Jump to content

lorak

Użytkownik
 • Content Count

  7,215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

lorak last won the day on December 6 2019

lorak had the most liked content!

Community Reputation

3,440

About lorak

 • Rank
  Sir Loras

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Converted

 • Location
  lublin

Recent Profile Visitors

22,482 profile views
 1. prawda, ale jego postęp wynika głównie z otrzymanych minut (per 36 gra prawie to samo, co wcześniej). dla mnie bezdyskusyjnym nr. 1 jest tutaj Doncic, bo wskoczył na MVP level oraz jeden z naj ofensywnie ever, więc to nie lada wyczyn. następnie Ingram, bo wygląda na to, że poprawa rzutu to nie fluke. trzeci, albo raczej HM, to Dwight.
 2. niezły post, aż mnie zachęciłeś do obejrzenia jakichś meczów ; )
 3. dla mózgu nie ma znaczenia skąd zastrzyk dopaminy pochodzi.
 4. chyba jesteś bigotem? bo wymienione przez ciebie elementy w sumie pokrywają się z piramidą Maslowa. tj. kto by nie chciał żyć (najeść się), zabawić oraz przekazać geny?
 5. były robione badania - wprawdzie na winie, ale alko to alko, więc raczej można odnieść do każdego rodzaju - wskazujące na to, że cena jest nieadekwatna do jakości. albowiem nawet sommelierzy testując trunek (oczywiście bez wiedzy jaki jest) wskazywali, iż tańsze wina lepiej im ("przeciętni" ludzie to samo twierdzili) smakowały.
 6. świetny, w końcu jakiś niezakłamany pisowiec ; ] "jako sekretarz stanu zarabiam ok. 10 tys. zł i pewne rzeczy muszę mówić", "jak kiedyś wróciłem kompletnie trzeźwy, to żona nie uwierzyła, że byłem na zarządzie" XD
 7. nic dziwnego, że Czarzasty ją odrzucił, bo bije go na głowę inteligencją. swoją drogą dobry przykład na to, że ludzie na poziomie potrafią normalnie rozmawiać, nawet jeśli są ze skrajnie odmiennych obozów.
 8. kwestia uzależnienia została sztucznie rozdmuchana (badania okazały się nierzetelne) https://niebezpiecznik.pl/post/blokada-tresci-pornograficznych-w-polsce/ na wyspach też planowano wprowadzenie takiej blokady, ale zrezygnowano, bo uznano, że zagrożenia są dużo większe niż potencjalne korzyści.
 9. niby jak? jaki związek miał polski rząd z tą zbrodnią? jaki miałeś ty, że chcesz za to przepraszać? czym to się różni od kajania za pijanych kierowców? jasne, ale uważam, że to odmienna kwestia. bo mówić kto czego dokonał, to jednak nie to samo, co odpokutowywać za czyjeś grzechy.
 10. w obydwu przypadkach przepraszasz za nie swoje winy. chyba dwa tygodnie. tak czy inaczej za krótko.
 11. czy przepraszasz rodziny ofiar pijanych kierowców?
 12. moim zdaniem nie taki prosty, bo czynom tych nielicznych "złych" poświęca się za dużo uwagi i tym samym na siłę tworzy jakiś konflikt "polak vs żyd". komu to służy? (swoją drogą po pogromie żydzi nadal mieszkali w jedwabnem - przez około rok, do likwidacji getta. nie zastanawia cię jak to możliwe? jak mogli znosić sąsiedztwo morderców własnych krewnych...) PS co do tych korzyści, to żydzi też korzystali na współpracy z niemcami wydając własnych rodaków - a jakoś się tyle o tym nie słyszy
 13. przecież masz napisane w raporcie, że nie wszystkie łuski zostały zidentyfikowane (w tym ta najważniejsza, która leżała między ciałami a pomnikiem, więc mało prawdopodobne, aby było to zanieczyszczenie z innego okresu). poza tym są zeznania wielu (większości naocznych) świadków, którzy powiedzieli, że byli tam niemcy. nawet jeśli jacyś cywile brali w tym udział, to dlaczego czyn kilkunastu osób ma rzutować na całym narodzie?
 14. znowu podajesz nieprawdę, bo nie sprawdzono wszystkich kości. ba, oni tam mieli nawet zakaz podnoszenia, czy w ogóle ich dotykania... w tym ta najbardziej kluczowa (pod Leninem), po znalezieniu której nagle wpada Kaczyński i przerywa prace. w ogóle zdajesz sobie sprawę, że 34 z 41 świadków naocznych mówiło o obecności niemców (a tylko 2, że żadnego nie widziało)., w tym 11 o ciężarówkach oraz motorach - co oznaczało przyjezdnych, bo miejscowy posterunek nie miał pojazdów.
 15. nie olewam, ale one są niekompletne (poza tym to, że czegoś nie ma w dokumentach, nie oznacza, iż się nie wydarzyło...). część zniszczono, a część pewnie gdzieś się w rosji pałęta. poza tym podejdźmy do tematu z drugiej strony: co przemawia za tym, że to polacy dokonali tej zbrodni? jaki jest dowód, że spalono te półtora tysiąca osób? różne rzeczy można zakładać, ale ty się wypowiadałeś w tonie 100% pewności.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.