Skocz do zawartości

Gerard

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  504
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

77

O Gerard

 • Tytuł
  Starter

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gerard

  FBX#1 historycznie

  Mam zupełnie inne wrażenie, że np. w tym offseason było b. mało trejdów, a na końcu wszyscy wywalali całkiem dobrych ziutków na FA. Zresztą w poprzednim sezonie było chyba podobnie. A kto w tym offseason wg Ciebie już wiedział że tankuje ten sezon? 1-2 drużyny? I cała reszta się rzuca na tych GMów, żeby im sprzedać swoje nadwyżki w salary... C'mon. Już gdzieś to pisałem, że IMO różnica pomiędzy 460 a 480 jest za mała żeby zobaczyć efekt. Nie. Przecenianie nie jest problemem. Napisałem przecież, że miałbym już trejd klepnięty gdyby tylko było miejsce w sc.
 2. Gerard

  [FBX] Aktualny Regulamin FBX

  Jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzaniu jakiejkolwiek grupy ekspertów czy głosowania. I tak już jest wystarczająco kłótni o trejdy (mimo, że nie ma veta). Co do pierwszej wersji, tak jak pisałem, ustalanie szczegółów będzie tak upierdliwe, że szkoda zachodu biorąc pod uwagę małą skalę problemu. Jak masz czas i ochotę to spróbuj zacząć ten temat, sam zobaczysz jakie wyjdą problemy (np. "które kontuzje historycznie oznaczają stracony sezon" - począwszy od ogarnięcia wszystkich możliwych kontuzji i chorób, aż po pytania: jak przyjąć definicję utraconego sezonu, ile takich kontuzji oznacza, że to już reguła, itd.). Serio - szkoda czasu. Jeszcze raz - to samo osiągniesz podwyższając sc. W obu przypadkach powodujesz, że weterani są cenniejsi niż przy obecnych ustaleniach. I w obu przypadkach będą się wszyscy zastanawiać którego gracza lepiej przygarnąć.
 3. Gerard

  [FBX] Aktualny Regulamin FBX

  Dokładnie. Tu nie jest problemem, że przy jednych zasadach nie można grać, a przy innych już tak. Gra się po prostu trochę inaczej. Jedni wolą jabłka drudzy pomarańcze. To już było kiedyś dyskutowane i jest cała masa niewiadomych. Kontuzja kontuzji nierówna. Co oznacza opuszczenie całego sezonu? Czy byłaby różnica gdy ktoś jest out for season na początku sezonu vs na samym końcu? Skąd będzie wiadomo czy gracze opuszczą cały nastepny sezon, jeżeli nie zawsze w NBA to podają. Musiałbyś to wszystko dokładnie wyjaśnić już teraz gdybyśmy mieli się nad tym zastanowić. IMO nie warto się w to zagłębiać. To już wydaje się ciekawe. Ja chyba byłbym za. Tylko zwróć uwagę, że to doprowadzi do tego samego za co krytykujesz zwiększenie salary cap. Czyli GMowie będę woleli trzymać dziady, zamiast ich trejdować.
 4. Gerard

  FBX#1 historycznie

  Nie jest oczywiste. Zauważ, że to schodzenie z pensji ostatnio najczęściej odbywa się przez wywalanie graczy, a nie przez wymiany bo trudno znaleźć drużyny z miejscem w sc. Z kolei oczywiste może być to, że jeżeli w offseason nie ma różnic w ambicjach drużyn na następny sezon (czyli każdy uważa, że może powalczyć) to dużo trudniej o wymiany. Dlatego z wnioskami bym się wstrzymał. Na pewno w dużej mierze tak jest i dlatego napisałem, że trzeba obserwować ten sezon. Ale i wcześniej było już widać tendencję spadkową od momentu wprowadzenia "injury management" i opuszczanie back2back gier, więc nie spodziewam się, żeby to nagle wróciło do czasów sprzed dekady. To zależy co jest sednem problemu. IMO korekte na złamasach będzie bardzo trudno sensownie zrobić i dużo łatwiej jest po prostu zwiększyć salary. Z Middletonem oczywiście. Nie będę zdradzał szczegółów negocjacji (po Olynyka też wystartowałem, ale byłeś szybszy), ale np. z Bulkiem miałbym w tej chwili już deal gdyby nie miejsce w sc. Tak, tak, wiem. Mam po prostu pecha, że połamali mi się gracze na początku sezonu, a nie pod koniec Bywa, trzeba przeczekać...
 5. Gerard

  FBX#1 historycznie

  Brak istotności statystycznej!! A serio - jest za dużo zmiennych, żeby wyciągać takie wnioski. Wygląda, że w 20-21 było nienaturalnie dużo trejdów w FBX2 i 3, a potem była zwykła regresja do średniej. Potrzeba by porównania w lidze z tymi samymi GMami i najlepiej przez kilka sezonów, żeby to miało ręce i nogi. Liczyłeś w ogóle wszystkie trejdy (w offseason też), czy tylko te Yahoo? Jedno co na pewno widać to, że rośnie średnia fp z roku na rok. W ostatnich 2 sezonach mocno spadł % rozegranych gier u zawodników. Czyli papierowe salary wzrosło jeszcze szybciej niż to pokazują te dane. IMO warto by jednak pomyśleć nad jakąś korektą jeżeli w tym sezonie sytuacja się nie uspokoi. Jasne, że samymi zielonymi strzałkami nie wygrasz ligi, nikt tego nie twierdzi. Wg mnie po prostu w tej chwili mają one za duże znaczenie. Nie ma w tej chwili żadnego problemu z dobiciem salary składu do 460 samymi FAsami. W związku z tym nikt nie chce trejdować po dobrego gracza jeżeli nie ma on w perspektywie poprawy produkcji, bo takich można wyłowić z waiverów. Jeśli chodzi o trejdy to oczywiście. Jak nie ma różnicy w celach drużyn to dużo trudniej sklecić wymianę korzystną dla obu stron.
 6. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Contenderzy w każdym roku mają na koniec salary powyżej 460, więc można powiedzieć, że wynik robisz właśnie zielonymi strzałkami. Im mniejsze salary cap tym większe znaczenie mają zielone strzałki, a mniejsze gracze z większą średnią. W przeciwieństwie do np. roto gdzie nie ma capa i interesuje Cię tylko kto lepiej gra. Bo od paru dni próbuję sklecić jakiś trejd i ni chu chu. Wszyscy zapakowani pod korek z salary... w dodatku każdy ma jeszcze szanse na majstra...
 7. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Zmiana capu zmienia sytuację tylko żeby zobaczyć efekt trzeba go podnieść o więcej niż 10-20 fp. Dla przykładu podnieście cap solidnie, czyli np. do 560 i przeanalizujcie jakie szkody by to wyrządziło, albo zmniejszcie do 360 i też przeanalizujcie. Zmiana o mniej fp powoduje to samo tylko w mniejszym (mało wyczuwalnym) stopniu. I zgadzam się, że zmiana o 20fp niewiele pomoże, a o większej zmianie nie ma w ogóle mowy w tej lidze, więc chyba tu możemy zakończyć coroczną dyskusję o podniesieniu capu
 8. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Jest prostsze rozwiązanie. Ustawić max gier w lidze na np. 72 a nie 82. Jak ktoś nie lubi końcówki to sobie dogra mecze wcześniej.
 9. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  To jest wg Ciebie zmiana na plus? Przecież przez to liga zrobiła się bardzo losowa (jak sam zauważyłeś) i o końcowej kolejności decydują np. pojedyncze kontuzje czy inne covidy zamiast umiejętności GMa. W dodatku zbyt długie okresy gdy GMowie są w tej samej sytuacji (czyli np. wszyscy przed sezonem widzą się jako contenderów) mocno ogranicza możliwość trejdów.
 10. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Podaję takie dane jakie mam dostępne Jaką będzie miał produkcję grając z oboma (zakładając, że Zion będzie zdrowy) możemy tylko wróżyć, wg mnie 50 fp zrobi. Z tym, że w tej chwili nie wiesz kto będzie jechał na autopilocie. IMO przewidywanie jak się spisze każda drużyna na koniec sezonu nie ma sensu, bo na to ma wpływ za dużo czynników losowych. Możemy jedynie oceniać sytuację wyjściową. Ale rozumiem podejście i zostawiam to Tobie bo lepiej znasz GMów Pomijając, że mam wątpliwości z dwoma ostatnimi porównaniami to nie dopisałeś drobnego szczegółu, że core SAS kosztuje ponad 30 fp więcej niż core Suns. Takiej przewagi IMO nie będzie na koniec sezonu = dlatego wolałbym ten drugi.
 11. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Czyli tak naprawdę nie 15-tki są problemem tylko słaba góra? To już jest bardziej zrozumiałe, bo z Twojego uzasadnienia wyglądało jakbyś mnie zdegradował przez coś, co u innych (których widzisz wyżej) jest jeszcze większym problemem. Tak na marginesie - wolę zbyt wąski skład niż zbyt szeroki, bo na fa zawsze łatwiej coś złowić. Być może ale czy dużo? Z Zionem już grał w 20/21 i nie było w ogóle obsuwy produkcji. Z CJ grał przez ostatnie 2 miesiące w zeszłym sezonie i produkcja spadła o 1fp. Mam wrażenie że to inni będą się musieli posunąć, a nie Ingram. Jeżeli w swojej ocenie bierzesz też pod uwagę jakość ruchów GMów to zmienia to mocno postać rzeczy (i tłumaczy wysokie pozycje ai3, PeWee i Twoją). Zależy ile gier zagra. Jeżeli ok. 55 jak miał w zwyczaju i zrobi 65 fp to już spada poniżej pensji. A co jeśli dodatkowo obniżą mu minuty... Czyli "mój skład z automatu dostaje +2 tiery bo jest mój"? Niech Ci będzie Kings mają fajną całą 10-tkę, z trzema zielonymi strzałkami Vanderbilt, Hyland, McGee. Problemem mogą być gracze ORL, ale jakoś mam wrażenie, że tragedii tam nie będzie. W Suns jeśli chodzi o sam core to IMO jest lepiej niż w wychwalanym przez Ciebie SAS. Do tego paru młodych którzy mogą wypalić.
 12. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Jeżeli moje 15-tki nie będą grały nic to na pewno nie będę ich trzymał (przynajmniej nie wszystkich). Znaleźć 15-tkę, która zrobi 15-tkę nie jest trudno, więc i tak wszystko zależy od górnej połówki. Jeżeli będą mocni to można spokojnie dogrywać sloty scrubami. Jak patrzę na swój skład to nie widzę graczy, którzy mogą mocno obniżyć produkcję a jest kilku z fajnymi strzałkami w górę. Rozier, Middleton, Barrett powinni zrobić swoje (+/- 2 fp), a Morant i Ingram są ciągle w fazie rozwoju i nie wydaje mi się, żeby obecne produkcje to był ich max na resztę kariery. Czy poprawa będzie akurat w najbliższym sezonie - "ch.. jeden wie" jak mawiał klasyk. Napiszę banał, ale u mnie najwięcej zależy od zdrowia czyli czegoś czego nie mogę kontrolować. Jeżeli góra zagra te 70 gier to myślę, że mogę powalczyć o podium, jak nie to pewnie skończy się na miejscach 5-10. Coś tu chyba pomieszałeś, bo nie wiem w końcu gdzie widzisz PeWee (SAS) - w I czy II tierze? Tak czy owak IMO trochę za wysoko, bo PeWee ma chyba jeszcze większe problemy z dołami składu niż tier 3-4, nie sądzisz? Kogo w SAS z dołu składu widzisz w rotacji? Poza tym będzie chyba spory zjazd z produkcji u Murraya, a u Jokica trudno zakładać jakąkolwiek poprawę po rekordowym sezonie. Podobnie za wysoko IMO widzisz LAC. Gobert zaliczy spadek, a Kawhi najprawdopodobniej nie zagra 70 meczy. Potrzeba będzie sporej poprawy w dołach, żeby powtórzyć podium. Boston też wg mnie oceniłeś w optymistycznym wariancie. Jakoś nie widzę tych zielonych strzałek u Ciebie (choć trzeba przyznać, że jakiejś większej obsuwy też nie widać). Masz też kilku graczy, którzy tradycyjnie opuszczają mecze, więc pewnie będzie trzeba rzeźbić. Ogólnie początkowy skład widzę też raczej na II - III tier, ale znając GMa, wiem że będzie cisnął Na składy na ten sezon chyba najchętniej zamieniłbym się z Sonics, Kings, Suns, Heat i Mavs.
 13. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Spokojnie, jeszcze się nawet preseason nie zaczął. Prawdziwe łamanie dopiero przed nami Z drugiej strony Bojan jest już najprawdopodobniej 1 nogą poza Utah, więc może Beasley wskoczy do s5?
 14. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Akurat RWill ma nieciekawą historię pod tym względem, więc można było zakładać, że nie zagra 82 meczy. Kolejny dobry news to Utah podpisują C. Zellera
 15. Gerard

  [FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23

  Jak dla mnie to jest tam trochę ciasno, bo jeszcze doszedł Barton. Chyba, że Barton będzie starterem na SF. Mam wrażenie, że to zakładanie całkowitej nieobecności Bridgesa, a nie niepewności kto będzie startował, ale zobaczymy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.