Skocz do zawartości

Tomek9248

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  753
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Zawartość dodana przez Tomek9248

 1. Tomek9248

  beGM - Random shit.

  To ja też chciałbym się upewnić co z tymi unguaranteed @karpik
 2. Tomek9248

  Coronavirus

  Ale początek marca to żadna wiosna. Wiosna zaczyna się dopiero 21, nie mówiąc o termicznej. Żeby Ci doprecyzować to powiem, że jak się pogoda zrobiła ładna, to zaczęło spadać. Całe lato nikt ograniczeń wielkich nie utrzymywał i nic złego się nie działo. Dlatego nie uważam, że porównywanie w stylu "po jakim czasie zacznie spadać" miałoby sens na ten moment. Jesteśmy na początku sezonu ch**** pogody, a nie na końcu. Jak było przy pierwszej fali. Chyba, że już się w WHO zdecydowali co z tą sezonowością i wiedzą dla odmiany na pewno, ale to już pytanie do Rappara bardziej.
 3. Dajcie mi to Memphis i jutrzejszy dzień na ogarnięcie co się dzieje. Jak Wam pasuje, proszę odpowiedź tutaj od kogoś, albo jeszcze lepiej PW z jakimś rozkładem jazdy i co się zmieniło, co jest ważne. Chyba, że można wolniej, to mnie się nie spieszy
 4. Tomek9248

  Coronavirus

  Tutaj możesz podejrzeć to o co Ci chyba chodzi: https://aatishb.com/covidtrends/ Natomiast co do zwalniania nie wyciągałbym daleko idących wniosków. Przyszła wiosna, to zaczęło zwalniać, latem się nic nie działo i teraz znów sezon grypowy i zaczyna się od nowa. Tak to na razie wygląda.
 5. Tomek9248

  Coronavirus

  Według twitera MZ nie ma to znaczenia, aczkolwiek ja wciąż czekam aż uda im się nasmarować jakikolwiek akt prawny, bo to co myślą że wprowadzają, a co faktycznie zapiszą nie zawsze jest tożsame
 6. Tomek9248

  Coronavirus

  Jak dodam, że zecydowana większość mojego otoczenia pracuje nawet w 100% zdalnie i to jeszcze przed pandemią, a za średnią krajową nie ruszają palcem to dorzucisz kilka bezsensownych epitetów do tego, tak samo jak czepiałeś się tu Flubera, że nie zasuwa na produkcji gdzieś? Kiedy można spodziewać się rozporządzenia? Jutro przed północą? Naprawdę ze wszystkiego na ten moment najbardziej obchodzi mnie to, czy można będzie iść pograć w tenisa na krytych kortach, ewentualnie w kosza na hali Bo siłownie można przeżyć i coś zaimprowizować w domu. Ależ nawet nie miałbym zamiaru. Tylko irytuje mnie fakt, że dla ochrony babci, której wirus zupełnie nie obchodzi, w pierwszej linii ogranicza się moje możliwości spędzania wolnego czasu i odreagowywania stresu, a nie tejże babci.
 7. Tomek9248

  Coronavirus

  Cieszy mnie to. Tak samo mało osób widzę chodzących na siłownię, a mimo to... No jednak jakieś jednostkowe obserwacje z 2-3 miejsc nie są w sumie miarodajne, ale mam z tym jeszcze jeden problem. Moja babcia jest po 80, ma odchowane dwoje dzieci, które same już pod 60 podchodzą, wnuki, prawnuki. Zasadniczo tzw. wyje*** all in i jak jutro się przewróci i umrze, to jeszcze się uśmiechnąć zdąży. Problem jest taki, że dopóki kościół jest otwarty, to owa babcia wierzy w magiczne moce, że jak się wodą święconą wypsika i pójdzie do kościoła - bo o dziwo poza cukrzycą jest w całkiem dobrej kondycji ruchowej - to nic jej nie będzie. I podobnie myślą jej koleżanki. To jeśli chcemy bronić tych w najgorszej sytuacji, z najgorszymi rokowaniami, tych, którzy mówiąc wprost mogą blokować masowo OIT i tych, którzy najmniej rozumieją przekazy medialne i to co się dzieje - no to jest właśnie ten obszar. Nie siłownie czy baseny. Z ważniejszych rzeczy, bo zima idzie: Co z kortami tenisowymi?
 8. Tomek9248

  Coronavirus

  Oczywiście, że będzie. Zawsze problemem jest przedkładanie jakiejś tam religii nad zdrowy rozsądek. Zwłaszcza, jeśli takich ludzi dopuszcza się cudem do rządzenia. Rano na siłowni byłem, centrum miasta, 8-10 osób. To nawet nie było 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, raczej 1 na 50 metrów kwadratowych. No i ktoś te siłownie prowadzi, ktoś sprząta, ktoś na nich prowadzi treningi, ktoś pracuje na recepcji. Ale co tam, ważniejsze kościoły. Najbardziej wkurwiający jest brak logiki tej naszej pożal się, o ironio, boże władzy. Już nie chcę się nawet pastwić nad tym jakie "rozporządzenie" ostatnio na kolanie napisali, bo szkoda czasu i energii, ale cóż, no na studiach byłyby problemy z zaliczeniem logiki.
 9. Tomek9248

  Coronavirus

  Najważniejsze, że babcie i dzadki będą mogły do kościoła chodzić normalnie. To z pewnością "ochroni naszych seniorów" i odciąży OIT. Matko boska.
 10. Tomek9248

  beGM - Random shit.

  Utrzymujecie jeszcze arkusz jakiś z rosterami? Jak tak, to podrzuć ktoś miły linka, proszę.
 11. Tomek9248

  Coronavirus

  Zgadzam się z powyższym, że nie ma większego sensu. Jeśli te dane są prawdziwe, to Izrael zjechał z nowymi zachorowaniami do poziomu dla nas nieosiągalnego, po czym zdecydował się lekkomyślnie otworzyć szkoły. My decydujemy się otworzyć szkoły w momencie, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli na niespotykaną dotąd skalę. https://aatishb.com/covidtrends/?location=Israel&location=Poland
 12. Tomek9248

  Coronavirus

  Jak to jest obecnie z podróżowaniem i spotykaniem się z osobami, z którymi się nie mieszka? Przeczytałem rozporządzenie z 29 maja i rozumiem, że np. jadąc samochodem z dziewczyną, z którą nie mieszkam, oboje musimy mieć maseczki. To rozumiem. A co z pobytem na miejscu? Czy możemy razem wynająć pokój w hotelu? Oczywiście mowa tylko o 2 osobach, a nie o jakiejś grupce znajomych. W sumie pod to pytanie chciałbym też podpiąć jak to wygląda z odwiedzaniem znajomych, tj. spotkania 2 osób, nie więcej. Orientuje się ktoś? Może @fluber albo @RappaR?
 13. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Trochę już minęło więc może pora na krótkie podsumowanko. Wniosek o umorzenie ZUSu: złożony prawie 2 miesiące temu, dalej brak odpowiedzi Wniosek o pożyczkę 5000 zł: złożony prawie miesiąc temu, dalej brak odpowiedzi Dokładnie taka sama sytuacja u znajomych, którzy prowadzą własne działalności.
 14. Tomek9248

  Coronavirus

  Czy to ten moment, w którym można zastanowić się nad zamknięciem województwa śląskiego i dalszym, spokojnym luzowaniem obostrzeń w pozostałych 15 województwach? Imho tak.
 15. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Niestety, ale to się zgadza.
 16. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Jak się zapatrujecie na tę całą tarczę? Na pewno jeszcze @ignazz prowadzi coś swojego z tego co pamiętam i chyba @rw30 jest na B2B. Nie macie wrażenia, że zwolnienie z ZUSu dla JDG bez żadnych udokumentowanych spadków przychodów to przesada? To się tyczy chyba głównie sektora IT gdzie koszty są bliskie 0 względem zarobków, a mimo to można złożyć ten wniosek + ten o pożyczkę 5 tysięczną. W przypadku gdy składa się pierwszy wniosek, to nawet po ewentualnym rozwiązaniu umowy nie ma potrzeby zawieszania działalności, no bo właśnie, koszty są bliskie 0 jeśli odliczymy ZUS. Co w praktyce daje 5 tysięcy za nic dla każdego kto złoży wniosek. Bo, jeżeli dobrze rozumiem, opcja z 5k była do tej pory dostępna jedynie dla firm, które kogoś zatrudniały, a ma teraz też być dostępna dla samozatrudnionych, których "firma" to tylko oni sami. Dobrze rozumiem @Eld ?
 17. Tomek9248

  Coronavirus

  Co to? Link nie działa, 403.
 18. Tomek9248

  Coronavirus

  Zdaję sobie z tego sprawę, że osoby o najbardziej zaawansowanych objawach są testowane w pierwszej kolejności i im dalej w pulę testów wchodzimy tym prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku jest mniejsze. Natomiast nie jestem w stanie pojąć dlaczego odpuszcza się tak dużą liczbę testów. Można przecież by je wykorzystać na pracowników służby zdrowia, na opiekunów osób starszych, czy inne osoby w tych sektorach, gdzie potencjalny nieświadomy chory stanowi wielkie zagrożenie.
 19. Tomek9248

  Coronavirus

  7200 testów w dobę. Przecież to jest skandal. Jeśli ta przepustowość maksymalna to naprawdę +/- 20 tysięcy, to przy 4 % odsetku pozytywnych testów dziennie rezygnujemy ze zdiagnozowania 300-400 osób (dziś nawet więcej), które objęte zostałyby izolacją, a zamiast tego nieświadome (lub świadome, ale niezapisane w oficjalnych wytycznych) mogą chodzić i zarażać. I ten wynik 300 osób to z każdego dnia.
 20. Tomek9248

  Coronavirus

  U mnie bez zmian. Podwyżki kwietniowej mi nie wstrzymano, w projekcie bez zmian, a nawet kilka osób nowych dołączyło. Development dla jednego z potentatów branży medycznej. Natomiast kilka dni temu od znajomego, który z racji zajmowania się rekrutacją w miarę na bieżąco orientuje się w rynku, usłyszałem że nawet w IT było sporo zwolnień/cięć pensji i wstrzymanych/nieodpalonych projektów. Także mi chyba podobnie jak żonie Flubera się w tej sytuacji poszczęściło. Przynajmniej na razie wygląda na to, że u nas temat wirusa przeszedł bokiem.
 21. Tomek9248

  Coronavirus

  Jak Ci to wyszło?
 22. Tomek9248

  Coronavirus

  Szybko przeszliśmy od momentu gdy problemem były tysiące martwych Polaków do momentu, w którym problemem jest noszenie maski na dajmy na to wyjściu w góry czy pobiegać. Wychodzi, że rząd spisał się rewelacyjnie, a my - niczym w komunizmie - bohatersko próbujemy rozwiązać problemy, których nie ma.
 23. Tomek9248

  Coronavirus

  Wyboldowałeś "budowalence" "chodzą normalne do pracy". Czego nie rozumiesz? No tak Fluber. Kina, teatry etc. to wszystko rekreacja/rozrywka. Takie miejsca jeszcze przez długi czas będą świeciły pustkami nawet po ich "oficjalnym" otwarciu, bo ludzie będą się bać tam chodzić. A nikomu to do życia nie jest potrzebne. Z tego choćby powodu powinna wzrosnąć liczba użytkowników Netflixa czy HBO Go. Tak jak zauważyłeś, jedne branże tracą, inne zyskują. Nie da się zrobić takiego przewrotu 1:1 natychmiast i oczywiste, że straty są ogromne, ALE jak to zwykle bywa, każda rewolucja tworzy też szanse. Z pewnością potrzeba będzie nowych kurierów, dostawców jedzenia. Ktoś będzie musiał szyć te maseczki, ktoś zapewne niedługo wymyśli odzież jednorazową do zakładania na naszą. Bo rynek będzie musiał wracać - tam gdzie się da - do sytuacji jak najbliższej normalności.
 24. Tomek9248

  Coronavirus

  Nie, "przepustowość" nie zależy od ilości robionych testów. Szpitale mają możliwość przyjąć wszystkich pacjentów, dopóki dzienny przyrost nie przekracza 500-600 przypadków. Liczba testów nic tu nie zmienia i nie mam na celu żadnej oceny - akurat w tym miejscu - liczby wykonywanych testów. To osobny temat. Martwi mnie tylko to, że siedząc w domach od miesiąca zdołaliśmy się przygotować na zaledwie 500 dziennych przypadków. Patrząc na skalę włoską, francuską, hiszpańską itd. jest to bardzo mało. Zwłaszcza, że obecnie oscylujemy gdzieś w okolicach 350-400 przypadków. Więc jakiekolwiek działania mające na celu zniesienie części restrykcji defacto są ogromnym zagrożeniem, że nie będziemy w stanie leczyć części chorych. Gdzie jest związek? Większość moich znajomych pracuje z domu (sam już pod koniec lutego postanowiłem, że nie wybieram się do biura choćby raz w tygodniu i tak sobie siedzę ze swoją odpowiedzialnością społeczną ), ale znam też ludzi pracujących w budowlance, księgowości czy nawet magazynach, którzy normalnie chodzą do pracy. Największe straty na ten moment ponoszą chyba branże typowo rekreacyjne czyli. turystyka, a co za tym idzie transport dalekosiężny czy puby/restauracje. Choć z tych drugich - po numerach zamówienia na moim pudełku od pizzy - wydaje mi się, że wciąż w formie dostawy korzysta tak samo wiele osób.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.