiedzi

Ty, ale to nie jest gimnazjum i tu nie chodzi o to, żeby pomóc słabszemu koledze terroryzowanemu przez szkolnego tyrana tylko polityka międzynarodowa i w sojusze wchodzi się tylko jeżeli masz coś do ugrania. Co miała Polska do uzyskania dzięki przymierzu z Gruzją ?

Gdyby tak myśleć jak ty to ten świat serio nie byłby juz nic wart, zresztą zapewne niestety takie podejście jest reprezentowane co kogo obchodzi mordowanie w drafurze milionów ludzi, w końcu nie warto wchodzić w konflikt z Chinami a to ich racje reprezentuje skorumpowany rząd z Chartumy, podobnie sprawy mają się w Birmie i zapewne jeszcze kilku innych miejscach, ty nie masz z tym problemów dla mnie taka postawa jest pożałowania godna i imo prowadzi ten świat na totalne manowce, czyli @Findek ty nie masz problemu ze zrozumieniem postaw Francuzów i Brytyjczyków podczas początków II wojny, czy też z porządkiem ustalony w Poczdamie/Jałcie? cholera kto jak kto ale polak powinien mieć w tym względzie jakieś inne zdanie, jako ofiara wszelakiej masci totalitaryzmów

No chyba nie ma nic złego w tym, że podejmuje sie decyzje "dobre'' dla swoich interesów.

A nie przeszkadza ci że wchodzac w skąłd tej organizacji ona podejmuje decyzje które są właśnie sprzeczne z twoimi interesami, ja mam w głębokim poważaniu Niemiecki/Włoski/Francuzki stosunek do Rosji, nich sobie uważają putina za wzór demokraty, akurat Polacy jesli o to chodzi powinnni i chyba jednak mają trochę więcej rozumu.

całkowicie mnie nie zrozumiałeś. chodziło mi zdecydowanie o to ,że takiej afery się nie nagłaśnia.

Teraz to już dopiero nie rozumiem, plus wstaw w swój cytat swojego nica żeby to miało właściwy sens

A z kolei Saakaszwili jest takim wzorem demokraty? Nie. Wystarczyło poczytać jak tam przywłaszczył media, czy traktuje opozycje żeby choć trochę wyrobić sobie zdanie o nim.

Ja Sakaszwiliego nie nazwywam wzorem demokraty ale w tym starciu on ma rację, plus co do opozycji to tam sprawa nie jest taka prosta bo ruscy od Naddniestrza po dawne swoje wschodnie republiki popierają, finansują "swoich" ludzi, wiec ciężko się do końca rozeznać czy to sa faktycznie niezadowoleni obywatele skupieni w jakimś ruchu, czy też finansowani przez ruskich "wywrotowcy" że to tak nazwę :)

a to czy Putin jest z KGB czy bandytą to średnio mnie obchodzi,liczy się to jaką pełni funkcję na świecie i jak jest postrzegany przez elity .

Widzisz dla ciebie ważne jest zdasnie innych i dlaciebie niema znaczenia czy koleś jest zbrodniarzem ważne że inni go sobie cenią, nie mamy wobec tego za bardzo o czym dyskutować dla mnie to jest podejście totalnie nie do zaakceptowania, no ale może faktycznie nie jestem "niestety" aż takim cynikiem jak widzę niektórzy z was :?

jeśli chodzi o całą Gruzję to jest identyczna sytuacja jak z Kosowem. w tych dwóch miejscach się ścierały interesy Rosji i USA.

Kosowo zostało zaakceptowane przez USA i Zachód i w tym Polskę. Oczywiście Osetyjczycy i Abchazowie nie są przez Ciebie uważani jako oddzielne narody tylko jako Gruzini.

widzisz możesz mieć swoje zdanie ale tutaj mylisz się i to grubo, Kosowo terytorium zamieszkane w 90% przez Albańczyków których psychol Milosevic chciał tam eksterminować porównujesz do Abchazji i Oseti, gdzie faktycznie żyją mniejszości Osetyjskie i Abchazkie, ale gdzie Gruzini zostali wyrzucani, mordowani gdzie przyznawano na lewo i prawo paszporty Federacji Rosyjskiej. To Rosjanie wszem i wobec porównują te sytuacje jest to po ich myśli tylko ze każdy mający jakie kol wiek pojęcie o tej sprawie powinien zdawać sobie sprawę jak sytuacja wygląda naprawdę, żenujące jest że akurat swoje wywody popierasz tą opinią.

 

ps. @Buła troluj dalej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz możesz mieć swoje zdanie ale tutaj mylisz się i to grubo, Kosowo terytorium zamieszkane w 90% przez Albańczyków których psychol Milosevic chciał tam eksterminować porównujesz do Abchazji i Oseti, gdzie faktycznie żyją mniejszości Osetyjskie i Abchazkie, ale gdzie Gruzini zostali wyrzucani, mordowani gdzie przyznawano na lewo i prawo paszporty Federacji Rosyjskiej. To Rosjanie wszem i wobec porównują te sytuacje jest to po ich myśli tylko ze każdy mający jakie kol wiek pojęcie o tej sprawie powinien zdawać sobie sprawę jak sytuacja wygląda naprawdę, żenujące jest że akurat swoje wywody popierasz tą opinią.

 

 

"punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

 

Kosowo jest dla Serbów jak Gniezno (Wielkopolska) kolebką państwowości serbskiej. wyobraź sobie ,że do Wielkopolski emigrują Niemcy ,przez 200 lat nagle ich w Wielkopolsce jest 90%. teraz napisz mi ale szczerze. popierałbyś dążenia "niepodległościowe" tych Niemców? czy popierałbyś Kaczyńskiego lub Komorowskiego ,który gangi,bojówkarzy niemiecki by eksterminował?

to samo mogę powiedzieć o Serbach ,którzy będąc mniejszością zostawali prześladowani ,jak Ty to ująłeś "mordowani". no chyba ,że wierzysz w cywilizowanych Albańczyków.

 

Byłem rok temu w Kosowie i zobaczyłbyś w jakiej sytuacji są Serbowie. żyją w gettach . oczywiście Kosowo jest świetnym państwem gdzie jest największy przemyt narkotyków i jest sztucznym państewkiem w ramach "walki o wolność".

Osetyjczycy nie posługują się nawet językiem ,który posługują się Abchazowie czy Gruzini.

Widzisz dla ciebie ważne jest zdasnie innych i dlaciebie niema znaczenia czy koleś jest zbrodniarzem ważne że inni go sobie cenią, nie mamy wobec tego za bardzo o czym dyskutować dla mnie to jest podejście totalnie nie do zaakceptowania, no ale może faktycznie nie jestem "niestety" aż takim cynikiem jak widzę niektórzy z was :?

jakim zbrodniarzem? co to znaczy zbrodniarz?

czy Harry Truman zrzucając dwie bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki jest zbrodniarzem?(to nie były obiekty militarne tylko cywilne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza ci że wchodzac w skąłd tej organizacji ona podejmuje decyzje które są właśnie sprzeczne z twoimi interesami, ja mam w głębokim poważaniu Niemiecki/Włoski/Francuzki stosunek do Rosji, nich sobie uważają putina za wzór demokraty, akurat Polacy jesli o to chodzi powinnni i chyba jednak mają trochę więcej rozumu.

Sorry, ale popieranie w taki dosadny sposób Gruzinów nie jest/nie było w obecnej sytuacji geopolitycznej, w odniesieniu do naszego kraju przemyślaną decyzją. W sferze dyplomacji trzeba kierować się chłodna sk****syńską wręcz;] kalkulacją i pragmatyzmem, a nie emocjami. Przede wszystkim trzeba dbać o swój kraj, który jeszcze w dodatku nie ma na tyle mocnej pozycji(a dopiero do niej aspiruje) żeby stawać na czele obrony Gruzji etc. Chcąc nie chcąc musimy utrzymywać dobre stosunku z dawnymi wrogami:Niemcami czy właśnie Rosją, którzy są w tej chwili jednymi z naszych najważniejszych partnerów handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy popierałbyś Kaczyńskiego lub Komorowskiego ,który gangi,bojówkarzy niemiecki by eksterminował?

Serbia Milosević, to historia bezsensownych wojen w których poległy setki tysiecy ludzi, więc nie podawaj jego sposobu działania jako jedynego słusznego, dodatkowo w Kosowie żadnych gangów.bojówek albańskich nie było które by grasowały na biednej ludności Serbskiej, na serbach to oni się mszczą dopiero teraz.

jakim zbrodniarzem? co to znaczy zbrodniarz?

czy Harry Truman zrzucając dwie bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki jest zbrodniarzem?(to nie były obiekty militarne tylko cywilne)

Tak znowu "dziwne" i jak dlamnie bezzasadne porównanie, Truman zrzucając te bomby chciał zmusić Japończykó do kapitulacji, pamietajmy również że to nie amerykanie byli w tym konflikcie agresorem, co do zbrodniczości putina to przeczytaj sobie jego bio, ja pod to podpisuje termin "zbrodniarz"

Sorry, ale popieranie w taki dosadny sposób Gruzinów nie jest/nie było w obecnej sytuacji geopolitycznej, w odniesieniu do naszego kraju przemyślaną decyzją. W sferze dyplomacji trzeba kierować się chłodna sk****syńską wręcz;] kalkulacją i pragmatyzmem, a nie emocjami. Przede wszystkim trzeba dbać o swój kraj, który jeszcze w dodatku nie ma na tyle mocnej pozycji(a dopiero do niej aspiruje) żeby stawać na czele obrony Gruzji etc. Chcąc nie chcąc musimy utrzymywać dobre stosunku z dawnymi wrogami:Niemcami czy właśnie Rosją, którzy są w tej chwili jednymi z naszych najważniejszych partnerów handlowych.

No tak tylko jesli zawsze by wyznawać taką zasadę to świat zmienił by się w istną tragedię, czasem jednak powinno się stanąc po stronie słabszego, nie kierując się jedynie cynicznym podejściem do sprawy, które patrzy jedynie na ekonomie albo własny interes, idac tym tropem( i tu nizgadzam się z przykąłdem @Findka bo czy gimnazjum czy ulica czy geopolityka, sprawy różne ale wspólny mianownik zawsze jest) jak widzisz bande łobuzów bijachy jakiegoś dzieciaka, albo starca też nie powinieneś się wychylać bo możesz oberwać no i ogólnie raczej korzyści z tego dla twojej osoby nie wypłyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia Milosević, to historia bezsensownych wojen w których poległy setki tysiecy ludzi, więc nie podawaj jego sposobu działania jako jedynego słusznego, dodatkowo w Kosowie żadnych gangów.bojówek albańskich nie było które by grasowały na biednej ludności Serbskiej, na serbach to oni się mszczą dopiero teraz.

konflikt w Kosowie zaczął się od zamachów terrorystycznych i zamachów partyzanckich w 1999. Od 1996 działała tam AWK.

 

Tak znowu "dziwne" i jak dlamnie bezzasadne porównanie, Truman zrzucając te bomby chciał zmusić Japończykó do kapitulacji, pamietajmy również że to nie amerykanie byli w tym konflikcie agresorem, co do zbrodniczości putina to przeczytaj sobie jego bio, ja pod to podpisuje termin "zbrodniarz"

"zmusić" ,275 tysięcy ludzi,75 tys. czyli ponad 300 tys ludzi można poświęcić. hipokryzja. nie mówiąc o skutkach widocznych do dnia dzisiejszego.

 

ogólnie potępiasz Rosję zbrodniarza ,Komisję Europejską. więc tak naprawdę akceptujesz tylko i wyłącznie uzależnienie od USA? której wojska stacjonują niemalże w każdym regionie na świecie i powodują działania zbrojne ,podpalają ogniska w Afryce i na Bliskim Wschodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miał racji ponieważ przegrał. jakby miał poparcie zachodu pewnie skończyłoby się dla niego lepiej a ,że Serbia od prehistorii zawsze była wspierana przez Rosjan i zawsze była pod ich wpływami ,skończył źle.

AWK jest tyle samo warto co Slobo. nawet nie trzeba wspominać ,że Bogu winnej Macedonii robili na granicy akcje zbrojne i pragnęli oderwać albańskojęzyczną część Macedonii.

akurat problem islamski będzie się powiększą z powodu ich wzrostu populacji (to samo jest we Francji i Niemczech ). to samo będzie w Macedonii a stało się to w Kosowie.

na szczęście nieco Zachód przystopował zastępy fanatyków Wielkiej Albanii i Macedonia musiała ustąpić ,gwarantując im szkoły ,meczety czy dwujęzyczne nazwy ulic czy miast.

Albańczycy byli na Bałkanach przed Słowianami i to jest ich ciągła wymówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jednak powinno się stanąc po stronie słabszego, nie kierując się jedynie cynicznym podejściem do sprawy, które patrzy jedynie na ekonomie albo własny interes,

Odpowiedzialny polityk jako suweren nie może jednak postępować w sposób szkodliwy dla swego kraju jak to było w tym przypadku. I to nie podlega dyskusji.

 

http://www.rp.pl/artykul/9133,572985_Ha ... -plam.html - calkiem rzeczowo napisane

 

Mówiąc o sobie, Rosjanie i Polacy – twierdzi Malgin – posługują się ponad miarę takimi pojęciami, jak moralność, duchowość czy męczeństwo, oraz postrzegają sąsiadów jako kraje wymagające opieki Warszawy czy Moskwy. A co ciekawe, oba narody robią wszystko, by te podobieństwa ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, :D elwariato ze twoja wiedza koszykarska i geopolityczna ida w parze

 

czy naprawde wierzysz ze kaczor byl w gruzji aby sie

 

wstawił się w obronie słabszego

tej sytuacji nie mozna rozpatrywac z pespektywy polski czy gruzji, w gruzji odbylo sie mini starcie na osi rosja - usa, a polskai gruzja okazaly sie pionkami na szachownicy

zarowno polska i gruzja to przyjaciele usa, wielki brat po prostu zlecil taka misje kaczorowi aby udzieli poparcia dla srakaszwili, ale oczywiscie jak zawsze nic w zamian nie dostalismy, biorac pod uwage w jakim stopniu europa jest uzalezniona od rosyjskich surowcow nic dziwnego ze nikt nie chcial tam sie ruszyc,

 

sama misja kaczora moze i mialaby racje bytu gdyby szly za nia jakies korzysci polityczne-gospodarcze ale oczywiscie jak zawsze wielki brat pokazal nam swojego fallusa

 

jak wiadomo polska jest oslem trojanskim usa -teraz moze troche mniej- i juz nie raz wykonywalismy dla nich jakas krecia robutke, podobnie bylo z pomaranczowa rewolcja - chyba nikt nie uwierzyl ze nasze politykiery pojechaly walczyc o wolna ukraine, sytuacja podobna- panstwa ue wypinaja sie na ukraine a polska wkracza na scene (od prawicy do lewicy jak jeden maz) i walczy o demokracje LOL ,

rosja zostala wzieta w kleszcze przez amerykanow, z jednej strony gruzja z drugiej do niedawna ukraina, nic dziwnego za tak nerwowo ruscy reagowali na tarcze w pl rzekomo majaca chronic przed terrorystami imo zarowno srakaszwili i juszczeno byli finansowani przez usa , typowa plityka usa poszerzajaca wplywy - finansowanie, wspieranie opozycji

 

srakaszwili to taki maly watazka i koniunkturalista, zanim nastapila ta smiesza rozana rewolucja nie mu nie przeszkadzalo przez wiele lat byc w rzadzie szewardnadze, bodajze studiowal w usa ma zone amerykanke, amerykanom nie podobal sie szewardnadze bo byl proeuropejski, natomiast srakaszwili caly czas wrzeszczy kjak to chce do nato i jak strasznie pragnie baz amerykanskich, nie zdziwilbym sie gdyby ta wojenke wywolal na polecenie usa aby sprawdzic jak sie zachowa rosja i kraje ue

 

taka mysli mi sie nasunela z typu politycal fiction , nie zdiwilbym sie za bardzo gdyby obama zostal zabity np przez cia (oficjalnie oczywiscie przez islamskich terrorystow) , w rzadzie usa jest masa oszolomow wierzacych ze polityka zagraniczana polega jedynie na poszerzaniu wplywow w jakikolwiek mozliwy sposob, a obama zrezygnowal z tarczy , baz w gruzji tez budowac nie bedzie, uklada sie z rosja, w porowaniua z bushem prowadzi polityke izolacjonizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, :D elwariato ze twoja wiedza koszykarska i geopolityczna ida w parze

Ja, ale niestey, muszę o tobie powiedzić to samo :( Pomimo że w jednej kwesti masz rację, bo to fakt USA są ,poniekąd, sojusznikiem Gruzji, to w tej sprawie rysujesz scenariusz iście s-f nawet jesli miałby się on okazać w jakiej kolwiek częsci prawdziwy to na teraz to sa twoje domysły, dodatkowo nie wiem, bo osobiście cię nie znam, czy podparte jakim kol wiek autorytetem.

Akurat w motywy działania Kaczyńskiego ja wierzę i są one napewno inne od pisanych przez ciebie, można go sobie krytykować za działanie sposób efektywnośc itd. ale niektórzy widzę lubują się w gnojeniu go na całego, nie mam zamiaru z tym polemizować bo szkoda na to czasu.

Odpowiedzialny polityk jako suweren nie może jednak postępować w sposób szkodliwy dla swego kraju jak to było w tym przypadku. I to nie podlega dyskusji.

Widzisz zalezy w jaki sposób się na to patrzy, bo przecież od dawna było wiadomo że przez Poti, o ile się nie mylę, miał być przesyłany gaz z Turkmenistanu, i Rosjanie mieli w tym wielki interes żeby wszystkimi możliwymi sposobami to uniemożliwić, więc tutaj teoretycznie Poski sojusz miał jakiś sens. Tak ogólnie to rozpatrując to jednak taktyka izolowania się od konfliktów w imię spokoju na swoim własnym podwórku, też nie jest do końca trafna, wystarczy spojrzec na próby polityki izolacjonizmu w zeszłym wieku w USA.

nie miał racji ponieważ przegrał. jakby miał poparcie zachodu pewnie skończyłoby się dla niego lepiej

Widzisz, le czy racja zawsze stoi o stonie zwycięzcy, ja mówie jednak o szerszym spojrzeniu na taka sprawę a nie tylko coś na zasadzie właśnie zwycięstwa.

AWK jest tyle samo warto co Slobo. nawet nie trzeba wspominać ,że Bogu winnej Macedonii robili na granicy akcje zbrojne i pragnęli oderwać albańskojęzyczną część Macedonii.

Tak tylko większość z tych ruchów i ich działania, terrorystyczne, czy mające na celu separację od Serbi wynikają własnie z "beznadziei" jakie niosły za osbą blisko 2 dekady rządów Milosevica i o tym tzreba pamietać, natomiast dlaczego obruszyłem się na twoje porównanie obydwu sytuacji, i tutaj nie wydaje mi sie aby punkt widzenia zmieniał się, to fakt że Gruzja=Kosowo to był koronny argument Rosjan, dla mnie zdanie rządu tego państwa, które w żaden sposób nie spełnia kryteriów zachodnich demokracji, nie ma dlamnie właściwie żadnej wiarygodności. Wystarczy dodaż że na oburzenie USA, Rosja zreagowała słowami że to jest ich strefa wpływów i właściwie mogą sobie tam robić co im się podoba, no przeciez to jest istna zgroza. Już w ogóle usprawiedliwianie Rosji Kosowem swoich działań pokazuje niesamowitą hipokryzję, najpierw mówili że USA i wszyscy popierający separację Kosowa, robią żle a później sami mówili ze skoro "zachód" może sobie pozwolić na takie akty to oni też :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko większość z tych ruchów i ich działania, terrorystyczne, czy mające na celu separację od Serbi wynikają własnie z "beznadziei" jakie niosły za osbą blisko 2 dekady rządów Milosevica

nie rozumiem. czyli usprawiedliwiasz agresję AWK na Macedonię Miloseviciem? ;]

 

i tutaj nie wydaje mi sie aby punkt widzenia zmieniał się, to fakt że Gruzja=Kosowo to był koronny argument Rosjan, dla mnie zdanie rządu tego państwa, które w żaden sposób nie spełnia kryteriów zachodnich demokracji, nie ma dlamnie właściwie żadnej wiarygodności. Wystarczy dodaż że na oburzenie USA, Rosja zreagowała słowami że to jest ich strefa wpływów i właściwie mogą sobie tam robić co im się podoba, no przeciez to jest istna zgroza. Już w ogóle usprawiedliwianie Rosji Kosowem swoich działań pokazuje niesamowitą hipokryzję, najpierw mówili że USA i wszyscy popierający separację Kosowa, robią żle a później sami mówili ze skoro "zachód" może sobie pozwolić na takie akty to oni też

mogłeś od razu to napisać i nie byłoby takich długich dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem. czyli usprawiedliwiasz agresję AWK na Macedonię Miloseviciem? ;]

No rozpad Jugosławii, i rządy tego kretyna przyniosł niestabilność dla całego regionu, na tej zasadzie to przywołuję.

Na niestabilność regionu el, to wpływ miały 20 letnie, unifikacyjne rządy Karadżordzievciów i 35 letni nacjonałkomunistyczny zamordyzm Josifa Broz Tito, którego Slavo był sukcesorem :roll:

 

Ale Panowie, to OFF jakich mało :!: Zawsze wiedziałem, że Ludwiczuk to mąciciel, ale żeby aż na Bałkanach i w Gruzji :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niestabilność regionu el, to wpływ miały 20 letnie, unifikacyjne rządy Karadżordzievciów i 35 letni nacjonałkomunistyczny zamordyzm Josifa Broz Tito, którego Slavo był sukcesorem :roll:

Widzisz niby masz racje ale, jednak taki "niesprawiedliwy" jest świat że wszyscy będa uważac Milosevica za debila który rozpetał piekło na bałkanach, a takiego Tito daleje będzie się wspominać jako tego który w bloku sowieckim stworzył choć odrobinę lepiej funkcjonujące państwo, postawił się ruskim i ogólnie trzymał u siebie za gębę mocno, czyli po prostu dyktator na medal :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.