Skocz do zawartości

Kily

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2449
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  3

Zawartość dodana przez Kily

 1. Kily

  Gry komputerowe

  Watch Dogs 2 za jednym zamachem też dali za darmo
 2. Kily

  wydarzenia na świecie (poza polską)

  A co sądzisz o takim aspekcie, że w rzeczywistości znaczący gangsterzy, seryjni mordercy, geniusze, rewolwerowcy, rycerze itd. byli najczęściej mężczyznami? A to właśnie o tego typu postaciach, a nie o zwykłych ludziach, najczęściej robi się filmy, bo one są ciekawsze. Z kolei obsadzenie w tego typu rolach mężczyzn zgodnie z tym jak to wyglądało zwykle w rzeczywistym świecie wydaje się posunięciem bardziej wiarygodnym niż wciskanie do tych ról na siłę kobiet, nieprawdaż?
 3. Kily

  Seriale

  Z tymi podziałami jest niezły burdel na moje oko. Tzn. stosuje się przeróżne klasyfikacje, które najczęściej są nie pasują do opracowań antropologicznych. Nawet patrząc na zaproponowany przez Ciebie podział to w porównaniu do podziału Cuviera wyodrębniłeś grupy z rasy kaukaskiej, ale już z żółtej i czarnej nie. Co więcej, np. takich Mulatów w statystykach USA zalicza się do czarnych, a już w Brazylii do kategorii „Pardo”. Trudno w takich warunkach o w pełni rzetelne dane dla całego świata, chyba że ktoś gromadzi dane lepiej usystematyzowane niż te, które można łatwo wyszukać.
 4. Kily

  bieganie

  Biegałem w RZ Mask i bez naprawdę dobrej jakości filtrów nie ma nawet co próbować, bo tak źle się w tym oddycha. A nawet z tymi najlepszymi filtrami oddycha się wyraźnie gorzej niż bez tego. Do tego maska przy takim użytkowaniu się niestety dość szybko niszczy od wilgoci.
 5. Kily

  Futbol europejski

  Niby Solskjaer odpadł w półfinale, ale i tak w końcówce strzelił zwycięską bramkę na miarę pucharu;)
 6. Kily

  Futbol europejski

  W ogóle co to za bezsensowne sformułowanie, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie? Gdyby tak było to przy 3:3 na wyjeździe i 0:1 u siebie miałbyś awans, a tak oczywiście nie jest. Gole wyjazdowe pełnią po prostu rolę tie-breakera.
 7. Kily

  Futbol europejski

  Czy jest na sali moderator żeby ogarnąć ten burdel? Codziennie decydujące mecze europejskich pucharów, a tutaj od dłuższego czasu można znaleźć tylko wpisy o jeżdżeniu motorem w kółko i różnego rodzaju nartach. @matek?
 8. Kily

  Coronavirus

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-na-swiecie-rosja-oglasza-ze-ma-gotowa-pierwsza-szczepionke-na-covid-19-na/6pxypbe,79cfc278
 9. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Niczego z tego nie ma w podstawie programowej MEN. A dodatkowe lekcje logiki to takie, które zostałyby dodane do już istniejących lekcji logiki. Tylko problem w tym, że nie istnieją. Ale zgadzam się z Tobą, że powinny, w przeciwieństwie do tego co wyliczałeś z tej całej karty czterech liter.
 10. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Jakie dodatkowe lekcje logiki? To zdanie zakłada, że jakiekolwiek lekcje logiki funkcjonują, a tymczasem elementy logiki matematycznej zostały całkowicie usunięte z podstawy programowej MEN w 2008 r.
 11. Kily

  Gry komputerowe

  Dzięki, tam niestety oferta jest mocno ograniczona. Ale odkryłem, że przez DOSBox można odpalić Windowsa 3.1, co rozwiązało mój problem.
 12. Kily

  Gry komputerowe

  Jak tyle było o tych grach z lat 90-tych to mam pytanie. Macie sprawdzony dobry sposób na odpalenie 16-bitowych gier na 64-bitowym Windowsie 10? Przy czym chodzi mi o gry na Windowsa (konkretnie z czasów Windowsa 95), a nie na DOS-a.
 13. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Co to co napisał @fluber plus użyłem wypowiedzi Josepha z tego wątku o Ziemkiewiczu, które moim zdaniem były zupełnie nieadekwatne do słów Ziemkiewicza o Stuhrze
 14. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Zobaczcie jaka k****. Kpi z choroby Stuhra i życzy mu śmierci. https://dorzeczy.pl/kraj/147385/gretkowska-stuhr-dostal-wylewu-janda-czula-sie-obsana-ja-sie-czuje-wyjechana.html
 15. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Please. Rozumiem, że wypominanie komuś po udarze zajadłości w sporze politycznym jest nietaktem, ale nadużyciem jest stwierdzenie, że to co powiedział Ziemkiewicz to robienie sobie kpin, a stwierdzenie, że on w ten sposób życzy śmierci to już kompletny odlot daleko w przestworza.
 16. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Poprawione, ale znaczenia mojego pytania to chyba nie zmienia, bo z tego co rozumiem nie masz problemu z tym zgwałceniem tego pedofila z programu, który oglądałeś.
 17. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Tylko to nie przez słowa Ziemkiewicza Sruhr doznał udaru. Pytanie raczej brzmi czy wolałbyś: a) zostać zgwałcony, jak to pisałeś cytowałeś, "aż krew kichą pójdzie"; b) usłyszeć, że Twoje trafienie do szpitala po wyborach mogło mieć związek z ich wynikiem i wygraną opcji, której nie znosisz oraz że lepiej nie dawać się podniecać TVN-om?
 18. Kily

  Gry komputerowe

  Zwłaszcza te, które udawały rzeczywisty świat. Te, które z założenia operowały kreskówkową grafiką, starzały się wyraźnie lepiej. W ogóle co Wy uważacie za starość w przypadku gier? Bo jak dotąd to padły same tytuły z lat 90-tych. A tak na dobrą sprawę to praktycznie każda hitowa gra wydana na konsole siódmej generacji prezentuje się do dzisiaj całkiem spoko, więc mowa tu już o kilkunastoletnim okresie. W przypadku poszczególnych gatunków (np. bijatyk czy strategii, nie mówiąc już o wspomnianych przez julka point and clickach) ten okres będzie odpowiednio dłuższy. EDIT: A pewnym ewenementem są sportówki, bo im nie przysłużył się rozwój technologiczny i mamy przypadki, że pod wieloma względami starocie są lepsze od nowości. Cały czas gracze aktualizują na własną rękę np. PESa 6 czy NFL 2k5, uważając te gry za lepsze od swoich współczesnych odpowiedników. Przekleństwem sportówek jest to, że są wydawane co roku, a w tak krótkim czasie trudno jest zrobić sensowną grę na współczesnych silnikach. Do tego czasami dochodzą dalsze problemy typu monopol jednego producenta na licencję.
 19. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Chodzi o to, że wyborcy są podzieleni na dwa plemiona i odnoszą się do ludzi spoza swojego plemienia często mniej więcej w taki sposób (to działa w obie strony): Pomiędzy samymi opcjami politycznymi (PiS i anty-PiS) różnice są znacznie bardziej w stylu niż w faktycznej polityce. W kwestiach gospodarczych PO podpisuje się obecnie pod programami socjalnymi PiSu, a w kwestiach światopoglądowo-obyczajowych niby jedni są za ochroną życia nienarodzonych i przeciw związkom homo, a drudzy odwrotnie, ale tak naprawdę jedni i drudzy, jak to w partiach nastawionych na masy, dbają o to, żeby nic w takich kwestiach nie zmieniać. Główne różnice w warstwie realnej dotyczą polityki względem wymiaru sprawiedliwości i polityki zagranicznej (uległości względem innych strategicznych partnerów).
 20. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Na Twoje pytania odpowiadał sobie nie tylko Duda, ale i kilka innych instytucji, w tym dwa sądy, PG i kurator, który był z natury rzeczy musiał być w bezpośrednim kontakcie ze wszystkimi zainteresowanymi, a także znał opinie dyrektora ZK na temat procesu resocjalizacyjnego skazanego. W takich okolicznościach trudno jest mi założyć przeciwnie do tego co napisałem o tym, że pokrzywdzone, jak najbardziej dorosłe osoby, obecnie chcą mieszkać ze skazanym. A prof. Płatek uważa też, że "w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych" (sic!), co nie oznacza, że muszę uważać taką wypowiedź za racjonalną i poważną. A już tym bardziej nieprzekonujące jest jej zdanie na temat ułaskawienia, jeśli weźmie się pod uwagę jej zaangażowanie w ramach formacji politycznych przeciwnych Dudzie.
 21. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Nie wiem czy o to chodzi, ale Duda ułaskawił 95 osób. Dla porównania: - Wałęsa 3454, - Kwaśniewski 4288, - Kaczyński 201, - Komorowski 360.
 22. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Tylko zapewne ta rodzina też się nie zna na prawie i dlatego wnioskowała o uchylenie zakazu już po tym, jak doszło do wspólnego zamieszkania i kurator zwrócił uwagę, że w świetle zakazu tak nie można. Gdyby się wszystko obyło lege artis to nie byłoby w ogóle postępowania o ułaskawienie, bo byłyby przesłanki do uznania przez sam sąd zakazu za wykonany, a tak to sąd tylko mógł pozytywnie zaopiniować prośbę o łaskę, co uczynił. Właśnie po to jest prawo łaski, żeby uzupełniać rozwiązania przewidziane w standardowych procedurach. Powtarzam - zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi nie funkcjonuje bez powodu, tylko pełni określoną, klarowną funkcję, która w tej sprawie odpadła, bo samego pokrzywdzone chcą kontaktu ze skazanym. Nie do końca, bo zakaz obowiązuje od uprawomocnienia się wyroku, a nie od czasu popełnienia czynu., a do tego nie biegnie w czasie odbywania pozbawienia wolności, które zdaje się tutaj miało miejsce.
 23. Kily

  Polityka w Polsce i na świecie

  Jak tutaj pojawiają się wypowiedzi na temat prawa to zawsze jest wesoło. Ale nieznajomość prawa to zrozumiała sprawa, gorzej jak komuś sympatie polityczne odbierają resztki zdrowego rozsądku, a to też można zaobserwować nie tylko na tt, ale i tutaj. Dywagacje na temat tego prawa łaski polecałbym zacząć od komunikatu w tej sprawie z marca, kiedy miało miejsce to ułaskawienie: https://www.prezydent.pl/prawo/prawo-laski/prawo-laski-2020/art,9,prezydent-zastosowal-prawo-laski-wobec-jednej-osoby.html Już z niego samego wynika wprost, że doszło do zgwałcenia (jedno ze znamion czynu z 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k.), które to pojęcie odnosi się zarówno do obcowania płciowego, jak i innej czynności seksualnej. I oczywiście nie jest prawdą, że każdy kontakt seksualny z osobą poniżej 15 roku życia jest kwalifikowany w Polsce jako zgwałcenie. Oczywiście nie jest tak, że Sąd może sobie prawomocny wyrok "uchylić". W zakresie takiego środka karnego takiego jak zakaz kontaktowania się i zbliżania się sąd ma możliwość uznania zakazu za wykonany jedynie wtedy, kiedy po upływie połowy orzeczonego okresu i tylko wtedy, kiedy jest przestrzegany porządek. Składając do kupy komunikat Prokuratury Krajowej (https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/komunikat-prasowy-5/) i tweet Dudy wychodzi na to, że skazany przez 4,5 roku z sześcioletniego zakazu stosował się do niego, po czym zamieszkał z dorosłą już córką i matką, które chciały go z powrotem w domu, co wykluczało uznanie przez sąd zakazu za wykonany (brak przesłanek przez złamanie zakazu). Dlaczego zatem sądy obu instancji, kurator i Prokurator Generalny (przez swojego zastępcę) pozytywnie zaopiniowali prośbę o łaskę w sprawie zakazu kontaktowania się i zbliżania z pokrzywdzonymi i dlaczego PAD ułaskawił? Z powodu dość oczywistego - jedynym celem takiego zakazu jest ochrona osób pokrzywdzonych przed przykrymi doświadczeniami wynikającymi z kontaktu ze sprawcą, co w tej sprawie odpadło, bo to samym pokrzywdzonym zależy na wspólnym mieszkaniu ze skazanym, a ta ofiara pedofilii jest już pełnoletnia i ma prawo wyrażania wiążących oświadczeń woli. W związku z tym robienie z tego afery, a z Dudy obrońcy pedofili jest mega żenujące. Naprawdę jest za co go krytykować, a robi się nagonkę takimi metodami, że się niedobrze robi. A jeśli chodzi o samo pole do dywagacji w sprawie, to biorąc pod uwagę te dane, które mamy, zapewne chodzi o sprawy typu ziomek po pijaku wracał do domu, wszczyna awantury (oprócz tego zgwałcenia pedofilskiego było znęcanie się nad żoną i córką) i przy okazji zmacał nastoletnią córkę. Zapadł wyrok, wykonał karę i poddał się leczeniu, po którym zaczął się ogarnął i rodzina chce go z powrotem w domu. No i sprawa jest oczywiście zgoła odmienna od Polańskiego, zresztą nie za bardzo wiem co on robi w tej dyskusji.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.