Skocz do zawartości

[2015-2016] Draft - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

PO nadchodzi wielkimi krokami, wiec najwyzsza pora zaczac tworzyc najblizszy draft. wobec powyzszego prosilbym o wiadomosc od GMow posiadajacych nizej wymienionych graczy o informacje, czy chca zrezygnowac z praw do nich, aby mogli powstac nowi lepsi w drafcie. mowa tutaj o ...

Terrence Williams

[s:35utw29r]Andrea Bargnani[/s:35utw29r] i/lub [s:35utw29r]Tiago Splitter[/s:35utw29r]

Al Horford

 

czas na odpowiedz, to rozpoczecie tegorocznych PO. jesli GM sie nie wypowie, zawodnik automatycznie idzie pod 'mlodek'.

 

zawodnicy do ktorych ich obecny posiadacz nie ma praw zostana automatycznie skasowani i pojawia sie nowi w drafcie. mowa tutaj o ...

Stephen Curry

Anthony Morrow (tu sie jeszcze zastanawiam)

Taj Gibson

Monta Ellis (tu sie jeszcze zastanawiam)

 

jesli macie jeszcze jakies propozycje odnosnie kasacji jakiegos zawodnika na cel draftu, to prosilbym o informacje. sam poczatkowo myslalem jeszcze o stworzeniu na nowo Andre Iguodala, Chris Paul, Danny Granger oraz Brandon Roy. jednak jesli wystapiliby w drafcie, mieliby ponad 30 latek. dodajac do tego kontrakt rookie na min. 3 lata, to mozna powiedziec, iz ekipa ich posiadajaca moglaby zyskac klasowych zawodnikow (gdyby takimi nie byli, to po co ich tworzyc na nowo) za niewielka kase. no chyba, ze mimo duzego wieku zrobi im sie gorsze statystyki a dorzuci spory potencjal. czekam na Wasze opinie i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w poprzednich dwoch sezon nie podobalo mi sie, ze gracze dolaczajacy do drafty mieli po 26-7 lat liczac wiek taki jaki mieliby w 2013 roku a nie prawdziwy aktualny

2. bylbym za ustalaniem wieku dla jakis prospektow czy grajkow z uczelni do 2010 r a nie 2014.

3. dodatkowo jesli kasuje sie gracza to uwazam ze lepiej byloby rozpoczac na nowo jego kariere od 20-22 lat a nie tworzyc dziwolagi 30-letnie zostajace od razu silnymi graczami lub kims z potencjalem (ktory znajac fbb pewnei i tak nie zadziala przy +30latach ;) )

4. moze powrocic do dyskusji na temat draftu a la Xam? (czyli jedziemy od 1980r i ew dorzucamy 2-3 z draftu aktulanych) ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licze na to że puścimy w tym roku troche więcej lepszych graczy w drafcie.Nie mam w tym interesu bo numery będe miał odległe,ale wydaje mi się że przez ostatnie 2 sezony draft nic ciekawego nie wniósł.Taki Favours z 1 numerem,czy George z 2 są tak naprawde niczym specjalnym.

 

Jestem jak najbardziej za reaktywacją graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licze na to że puścimy w tym roku troche więcej lepszych graczy w drafcie.

temat ten nie powstal po to, aby dyskutowac o ogolnej sile draftu. ciekawi mnie po prostu jaka jest Wasza opinia odnosnie graczy ktorzy u nas wygladaja slabo, maja troche lat i czy jakos przywracamy ich u nas w grze czy nie? a jesli tak, to w jakiej formie/wieku? pragne tylko wszystkim przypomniec, ze my w ciagu jednego roku kalendarzowego robimy dwa sezony. w efekcie, z kazdym draftem trudniej jest utworzyc liste graczy przystepujacych do draftu, nie mowiac juz o jakis konkretnych statystykach/informacjach o poszczegolnych mlodych zawodnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licze na to że puścimy w tym roku troche więcej lepszych graczy w drafcie.

temat ten nie powstal po to, aby dyskutowac o ogolnej sile draftu. ciekawi mnie po prostu jaka jest Wasza opinia odnosnie graczy ktorzy u nas wygladaja slabo, maja troche lat i czy jakos przywracamy ich u nas w grze czy nie? a jesli tak, to w jakiej formie/wieku? pragne tylko wszystkim przypomniec, ze my w ciagu jednego roku kalendarzowego robimy dwa sezony. w efekcie, z kazdym draftem trudniej jest utworzyc liste graczy przystepujacych do draftu, nie mowiac juz o jakis konkretnych statystykach/informacjach o poszczegolnych mlodych zawodnikach.

Rozumiem problem z ograniczeniem informacji na temaz zawodników,ale nie to mialem na myśli.Dla mnie nazwiska mogą być z lat 1990-2000:).

 

aha i jestem za przywracaniem graczy dużo młodszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze bysmy dali mlodych Polakow? Wspominal o tym wczesniej juz chyba Cichy. Okazja jest bo po zdobyciu vice-mistrzostwa swiata juniorow mozna dodac cala kadre naszych mlodych chlopakow. Nie pamietam jakie to byly roczniki, ale za pewne goscie urodzeni w latach 90tych.

 

Wiem, ze to rozwiazanie (jesli zostanie zaakceptowane) tylko jednoroczne, ale zawsze jakies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, przegladalem wczoraj wieczorem jak w naszej lidze prezentuje sie wiek wybranych losowo zawodnikow. no i musze stwierdzic, ze jest jeden wielki balagan. dla przykladu:

favours u nas ma 20 lat (rocznik 1991), a generalnie powinien miec juz 23 (wg przelicznika ktory kiedys podawal mi RZA)

rubio ma 21 lat (1990), a powinien miec juz 24

mulens ma 22 lata (1989)

derozan ma 23 lata (1989)

wybralem kilku jeszcze innych, no i te same roczniki sa u nas w roznym wieku. tak wiec wychodzi na to, ze co bysmy nie robili to i tak balagan bedzie. wiec pozostaje pytanie, czy olewamy ten wiek real i tworzymy zawodnikow o nowym wieku na potrzeby draftu (czyli robimy wiekszy burdel z wiekiem) czy tez nie? ja osobiscie zrobilbym tak, ze zachowalbym roznice wieku pomiedzy poszczegolnymi graczami przystepujacymi do jednego draftu. aczkolwiek srednia wieku kazdego draftu dostosowalbym do potrzeb ligi. czyli np. roznica wieku pomiedzy C.Paul'em (85) a S.Curry'm (88) to trzy lata. no i jesli obaj przystepuja do jednego draftu, to roznica wieku miedzy nimi to 3 lata. jesli przystapia do dwoch roznych draftow, to ta roznica moze byc inna, choc nie musi.

 

A moze bysmy dali mlodych Polakow? Wspominal o tym wczesniej juz chyba Cichy. Okazja jest bo po zdobyciu vice-mistrzostwa swiata juniorow mozna dodac cala kadre naszych mlodych chlopakow. Nie pamietam jakie to byly roczniki, ale za pewne goscie urodzeni w latach 90tych.

 

Wiem, ze to rozwiazanie (jesli zostanie zaakceptowane) tylko jednoroczne, ale zawsze jakies.

ciekawy pomysl. inna sprawa, ze wcale nie musza wszyscy przystapic do tego samego draftu. w kazdym roku zawsze moze trafiac jeden/dwoch mlodych. pytanie tylko, czy inni chca widziec w drafcie nasza krajowa krew, czy moze lepiej zostac przy zagranicznych nazwiskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostaje pytanie, czy olewamy ten wiek real i tworzymy zawodnikow o nowym wieku na potrzeby draftu (czyli robimy wiekszy burdel z wiekiem) czy tez nie? ja osobiscie zrobilbym tak, ze zachowalbym roznice wieku pomiedzy poszczegolnymi graczami przystepujacymi do jednego draftu. aczkolwiek srednia wieku kazdego draftu dostosowalbym do potrzeb ligi. czyli np. roznica wieku pomiedzy C.Paul'em (85) a S.Curry'm (88) to trzy lata. no i jesli obaj przystepuja do jednego draftu, to roznica wieku miedzy nimi to 3 lata. jesli przystapia do dwoch roznych draftow, to ta roznica moze byc inna, choc nie musi.

tak jak napisales olewamy wiek i dostosowujemy wiek do potrzeb draftu.

rozumiem to, ze ograniczymy zdecydowanie zawodnikow wieku 24lata + czyli jeszcze mniej realnym (jak na przystepujacych do draftu) niz obecny wiek graczy w naszej simce

olewajac wiek nie widze sensu w zachowywaniu roznic miedzy zawodnikami, ale mozna tak robic

 

ciekawy pomysl. inna sprawa, ze wcale nie musza wszyscy przystapic do tego samego draftu. w kazdym roku zawsze moze trafiac jeden/dwoch mlodych. pytanie tylko, czy inni chca widziec w drafcie nasza krajowa krew, czy moze lepiej zostac przy zagranicznych nazwiskach.

juz dawno chcialem waczynskiego zobaczyc w simbaskecie

wiec przeciwko jakiejs piatce - Karnowski, Ponitka, Michalak, Niedziwiedzki, Gielo nie mam nic przeciwko.

wiele rzeczy potoczylo sie innaczej w simce od rzeczywistosci jak chcocby kariera prokomowego wagnera;) wiec czemu nie dac szans polakom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w drafcie zawodnicy młodzi do 24 lat niezależnie od prawdziwego wieku

ba , moim zdaniem :

2. powinnimsmy dążyć do tego żeby draft z danego roku NBA wchodził do simki w dwoch sezonach po tym drafcie, żeby nie wyprzedzać NBA.

Czyż nie byłoby fajnie gdyby w tym drafcie uczestniczyli nieparzysci draftowicze ??( Wall, Favours itd)

jak się postaramy to za rok, dwa da się do tego dojść

3. zasilalbym drafty Polakami jak najbardziej, ale tez innymi nieamerykanami.

4. ba, ja nie miałbym nic przeciwko dodawaniu legend NBA czy draftow opartych na prawdziwych draftach z lat 80/90 lub mixowaniu :

draft z Jordanem Olajuwonem Barkleyem Russelem Westem Dr J? ooo yesss

5. jak dla mnie moznamy dodawać podrasowanych innych sportowcow:

Kubice Hamiltona Alonso? Małysza Ahonena Annana? piłkarzy?

moze w świecie simbasketu urosli wieksi i dostali się do simnba?

6. Jak przerabiamy starszych zawodnikow to wysłać ich na sezon do Europy/Chin/ba syberię i niech wracają potem na FA,, odmienieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszac sie do wypowiedzi xama ...

ad.1 moim zdaniem max granica wieku to 26 lat. sabonis kiedys tez przystapil do draftu majac juz troche wiecej wiosen na karku

ad.2 w jaki sposob chcialbys do tego dojsc w przeciagu roku/dwoch? trzeba by bylo obecnie zrobic totalna przebudowe, baz danych zawodnikow.

ad.3 co roku jest ktos spoza usa i raczej tak juz pozostanie.

ad.4 jestem jak najbardziej za draftami z lat 80/90. tyle tylko, ze bez mixowania. po prostu jedziemy zawodnikami z lat 80/90 i co sezon dodajemy zawodnikow z draftu mlodszego o rok.

ad.5 tutaj juz sie chyba troche rozpedziles :)

ad.6 jest to jakas opcja. uatrakcyjniloby to walke na fa i wiekowo by sie to zgadzalo. tyle tylko, ze takie rozwiazanie mozna zastosowac jakbysmy podjeli zdecydowane dzialania w kierunku lat 80/90, teraz jesli wieku sie i tak nie trzymamy, to mozna takich zawodnikow wrzucac do draftu. szczegolnie jesli ciezko jest o zawodnikow do niego.

 

tak swoja droga, to bawie sie obecnie w stworzenie listy zawodnikow, ktorzy przystapia do draftu. no i juz teraz bazuje glownie na mock draftach z lat 2011 i 2012. wiec juz za pol roku moze (jesli nie pojawi sie mock draft 2013) byc problem ze stworzeniem listy +60 zawodnikow na draft. a za rok kalendarzowy (czyli dwa sezony simbasketowe) jak nic sie nie zmieni, bedziemy pewnie w ciemnej dupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. znajdziesz wiecej zawodnikow w wieku 26 lat przystepujacych do draftu?

taki 26 latek bylby sensowny jakby byl sabonisem i w swoje 25 min mogl wykrecic 15 pkt, 10 zb, 2,5 bloku i tyle samo asyst ;)

czemu 22 lata czyli wtedy kiedy konczy sie uczelnie nie moze byc ta 'standardowa granica' jelsi mamy i tak burdel?

przynajmniej wtedy byly porzadek i nie bylo sporo sytuacji typu, ze w rookie allstar game wystepuja 24-26 latkowie a 22 latkowie zgarniaja swoje pierwsze maxy... i dazylibysmy do jakiegos "uprawdopodobnienia" ligi na zasadzie mlody -> draft a nie ze jakis ricky minor ma miec w 2014 roku tyle i tyle lat:)

 

ad4. tak jak mowisz (zniknie poroblem, albo jego skala szukania po tylu mockach czy wogole wyszukiwania ze szkol srednich). tylko by Ci gracze z 81 roku wchodzili do naszej simki z takim wiekiem jaki mieli w 1981 a nie jaki beda mieli w 2014 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Geddo świetna robota!!!!!Fajnie że mam 2 picki pierwszorundowe,chętnie pozyskam więcej jeśli ktoś chciałby się pozbyć swojego :mrgreen: Przypominam że Duncan i Marion są na sprzedaż,dla drużyn walczących o misia;).Gm Sonics pyta już o Duncana więc może po drafcie będziemy mieć pierwszy trejd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze o ktorej godzinie bedzie bedzie losowanie. przynajmniej bedzie adrenalinka :D aaa co tam, tym na dole tez sie nalezy czasami cos od zycia ;). jakby ktos chcial bardzo wysoki numerek, to ja moge podac kilka swoich do przelewu :D

 

swoja droga, w tym drafcie mial byc ktos jeszcze. aczkolwiek ostatecznie postanowilem go wyrzucic z tego draftu i przystapi za rok. nie bylo sensu, aby ten byl az tak mocny. no i ciekawi mnie, ile osob juz mysli i z czasem zacznie przebudowe pod katem draftu, gdzie bedzie MJ? 8)

 

aha, to jeszcze nie koniec niespodzianek w tegorocznym off-seasonie. z czasem sie przekonacie co mam na mysli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.