Skocz do zawartości

[2015-2016] Draft - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze słowem podsumowania (żeby zwiększyć przejrzystość i zrozumiałość zawartego tekstu :P)

 

Fajnie, że są wprowadzanie innowacje, zwłaszcza takie, które zwiększają miodność grania. Podpisuję się pod każdą taką zmianą wszystkimi kończynami.

 

Czasami bywa jednak tak, że te pomysły wymagają dopracowania i wydaje mi się, że po to tu jesteśmy jako gracze, członkowie ligi, żeby swoje zdanie wyrazić i ewentualnie pomóc w tych zmianach. Bo moim zdaniem sam fakt, że jest krytyka nie oznacza jeszcze, że jesteśmy na nie i chcemy pojechać komiszowi ;)

 

Nie wiem jak inni, ale ja wiem ile czasu zajmuje przygotowanie takiego draftu, bo sam takowy dwa razy robiłem i doceniam wkład pracy Gedda.

 

A dyskutować wydaje mi się warto, bo (jak pokazuje obecny wynik sondy) wbrew wstępnym zapowiedziom, nie jest to problem jednego GM'a który pozbył się picków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni to widzą, ale jak dla mnie pierwotna lista jest jak najbardziej w porządku: jeden superstar (Chris Paul), trzech bardzo dobrych All-Starów (Brandon Roy, Stephen Curry, Danny Granger) i kolejnych kilku fajnych prospektów. I jak by nie patrzeć zdecydowanie najmocniejszy draft od lat.

Nie kpij, jak na draft to będą 25-26 letni dziadkowie, którzy maja przed sobą 6-7 sezonów mniej niż zawodnicy z draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, a kiedy w historii simbasketu byla podana z rocznym wyprzedzeniem lista zawodnikow przypstepujacych do draftu, dzieki ktorej mozna bylo ocenic jak silny bedzie to draft? od czasu kiedy bawie sie tutaj, to nie przypominam sobie aby cos takiego mialo miejsce. najczesciej bylo tak, ze zawodnicy byli tworzeni w ostatnich chwili, baa sama lista zawodnikow byla tworzona przed samymi PO, albo w ich trakcie! co sie z tym wiaze? a no to, ze nigdy nikt nie mogl sie jakos specjalnie do draftu przygotowac robiac wymiany i pozyskujac picki. bo lista rookie niemal (nie wiem jak przede mna to wygladalo) zawsze byla tworzona po 100 dniu RS.

Z przykrością stwierdzam, że dalej nie czytasz tego co piszę za dokładnie :)

co innego gdy mamy jakiś draft z jakimiś prospektami, a zupełnie co innego gdy idzie draft z 10 ludkami z Hall of Fame

-> mamy sytuację, kiedy do ligi wchodzi ok. 10 superstarów, którzy zmienią bardzo znacząco sytuację w lidze.

Nie mówię, że to źle.

Lecz porównywanie tego do sytuacji przy poprzednich draftach nie ma sensu.
skoro nie jest to zle, to czemu jeszcze o tym dyskutujemy? czy cale hallo bierze sie tylko z tego, ze nie oglosilismy tego wyjatkowo wczesniej? co by to zmienilo?

 

no i rozumiem doskonale o czym piszesz i jestes zdania, iz powinnismy najpierw oglosic to wszem i wobec, jak rowniez w kosciele w ogloszeniach parafialnych, ale najnormalniej w swiecie ... nie bylo takiego sensu. jak juz Tobie mowilem, draft mial byc moim zdaniem (osoby tworzacej draft) mocny i taki tez zrobilem. czy to przy jednej wersji, czy to przy drugiej. taki po prostu by byl. no i dla mnie nie ma roznicy czy bedzie to 10 nazwisk z hall of fame, czy 10 innych nazwisk, ktore kiedys w przyszlosci pewnie tam zagoszcza. po prostu cel byl jeden ... wzmocnic glownie tych co od kilku sezonow szoruja tylkiem po dnie. pisze glownie, bo maslon przyfarcil na drafcie :). co by zmienila zapowiedz z rocznym wyprzedzeniem? pewnie tylko tyle, ze liderzy chcieliby pozyskac wysoki pick, starajac sie sprzedac swoich mlodych graczy ktorym konczy sie kontrakt, a ktorych to nie byli by w stanie zatrzymac z uwagi na braki w kasie klubowej ;). co jak co, ale Ty Stro, chyba znasz doskonale ten wlasnie sposob :)

 

obecny draft z legend zostal stworzony w oparciu o drafty z lat 1980 i 1981. taki byl plan, aby szybciej wdrozyc w zycie legendy i szybciej 'zamazac' ta roznice miedzy mlodszymi (w simbaskecie) legendami (z reala), od starszych (w simbaskecie) przyszlych legend (z reala). ponadto do tego draftu dodani zostali, uwaga ... czterej zawodnicy ze starszych draftow. a sa to: Larry Bird, Adrian Dantley, Maurice Cheeks i Moses Malone.

No właśnie o to mi chodzi Geddo. IMO nie można brać najlepszych gości z 5-6 draftów i wsadzić ich do jednego draftu.

 

czyli co, mielibysmy wrocic do legend i nie wprowadzic do gry takich nazwisk jak bird, dantley, malone, czy magic johnson? przeciez tych zawodnikow nie ma 20tu. mielibysmy specjalnie dla nich cofac sie jeszcze bardziej? no ale wtedy znajda sie inne nazwiska i co? znowu sie cofniemy?

 

no i jeszcze male sprostowanie. bird i cheeks to jeden draft, dantley to drugi, natomiast malone nigdy nie byl w drafcie. wiec biorac pod uwage fakt, iz podstawa draftu simbasketowego, sa dwa drafty nba (tak chce robic co sezon), to tak naprawde z dwoch dodatkowych draftow wzieci zostali Ci zawodnicy a nie z 5-6. natomiast caly draft na podstawie 4 :).

 

EDIT:

troche pokrecilem, wiec edytuje i zmieniam, aby bylo jasniej.

 

czesc osob wlasnie dlatego wetuje ten draft, gdyz pewnie licza, iz w przyszlym on bedzie. czyli beda mieli mozliwosc przygotowania sie do niego. wiec uprzedzam ... jesli legendy nie teraz, to rowniez legendy nie za pol roku, nie za rok. jesli macie lepsze rozwiazanie problemu o ktorym napisze ponizej, to uwazam, iz nie powininsmy nigdy wiecej poruszac tematu przystapienia do draftu simbvasketu legend nba.

Można poznać jakieś racjonalne powody takiej decyzji? :)
jesli ktos nie chce wprowadzenia legend z roznych powodow, to oki ma prawdo. aczkolwiek chyba ma jakis sensowy sposob rozwiazania problemu ktory zostal przeze mnie wyzej nakreslony? od razu odpowiem, nie ma takiego. no i przejdziemy do wariantow opisanych nizej.

jesli ktos nie chce teraz legend bo liga nie zostala wczesniej uprzedzona, bo przegieciem jest, ze jest taki mocny, itp. itd., to jest to oddalenie w czasie. na pewno na jeden, a przy dobrych wiatrach na dwa drafty uda sie stworzyc liste rookie po staremu. no a pozniej?

 

rozwiazania sa tylko dwa. a/. legendy; b/wirtualni gracze. to drugie odpada w przedbiegach. wiec co zostaje? tak wiec, moim zdaniem obecne wetowanie jest tylko przeniesieniem wprowadzenia legend na inny draft. za sezon, najpozniej za dwa. wtedy to kazdy chyba zdola sie przygotowac do takiego draftu i tylko losowanie w drafcie moze je komus pokrzyzowac. no i jestem zdania, ze gdybym - mimo takich legend - zrobil przecietny draft, to ide o zaklad, ze nawet nie byloby tematu. dawno juz bysmy draftowali te legendy, a polowa juz czyscilaby sobie salary na draft z MJ. chyba, ze bylyby pretensje, czemu bird albo ktos inny, jest taki slaby.

 

PS. no i nie mam na mysli Ciebie konkretnie Stro, ze bedziesz sie przebudowywal, aby wyrac birda w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankieta trwac bedzie minimum 3 dni, tak jak chcial mazik. ile maksymalnie? nie wiem. ustalimy to z maslonem jak wroci. ma to zrobic jutro, choc jutro mnie nie bedzie na pewno przy kompie. wiec w czwartek przedstawiamy Wam decyzje do kiedy potrwa ankieta. jesli ktos ma jakis kontakt z kims kto jeszcze nie oddal glosu, to przekazcie prosze aby weszli na forum i sie opowiedzieli za jedna z opcji poprzez wpis do odpowiedniego topicu. aby pozniej ktos sie znowu nie obudzil po miesiacu i nie mial pretensji, ze nie zdolal zaglosowac. jak ankieta sie zakonczy, to podejmiemy dalsze dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie

czy osoby ktore glosowaly na opcje 1 moglyby napisac (w tym topicu) czy problemem dla nich jest sila draftu czy tylko nazwiska?

bo jesli problemem sa tylko nazwiska to plik draftu mozna przygotowac w miare szybko w excelu laczac nazwiska z drugiej listy z numerkami z pierwszej.

chyba ze to glupi pomysl.

pewnie ze glupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko zeby byl w miare mocny draft. Chodz przyklad xamela z polaczeniem nazwisk to lekka przesada (moze to jednak tobie zalezy tylko na tym zeby draft byl najmocniejsztw historii bo masz wysoki pick ?). Mozna dodac dobrych graczy z wysokim potencjalem (jak kiedys byli rose,mayo, bynum , beasley itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze tobie zalezy zeby byl slaby bo nie masz?

mi juz wisi jaki bedzie byle bylby szybko

mam nadzieje ze pomozecie geddo (jesli trzeba bedzie cyferki zrobic od nowa) kazdy z tych co sa przeciw legendom wezmie 10 nazwisk i bedzie nowy draft za tydzien.

tzn. teraz bez zlosliwosci, tylko zeby to szybko i sprawnie poszlo

 

BTW: ja o legendach pisalem juz od paru sezonow kiedy nie mialem pickow na kilka lat do przodu. tyle tematem hipokryzji.

mam tylko nadzieje ze na przyszlosc wiecej osob bedzie sie interesowalo i komentowalo propozycje komisarzy wtedy gdy Ci chca przedyslutowac zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie za opcją legendy głosowało 10 osób-Piotreksuper,Geddo,Krzemo,Kahr,Rafal_super,Xamel,Lettalec,Cichy,Gimmie,Maslon

Za starą opcją-8 osób-Qba,Mazik,Roger,Striker,Ice23,Stromile,Ashigaru,Dunk Fan

 

Dla mnie ankieta jest jasna,więcej osób jest za legendami.Stara opcja nie ma większości więc nie ma podstaw do odrzucenia Draftu stworzonego przez geddo.

Ps.Jasne że nie w nazewnictwie tkwi problem,tylko w sile draftu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, poprzedni off-season ciągnął się koszmarnie i dlatego z wyprzedzeniem ustaliliśmy, że Geddo zajmie się przygotowaniem draftu, a ja i Pietras simkami, żeby zaraz po PO można było się bawić w przygotowania do nowego sezonu...

 

Dla mnie sprawa nazwisk jest dość oczywista - jak mamy grać no-name'ami, to gra też ich może wygenerować i nie ma problemu, ale wydaje mi się, że dużo przyjemniejsze będzie wstawienie legend.

 

Kwestia siły draftu - kilka ostatnich było po prostu za słabych i dobrze, że ten jest silniejszy (chociaż zaznaczam, że mówię to bardziej na podstawie opinii innych, bo sam na razie analizowałem csv w dość partyzanckich warunkach na urlopie ;)). Geddo simował w przód i testował rookies, więc na pewno nie będzie jakichś przegięć.

 

A rewolucyjnych zmian to ja naprawdę nie widzę i nie rozumiem o czym trzeba było ostrzegać. Że draft będzie silniejszy? Chcecie żeby było podane: 2015 silny, 2016 słaby, 2017 średni itd. kilka lat do przodu? Bez sensu, bardzo negatywnie wpłynie to na handel pickami i rebuilding. A o nazwiskach Geddo pisał kilka tygodni temu, była szansa na dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.