Skocz do zawartości

[2015-2016] Draft - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie ta ankieta nie ma sensu bo tylko mazik jest przeciwny sądząc po komentarzach.Ja pi****le i znowu sie wszytsko przeciągnie przez jednego typka,który placze ze nie ma picku.Zagłosowałem i licze że każdy zagłosuje za wariantem 2 który jest również głosem dla wkładu geddo w przygotowanie swietnego Draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawizujac do tego co napisalem nielegalnie w ankiecie:

uwazam ze osoby glosujace przeciw "legendom" powinny podac alternatywne rozwiazanie z powodow praktycznych:

1. jesli legendy przegraja trzeba bedzie cos zrobic z draftem, zebysmy nie tracili miesiaca (a podejrzewam ze po ewentualnej wygranej w ankiecie te osoby mogac zamilknac zostaeiajac problem na glowach komiszow)

2. jesli zostanie podany rewelacyjny inny spodob robienia draftu to osoby ktore nie glosowaly moga na niego zaglosowac, a i Ci co glosowali moga zmienic zdanie.

 

i podejrzewam byloby milo gdybyscie zaproponowali Geddo pomoc, a nie zrzucali cala robote na niego

 

BTW: Maslon sie wq... na ta ankiete. Do tej pory bylo zawsze tak ze sobie podyskutowalismy a decyzje podejmowali komisze. a teraz? demokracja jakas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej formie jaka jest obecnie (czyli w jednym drafcie: 3 grajków z listy 50 Najlepszych w Historii (Larry Bird, Moses Malone, Isiah Thomas), ponad drugie tyle z Hall of Fame)

 

opcja nr1

 

 

Pragne tylko zauwazyc, ze jesli teraz legendy zostana odrzucone, to nie widze powodow aby w przyszlosci (za rok, dwa), drugi raz walkowac ten sam temat i znowu rozwazac wprowadzenie legend. No i coraz to bardziej zaczynam przekonywac sie, iz problemem nie jest wprowadzenie legend, lecz sila obecnego draftu.

GeDDo

Hmmm, to w takim razie chyba nie do końca zostałem zrozumiany poprzednio:

Świetny pomysł z legendami IMO, zwłaszcza w świetle kończących się prospektów z DraftExpress itp.

 

Nie mniej jednak w takiej formie jakiej wracają legendy IMO to lekkie przegięcie.

 

1. Importujmy ich rok rocznie jak wchodzili do NBA (czyli rocznik Birda to 1978, McHale'a 1980 itp). Dawanie po najlepszych do jednego draftu to masakra

2. Albo dajmy im wysokie skille i niski potencjał, albo trochę niższe skille i wysoki potencjał. Dawanie jednego i drugiego to masakra nr 2.

Więc tym razem postaram się być bardziej dosłowny:

- chodzi o siłę przegiętego draftu

- chodzi o brak zapowiedzi (tu się powtórzę: co innego gdy mamy jakiś draft z jakimiś prospektami, a zupełnie co innego gdy idzie draft z 10 ludkami z Hall of Fame)

 

Nie widzę też powodu, dla którego w razie ewentualnego odrzucenia legend nie wrócić do nich za sezon, dwa czy jeszcze inaczej.

 

Tylko róbmy to z głową:

1. Zapowiadajmy z wyprzedzeniem jednego sezonu, który rocznik reanimujemy

2. Reanimujmy faktycznie rocznikowo jak wchodzili do ligi (może byłoby łatwiej przy okazji, jak będziemy po prostu brali żywcem całe drafty), aby uniknąć takich kosmosów jak teraz

 

BTW: Maslon sie wq... na ta ankiete. Do tej pory bylo zawsze tak ze sobie podyskutowalismy a decyzje podejmowali komisze. a teraz? demokracja jakas ...

A ja raczej pamiętam, że bardzo często miały miejsce ankiety/głosowania w przypadku pojawiania się znaczących i/lub kontrowersyjnych wątków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co cisza, czyli wszystko na glowie geddo

tak sie pozastanawialem nad tym calym zamieszaniem i uważam ze argumenty przeciw "legendom" są troszkę nieprzemyslane.

Qba zaproponował wymyslanie fikcyjnych nazwisk.

ok

jak? skoro nie mgxykdykdyk to jak?

program losowo bierze imiona i nazwiska zawodnikow wiec byliby w lidze np. Gilbert Jordan, Hakeem Ewing, Isiah Bosh, LeBron Wagner. ehhhh, tragedia

no to wymyslamy tak? skad??

to mam Qba propozycje: wymysl 20 pf, c nazwiska i cyferki.

taa, cyferki tez, bo przeciez Geddo musi skads cyferki wziac.

przygotuj fikcyjnych wywazonych dobrze (!!) wysokich do draftu.

 

dalej:

czesc osob uwaza ze moznz "po staremu". Wicie chociaz jak to jest po staremu? Zrobcie sobie po staremu liste 20 zawodnikow grajacych teraz gdziestam w stanach z CYFERKAMI. bo je tez trzeba skads wziac. Nie z kalendarzyka do planowania rodziny tylko na podstawie opisow i statsow. Wam sie wydaje ze to proste, zapytac eksperta o 60 nazwisk, ktorych u nas nie ma, i dokombinowac cyferki. prosze bardzo, pokazcie jakie to latwe.

 

padlo tez takie zdanie ze jak to fajnie ze tam kogo walla mozna bylo wczesniej oblukac. ale walle to tylko szczyt gory lodowej! jestesmy tak do przodu ze o polowie zawodnikow z draftu nie uslyszymy poza simka wogole! Ja mam 5 rookiech z zeszlego roku - ilu wogole sie z kims kojarzy? Dominique Jones? a moze jestes podekscytowany ze mozesz wczesniej podejrzec jak sobie radzi Travis Laslie? bo ja tak srednio.

 

reasumujac:

nie chodzi mi o wyzycie sie, czy przepchniecie legend na sile.

Ja chce zobaczyc konkrety jak to ma sensownie wygladac.

Nie na zasadzie "po staremu" i niech sie geddo martwi, tylko konkretne rozwiazania (SPRAWDZONE W PRAKTYCE) ktore nas posuna do przodu.

Mi nie zalezy na legendach az tak bardzo. Rozumiem ze komus moze sie to nie podobac. Jak bedzie SENSOWNY I MOZLIWY DO WYKONANIA inny pomysl na rozwiazanie problemu, taki ktory bedzie odpowiadal komiszom (tzn taki ze Geddo nie bedzie musial poswiecic miesiaca zycia zebysmy my mieli draft) to ja jestem za.

tymczasem jest tylko NIE i cisza.

INNA SPRAWA TO SILA TEGO DRAFTU.

Geddo popelnil przy ankiecie kilka bledow. NIE NAPISAL W CZYM JEST PROBLEM, bo zaklada ze wszyscy sie orientuja.

(moje posty tez to zakladaja ale chyba blednie)

powinno byc tez wiecej opcji

albo wiecej ankiet

bo moze nazwiska sa ok ale sila draftu nie?

moze powinno byc tak:

1. legendy

2. legendy ale nie tak mocne

3. mieszane (i nie tak mocne)

4. obojetne

5. mam inny pomysl na rozwiazanie problemu i oferuje pomoc przy tworzeniu draftu.

6. po staremu i niech geddo zap... po nocach jak chcial byc komiszem, bo ja chce miec po staremu.

 

BTW: ja od razu mowie ze jestem przeciwny temu zeby na FA byli dodawani wyczesani poprawieni goscie. nawet nie dlatego, ze to zly pomysl, ale JA ne mam kasy na fa, bo nie wiedzialem ze tak bedzie, a gdybym wiedzial to bym dopiero zrobil czyszczenie salary. i ankiety zadam !!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stro, przeczytalem tylko pierwsze zdanie twojej wypowiedzi. nie dlatego, ze mi sie nie chce, ale dlatego, ze nie mam czasu teraz. no i musze powiedziec, ze Ciebie dobrze zrozumialem w poprzedniej wypowiedzi. jednak mam pytanie, jaka masz pewnosc, ze jesli zrobilbym draft bazujac na innych zawodnikach, nie bylby on rownie silny jak ten obecny? moze moim zdaniem jest tam kilku graczy, ktorzy w przyszlosci powinni byc all-starami. wydawalo mi sie wczesniej, ze draft sie nie podoba bo wracamy do nazwisk ktorzy obecnie maja po +50 lat w realu. a nie dyskutujemy o sile draftu. no a niektorzy z Was to lacza. moim zdaniem zupelnie niepotrzebnie. czy jak zrobilbym rownie silny draft z innych zawodnikow, to tez bedziecie protestowac? za slaby, zle. za mocny, tez zle. to ja juz nie wiem, jak Wam wszystkim 'zrobic dobrze'.

 

PS. wieczorem przeczytam reszte twojej wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ xamel

 

Jak dla mnie nie ma problemu z pomocą przy drafcie.

Jeśli chodzi o fikcyjne nazwiska to jestem w stanie podać ich nawet z 60 jeśli będzie taka potrzeba. Cyferki do części z nich mogę również postarać się ułożyć. W każdym bądź razie mi nie przeszkadza, AŻ TAK siła tego draftu co po prostu odgrzewanie nazwisk sprzed paru dekad.

 

BTW.

 

http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2012/ z tego mocku chyba niewielu u nas biega po parkietach prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym olał te ankiety, ci którzy nie mają picku, albo wysokich pickow zawsze będą smęcić ze draft za silny, jest decyzja, są numerki, to jedziemy z tym draftem, był czas żeby się wypowiadać, były pytania o pomysły, wszyscy oponenci obecnego rozwiązania mieli to głęboko w swoich dupach, a teraz podnosi się wielkie larum. Nie pasuje że draft za silny, nie pasują nazwiska, nic nie pasuje. Malkontenctwo i nic więcej. Najważniejsze utrzymanie statusu quo, a w draftach to najlepiej żeby byli 25 letni ludzie znikąd z zerowym potencjałem i już nigdy więcej żadnych potencjalnych allstarów, bo to zbrodnia i zamach na obecny podział sił.

Nie podoba się - to dziękuje i dobranoc, gdy drafty były słabe nikt nie protestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ xamel

 

Jak dla mnie nie ma problemu z pomocą przy drafcie.

Jeśli chodzi o fikcyjne nazwiska to jestem w stanie podać ich nawet z 60 jeśli będzie taka potrzeba. Cyferki do części z nich mogę również postarać się ułożyć. W każdym bądź razie mi nie przeszkadza, AŻ TAK siła tego draftu co po prostu odgrzewanie nazwisk sprzed paru dekad.

 

BTW.

 

http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2012/ z tego mocku chyba niewielu u nas biega po parkietach prawda?

a za pol roku co?

 

co do fikcyjnych nazwisk: dawaj Qba, 20 pf/c z cyferkami.

Mi nie zalezy na nazwiskach, chce zeby to mialo rece i nogi, zeby komisze nie byli przeciazeni. Powiedzieliscie a powiedzcie b. Maslon ma byc jutro, przygotujcie sensowny pick do draftu na srode to zmienie swoj glos.

jesli komus ma odebrac przyjemnosc grania jak bedzie walczyl Bird z Magickiem czy Jordan z Drexlerem a nie bedzie MVP dla jasia marudy, sory Johna Nothappy, to mnie to gra. Byle jak pisze Krzemo - szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w drafcie zawodnicy młodzi do 24 lat niezależnie od prawdziwego wieku

ba , moim zdaniem :

2. powinnimsmy dążyć do tego żeby draft z danego roku NBA wchodził do simki w dwoch sezonach po tym drafcie, żeby nie wyprzedzać NBA.

Czyż nie byłoby fajnie gdyby w tym drafcie uczestniczyli nieparzysci draftowicze ??( Wall, Favours itd)

jak się postaramy to za rok, dwa da się do tego dojść

3. zasilalbym drafty Polakami jak najbardziej, ale tez innymi nieamerykanami.

4. ba, ja nie miałbym nic przeciwko dodawaniu legend NBA czy draftow opartych na prawdziwych draftach z lat 80/90 lub mixowaniu :

draft z Jordanem Olajuwonem Barkleyem Russelem Westem Dr J? ooo yesss

5. jak dla mnie moznamy dodawać podrasowanych innych sportowcow:

Kubice Hamiltona Alonso? Małysza Ahonena Annana? piłkarzy?

moze w świecie simbasketu urosli wieksi i dostali się do simnba?

6. Jak przerabiamy starszych zawodnikow to wysłać ich na sezon do Europy/Chin/ba syberię i niech wracają potem na FA,, odmienieni

 

Aha i dlatego teraz zabralem glos bo uwazalem ze te legendy i inni sportowcy to jakis ZART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tym razem postaram się być bardziej dosłowny:

- chodzi o siłę przegiętego draftu

- chodzi o brak zapowiedzi (tu się powtórzę: co innego gdy mamy jakiś draft z jakimiś prospektami, a zupełnie co innego gdy idzie draft z 10 ludkami z Hall of Fame)

 

Nie widzę też powodu, dla którego w razie ewentualnego odrzucenia legend nie wrócić do nich za sezon, dwa czy jeszcze inaczej.

 

Tylko róbmy to z głową:

1. Zapowiadajmy z wyprzedzeniem jednego sezonu, który rocznik reanimujemy

2. Reanimujmy faktycznie rocznikowo jak wchodzili do ligi (może byłoby łatwiej przy okazji, jak będziemy po prostu brali żywcem całe drafty), aby uniknąć takich kosmosów jak teraz

 

przepraszam, a kiedy w historii simbasketu byla podana z rocznym wyprzedzeniem lista zawodnikow przypstepujacych do draftu, dzieki ktorej mozna bylo ocenic jak silny bedzie to draft? od czasu kiedy bawie sie tutaj, to nie przypominam sobie aby cos takiego mialo miejsce. najczesciej bylo tak, ze zawodnicy byli tworzeni w ostatnich chwili, baa sama lista zawodnikow byla tworzona przed samymi PO, albo w ich trakcie! co sie z tym wiaze? a no to, ze nigdy nikt nie mogl sie jakos specjalnie do draftu przygotowac robiac wymiany i pozyskujac picki. bo lista rookie niemal (nie wiem jak przede mna to wygladalo) zawsze byla tworzona po 100 dniu RS. to tak dla informacji, bo wczesniej mazik mial pretensje, ze nie mogl sie jakos specjalnie przygotowac na ten draft. jedyna opcja na przygotowanie sie do draftu bedzie dopiero od teraz (jesli beda legendy), bo kazdy bedzie mogl sobie sprawdzic w ktorym drafcie jaki bedzie zawodnik. jedynie czego nie bedzie znal, to cyferek danego zawodnika, czyli tez ogolnej sily draftu. czyli dokladnie o to, o co teraz jest takie wielkie hallo. mowcie co chcecie, ale odnosze wrazenie, ze wlasnie czesc osob wlasnie dlatego wetuje ten draft, gdyz pewnie licza, iz w przyszlym on bedzie. czyli beda mieli mozliwosc przygotowania sie do niego. wiec uprzedzam ... jesli legendy nie teraz, to rowniez legendy nie za pol roku, nie za rok. jesli macie lepsze rozwiazanie problemu o ktorym napisze ponizej, to uwazam, iz nie powininsmy nigdy wiecej poruszac tematu przystapienia do draftu simbvasketu legend nba. no a skoro nie chcecie legend teraz, to naturalnie macie jakies rozwiazanie.

 

Tylko róbmy to z głową:

1. Zapowiadajmy z wyprzedzeniem jednego sezonu, który rocznik reanimujemy

2. Reanimujmy faktycznie rocznikowo jak wchodzili do ligi (może byłoby łatwiej przy okazji, jak będziemy po prostu brali żywcem całe drafty), aby uniknąć takich kosmosów jak teraz

 

obecny draft z legend zostal stworzony w oparciu o drafty z lat 1980 i 1981. taki byl plan, aby szybciej wdrozyc w zycie legendy i szybciej 'zamazac' ta roznice miedzy mlodszymi (w simbaskecie) legendami (z reala), od starszych (w simbaskecie) przyszlych legend (z reala). ponadto do tego draftu dodani zostali, uwaga ... czterej zawodnicy ze starszych draftow. a sa to: Larry Bird, Adrian Dantley, Maurice Cheeks i Moses Malone. doszli z uwagi na fakt, abysmy mogli ich podziwiac u nas w simbaskecie. no i w przypadku powrotu do legend uwazalem, iz nie powinno ich zabraknac. a doszli po uwzglednieniu wieku, no i dzieki temu tez musieli dolaczyc w tym drafcie, a nie w drafcie za np. 5 sezonow. a w planach jest jeszcze 3ech innych zawodnikow, ktorzy mieliby dolaczyc na kolejny draft, gdzie byliby ponadto zawodnicy z rocznikow 1982 i 1983. no a pozniej juz wszystko wrociloby na wlasciwe tory i lista zawodnikow brana by byla tylko na podstawie dwoch kolejnych bylych draftow.

 

Ja też znajdę czas zeby co sezon znalesc i zrobic po 15 graczy z reala. Prosze tylko o info jak i gdzie to sie robi. Geddo pisal wczesniej ze ma takze 2 liste graczy do draftu z nie legendami, wiec wyglada na to ze w tym roku akurat nic by sie w czasie nie przeciagnelo.

tak, przygotowalem dwie listy (i jeszcze podkreslone listy) zawodnikow. ich umiejetnosci trzeba jeszcze stworzyc, wiec niestety jakis miesiac czasu potrzebuje na stworzenie tych graczy (dokladnie miesiac czasu potrzebowalem aby stworzyc te nielubiane przez niektorych legendy). idac po staremu lista ta opierala sie na zawodnikach z mock draftow 2011 i 2012 (+ kilku graczy po liftingu). wygladala tak ...

Imie Nazwisko wzrost waga wiek

Piotr Niedzwiedzki 6'9'' 208 16

Mateusz Ponitka 6'5'' 199 16

Terrence Jones 6'9'' 219 17

Rodney Williams 6'7'' 210 18

Tiny Gallon 6'10'' 302 18

Derrick Williams 6'9'' 221 18

Nikola Mirotic 6'10'' 210 18

Ryan Richards 7'0'' 230 18

Maalik Wayns 6'1'' 205 18

Josh Selby 6'1'' 180 18

Fab Melo 7'0'' 255 19

CJ Leslie 6'9'' 207 19

Malcolm Lee 6'5'' 190 19

Tyler Honeycutt 6'8'' 185 19

Klay Thompson 6'6'' 187 19

John Henson 6'10'' 200 19

Mason Plumlee 6'11'' 210 19

Daniel Orton 6'10'' 269 19

Tyshawn Taylor 6'3'' 180 19

Wesley Witherspoon 6'8'' 185 19

Jordan Hamilton 6'7'' 210 19

Iman Shumpert 6'4'' 200 19

Nihad Djedovic 6'6'' 195 19

Aaric Murray 6'10'' 245 20

Robert Sacre 7'0'' 247 20

Marcus Morris 6'9'' 225 20

Demetri McCamey 6'3'' 205 20

Xavi Rabaseda 6'7'' 205 20

Kenneth Faried 6'8'' 215 20

Kevin Jones 6'8'' 195 20

Yancy Gates 6'9'' 245 20

Latavious Williams 6'8'' 205 20

Thomas Heurtel 6'2'' 180 20

Bojan Bogdanovic 6'7'' 195 20

D.J. Kennedy 6'6'' 210 20

Mindaugas Kuzminskas 6'9'' 216 20

Robin Benzing 6'10'' 210 20

Durrell Summers 6'4'' 195 20

Brian Zoubek 7'1'' 245 21

Jamine Peterson 6'6'' 230 21

Chandler Parsons 6'9'' 200 21

Mikhail Torrance 6'5'' 209 21

Damian Saunders 6'7'' 205 21

Will Coleman 6'9'' 250 21

Stephen Curry 6'3'' 185 21

Jordan Crawford 6'4'' 198 21

Leo Lyons 6'9'' 235 22

Bill Walker 6'6'' 220 22

Trevor Booker 6'7'' 236 22

Lavoy Allen 6'9'' 225 22

Tyrese Rice 6'0'' 190 22

Reggie Williams 6'6'' 210 23

Tyrus Thomas 6'10'' 225 23

Jeff Adrien 6'6'' 235 23

Josh Heytvelt 6'11'' 246 23

Denis Clemente 6'0'' 175 23

Wesley Matthews 6'5'' 215 23

Dionte Christmas 6'5'' 211 23

Robert Dozier 6'10'' 215 24

Taj Gibson 6'10'' 225 24

Chris Paul 6'0'' 175 24 (moze, jak sie zgodzi GM go skasowac)

Brandon Roy 6'6'' 211 25

Danny Granger 6'9'' 228 26 (moze, jak sie zgodzi GM go skasowac)

 

ostatecznie i Paul i Granger byliby w drafcie, gdyz ich byli GMowie wyrazili zgodze na ich kasacje.

 

no i teraz zrobmy kolejny krok do przodu ... sezon trwa 120 dni (czyli jakies 4 miesiace). mysle, ze max. 1 - 1,5 miesiaca czasu potrzebujemy na preprowadzenie offseasonu. wiec wychodzi na to, ze kolejne PO wypadaloby na kwiecien. wtedy tez trzeba by bylo zaczac stworzyc liste zawodnikow przystepujacych do kolejnego draftu. wykorzysta sie reszte z mock draftu 2012 i ... ? no pytam sie kim zapelnimy reszte? nazwisk graczy z mock draftu 2013 jeszcze bysmy nie znali, nie mowiac juz o jakis statystykach czy informacjach o ich slabych i silnych stronach! jakie wtedy proponujecie rozwiazanie? bedziemy mieli przerwe do czerwca, az na nbadraft.net pojawi sie kolejny mock? no jest to jakies rozwiazanie. ale problem ten pojawi sie kolejny raz za kolejne pol roku. no i co wtedy? wtedy wpadniecie na pomysl, zeby skorzystac z real draftow zaczynajac od 1980? chetnie wyslucham Waszych propozycji.

wracajac jeszcze do sily draftu ... to po kilku srednich draftach uwazam, ze najwyzsza pora, aby pojawil sie wreszcie jeden mocniejszy. no i taki tez zrobilem. a ze wykrzystalem przy tym legendy, to juz inna bajka. powyzej macie druga liste graczy rookie. nie wiem jak Wy, ale ja tam tez widze kilka potencjalnych gwiazd, ktore mialby odpowiednie umiejetnosci. wiec czy wersja pierwsza 'legendy', czy wersja druga 'stara sciezka' plan byl taki, aby ten draft byl po prostu mocny! a kto o tym wiedzial? nikt poza mna. nawet maslon sie nie spodziewal. no i nie tworzylem tych zawodnikow z mysla o sobie samym. ja nie mam pickow w tym roku. lecz dlatego, aby liga na tym skorzystala. aby GM'owie nie cieszyli sie jakimis marnymi wystepami swoich grajkow. lecz jarali sie tak samo, jak ja z pierwszych wystepow Mayo w simbaskecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, a kiedy w historii simbasketu byla podana z rocznym wyprzedzeniem lista zawodnikow przypstepujacych do draftu, dzieki ktorej mozna bylo ocenic jak silny bedzie to draft? od czasu kiedy bawie sie tutaj, to nie przypominam sobie aby cos takiego mialo miejsce. najczesciej bylo tak, ze zawodnicy byli tworzeni w ostatnich chwili, baa sama lista zawodnikow byla tworzona przed samymi PO, albo w ich trakcie! co sie z tym wiaze? a no to, ze nigdy nikt nie mogl sie jakos specjalnie do draftu przygotowac robiac wymiany i pozyskujac picki. bo lista rookie niemal (nie wiem jak przede mna to wygladalo) zawsze byla tworzona po 100 dniu RS.

Z przykrością stwierdzam, że dalej nie czytasz tego co piszę za dokładnie :)

co innego gdy mamy jakiś draft z jakimiś prospektami, a zupełnie co innego gdy idzie draft z 10 ludkami z Hall of Fame

-> mamy sytuację, kiedy do ligi wchodzi ok. 10 superstarów, którzy zmienią bardzo znacząco sytuację w lidze.

Nie mówię, że to źle. Lecz porównywanie tego do sytuacji przy poprzednich draftach nie ma sensu.

Spodziewałem się raczej ogłoszenia: hej chłopaki, od nowego sezonu wprowadzamy nowy system - wskrzeszamy graczy począwszy od roku np. 1973.

Obecną sytuację bym porównał np. do zmiany punktacji w lidze Fantasy Basketball po drafcie

 

 

obecny draft z legend zostal stworzony w oparciu o drafty z lat 1980 i 1981. taki byl plan, aby szybciej wdrozyc w zycie legendy i szybciej 'zamazac' ta roznice miedzy mlodszymi (w simbaskecie) legendami (z reala), od starszych (w simbaskecie) przyszlych legend (z reala). ponadto do tego draftu dodani zostali, uwaga ... czterej zawodnicy ze starszych draftow. a sa to: Larry Bird, Adrian Dantley, Maurice Cheeks i Moses Malone.

No właśnie o to mi chodzi Geddo. IMO nie można brać najlepszych gości z 5-6 draftów i wsadzić ich do jednego draftu.

 

 

czesc osob wlasnie dlatego wetuje ten draft, gdyz pewnie licza, iz w przyszlym on bedzie. czyli beda mieli mozliwosc przygotowania sie do niego. wiec uprzedzam ... jesli legendy nie teraz, to rowniez legendy nie za pol roku, nie za rok. jesli macie lepsze rozwiazanie problemu o ktorym napisze ponizej, to uwazam, iz nie powininsmy nigdy wiecej poruszac tematu przystapienia do draftu simbvasketu legend nba.

Można poznać jakieś racjonalne powody takiej decyzji? :)

Żeby nie było wątpliwości Geddo (piszę dosłownie, bo z zrozumieniem mnie przez Ciebie jest jak jest 8) ) - nie interesują mnie picki ani w tym roku, ani za rok, ani za 2 (moooże za 5 jak będzie MJ 8) ) -i bynajmniej nie dlatego, że nie chciałbym ich czy są niewarte uwagi: moja sytuacja kadrowa raczej nie jest przygotowana na wywalenie pół składu, żeby takiego picka zdobyć :)

 

 

no i teraz zrobmy kolejny krok do przodu ... sezon trwa 120 dni (czyli jakies 4 miesiace). mysle, ze max. 1 - 1,5 miesiaca czasu potrzebujemy na preprowadzenie offseasonu. wiec wychodzi na to, ze kolejne PO wypadaloby na kwiecien. wtedy tez trzeba by bylo zaczac stworzyc liste zawodnikow przystepujacych do kolejnego draftu. wykorzysta sie reszte z mock draftu 2012 i ... ? no pytam sie kim zapelnimy reszte? nazwisk graczy z mock draftu 2013 jeszcze bysmy nie znali, nie mowiac juz o jakis statystykach czy informacjach o ich slabych i silnych stronach! jakie wtedy proponujecie rozwiazanie? bedziemy mieli przerwe do czerwca, az na nbadraft.net pojawi sie kolejny mock? no jest to jakies rozwiazanie. ale problem ten pojawi sie kolejny raz za kolejne pol roku. no i co wtedy? wtedy wpadniecie na pomysl, zeby skorzystac z real draftow zaczynajac od 1980? chetnie wyslucham Waszych propozycji.

Tak jak pisałem wcześniej jestem jak najbardziej świadom tego, że kończą się nam środki i za długo na mockach już nie pociągniemy.

Dlatego uważam, że legendy to jak najbardziej dobry pomysł. Tylko po prostu nie w takiej formie jaką nam proponujesz obecnie (w poprzednim poście podałem przykład jakby można inaczej to rozwiązać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowalem dwie listy (i jeszcze podkreslone listy) zawodnikow. ich umiejetnosci trzeba jeszcze stworzyc, wiec niestety jakis miesiac czasu potrzebuje na stworzenie tych graczy (dokladnie miesiac czasu potrzebowalem aby stworzyc te nielubiane przez niektorych legendy). idac po staremu lista ta opierala sie na zawodnikach z mock draftow 2011 i 2012 (+ kilku graczy po liftingu). wygladala tak ...

Imie Nazwisko wzrost waga wiek

Piotr Niedzwiedzki 6'9'' 208 16

Mateusz Ponitka 6'5'' 199 16

Terrence Jones 6'9'' 219 17

Rodney Williams 6'7'' 210 18

Tiny Gallon 6'10'' 302 18

Derrick Williams 6'9'' 221 18

Nikola Mirotic 6'10'' 210 18

Ryan Richards 7'0'' 230 18

Maalik Wayns 6'1'' 205 18

Josh Selby 6'1'' 180 18

Fab Melo 7'0'' 255 19

CJ Leslie 6'9'' 207 19

Malcolm Lee 6'5'' 190 19

Tyler Honeycutt 6'8'' 185 19

Klay Thompson 6'6'' 187 19

John Henson 6'10'' 200 19

Mason Plumlee 6'11'' 210 19

Daniel Orton 6'10'' 269 19

Tyshawn Taylor 6'3'' 180 19

Wesley Witherspoon 6'8'' 185 19

Jordan Hamilton 6'7'' 210 19

Iman Shumpert 6'4'' 200 19

Nihad Djedovic 6'6'' 195 19

Aaric Murray 6'10'' 245 20

Robert Sacre 7'0'' 247 20

Marcus Morris 6'9'' 225 20

Demetri McCamey 6'3'' 205 20

Xavi Rabaseda 6'7'' 205 20

Kenneth Faried 6'8'' 215 20

Kevin Jones 6'8'' 195 20

Yancy Gates 6'9'' 245 20

Latavious Williams 6'8'' 205 20

Thomas Heurtel 6'2'' 180 20

Bojan Bogdanovic 6'7'' 195 20

D.J. Kennedy 6'6'' 210 20

Mindaugas Kuzminskas 6'9'' 216 20

Robin Benzing 6'10'' 210 20

Durrell Summers 6'4'' 195 20

Brian Zoubek 7'1'' 245 21

Jamine Peterson 6'6'' 230 21

Chandler Parsons 6'9'' 200 21

Mikhail Torrance 6'5'' 209 21

Damian Saunders 6'7'' 205 21

Will Coleman 6'9'' 250 21

Stephen Curry 6'3'' 185 21

Jordan Crawford 6'4'' 198 21

Leo Lyons 6'9'' 235 22

Bill Walker 6'6'' 220 22

Trevor Booker 6'7'' 236 22

Lavoy Allen 6'9'' 225 22

Tyrese Rice 6'0'' 190 22

Reggie Williams 6'6'' 210 23

Tyrus Thomas 6'10'' 225 23

Jeff Adrien 6'6'' 235 23

Josh Heytvelt 6'11'' 246 23

Denis Clemente 6'0'' 175 23

Wesley Matthews 6'5'' 215 23

Dionte Christmas 6'5'' 211 23

Robert Dozier 6'10'' 215 24

Taj Gibson 6'10'' 225 24

Chris Paul 6'0'' 175 24 (moze, jak sie zgodzi GM go skasowac)

Brandon Roy 6'6'' 211 25

Danny Granger 6'9'' 228 26 (moze, jak sie zgodzi GM go skasowac)

 

ostatecznie i Paul i Granger byliby w drafcie, gdyz ich byli GMowie wyrazili zgodze na ich kasacje.

Nie wiem jak inni to widzą, ale jak dla mnie pierwotna lista jest jak najbardziej w porządku: jeden superstar (Chris Paul), trzech bardzo dobrych All-Starów (Brandon Roy, Stephen Curry, Danny Granger) i kolejnych kilku fajnych prospektów. I jak by nie patrzeć zdecydowanie najmocniejszy draft od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.