Skocz do zawartości

Tomek9248

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  753
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Zawartość dodana przez Tomek9248

 1. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Trochę już minęło więc może pora na krótkie podsumowanko. Wniosek o umorzenie ZUSu: złożony prawie 2 miesiące temu, dalej brak odpowiedzi Wniosek o pożyczkę 5000 zł: złożony prawie miesiąc temu, dalej brak odpowiedzi Dokładnie taka sama sytuacja u znajomych, którzy prowadzą własne działalności.
 2. Tomek9248

  Coronavirus

  Czy to ten moment, w którym można zastanowić się nad zamknięciem województwa śląskiego i dalszym, spokojnym luzowaniem obostrzeń w pozostałych 15 województwach? Imho tak.
 3. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Niestety, ale to się zgadza.
 4. Tomek9248

  Tarcza Antykryzysowa

  Jak się zapatrujecie na tę całą tarczę? Na pewno jeszcze @ignazz prowadzi coś swojego z tego co pamiętam i chyba @rw30 jest na B2B. Nie macie wrażenia, że zwolnienie z ZUSu dla JDG bez żadnych udokumentowanych spadków przychodów to przesada? To się tyczy chyba głównie sektora IT gdzie koszty są bliskie 0 względem zarobków, a mimo to można złożyć ten wniosek + ten o pożyczkę 5 tysięczną. W przypadku gdy składa się pierwszy wniosek, to nawet po ewentualnym rozwiązaniu umowy nie ma potrzeby zawieszania działalności, no bo właśnie, koszty są bliskie 0 jeśli odliczymy ZUS. Co w praktyce daje 5 tysięcy za nic dla każdego kto złoży wniosek. Bo, jeżeli dobrze rozumiem, opcja z 5k była do tej pory dostępna jedynie dla firm, które kogoś zatrudniały, a ma teraz też być dostępna dla samozatrudnionych, których "firma" to tylko oni sami. Dobrze rozumiem @Eld ?
 5. Tomek9248

  Coronavirus

  Co to? Link nie działa, 403.
 6. Tomek9248

  Coronavirus

  Zdaję sobie z tego sprawę, że osoby o najbardziej zaawansowanych objawach są testowane w pierwszej kolejności i im dalej w pulę testów wchodzimy tym prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku jest mniejsze. Natomiast nie jestem w stanie pojąć dlaczego odpuszcza się tak dużą liczbę testów. Można przecież by je wykorzystać na pracowników służby zdrowia, na opiekunów osób starszych, czy inne osoby w tych sektorach, gdzie potencjalny nieświadomy chory stanowi wielkie zagrożenie.
 7. Tomek9248

  Coronavirus

  7200 testów w dobę. Przecież to jest skandal. Jeśli ta przepustowość maksymalna to naprawdę +/- 20 tysięcy, to przy 4 % odsetku pozytywnych testów dziennie rezygnujemy ze zdiagnozowania 300-400 osób (dziś nawet więcej), które objęte zostałyby izolacją, a zamiast tego nieświadome (lub świadome, ale niezapisane w oficjalnych wytycznych) mogą chodzić i zarażać. I ten wynik 300 osób to z każdego dnia.
 8. Jeśli to pozostało bez zmian, to chętnie się zgłoszę wcześniej na obserwatora. Z racji dużego natłoku pracy do zabawy się nie zgłaszałem, ale w tej formie chętnie wezmę udział - o ile dalej można - co będzie też motywacją do dokładniejszego śledzenia.
 9. Tomek9248

  Coronavirus

  U mnie bez zmian. Podwyżki kwietniowej mi nie wstrzymano, w projekcie bez zmian, a nawet kilka osób nowych dołączyło. Development dla jednego z potentatów branży medycznej. Natomiast kilka dni temu od znajomego, który z racji zajmowania się rekrutacją w miarę na bieżąco orientuje się w rynku, usłyszałem że nawet w IT było sporo zwolnień/cięć pensji i wstrzymanych/nieodpalonych projektów. Także mi chyba podobnie jak żonie Flubera się w tej sytuacji poszczęściło. Przynajmniej na razie wygląda na to, że u nas temat wirusa przeszedł bokiem.
 10. Tomek9248

  Coronavirus

  Jak Ci to wyszło?
 11. Tomek9248

  Coronavirus

  Szybko przeszliśmy od momentu gdy problemem były tysiące martwych Polaków do momentu, w którym problemem jest noszenie maski na dajmy na to wyjściu w góry czy pobiegać. Wychodzi, że rząd spisał się rewelacyjnie, a my - niczym w komunizmie - bohatersko próbujemy rozwiązać problemy, których nie ma.
 12. Tomek9248

  Coronavirus

  Wyboldowałeś "budowalence" "chodzą normalne do pracy". Czego nie rozumiesz? No tak Fluber. Kina, teatry etc. to wszystko rekreacja/rozrywka. Takie miejsca jeszcze przez długi czas będą świeciły pustkami nawet po ich "oficjalnym" otwarciu, bo ludzie będą się bać tam chodzić. A nikomu to do życia nie jest potrzebne. Z tego choćby powodu powinna wzrosnąć liczba użytkowników Netflixa czy HBO Go. Tak jak zauważyłeś, jedne branże tracą, inne zyskują. Nie da się zrobić takiego przewrotu 1:1 natychmiast i oczywiste, że straty są ogromne, ALE jak to zwykle bywa, każda rewolucja tworzy też szanse. Z pewnością potrzeba będzie nowych kurierów, dostawców jedzenia. Ktoś będzie musiał szyć te maseczki, ktoś zapewne niedługo wymyśli odzież jednorazową do zakładania na naszą. Bo rynek będzie musiał wracać - tam gdzie się da - do sytuacji jak najbliższej normalności.
 13. Tomek9248

  Coronavirus

  Nie, "przepustowość" nie zależy od ilości robionych testów. Szpitale mają możliwość przyjąć wszystkich pacjentów, dopóki dzienny przyrost nie przekracza 500-600 przypadków. Liczba testów nic tu nie zmienia i nie mam na celu żadnej oceny - akurat w tym miejscu - liczby wykonywanych testów. To osobny temat. Martwi mnie tylko to, że siedząc w domach od miesiąca zdołaliśmy się przygotować na zaledwie 500 dziennych przypadków. Patrząc na skalę włoską, francuską, hiszpańską itd. jest to bardzo mało. Zwłaszcza, że obecnie oscylujemy gdzieś w okolicach 350-400 przypadków. Więc jakiekolwiek działania mające na celu zniesienie części restrykcji defacto są ogromnym zagrożeniem, że nie będziemy w stanie leczyć części chorych. Gdzie jest związek? Większość moich znajomych pracuje z domu (sam już pod koniec lutego postanowiłem, że nie wybieram się do biura choćby raz w tygodniu i tak sobie siedzę ze swoją odpowiedzialnością społeczną ), ale znam też ludzi pracujących w budowlance, księgowości czy nawet magazynach, którzy normalnie chodzą do pracy. Największe straty na ten moment ponoszą chyba branże typowo rekreacyjne czyli. turystyka, a co za tym idzie transport dalekosiężny czy puby/restauracje. Choć z tych drugich - po numerach zamówienia na moim pudełku od pizzy - wydaje mi się, że wciąż w formie dostawy korzysta tak samo wiele osób.
 14. Tomek9248

  Coronavirus

  Tego nie powiedział. To była insynuacja Mazurka, że rzekomo Szumowski (a raczej służba zdrowia) przygotowana jest na "najgorsze" przy czym to najgorsze to (znów abstrakcyjne założenie Mazurka bez kontekstu) utrzymanie się trendu z pełnego lockdownu po zmniejszeniu obostrzeń - co wydaje się dość życzeniowe oczywiście przy tym jak wesoło zarządzana jest epidemia w kraju. Liczba 500-600 była podana w kontekście tego, że z taką ilością dziennych nowych przypadków szpitale są sobie w stanie jeszcze poradzić. Notabene jeśli maksymalna "przepustowość" to 500-600 przypadków na dobę, to chyba nie jesteśmy w ogóle przygotowani.
 15. Tomek9248

  Coronavirus

  Cóż za przewrotność Czy to nie jest tak, że wystarczyłoby wprowadzić stan wyjątkowy i wtedy wszystkie powyższe nagle stałyby się prawomocnymi decyzjami premiera/ministra zdrowia?
 16. Tomek9248

  Miami Heat 2019/20

  Koledzy z Miami, a może tylko @Alonzo. Czy można gdzieś dostać jeszcze taką bluzę? Najlepiej w Polsce. https://www.themiamiheatstore.com/collections/hoodie/products/hoodie
 17. Chciałbym podziękować Januaremu za to, że zaangażował swój czas i nakłady energii do wymyślenia i utrzymania w ryzach tak świetnego, rewolucyjnego wręcz projektu. Czapki z głów, naprawdę. Bardzo się cieszę, że miałem przyjemność w czymś takim brać udział i podziwiam, że ten pomysł zrodził się w Twojej głowie, a potem wyewoluował do tak dużych rozmiarów. Również bardzo chciałbym podziękować Karpikowi za cierpliwość i to, że jak jeszcze nic o CBA nie wiedziałem i dopiero się w nie zagłębiałem, to zawsze wyjaśnił jakieś niejednoznaczne kwestie i rzucił przykładem. Chciałbym też podziękować wszystkim GMom - byłym i obecnym - za to, że razem mogliśmy się przy tym beGM bawić, oceniać drużyny, wymiany, zawodników, prowadzić alternatywne dyskusje i umilać sobie sezon. Wszystkim uczestnikom projektu jestem bardzo wdzięczny, za możliwość lepszego poznania NBA. Zarówno tego jak działa od strony formalnej, jak i tego co dzieje się na boisku i co może się dziać kiedy X to Y. Przy okazji przepraszam za tegoroczne playoffs, ale naprawdę nie miałem na nie czasu ani ochoty w tym momencie, jak zresztą uczciwie oznajmiłem. Nie był to jednak żaden brak szacunku do zabawy czy Was. Mam nadzieję, że zrozumiecie Specjalnie podziękowanie dla Koladera, MJ1 i Tecu, chyba każdy wie za co. No i tyle, bawcie się dobrze i udanego FA wszystkim życzę.
 18. I nie dajesz łapek w dół po całym forum za każdy post, który podważa Twoje poczucie własnej wartości. Ja to szanuję I nie wypisujesz okazjonalnych pmek z frustracją godną Lebrona po ostatniej akcji w G1 w poprzednich finałach chociaż cały sezon jakoś tak naturalnie wychodziło mi, że nie mogłem się przekonać do Nuggets No ale fajnie, że dostałeś jako Nuggets całkiem sporo tych głosów, bo to właśnie dobrze obrazuje niejako rozdzielenie opisu od realnej oceny. W sensie według Ciebie szans nie było, i nawet napisałeś to wprost, według kilku osób była i po prostu zignorowały Twoje zdanie skoro uważały zupełnie inaczej i że to co zawarłeś w "opisie" nijak się ma do ich oceny.
 19. Tomek9248

  beGM - Random shit.

  Lol, regularne internetowe frustru Cambiego jeszcze sprawi, że może chętnie poobserwuje FA aktywnie xd
 20. No i właśnie dlatego nie chce mi się bawić w żaden pitu pitu. Świetną formę strzelecką Gordon miał w serii przeciw Jazz gdzie rzucał 48% za 3, z Warriros rzucał 34. To tak jak orał ich rok temu Anthony Davis na jakieś 37/12/5/2/2 i skończył w 5, tylko odwrotnie. Do zobaczenia przy urnach, czy jakoś tak. A powiem, że już miałem nawet w pracy gdzieś wolnymi chwilami coś klecić, ale chyba jednak moja zasada żeby zostawic roster i niech sobie ludzie oceniają jest słuszna jednak.
 21. Mogą, bo january liczy te przepływy pomiędzy sezonami, a jak odpadł i wyliczył bezbłędnie, że jest na + to może
 22. Przecież masz na 1 stronie wpisy, że wyrównana seria. Nie wiem skąd to Twoje zdziwienie Ale uspokoję Twoje sumienie choć trochę i powiem, że ja bez względu na wszystko nie zmieniłbym tego na korzyść Denver więc 1 powód do złości masz mniej Anyways chyba fajny sezon dla Denver zarówno w begm jak i w NBA.
 23. Pewnie po prostu 1-4 Lakers 5-6 Warriors No cóż, trochę zabawne, bo wygrana w tej serii z pewnością otworzyłaby Januaremu drogę do finałów i spełniła marzenia niektórych o 50 stronnicowym temacie finałowym. Zabawne dlatego, że wiele osób z BMF na czele i chyba nawet ja na pw gdzieś Januaremu przebąkiwałem przed sezonem, że jest imho faworytem do spotkania się z GSW w WCF, ale że bez wzmocnień to nie wyjdzie. Jak najbardziej rozumiem wiarę w Ingrama, DAR (to się opłaciło jak widać mega) ale mimo wszystko z perspektywy czasu jak już wszystko wiadomo to taki pstryczek. W każdym razie gratuluję nosa do rookich i zbudowania bardzo mocnej drużyny i zapewnienia rozrywki wszystkim uczestnikom zabawy. Finał był Jasiu na wyciągnięcie ręki, ale może za rok czy 2 napiszemy podobnie, ale w odwrotnym tonie, że gdybyś wymienił Ingrama to miałbyś może i finały czy tam mistrzostwo 2019 zamiast jakiejś mini dynastii We will see what time will tell czy jak tam ten cytat szedł. W każdym razie ukłony, że pomimo z mojej strony dużego zastrzeżenia co do treści i formy, to że potrafisz się tak zaangażować i wciągnąć. Rockets są słabi i słabo zbudowani do walki z Warriors czy Lakers, co w sumie podkreślają głosowania i to, że się ślizgają po tych PO po bardzo osłabionych zespołach ale z drugą częścią jak najbardziej się zgadzam. Jeśli KD nie wróci już na starcie/ po 1 meczu i nie odpalą z Currym jakiś mega dojebanych finałów ścierając Raptors w 4-5 meczach robiąc points diff jak Spurs w 2014, to tytuł powędruje gdzieś na wschód. Nic odkrywczego chyba na ten moment.
 24. 1. Milwaukee Bucks (64-18) @SlaKB 2. New York Knicks (59-23) @Wooden Out of series: Demarcus Cousins (MIL)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.