Skocz do zawartości

jack

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  862
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana jack w dniu 5 Lipiec

Użytkownicy przyznają jack punkty reputacji!

Reputacja

452

O jack

NBA

 • Ulubiony zespół
  PTB
 • Ulubiony gracz
  Lillard

Ostatnie wizyty

7718 wyświetleń profilu
 1. Mam mieszane uczucia. Niby lepszy canal+ niż nic ale czy na pewno sprawa praw do NBA w Polsce to canal+ albo nic. Wkurza mnie odwoływanie zaplanowanych transmisji albo przerzucanie ich do jakiegoś canal+ now, którego nie mam. Do tego marny komentarz, dziwny dobór meczów, poślizgi w transmisjach.
 2. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Według mnie w tym całym podniesieniu pensji minimalnej chodzi przede wszystkim opodatkowanie pieniędzy, które obecnie wypłacane są "pod stołem". PIS najwyraźniej uznał, że płaca minimalna to fikcja stanowiąca tylko punkt zaczepienia dla ograniczenia kosztów.
 3. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Jasne że upraszczam ale wszystko i tak się sprowadza do poziomu poznania i zrozumienia zasad funkcjonowania państwa/świata i zdrowego rozsądku. I ja nawet ubolewam nad swoim poziomem wiedzy o świecie, gdyż pomimo, że jest na pewno wyższy niż średnia to wiem i rozumiem mniej niż bym chciał. Wg mnie m.in. ogólna wiedza o świecie powinna być jednym z głównych kierunków na który kładzie się nacisk w szkole. Nie uważam, że znajomość daty zakończenia pierwszej wojny światowej jest w życiu do czegokolwiek potrzebna, natomiast sposób zakończenia i skutki z niego wynikające są bardzo ważną nauką. Dopóki naukę historii będzie się traktować jako lek na kompleksy (ja ich nie mam) a nie jako zbiór przerobionych eksperymentów z których można czerpać wiedzę na przyszłość to ogólna świadomość społeczeństwa nie będzie rosła. Jeśli mam się czuć lepszy od Turka "bo Sobieski pod Wiedniem" to jest żałosne a do tego sprowadza się mieszanie obecnej polityki w szkolnictwo. Polityka oparta na demonach i strachu jest skuteczna z powodu niewiedzy i głupoty. O ile na głupotę niewiele się poradzi to o edukacje warto zadbać. Łatwo straszyć Unią skoro mało kto w Polsce wie jak ta unia funkcjonuje. W Polsce potrzeby jest reset w wielu dziedzinach, tyle że politycy powinni się od niego trzymać jak najdalej a nieupolityczniony ruch oddolny, bez poparcia autorytetów, których w Polsce brak bo już dawno zostały obrzucone kałem albo wymarły, jest raczej utopią. Ja się tylko obawiam, że u znacznej części wyborców PIS znajomość tego programu sprowadza się do hasła "500+". A argument za wyborem PIS ponad PO nawet w miarę rozsądnych ludzi jest taki, że wprawdzie kradną tak jak PO ale za to dali ludziom pieniądze. A comiesięczny wpływ na konto, za 500 zł można kupić wiele fajnych rzeczy, to ogromny argument za głosowaniem na PIS. I dopóki PO oficjalnie i z ręką na sercu nie przyzna (a wyborcy uwierzą, że mówią prawdę) - myliliśmy się, czasy zaciskania pasa należało skończyć szybciej, bo można było to zrobić, bo było państwo na to stać, a PIS to zrobił i miał rację i my też uważamy, że 500+ jest dobre i oczywiście zawsze będziemy je wspierać, nie ma szans na nawiązanie walki z PIS bo część wyborców będzie się ich powrotu do władzy po prostu bała.
 4. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Może to jest moje subiektywne odczucie i powinienem się cieszyć, że udało mi się wreszcie oderwać uwagę od polityki ale zupełnie pogubiłem się w tym kto i co obiecał. Mi już te wszystkie 5, 6, 500, 300, 13, 14 i + po części się pomieszały a po części ich nawet nie znam. Zakładam, że nie tylko ja i Schetyna mamy z tym problem. Ja rozumiem, że znaczna część społeczeństwa to debile, część ma wszystko w dupie, a część łyka wszystko jak młody pelikan ale nie chce mi się wierzyć, że wystąpienie z konkretnym planem reform, tych bezpośrednio dotyczących ludzi elementów państwa nie mogłaby złamać monopolu na kiełbasę wyborczą. Może jestem naiwny ale wydaje mi się, że ludzie są już zmęczeni tym ciągłym obrzucaniem się gównem przez polityków i czekają na coś nowego, normalnego. Gdyby mi teraz ktoś w spocie wyborczym wyłożył, że zreformuje służbę zdrowia, ale tak konkretnie, na model (nie wiem strzelam) duński, fiński, kanadyjski czy czeski bo tam to działa, do tego wyłożył wieloletni (znowu strzelam 50-70 letni) plan energetyczny państwa uwzględniający trendy, zasoby i sąsiadów, reformę sądownictwa polegającą na zmianach administracyjno-organizacyjnych, itd to bym go brał i namawiał wszystkich do głosowania na niego. Rzygam już tęczą, hitleriami, wyklętymi, klerem, czerwonymi, płodami i całą resztą trzeciorzędnych tematów które wprawdzie są ważne, przynajmniej część z nich, ale robienie z nich głównych tematów debaty publicznej jest tylko elementem strategi politycznej. A jak słyszę, że tak już jest i muszę się z tym pogodzić, że politycy zajmują się wygrywaniem wyborów i nabijaniem sobie kabzy to mnie krew zalewa. Sprawa Czajki to doskonały przykład na to, że zamiast w dobrze funkcjonującym państwie żyjemy w jakimś teatrzyku kłamiących kukiełek. Ja bym wolał, by w tej sprawie nie wypowiadał się, żaden polityk tylko służby za to odpowiedzialne bo ani Trzaskowski ani żaden z polityków PISu nic sensownego nie wniósł do sprawy. A sprawa jest prosta. Rurociąg się rozszczelnił to wszyscy winni działać zgodnie z jasną procedurą. Zgłosić rozpoczęcie zrzutu ścieków do Wisły. Następnie zbiera się zespół zarządzania kryzysowego złożony z fachowców a nie polityków i podejmują decyzje. Jak się okazuje, że awaria jest dłuższa to wchodzą służby kryzysowe, budują most, rurę a tymczasem Wodociągi usuwają awarię. WIOŚ wysyła na bieżąco fachowe informacje o stanie zagrożenia. Awaria usunięta, bypass zdemontowany, WIOŚ informuje o efektach. Koniec. I tak przy każdym kryzysie. Mniej polityków, więcej fachowców.
 5. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Chyba jeszcze nie obciążyli rurociągu do końca bo już na samym początku była jakaś nieszczelność więc lepiej zwiększać ciśnienie ostrożnie. Ale trzeba przyznać, że odwalili kawał roboty w ekstremalnie krótkim czasie.
 6. Jak wyglądają kwalifikacje na igrzyska z Europy? Jeżeli drużyna z Europy zdobędzie mistrzostwo świata to wchodzą 2 czy 3 najlepsze drużyny? Jeśli 3 to na tą chwilę może być tak, jeśli Serbia wygra turniej to o awansie na IO będą decydować mecze ćwierćfinałowe Francja-Czechy i Hiszpania-Polska
 7. jack

  Ranking TOP10 seriali

  Pamietam, że był Powrót do Edenu
 8. Balcerowski za szybko złapał 2 faule i trochę nas dymają pod koszem
 9. Balcerowski idealnie pasuje do Blazers. W Portland lubią białych drągali a Stotts by go na spokojnie przez 4 lata formował.
 10. albo szczupły Jokić
 11. Balcerowski znowu będzie najlepszy +/- bo jak wchodzi to odjeżdżamy
 12. jack

  Seriale

  Ogląda może ktoś serial Power? Widziałem pierwszy sezon parę lat temu i był świetny ale potem nie mogłem znaleźć kolejnego sezonu. Widzę, że jest już emitowany 6 sezon a oceny odcinków na IMDb bardzo wysokie.
 13. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Moim zdaniem na rządowej naradzie ktoś rzucił pomysł, wysłać wojsko niech zrobią i im pokażą. Nie sądzę, że ktoś to jakoś głęboko konsultował skoro TVP informowało o rekonesansie wojskowym dzień później. Trzaskowski nic nie ryzykując powiedział sprawdzam a wojskowi się teraz pocą by podołać. Jak im się uda to super bo jeśli nawet część ścieków przerzucą do Czajki to będzie zysk. Również dla Wodociągów warszawskich bo niedociążona oczyszczalnia to też spory kłopot technologiczny. A jak się nie uda to będą jeździć po Błaszczaku i Rządowych obietnicach. Pisząc o wojnie mam właśnie poważne podejście - wojskowi się pewnie wiele nie bawią w projekty, uzgodnienia, przetargi itd tylko przełączyli tryb wojenny i prą do przodu. Oby skutecznie i bezpiecznie.
 14. jack

  Polska scena polityczna w Internecie

  Skończą pierwszy rurociąg z koniecznych dwóch. I oby zadziałał i nie zrobił nikomu krzywdy bo to jest prowizorka jakich mało. Ale faktycznie masz mnie. Nie przewidziałem, że wojska nie obowiązują normy, przepisy, pozwolenia tylko, jak wojna to wojna. Zwłaszcza, że trzeba skończyć przed wyborami A co do usunięcia faktycznej awarii - czyli tego co wydarzyło się pod Wisłą i docelowego rozwiązania to jednak wodociągowcy sobie poradzą bez pomocy.
 15. jack

  Ranking TOP10 seriali

  A macie taki serial, który był świetny ale nikt poza wami go nie oglądał? The Terriers Skasowny po pierwszym sezonie z powodu strajku scenarzystów. Polecam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...