Jump to content

BMF

Użytkownik
 • Content Count

  3,819
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

Everything posted by BMF

 1. No cóż, przynajmniej Wasza kasa poszła na mural dla KB. xD
 2. A właśnie, ile ta roczna prenumerata kosztowała?
 3. BMF

  Kobe vs Lebron

  Nom, ale dwa z tych trzech gamewinnerów LeBrona (spełniających kryteria ~3 sekundy, -1 w playoffach) to wjazdy pod kosz.
 4. BMF

  Kobe nie żyje

  Chyba faktycznie nie poszło z tym magazynem. :]
 5. BMF

  Kobe vs Lebron

  LeBron miał trzy takie rzuty z tego co kojarzę w playoffach, Kobe chyba jeden (?), które pasują pod Twoje kryteria, z czego dwie z tych serii przegrali - a mówimy o dwóch karierach i łącznie 16 finałach, kompletny margines żeby to w ogóle rozważać.
 6. BMF

  Kobe vs Lebron

  KB :21.4 PPG, 7.1 RPG, 5.1 APG, 39.7% FG, 49%TS (6-1)*.średnia SRS rywali z regulara: 4.7, średnie DRTG rywali z regulara: +2.0 (względem średniej ligowej) LBJ: 34.9 PPG, 9.9 RPG, 4.5 APG, 48,7% FG, 60%TS (5-2), średnia SRS rywali z regulara: 6.1, średnie DRTG rywali z regulara: +5.2 (względem średniej ligowej) *licząc g5 z Kings '00, bo best of five Klasyka tych dyskusji.
 7. BMF

  Lakers '20

  Poczytaj Orlińskiego.
 8. BMF

  Kobe nie żyje

  That's interesting, świetne są te wywiady z Westem o Kobe.
 9. BMF

  Dallas Mavericks 2019/2020

  Jeżeli ~GOAT pod względem wymuszania fauli ma ~2 próby więcej/100 posiadań, to raczej nie jest tak źle z tym traktowaniem Doncicia, delikatnie ujmując. Jordan miał raz w karierze (gdy robił 37ppg ;]) więcej osobistych pace-adjusted niż Doncić. Czy LeBron zalicza się do grona największych gwiazd? Już to pisałem, ludzie przeceniają impakt tego star bonus*, bo najwięcej osobistych dostają największe gwiazdy, więc nie mają perspektywy, ale raz na jakiś czas zdarza się, że w topie ligi pod względem osobistych są gwiazdy bez hype'u (Butler), borderline gwiazdy w teamach które nikogo nie interesują (Cousins), nie-gwiazdy (Martin) - i wtedy ciężko wytłumaczyć, dlaczego np. Kevin Martin rzucał tyle osobistych co peak LeBron jeżeli istnieje 'star bonus powodujący <<wyraźny wzrost>> liczby osobistych danego superstara' (Martin by rzucał tyle osobistych co Shaq w czasach hack-a-Shaq gdyby był gwiazdą?), dlaczego Embiid najwięcej FTA rzucał jako rookie, dlaczego bardzo często teamy spoza playoffów rzucają +- podobną liczbę osobistych co playoffowe teamy, i tak dalej. *Nie, że to nie ma znaczenia, ale skala jest z reguły dużo mniejsza niż się wydaje average NBA fanowi gdy spotyka się z tą legendą star bonusa. Potem taki LeBron (legendary figure, ~największa gwiazda amerykańskiego sportu, najlepszy gracz post-Jordan, top3 alltime) jest autentycznie jebany przez sędziów tak jak w tym sezonie pomimo grania w największym markecie i największej organizacji w lidze, lol. ps W tym sezonie playoffowe teamy rzucają per100 posiadań 22,9 FTA, a nieplayoffowe teamy - 22,2 FTA.
 10. BMF

  Kobe vs Lebron

  OK. LeBron jest lepszym scorerem, ponieważ zdobywa więcej punktów na lepszej skuteczności. LeBron jest lepszym kreatorem, ponieważ dostarcza większą liczbę asyst. LeBron jest lepszym zbierającym, ponieważ notuje większą liczbę zbiórek. LeBron jest lepszym obrońcą (tu eye-test, ale nie wiem czy ktoś to kwestionuje). LeBron ma lepsze indywidualne osiągnięcia, ponieważ czterokrotnie zdobył MVP rundy zasadniczej i trzykrotnie MVP finałów, podzas gdy Kobe Bryant zdobył jeden raz MVP rundy zasadniczej i dwukrotnie MVP finałów. Ale owszem - Bryant wyciągnął 120% ze swojej kariery, podczas gdy LeBron - jakieś 80%, to chyba rzecz, jaka jest najbardziej imponująca w karierze Kobego z mojej perspektywy. Ciężko sobie wyobrazić, co gracz sportowo na poziomie KB (okolice top10-15 alltime) więcej mógł indywidualnie i zespołowo osiągnąć. LeBron ma skillset na GOATa, a skończy ''tylko'' drugi w post-Russell ery, a ponad Jordana będą go stawiać ew. koszykarskie geeki.
 11. BMF

  Kobe vs Lebron

  LeBron-Kobe to w sumie śmieszne porównanie, gdzie jeden jest lepszy od drugiego z grubsza we wszystkim, a i tak jest pewnie sporo ludzi, którzy mają tutaj wątpliwości.
 12. BMF

  Lakers '20

  Dlaczego liga nie pomaga Knicks (np. loterie draftu), skoro mogłaby na tym zarobić kupę $$$? Abstrahując od faktu, że Knicks nie da się pomóc, lol.
 13. BMF

  Lakers '20

  Nawet jak tak nie będzie, to już wiadomo, jaka będzie narracja.
 14. BMF

  Dallas Mavericks 2019/2020

  Te 13.4 FTA/per100 possessions Doncicia w tym sezonie to wynik na poziomie Giannisa z ubiegłego roku (13.5), Shaqa z MVP-sezonu (13.4) i LeBrona w najlepszych pod tym względem sezonach (13.5-13.7 w b2b MVP w Cavs). Najlepszy wynik w historii* nienależący do Shawa/Dwighta to ... Harden (15.4) z tego sezonu, z czego Harden to GOAT w wymuszaniu faulów/historycznej skali star bonus (wersja dla fanów/hejterów) grający historyczny sezon pod względem usage/scoringu. A w sumie to podobny poziom co Doncic. Myślę, że te ''Doncic może dostać wyraźnie więcej gwizdków jak dostanie star bonus'' to jeden z wielu przykładów, że ten star bonus to jakieś grubsze zbiorowe overreaction. *nie chce mi się sprawdzać, czy czegoś nie zepsułem na bkref we filtrach jakby co
 15. U nas Bazemore dostał prawie pełne MLE od GOATa beGM, więc serio bym się nie sugerował.
 16. BMF

  Pelicans 19/20

  Zion to jest bardzo dobry fit do Balla i Ingrama, jeżeli będą rzucać na poziomie, na jakim rzucają do tej pory, nie wiem co Was nawiedziło z tym złym fitem. Ludzie mają błędne wyobrażenie tego, jakim graczem jest Zion, a to jest elite finisher-docelowo elite roll man-elite gracz w transition-świetny wysoki offball-bardzo dobry na ofensywnej desce-mający duże zadatki na point forwarda/kreator z low post-zajebiście wykorzystujący wszelkie missmatche dzięki grubemu tyłkowi. Dlatego on nawet nie potrzebuje piłki, żeby być tak zajebiście efektywnym (college-preseason-początek tutaj, gdzie z niczego robił monster statsy), nie musisz nawet grać na niego jakichś konkretnych setów, a on i tak zrobi te 20pts przy odpowiednich minutach. Wiadomo, że jak będzie zdrowy, wyrobi sobie sensowny rzut, poprawi handles - to będzie pierwszą opcją, ale wtedy umiejętności off-ball Ingrama i Balla powinny dawać spacing. Po prostu świetny fit dla ballhandlerów dających spot up trójkę jak Ball i Ingram (w tym sezonie). Jak Ball nie utrzyma takiego poziomu rzutowo, to generalnie nie ma racji bytu na tym poziomie, to jest raczej oczywiste.
 17. BMF

  Kobe nie żyje

  Mogliby odwołać te mecze, to katowanie zapłakanych Riversów czy kolegów/przyjaciół z boiska/poza, jest jednak lekką przesadą.
 18. BMF

  Pelicans 19/20

  Wydaje mi się, że 18 minut Ziona i Ingrama razem na parkiecie, gdzie ten drugi zrobił wtedy 16 punktów na 80%TS, to delikatnie przedwcześnie na roztaczania wizji wymiany jednego z nich. :
 19. Ciekawe u nas jest ocenianie Hilla i Howarda, którzy wrócili do formy dlatego, że trafili do takich, a nie innych ekip w realu - ale u nas grają w zupełnie innych zespołach.
 20. U normalnego gracza 33% za dwa i 22% za 3 daje 39%TS - Harden rzuca tyle tych trójek i wymusza tyle faulów, że te 51%TS to wciąż nie jest AŻ TAKI dramat. No i gość robi najwięcej and 1 i jest najczęściej faulowany przy trójkach w lidze, więc ma ~0.5%TS do przodu, gdyby był w pełni poprawnie liczony.
 21. Patrzę za cały trymestr, za ostatnie 9 meczów Harden ma 27-7-7 na 51%TS (te FG% i 3PT% to zawsze pewna manipulacja, gdy ktoś jest najlepszym graczem ligi pod względem wymuszania i rzucania osobistych), wpadł w slump i Sylvinho ma pecha, bo każdy o tym mówi, ale za cały trymestr dalej ma 32-7-7 na 60%TS, a większość jego meczów w ataku było co najmniej dobrych. Chyba, że dalej będzie w tym slumpie, ale zobaczymy.
 22. Ja tam widzę 9 meczów, gdzie ma ind ORTG >110, dwa poniżej 110 i cztery żenujące poniżej 100, nie tak źle.
 23. BMF

  Pelicans 19/20

  Zion będzie (co najmniej) bardzo dobrym obrońcą jak nie zdąży się połamać, ale przez pierwsze dwa sezony (NBA, dużo większe tempo, high usage ofensywny gracz) będzie miał dużo lapses w D, więc Chytruz ma z grubsza rację. Za to symptomatyczny był widok jakim missmatchem był dla Craiga i Granta, czyli above average mobilnych obrońców na pozycjach 3/4.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.