Skocz do zawartości

Straight Edge Warrior

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

23

NBA

 • Ulubiony zespół
  OKC
 • Ulubiony gracz
  Kevin Durant
 1. Można prosić o źródło tej informacji?
 2. Straight Edge Warrior

  Praca

  Nie mogłem znaleźć podobnego tematu (kojarzy mi się, że Elwood coś podobnego zakładał, jednak dotyczyło to bodajże jednej oferty pracy). Jeśli taki temat już istnieje to prosiłbym o zamknięcie tego i przeniesienie tej wypowiedzi do już istniejącego tematu. Zakładam ten temat z dwóch powodów. 1. Dla ogółu użytkowników, którzy być może chcą się uzewnętrznić czym zajmują się zawodowo i czy ogólnie wybór takiej ścieżki zawodowej, a nie innej jest godny polecenia. Krótko mówiąc czy praca nas tylko frustruje czy daje satysfakcję. 2. Moje osobiste pytanie. Czy istnieje jakaś osoba na tym forum (bądź zna kogoś takiego), która posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami bez ograniczeń? Obojętnie jaka branża jednak preferowałbym elektryczną, bądź teletechniczną. Mam kilka pytań odnośnie tych uprawnień.
 3. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Nie wiem czy dobrze przeczytałem i zrozumiałem, ale w tym tekście to jest chyba, że Fabiański, Krychowiak i Błaszczykowski to są akurat przeciwko młodym jako starterom. Jeśli wprowadzam w błąd to sorry.
 4. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Oczywiście, Grosicki do Championship się nie nadaje w ogóle, bo mimo, że ma niezłe przyspieszenie i szybkość to jest bardzo słabo przygotowany kondycyjnie co widać nawet było jak grał we Francji gdzie po 70 minutach nie miał prawie siły. A w Championship biega się dwa razy tyle. I nie wiadomo co się z nim stanie w styczniu, bo odejść będzie chciał na pewno tylko nie wiadomo gdzie miałby pójść. Do Premier League nikt go na bank nie weźmie z takimi statystykami, nawet jako zmiennika. Do Włoch się średnio nadaje ze względu na słabości w defensywie, może powrót do Francji albo Niemcy?
 5. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Ten mecz akurat jeszcze nie stanowi powodów do paniki, bo Pardew został przedstawiony jako nowy trener w środę więc miał niewiele czasu, żeby zapoznać się z drużyną i wystawił prawie identyczny skład, który grał we wtorek (jedyną zmianą było wystawienie Rodrigueza za Phillipsa, który miał kontuzję). Zdecydowanie gorzej będzie jeśli nie wystąpi za tydzień, wtedy już trzeba będzie bić konkretnie na alarm. Dziwna jest też sytuacja Grosickiego, który trzeci mecz z rzędu siedzi na ławce i wchodzi na jakiś ogon.
 6. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Ty też zacznij pisać o faktach, bo na praktycznie każdej stronie jest napisane, że Allan to środkowy pomocnik, a nie defensywny, tak samo jak Hamsik czy Zieliński. I od kiedy w ustawieniu 4-3-3 mamy dwóch defensywnych pomocników? Zawsze jest jeden, a dwójka pozostałych to są typowe ósemki. A co do statystyk to fajnie, że wziąłeś sobie Serie A gdzie Allan ma prawie 350 minut więcej rozegranych i może je sobie nabijać na jakichś średniakach. Porównajmy ich na tle Ligi Mistrzów, gdzie rywali mieli tych samych, podobna ilość rozegranych minut i przede wszystkim poziom był o wiele wyższy Allan w defensywie: Wygrane pojedynki - 1.2 Przechwyty - 0.4 Popełnione faule - 0.8 Okiwany - 2.2 "Wyczyszczenie" (nie wiem jak to nazwać) - 0 Zieliński w defensywie: Wygrane pojedynki - 0.5 Przechwyty - 1.3!!! Popełnione faule - 0.3 Okiwany - 1!!! Wyczyszczenie - 0.3 Jak widać wyraźna przewaga Zielińskiego oprócz wygranych pojedynków, ale to ze względu tylko na to, że Allan jest po prostu silniejszy. Allan w ofensywie: Gole - 0 Strzały - 0.4 Kluczowe podanie - 0.4 Udane dryblingi - 1.2 Faulowany - 1.4 Straty - 2.4!!! Zła kontrola nad piłką - 1 Podania - 25.2 Skuteczność podań - 86.5% Długie piłki - 0.8 Zieliński w ofensywie: Gole - 1 Strzały - 0.8 Kluczowe podanie - 0 Udane dryblingi - 1.3 Faulowany - 1 Straty - 0.8 Zła kontrola nad piłką - 0.3 Podania - 32.5 Skuteczność podań - 87.7% Długie piłki - 1 I na koniec truskawka na torcie ogólna ocena: Zieliński 6.68 Allan 6.42 Ale okej może to jest wybiórcze, więc sprawdźmy jak spisali się w meczu z najsilniejszym przeciwnikiem z jakim do tej pory grali czyli z City (przypominam, że Allan miał łatwiej, bo wystąpił w meczu domowym) Zieliński w defensywie: Wygrane pojedynki - 0 Przechwyty - 1 Popełnione faule - 0 Wyczyszczenie - 1 Zieliński w ofensywie: Strzały - 0 Kluczowe podanie - 0 Faulowany - 1 Straty - 1 Zła kontrola na piłką - 1 Podania - 41 Skuteczność podań - 90.2 Dokładne długie piłki - 0/1 Dokładne podania prostopadłe - 0/0 Allan w defensywie: Wygrane pojedynki - 0 Przechwyty - 0 Popełnione faule - 0 Wyczyszczenie - 0 Allan w ofensywie: Strzały - 0 Kluczowe podanie - 0 Faulowany - 2 Straty - 2 Zła kontrola na piłką - 3 Podania - 35 Skuteczność podań - 80%!!! Dokładne długie piłki - 1/1 Dokładne podania prostopadłe - 0/1 Dodatkowo Zieliński musiał grać z gorszym Diawarą i dostał ogólną ocenę 6.00 natomiast Allan z lepszym Jorginho i na swoim boisku dostał ocenę 5.6. Te statystki tylko potwierdzają, że Allan jest dobry na jakichś średniaków, a jak przychodzą mecze z lepszymi to jest o wiele słabszy od Zielińskiego. Bardzo duża liczba strat, mniejszy procent dokładności podań, często kiwany prostym zwodem, ponad dwukrotnie częściej od Zielińskiego i co najważniejsze wyniki meczów z City gdzie w pierwszym meczu było tylko 2-1, a mogło być 2-2 gdyby Mertens wykorzystał rzut karny, albo Callejon trafił w do siatki w sytuacji gdzie nie było bramkarza tylko obrońca. A drugi mecz 4-2, gdzie przewaga City była całkowita.
 7. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Powinno być 5-0, ale nie z winy Zielińskiego, bo on w swojej strefie grał dobrze, większość ataków wtedy szło lewą stroną, natomiast w rewanżu prawą, ciekawe czemu? I w przypadku kontuzji Jorginho gra Diawara, a nie Allan na DM, a Zieliński w meczach repry gra nie na swojej pozycji więc nic dziwnego, że ma problemy czasem z ustawieniem. Przecież w tym sezonie Napoli zajęło drugie miejsce,i takie samo miało w 12/13 rok później trzecie, potem piąte więc oni w tej czołówce już byli i transfer Allana nic nie zmienił, bo oni cały czas są w czołówce. Allan przecież nie rozgrywa i nic nie reguluje. Fakt jest silniejszy i bardziej wytrzymały, ale on w ogóle nie potrafi rozgrywać, czego potwierdzeniem jest to, że on biega po całym boisku, a rozgrywający ma zawsze swoją strefę z której te piłki rozdziela.
 8. 1.To ja mówię jeśli jest zwykłym człowiekiem to niech idzie kopać rowy i po problemie, ale on żyje w luksusie za wmawianie naiwniakom, że jest podobno namiestnikiem Boga. 2. No bo przecież wiadomo, że każdy człowiek w słowie mówionym potrafi rozróżnić małą i wielką literę prawda. I mamy zrównywanie z Bogiem jakichś grzeszników, mimo, że nie wiadomo czy czasem nie smażą się piekle. Jakim prawem człowiek decyduje sobie kto idzie do nieba, a kto do piekła? 3. To po co są te obrazeczki, posążki? Kolejne robienie ludzi w balona jak ze świętym obrazem z Jasnej Góry. W mojej parafii też był ostatnio jakiś obraz i było jakieś nabożeństwo, żeby ten obraz powitać tylko nie wiem po co, skoro to tylko kawałek płótna. 4. A to jest złego, że po co wywalano 10 mln. złotych na niepotrzebną rzecz? Koniecznie musiała być miedziana? Nie można było zbudować zwykłej i reszty przeznaczyć na jakieś inne cele np. zakup jakiejś aparatury specjalistycznej do szpitala, spełnienie marzeń jakichś chorych dzieci. Ale trzeba się oczywiście pochwalić przed światem jaką to my mamy świątynie i nie widzieć pod swoim wielgachnym brzuchem żebrzącego człowieka.
 9. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  A oglądałeś np. drugi mecz z City? Allan tam robili jak chcieli, z pięć razy został wzięty na raz na proste markowanie strzału lub podania, ostatnie z Udinese miał bardzo niebezpieczną stratę pod swoją bramką i notorycznie nie trzyma pozycji. Poza tym on nie gra na pozycji defensywnego pomocnika, nie wiem skąd Ci się to wzięło, bo tam gra Jorginho. A obrona to nie tylko odbiór, ale też przesuwanie, powrót na pozycje. To ja już wolę Piotrka, który nie odbierze piłki nigdy, ale umiejętnie się przesunie niż Allana, który raz odbierze, ale 4 razy go przejdą jednym zwodem.
 10. Sam serwujesz masę błędów logicznych i po raz kolejny atakujesz ad personam co tylko potwierdza, że brakuje Ci argumentów co bardzo mnie cieszy. Zadałem Ci konkretne pytanie o bogactwa biskupów (te złota, rezydencje i samochody) to wypisujesz jakieś brednie, że każdy jest człowiekiem i każdy błądzi. Więc jak on jest zwykłym człowiekiem to niech zapierdala do łopaty i pracuje jak normalny człowiek, a te swoje cyrki w postaci "świadectw wiary" to niech sobie uprawia hobbystycznie po robocie. Dodatkowo jacyś święci, których być nie powinno, bo tylko Bóg może decydować o świętości, ale to się lepiej sprzedaje ciemnocie, że ktoś był święty i można więcej kasy wyciągnąć. No i na deser obrazeczki i posążki, przed którymi klękamy mimo, że sam Bóg powiedział, że tak robić nie wolno. Ot cały Kościół katolicki w paru słowach. Wyciągnąć jak najwięcej hajsu od naiwniaków i wybudować świątynie opatrzności z kopułą z miedzi za 10 mln zł.
 11. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Jeszcze gdyby ten Allan był dobrym defensorem to można tak było powiedzieć, ale gość jest nieustannie robiony na raz, na jakieś proste zwody, nie trzyma pozycji (często biega po lewym skrzydle, a potem Maggio, albo Hysaj zostają sami po swojej stronie, bo Callejon też często nie zdąży wrócić). Dodatkowo chyba jako jedyny z zespołu notuje jakieś proste straty na swojej połowie. Biorąc pod uwagę jak Piotrek rozwinął się w defensywie to ja nie widzę żadnych przesłanek, żeby Allan grał w pierwszym składzie, bo nawet jeśli jest troszeczkę lepszy w obronie, to w ataku jest między nimi przepaść. Co to tego poziomu na dole to może faktycznie trochę się pospieszyłem z taką tezą, a potwierdzeniem Twoich słów jest np. sytuacja Benevento, ale te górne rejony tabeli to już jest naprawdę fajna piłka.
 12. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Racja. Liga włoska ostatnio prezentuje się naprawdę ciekawie (oprócz tych dolnych rejonów, ale to chyba tylko w angielskiej drużyny z końca stawki grają dobry futbol, bo np. w takiej Hiszpanii to jest jeszcze gorzej niż we Włoszech z tymi drużynami z końca). Napoli oglądam regularnie i początek sezonu mieli naprawdę znakomity, ale już ostatni okres był trochę gorszy - porażki z City (chociaż tu to pewnie by każdy przegrał, może poza PSG) remis z Interem, czy wymęczone zwycięstwo z Udinese. Brakuje im ławki rezerwowych, obecnie grają w trzynastu, a ta trójka z przodu to niedługo się zajedzie do końca. Dziwi mnie trochę to, że w podstawowym składzie nie gra Zieliński, który jest obecnie ich najlepszym pomocnikiem, o wiele lepszym od drewnianego Allana czy Hamsika bez formy. Myślisz, że są w stanie dowieźć to prowadzenie? Bo gdzie się nie spojrzy to padają teksty, że Napoli zaraz spuchnie.
 13. Napisał człowiek, który na klęczkach wypowiada jakieś formułki, które sprawiają, że dostaje super moce. A więc oświeć mój otępiały umysł i podaj konkretne przykłady jak te modlitwy Ci pomagają, bo jako człowiek wierzący, po bierzmowaniu masz OBOWIĄZEK świadczyć o Bogu. Więc daj to świadectwo na konkretnych przykładach, bo napisałeś, że modlitwy pomagają Ci we wszystkim i jak ja dałem przykłady to zacząłeś mnie wyzywać. Jeśli modlitwy dają Ci pomoc we wszystkim to co to za problem podać z 4-5 przykładów.
 14. Oczywiście, że nie będziesz mi się spowiadał, bo ja nie mam konfesjonału i fioletowego szalika. Ale w takim razie mam rozumieć, że Ty do lekarza nie chodzisz, bo jak się pojawia katarek to Ty Bach! Akt Żalu i już uzdrowiony, a jak zmówisz wcześniej to pewnie masz gwarancje, że w konkretnym okresie chory nie będziesz, bo sobie wymodliłeś w przód. Jedzenia też nie kupujesz i jak patrzysz, że pusta lodówka to Bach! Akt Miłości i lodówka pełna. Jak coś musisz zrobić do pracy/szkoły to wtedy Bach! Akt Nadziei i zrobione. Jak jedziesz samochodem i złapiesz gumę to Bach! Akt Wiary i nowa opona założona. Wy to jednak macie fajnie.
 15. Straight Edge Warrior

  Futbol europejski

  Za bardzo nie interesuję się ligą angielską, więc za bardzo nie wiem jaki styl miały drużyny Pardewa, ale oby było tak jak mówisz . Krychowiak w formie mimo swoich wad to jest zawodnik bardzo potrzebny reprezentacji. Jeszcze tak trochę o West Brom, mimo, że rzadko tę ligę oglądam to parę meczów ich obejrzałem. Co się tam rzucało w oczy to przede wszystkim brak jakiegokolwiek kreatywnego zawodnika w środku pola i często dochodziło do sytuacji, w której do Grzesiek z tych trzech pomocników był usposobiony najbardziej ofensywnie, a to dla niego i drużyny nie mogło się dobrze skończyć. Ci jego partnerzy czyli Barry i Livermore to typowi drwale bez polotu tylko do rozbijania i na lagę na chaos. Ten Barry to już grać nie powinien, bo nie nadąża za akcjami. Ponadto wieczne niezdecydowanie Pulisa czy gramy na trzech obrońców z wahadłowymi czy na czterech, czy na dwóch napastników czy na jednego powodowały, że tę drużynę oglądało się mega ciężko i na dodatek grała bardzo nieefektywnie. Ten Rodriguez to ma tak rozregulowany celownik, że to głowa mała. Trochę lepiej Rondon. Miejmy nadzieję, że jak przyjdzie Pardew to dla Grześka nastaną lepsze czasy. I tak już poza tematem to polecam obejrzenie paru meczów Sampdorii. Ja wiem, że to liga włoska, ale oni akurat grają mocno ofensywnie nawet z lepszymi zespołami i rzadko się nudziłem podczas ich meczów. No i gra tam trzech Polaków
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.