Jump to content

StaryFan

Użytkownik
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58

About StaryFan

 • Rank
  Role Player

Recent Profile Visitors

440 profile views
 1. StaryFan

  Kobe nie żyje

  No cóż... chyba nie ma się już się co łudzić. Wszędzie podają to samo.
 2. "Wszyscy politycy to świnie, nie mam co do tego wątpliwości", to jedyna kwestia w której się zgadzamy. Najważniejsze argumenty w polemice pominąłeś, nieważne. Skoro lubisz cytaty, łap jeszcze krwiożerczość polskiej bestii. "Presja ma sens. Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. To jest wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia kamieniem, ten dinozaur na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące rzucali tymi kamieniami, to na tyle go osłabili, że mogli go pokonać." Co za budowa narracji, odwaga, finezja, fantazja połączona z brutalnością oraz wychodząca z tego wszystkiego prawda o człowieczeństwie – tak się robi karierę! Właśnie zobaczyłem oczyma wyobraźni, jak ten dinozaur pier....ął z nudów w te 2 miesiące czekając, aż się ktoś zmiłuje i go w końcu zabije. Oczywiście te setki milionów lat, dzielące epoki, to jak z kija strzelił.
 3. Wiesz, w kwestii twórczości komediowej, to wszechmogący był chyba "Bruce", nie Stalin. Daj spokój, facet zamordował 20 milionów własnych "poddanych". Łap na poprawienie umoru, kilka cytatów zbawcy Stalina: Dobre jest to, co służy nam, Rosjanom. Mówię otwarcie, powinniśmy posługiwać się przemocą i fałszem. Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia. Śmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to statystyka. Zaplanować działanie, wybrać ofiarę, działać bezlitośnie, a potem pójść spać – nie ma nic lepszego na świecie.
 4. Nie, generalnie negujesz nieudolność Bieruta i robisz z niego przyjaciela zbawcy Słowian Stalina. Osobiście polemizowałbym nawet ze stwierdzeniem, że Stalin był lepszy od Hitlera, a jeżeli to raczej w mordowaniu.
 5. Na mój gust, to przegrali przede wszystkim z połączoną gospodarką zachodnią. Ale wierz w co chcesz, masz prawo.
 6. Ale poza tym, wiesz już o tym, że Niemcy poniosły klęskę w II wojnie światowej?
 7. To idąc tym trybem etnicznym, jak rysowali te granice, to nie wzięli pod uwagę, że w NRD nie ma Niemców (zdecydowana mniejszość)? Jaką Białoruś w 45? Jeszcze raz, Rusini to nie Rosjanie. Jprd. nie sądziłem, że jeszcze kiedyś przeczytam o Stalinie jako zbawcy Słowian.
 8. StaryFan

  Lakers '20

  Fakt. Moim zdaniem robi to z raczej premedytacją. W meczu z LAC, łapa w Q2 robi co chce, S5 siedzi na ławie, całkowity brak reakcji. LAL i LAC mają łatwy terminarz (z potentatów tylko 76 mają łatwiejszy), Denver, Utah z kolei najtrudniejszy. Wszystko wskazuje na oddzielną drabinę, więc te parę W, nie robi w zasadzie żadnej różnicy. Pomijając to, cały top wschodu przyjeżdża jeszcze do LA, zobaczymy.
 9. StaryFan

  Lakers '20

  To napisz do mediów US, do niego samego i wyjaśnij tą kwestię. Wpadając tutaj po każdym słabym meczu KK, nie zmienisz retoryki "mediów US"
 10. StaryFan

  Lakers '20

  Ale może byłbyś tak miły i zacytował jakiegoś usera LAL który pisał, że miał być "trzecio gwiazdo". Wiesz, nie jest zbyt dużą sztuką, wymyślić własną tezę, którą się następnie namiętnie z zaciekłością obala.
 11. No ale co chcesz udowodnić, że w granicach II RP żyli Białorusini, Ukraińcy, Litwini? Przecież to oczywiste. Wiesz jak wcześniej nazywała się Polska? Rzeczypospolita obojga narodów. Genetycznie niczym nie różnisz się od Białorusina, Ukraińca, Czecha, Słowaka, Słoweńca, Chorwata itd. To po pierwsze. Po drugie, Rusin to nie Rosjanin. Rosjanie przejęli nazwę, ale mają z nimi mniej wspólnego niż my. Putin podaje Ruś kijowską jako własną historię celowo, podczas gdy została założona przez słowiańskiego księcia przy udziale Wikingów i ma gówno wspólnego z Rosją. W czasie unii z Litwą, dzisiejsi Rosjanie pasali Mongołom kozy, jak im łaskawie na to pozwolono. Po latach pod mongolskim butem, potrzebna była tożsamość i ta w całości został przejęta wraz z nazwą od Rusinów. Co to jest Polska Bieruta? To jest Ruska okupacja, nie Polska. Przyjąłeś nieświadomie narrację, którą karmiono nas przez kilkadziesiąt lat, zakładając z góry, że gdyby nie Stalin to nie byłoby tego i tego. Tak działa propaganda "kłamstwo powtórzone X razy staje się prawdą" Wiesz o tym, że Słowianie połabscy (dzisiejsze landy północno wschodnich Niemiec) wysyłali delegacje do Stalina i Aliantów, z kwestią przełączenia do Polski. Wiesz, że to na zachód od Szczecina? Podajesz kwestię narodowości, ale pomijasz całkowicie kwestię tego, że NRD składał się w całości z mieszkańców o pochodzeniu słowiańskim? Jakoś Niemcom nie przeszkadza ta kwestia absolutnie. Obwód kaliningradzki to też Rosjanie? Mają z nimi tyle wspólnego co z Tatarami. Nie mój drogi, dałeś się nabrać na Stalinowską propagandę, gdzie o Katyniu nie można było uczyć, mówić, a historia została napisana przez zwycięzców (co jest normalne). W normalnym układzie, w którym z polskiej strony nie negocjuje ruski agent, Twoje założenia co do kształtu Europy, nie mają racji bytu. Stalin wiedział o tym i dlatego pozbył się całej elity zostawiając błazna u władzy. Vide akapity powyżej. Wiesz jak "mocarstwa" dzielą granice, to najczęściej tak aby się wzmocnić i osłabić wszystko co się da. Popis dali na bliskim wschodzie, gdzie zamknęli całe narody (Kurdowie) w granicach kilku Państw, mając w du.ie przyszłe wojny, selekcje, pogromy. Wszystko dla chęci zysku. Stalin inaczej rysowałby granice, mając naprzeciwko opozycję. Mając opozycję we własnym więzieniu i klakiera u stołu, robił co chciał. Co do rozszerzania wpływów pełna zgoda. Tak a propos, to Niemcy przegrały wojnę, trudno więc oczekiwać, aby po wojnie dostały więcej, niż jak ją zaczęły - nie sądzicie? A i jeszcze jedno, Francuzi, Angole (ci już mają g do gadania), Hiszpanie czyli UE, zmuszają nas do podziału uchodźców z własnych podziałów kolonii, to niech się też podzielą zyskami które wyciągali przez kilka stuleci.
 12. No. Ale suma kontrolna się nie zgadza. Tak jak w innych przypadkach
 13. Nic nie jest zero jedynkowe. Masę gnoju w tym temacie robią osoby pochodzenia żydowskiego, które miały cokolwiek wspólnego z Polską. Taki Gross uratowany przez polkę (nawet w związku z nią)), odznaczony w tym kraju, nie ma absolutnie żadnych skrupułów aby stworzyć niespójne, kłamliwe gó.no, które oczernia Polaków. Anne Applebaum prywatnie żona "męża stanu", znana dlatego, że jest żoną, odznaczona tylko dlatego, że jet żoną, widzi faszystów na pielgrzymkach, wręcz wyskakują z każdej polskiej lodówki. Dobre bo polskie, to też antysemityzm. Zawsze znajdzie się hiena, gotowa kłamać, oczerniać dla własnych korzyści. Ogólnie jest tylko jeden sposób, aby uciąć dywagacje chciwego chamstwa - nie mieć z tym środowiskiem nic wspólnego (Duda zrobił mądrze). I to nie jest antysemityzm, tylko zdrowy rozsądek, stosowany w całej Europie od tysiącleci. "No dobrze, załóżmy ze Bierut by przegrał, wygrał zachód, dalej nie mielibyśmy Lwowa i Wilna, nie mielibyśmy też pomorza, szczecina i wrocławia" Wygrana lub nie, nie miała już znaczenia, bo granice były już ustalone. Edyta. Wiesz odpowiedź na posty poprzez edycję poprzednich jest bez sensu. Masz dwie sytuacje (hipotetycznie). Sądzisz się z sąsiadem o działkę między Wami. W 1) przypadku, sąsiad ma syna prawnika, który przedstawił 100 dowodów, że działka należy się jemu. W 2), otrułeś syna, sąsiad ma 5 klas podstawówki i przestraszony mówi, że działka nigdy nie była jego. Jesteś zbawcą sąsiada, pomogłeś mu? W tej sytuacji w każdym przypadku, działka nie będzie jego. Podałeś spis ludności z językiem polskim z 31 r, czyli polska istniała 13 lat. Ale wiesz, że jej nie było ponad 200? Biorąc pod uwagę germanizację i rusyfikację, to żaden dowód. Dołóż poziom analfabetyzmu i argument jest do niczego. Piszesz o mniejszości lub większości polskiej. Jakie kryteria przyjąłeś, polityczne, etniczne, językowe? Etnicznie od Berlina po Moskwę jest w zasadzie to samo, przewaga haplogrupy R1a czyli arianie. Jak zawęzisz do R1a1, będziesz miał to samo. Jakie kryteria przyjmiesz przy zaborach, polityczne, językowe? Określ pojęcie narodowość? Wiesz prababka pochodząca z Lubelszczyzny, mówiła/pisała w dwóch językach - polski, rosyjski. Jak ktoś chciał umieć pisać, wyboru specjalnego nie miał. Synowie w wieku nastu lat, zginęli walcząc z Niemcami i Ruskimi w AK (uratowali z getta kilku Żydów, dwie młode mieszkały miesiącami). Po co? Po to aby w powojennej Polsce, rządził sprzedajny piątoklasista z dwoma żydowskimi potomkami, którym było tak źle, że zostali na miejscu. Wiesz, nawet "Szanowny Pan Putin" wie, że przypisywanie Stalinowi czegokolwiek, jest skazane na porażkę i nie gra tą kartą.
 14. Czy ja muszę asystować w wymianie Waszych doświadczeń seksualnych? RappaR kasuj nagłówki, robisz bałagan.
 15. Nie masz wiedzy co załatwił pięcioklasowy Bierut. Pomijając kwestię pikietowania o przyłączenie kresów (w zasadzie wszystkiego co straciliśmy) do ZSSR, jest jeszcze kwestia likwidacji liderów wyzwolonej Polski, którzy zamiast na spotkanie dotyczące losów kraju, trafili na salę rozpraw w Moskwie (w komplecie). Nie do pominięcia jest też fakt Stalinizmu podczas jego rządów, represji, mordowania, niszczenia dóbr kultury, fałszowania historii, wyborów (sam fałszował swoje) itd. itp. Mało?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.