Skocz do zawartości

Zbiorczy temat wakacyjny 2010. plotki, transfery, newsy.


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyzej. nie ma takiego tematu. pojawiaja sie osobne tematy dotyczace osobnych zespolowych watkow.

 

na dzien dobry mozemy sie zastanowic co dalej w lakers i celtics.

 

w lakers mamy:

- niepewny status phila (choc nie wyobrazam sobie by go nie zobaczyc w LA w przyszlym sezonie)

- to samo z fisherem, choc ten tak jak phil zostanie tez

-brown,powell,farmar to trio moze odstapic od umow i poprosic o mo $. wrecz jest to pewne i nie wiadomo kto z nich zostanie. farmar przebakiwal cos o tym, ze chce byc starterem lakers w 10/11. playoffs mial calkiem solidne ale to chyba za malo na startera.

- adam morisson ma 2 tytuly mistrzowskie i moze zawiesic buty na kolku.

- mbenga? zostanie za minimum by obijac bynuma i gasola

 

w celtics z tego co wiem to:

- nie wiadomo co z dociem. odszedl thibodoue. niewykluczone, ze mysl trenerska w 10/11 moze nie byc juz taka sama jak do tej pory

- ray allen bedzie chcial kasy. czy c's stac bedzie na niego? czy dojda do porozumienia? podobna sprawa byla z odomem rok temu

- paul "nie wracamy do LA" pierce moze odstapic od kontraktu i zarzadac ostatniego duzego kontraktu

- nate, czy c's go przedluza?

- tony allen podczas finalow hcyba powiedzial, ze za rok chce gdzies regularnie grac.

- sheed cos przebakiwal o zakonczeniu kariery

 

reszta pod kontraktami.

 

wazne decyzje czekaja obydwa kluby. ich wlasciciele pewnie chcieliby znalezc jakies oszczednosci do tego dodac jeszcze odrobine talentu, swiezej krwi. oto moze byc calkiem ciezko, choc i jedni i drudzy trzon juz maja.

 

w przypadku lakers boje sie stagnacji. fisher jedzie na oparach. bardzo go cenie i szanuje ale za rok nie powinien byc juz starterem. farmar to nie to. lakers nie maja pickow do tego wiec trzeba bedzie kogos podpisac.

 

idealny bylby dla mnie cj watson z warriors, wolny agent. do tego potrzebny jest jakis swingman, mistrzostwem swiata bylby... morrow rowniez z warriors ale ich 2 za mle sie nie wyciagnie. mam nadzieje, ze uda sie kogos pozyckac za minimum, tak jak magic zrobili z barnesem. w trakcie sezonu mozna transferowac kontraktem sashy ale mam wrazenie, ze sasha ma zbyt ugruntoweana pozycje by zostal oddany.

 

no i podstawowe pytanie.

gdzie pojda wade, lebron i bosh? a moze nowik? i czy w opgole gdzies pojda?

 

wakacje zaczynamy oficjalnie 1 lipca. choc draft jakos za tydzien, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to lato będzie najgorętszym od kilku(nastu?) lat. Wiele ekip się przebudowuje, inne zaczynają zupełnie od początku. Jest ciekawy draft i jestem na 90% pewien, że po lecie Wschód stanie się dużo lepszy(PO od 50W).

 

Cel jest prostu i jasny- bić mistrza, bić LA ;) W tym roku się nie udało, zobaczymy co przyniesie następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię, żeby skonsturowano w to lato drużynę zdolną pokonać LA. W RS może tak, ale w PO ... Sam Kobe i Fisher mają tyle doświadczenia w PO , że możnaby połowę ligi obdzielić nim.

 

To są profesorowie.

 

W RS Jamesy czy Boshe mogą sobie ywkręcać niezmieskie cyferki. Nawet razem. W PO to inna bajka. CO pokazali Celci.

 

Lakers mają stosunkowo młody (średnia wieku to chyba nawet nie 30 lat nie ?) trzon zespołu, który stanowi szóstka graczy, z których piątka jest zakontraktowana na kolejne kilka lat, więc walkę o mistrzostwo mają przez te najbliższe parę lat zagwarantowanych.

 

Do tego Fisher, który raczej zostanie. To już szóstka.

 

Poza tym Brown i Walton zostaną. To już ósemka. Z taką ósemką spokojnie mogą walczyć o mistrzostwo.

 

Morrison spada.Sasha Vujacić zostanie, albo trade. Farmar albo zostanie, albo pójdzie (może S'NT ?), Mbenga i Powell to samo.

 

Ogólnie Lakers mają MLE i zawodników by wykombinować coś ciekawego.

 

Tej ekipie potrzebny jest jedynie dobry PG i jakicchś solidny swingman i podkoszowiec na zmianę. Z MLE i tymi co mogą podpisać i zrobić S'N'T jest to jak najbardziej możliwe. A wtedy staliby się drużyną kompletną.

 

Farmar jak dla mnie out. On już miał szansę i niezbyt ją wykrozystał. A parę meczów niezłych w PO to za mało. Chyba, że nikogo nie będzie to niech zostanie.

 

W każdym raize Lakers z dobrym PG i Fisherem,Odomem i Brownem na ławce to po prostu rzeź. Tutaj nawet trójka Bosh-James-Wade by nie dała rady moim zdaniem.

 

Mnie najbardziej ciekawią Bulls,Houston i Celtics.

 

Bulls i Houston bo w sumie są mi najbliższe i tam się dopiero ekipy krystalizują, a Celtics bo jestem ciekawy jak się skończy to całe BIG 4, które nie sprostało Lakersowemu BIG 5.

 

Nie chcę Jamesa w Bulls. Chce jakiegoś dobrego podkoszowca.

A co do Houston to ogromnie mi było szkoda Artesta i tej "wymiany" za Arizę. Wg mnie dużo gorzej na to wyszli. Na Yao bym nie stawiał. Trzeba budować zespół jakby go nie było. Może Gortat ? To jest wogóle możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers zatradowali...

 

Dalembert za Hawesa+Nocioniego.

 

Łykamy zatem kolejnego SF z konraktem. Wychodzi, ze olewamy Turnera, albo Trajdujemy Younga/Iguodalę :>

Dla mnie bez sensu, nie wiem po co ta spinka, mozna bylo poczekac i zobaczyc jak bedzie rynek wygladal, a nie brac srednio potrzebnego Nocioniego, z za duzym kontraktem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl bardziej basketball trade niz money trade

dostalismy dwoch koszykarzy za jednego cepo altete , jakby nie patrzec Sixers za wielu koszykarzy nie maja

Iguodala jest tak hujowy koszykarsko ze jak dla mnie w obu druzynach z Finalow wchodzilby z lawki i gral minuty Shanona i TAllena- jak dla mnie po tych finalach stracilem jakikolwiek respekt do Iguodali- sredni koziol, sredni rzut, obrona, playmaking, zero NBA moves, zero go to moves a takich Iguodali w Sixers jest pelno

wiec Nocioni i Hawes sie bardzo przedadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers mają stosunkowo młody (średnia wieku to chyba nawet nie 30 lat nie ?) trzon zespołu, który stanowi szóstka graczy, z których piątka jest zakontraktowana na kolejne kilka lat, więc walkę o mistrzostwo mają przez te najbliższe parę lat zagwarantowanych.

 

Do tego Fisher, który raczej zostanie. To już szóstka.

No własnie niezbyt Kobas po hs jest, jedyny pewny na lata to Gasol, mistrz mistrzem ale jakoś wydaje mi się ze rywale powinni być w lepszych nastrojach w kwestii przyszłości, OKC i Jazz to najmłodsze ekipy zachodu, Thunder już zrobili krok we własciwym kierunku, Utah pomimo tego ze w tabelce wiek wyglada jak skład rukasów, jerst zgrana i od kilku juz ładnych lata ma podobny trzon, jeszcze jest PTB które być może nie będzie mieć problemów z urazami.

jak dla mnie po tych finalach stracilem jakikolwiek respekt do Iguodali- sredni koziol, sredni rzut, obrona, playmaking, zero NBA moves, zero go to moves a takich Iguodali w Sixers jest pelno

wiec Nocioni i Hawes sie bardzo przedadza

Najlepiej to tak cały czas skrajne opinie wygłaszać, Igi jest wyjebisty tylko nie jest goście który sam druzyne gdzieś na swoich barkach zaprowadzi, i tyle. Hawes mnie ciekawi przed rokiem jak widziałem go to podobała mi się jego gra, dokładnie jak młodszy B. Miller, ale w tym sezonie totalne dno, nie wiem ile w tym problem w dogadaniu się z trenerem a ile jakieś inne aspekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zaczynają pofinałowe nudy, więc trochę ploteczek:

 

*Pierce raczej wolałby zostać w Bostonie

*Pacers chcą wziąć z 10 numerkiem Ortona[debile!!!] + ztrade'ować Murphego

*Rasheed ponoć jest cholernie zmęczony kontuzjami i zastanawia się nad emeryturką już teraz, ale dobry humor go nie opuszcza:

Wallace didn't say anything about it after the game. Instead, he hung out around the door of the referees' dressing room, reportedly wanting to talk to an official. "I'm trying to give him a compliment, and he thinks I'm trying to say something (bad)," Wallace said, according to the Herald.

*Scott podobno bardzo blisko Cleveland

*Bosh i James bliżej NYK

*Amare na 100% nie podpisze z Phoenix

*Iverson pracuje nad swoim powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Pacers chcą wziąć z 10 numerkiem Ortona[debile!!!] + ztrade'ować Murphego

Dlaczego debile? Jak juz sie uparli na wysokiego to podaj mi lepszą opcje?? Tylko Ekpe Udoh, który zresztą tak jak Orton odbędzie po 2 workouty z Indianą więc coś jest na rzeczy. Pewnie między nimi sie wahają. Jeszcze chyba Ed Davis ma być na workoutach ale jego pewnie nie wezmą i wcale się nie dziwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tym pickiem powinni wziąć kogoś lepszego.

 

Patterson/Davis/Aldrich wydają się pewniejsi wg mnie.

Patterson ok. Ale Aldrich to jest undersized C( Pacers mają Hibberta), a Davis nie jest NBA ready, ani fizycznie, ani pod względem skilla. Orton zajebiście wypadał na workoutach, miażdżył na post upie i okazało sie że ma dobry rzut czego nie mógł pokazać w NCAA. Przecież jakby tamci wypadli na jego tle lepiej to by wzieli któregoś z nich, najwyraźniej sa słabsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl bardziej basketball trade niz money trade

dostalismy dwoch koszykarzy za jednego cepo altete , jakby nie patrzec Sixers za wielu koszykarzy nie maja

Iguodala jest tak hujowy koszykarsko ze jak dla mnie w obu druzynach z Finalow wchodzilby z lawki i gral minuty Shanona i TAllena- jak dla mnie po tych finalach stracilem jakikolwiek respekt do Iguodali- sredni koziol, sredni rzut, obrona, playmaking, zero NBA moves, zero go to moves a takich Iguodali w Sixers jest pelno

wiec Nocioni i Hawes sie bardzo przedadza

Basketball?

 

Nie wiem, myslałem szczerze mowiac, ze w troche innym kierunku pójdziemy. Zapowiadało się raczej oszczędzanie, brane pod uwagę byly trejdy Branda i Iggiego, a tymczasem odsyłamy spadajacy kontrakt Dalemberta do Sacto, a dostajemy przepłaconego Nocioniego. Lepiej juz było pogonić bezużytecznego Kapono...

 

Hawes to wielka niewiadoma, troche podobny do Jasona Smitha, wiec nei wiem po kiego 2 takich samych biały, nie broniących C... Hawes wiadomka ma wiekszy potencjał, ale z Jasonem cos by wypadalo w tej sytuacji zrobic...

 

Zerknąłem wlasnie na Hopsiupa, ze Nocioni w sumie ma całkiem fajny kontrakt - 1 tabelka jest na ten sezon, w ostatniej mamy team option, a kontrakt jest malejący, takze nie wyglada to tak głupio. Energizer z tróją w Sixers z pewnością się przyda... chociaz poprzedniego seoznu nie miał powalającego... nawet w Kings.

 

Zastanawia mnie mocno, czy ten trade oznacza robienie miejsca pod Cousinsa ? :| Po jaką cholere 4 SF, kiedy mamy wybierac Turnera ?

 

Co do Iguodali to pi****lenie, w finałach gralby spokojnie po 40 min grajac zajebisty D, napędzajac kontry, nie jako 1-2 opcja, ale jak mocny starter na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iguodala 40 min w Finalach ?

jak dla mnie patrzac na grupe ArtestKobeFisher RondoAllenPierce nie potrAfie znalezc zawodnika (moze Fisher) za ktorego Iguodala by sie bardziej nadawal do gry

koszykarsko jest beznadziejny i te finaly mi to uswiadomily

jak dla mnie nie zagralby w zadnej mistrzowskiej druzynie w starting 5 ostatnich 10 lat not even close, a to cos mowi

nie jest w niczym swietny(poza napierdalaniem ciezarow i bieganiem od linii)

jak dla mnie przy tej obronie co jest grana dzis w NBA przez druzyny Magic, Celtics, Lakers to Iguodala robi moze 6-7 pkt 6-7 zb tylko tyle

Nocioni jest lepszy koszykarsko od Younga(kompletne dno basketball wise) i od Iguodali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych finałąch to moze i nie za bardzo, ale rzadko sie spotyka tak naszpikowane gwiazdami zespoły w grze. Rok wczesniej moglby grac zamiast Arizy i pełnic podobną rolę, zreszą Ron-Ron też te finały mial takie zajebiste, ze hoho... przez 6 spotkan moglby byc zastępowany przez dowolnego w miarę broniącego pionasa.

 

W sumie dla mnie moga go trejdoac - tak jak mowilem, tylko niech cos za niego wyciągną. Turner+Holiday to fajny trzon zespolu...

 

Co do Younga to sie zgadzam w 100%, głowie się jak udaje mu sie tyle punktow naciepać. On zasadniczo nic nie umie :]

 

Nie zmienia to faktu, ze majac do wyboru Nocioni, czy Iguodala w S5 to zbytnio nie ma nad czym myslec, nie ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej zastanowił czego Iguodala nie potrafi:

- obrona to absolutna czołówka w licze

- mega atletyzm

- łatwy scoring(w tym sezonie spadła skuteczność niestety)

- słaby range, ale nie tragiczny jak np. Rondo [i 3pt % w karierze lepszy od, np. Iversona]

- świetny rebounder jak na swoją pozycję

- podciągnął się w podawaniu/playmaking skills

- nie potrafi sam ciągnąć zespołu, ale jako sidekick by się sprawdził wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatorzy zza Oceanu podają, że Phila jest najbliżej złowienia w drafcie jednak Turnera.. dziwne info w kontekście wymiany Dalamberta. Ciekawe co z tego wyniknie ( kolejne trejdy?) mam wrażenie, że w Sixers pojawiają się ciekawe klocki które trzeba dobrze poukładać rozegrać, a drużyna będzie się rozwijać w dobrym kierunku. Tylko ten Brand z tym swoim kontraktem i spadkiem formy może trochę napsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tym pickiem powinni wziąć kogoś lepszego.

 

Patterson/Davis/Aldrich wydają się pewniejsi wg mnie.

No toś palnął bo Orton na workoutach robi rewelacyjne wrażenie, przedewszystkim chłopak jest seryjnie bardzo inteligentny i ma swoje wyrobione już teraz umiejętności podkoszowe, jedyne in - to ten jego wzrost 207/08, ale to nie tragedia bo silny jest, gdyby nie musiał rywalizować z Cusinsem w uni to by pewnie był murowany top 10 pick.

 

Co do Igiego to ai3 pieprzysz takie głupoty że głowa mała, chłopak seryjnie jest dobrym obrońcą i rzut ma lepszy niż artest, więc przestań pier.. że coś ci te finały dały w kwestii poznania tego grajka i że by się w La do 5 nie załapał, piszesz to chyba tylko żeby namieszać :?

 

A co do suns i Amare to chyba nie jest potwierdzone ze odejdzie, z tego co czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle, ze jezeli james ogladal tegoroczne finaly o chyba zrozumial, ze najwieksze szanse na misia(misie) bedzie mial w miejscu wielkim, ktore zapewni mu zaplecze, czyli tam gdzie nie bedzie problemow z kasa.

jezeli do serca wezmie slowa kg, to imo wyladuje w knicks.

 

na dzien dobry moga tez podpisac bosha i w roku 2012 moga juz spokojnie zdobyc mistrzostwo.

 

knicks z jamesem sa w stanie przyciagnac niemal kazdego grajka. to tego patrzac na to z perspektywy zbudowania druzyny na lata, a nie na 1 mistrzostwo, to jest to dla niego najlepsze miejsce.

 

amare w heat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.