Skocz do zawartości

P_K

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez P_K

 1. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Masz rację, ale powołują się na kodeks etyki aptekarskiej i Konstytucję a efekt jest ten sam. Kluczowe jednak jest to czy lekarz może odmówić wydania zaświadczenia. Nie jest w tym przypadku przysłowiowym "katem" jak przy aborcji. Dla mnie jego rola jest podobna do roli farmaceuty który zapewnia środki dla realizacji prawa pacjenta.
 2. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Rodo i KP wskazują jakie dane możemy zbierać w trakcie rekrutacji. Ani o ciążę ani o wiarę pytać nie możemy. Akceptuję też prawo lekarzy do odmowy wykonania aborcji. Problemem są te zaświadczenia oraz odmowy sprzedaży leków. Nie wiem czy moralnie broni się pogląd, że powołując się na klauzulę możemy odmówić sprzedaży leku czy wystawieniu zaświadczenia. Nawet jeżeli zaakceptujemy to prawo, to pacjent musi zostać poinformowany gdzie te zaświadczenie dostanie lub leki zakupi. W przeciwnym razie prawo lekarza czy farmaceuty będzie nadrzędne wobec prawa pacjenta. Boje sie płynnosci granicy klauzuli sumienia, czy farmaceuta może odmówić sprzedaży środków antykoncepcyjnych, skoro prawo boskie stawia nad ludzkim?
 3. P_K

  Kto faworytem w bańce?

  Lakersi mało stracą na braku ich zblazowanej publiki. Ponadto Lebron w tej kompletnej ciszy będzie mógł pokazać jakie ma jaja i skille trashtalkowe. Generalnie widzę jak 2K dodaje taki stat w kolejnej odsłonie gry. A na poważnie to w tej ciszy liczę, że Dallas sprawi niespodziankę. Carlislie będzie mistrzem marionetek.
 4. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Jestem na urlopie więc staram się odcinać od doniesień o polityce i nie zgłebiłem tematu, ale ponoć w zapisach jest zaszyte powiązanie środków z praworządnością, a glosowanie nad tym będzie dokonywanie w Radzie większością kwalifikowaną. Jeżeli tak jest to słabo, jeżeli nie, to czapki z głów przed Morawieckim.
 5. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Masz rację, ale argument o praworządności będzie teraz wałkowany do upadłego i na końcu drogi dostaniemy mniejszy kawałek tortu. Ignorowanie zaleceń unijnych instytucji wychodzi bokiem i nie ma znaczenia czy jest to tylko wyrachowanie czy faktyczna walka wartości, liczyć się będzie efekt. Btw my teraz też już naruszamy czy naginamy reguly zadłużania. Zapis o limicie zadlużenia określony jest w Konstytucji, ale sposób jego liczenia w ustawie i ciekawostka wydatki głównej instytucji ratujący przedsiębiorców- PFR nie liczą się do limitu.
 6. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Nie mam tej książki, ale zastanawia mnie metodyka badawcza. Zakładam, że przywołane 4,7 % PKB zostało obliczone jako CIT, który został wypłacony do podmiotów, które nie posiadają polskiej rezydencji podatkowej (tylko któregoś z innych krajów UE). PIT najpewniej zostal pominięty. Problem jest tylko taki, że obecnie nie ma narzędzi które pozwoliłyby wskazać jaki jest odpływ CITu. To sa spekulacje. Dopiero gdy ktoś przeanizuje dane z CRBR będzie mógł nakreślić ten obraz a i tak będą w tym niewiadome, bo dane o rezydencji nie są jawne. Skąd wiemy, ze jak polska spolka wyplaci dywidendę niemieckiej to ona w Niemczech zostaje? Symulacje nie uwzględniają np. przepływów powrotnych, czyli sytuacji gdy spółka podpina strukturę offshorową ale kasa finalnie płynie do polskiego podatnika. Nie rozumiem też tezy, zestawienia środków z Unii z kasą jaką inwestorzy uzyskali na inwestycjach. Rozwiązaniem nie jest sztuczne podnoszenie pensji, tylko zablokowanie odpływu CITu czyli zmiana tego mitycznego art 22 ustawy o CIT.
 7. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Kontynuacja sezonu dalej wisi na włosku, a ja mam coraz grubsze rozkminy: -Czy z uwagi na brak kibiców poprawi się skuteczność z gry i co ważniejsze z osobistych -Kto pierwszy zostanie złapany z Covidem i czy wówczas wykluczą tylko gracza czy cały team (to mogą być największe gwiazdki przy tytule ever) -Czy rola trenerów wzrośnie, bo przy ciszy na sali bedzie mozna dokladnie instruowac graczy -czy rola trenerów spadnie, bo przy pelnym wsparciu sztabu, bedzie sie liczył spontan i lamanie zagrywek -Czy w końcu usłyszymy trash talk i kto wykaże w tym najwięcej polotu -Co będą robiły maskotki, wkurzały staff, czy w ogole bedą na sali -Kto pójdzie ścieżką Vina Bakera -Kto dostanie nagrodę im. Szarapowej za najgłośniejsze darcie japy
 8. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Lebron zawsze działał wg starego, powszechnie znanego i szanowanego schematu - money first. Ja to szanuję, wiem że musi pieprzyć te głupoty, aby zarabiać. Zauważcie, że on w tej swojej hipokryzji nigdy nie przekracza delikatnej granicy. Nawet w sprawie Chin mu się upiekło.
 9. P_K

  wydarzenia na świecie (poza polską)

  Gość zabiera policjantowi taser i ucieka. Nie wiem co jeszcze miał pod ręką ten policjant aby zatrzymać zbiega. Wiem, że nie mial tasera aby go bezpiecznie obezwładnić... ot przewrotność losu.
 10. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Nie wiem czy ostatnie wydarzenia nie są pomysłem agentów na rozegranie z ownerami nowego CBA. Może Kyrie i Dwight to piony, które realizują założenia agencji. Narracja mogłaby być następująca: Biali właściciele klubów zdecydowali, że czarni gracze mają dokończyć sezon skoszarowani w koszmarnych warunkach w Orlando, aby zapewnić rozrywkę gawiedzi, czym będą ją odciagać od BLM. Gdyby tak było w istocie to za kilka dni Kyrie i Dwight powinni na scenie ogłosić, że skończymy sezon aleeee.... i podać warunki zarówno na teraz jak i na przyszłość. Mogliby grać kartą BLM do porzygu, ale jeżeli teraz jej nie użyją to przecież wyciągnięcie jej za pół roku czy rok będzie słabiej oddziaływać.
 11. P_K

  wydarzenia na świecie (poza polską)

  Przeraża mnie bezsilność zachodu. Okazuje się, że chiński autorytaryzm lepiej sprawdza się w obecnych realiach. Broń biologiczna była wykorzystywana na marginalną skalę, a teraz jej rozwój i potencjalne zastosowanie będą analizowane przez wszystkie sztaby generalne. Gwoli jasnosci nie boję się konfliktu globalnego, odpalenia arsenałow jądrowych. Tylko przy obecnej sytuacji na rynkach nie trzeba wiele aby zburzyc obecny ład. Jakas mutacja, kolejne ogniska zapalne i kolejne lockdowny. Boje się pauperyzacji. A my zajmujemy się tematami zastępczymi. Dla mnie BLM to abstrakcja, nie rozumiem społeczeństwa w którym można przez 17 dni demolowac kraj, kiedy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani, zostały im postawione zarzuty. Boje się, że musimy pójść ścieżką Chin, ścieżką limitowania praw jednostki, a także izolacji i być może doktrynowania społeczeństwa. Jestem lewicującym liberałem, a boję się że pójście scieżką konserwatyzmu może być jedyną odpowiedzią. Nie wierzę bowiem, że nagle powstanie nowy ruch, laicki, taki Clarksonizm.
 12. P_K

  TOP3 w skali All-Time (ANKIETA)

  Ja również nie rozumiem jego fenomenu. Gość wypadał gorzej od Wilta w prawie każdej ich konfrontacji: https://www.basketball-reference.com/play-index/tiny.fcgi?id=PAGXr W tych statach nawet nie widać spadku procentów u Wilta. Wyobraźcie sobie gdyby Jordan tak wypadał przeciwko Drexlerowi.
 13. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Decyzję w sprawie wznowienia podejmują ownerzy większością 3/4 głosów, więc spodziewam się bardzo konserwatywnych rozstrzygnięć w stylu: 1. Dogrywamy sezon do 70 spotkań, 2. Robimy normalne play-offy z podziałem na konferencje 3. Mecze w kilku ośrodkach, które nie mają drużyn w NBA. Przy czym bardzo chciałbym się mylić. Szczególnie play-offy bez konferencji wydają się ciekawym pomysłem.
 14. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Zniesienie podziału na konferencje mogłoby zostać połączone ze zmniejszeniem liczby spotkań do 60. Wtedy mozna wrzucic takze do kalendarza turniej jak w ncaa mam nawet robocza nazwę: Stern trophy.
 15. Kobe przez rok się uczył, potem też dostał okładkę SI przy okazji all star w 98. Jak dla mnie podobny case, przy czym Kobe był pierwszy. Podsumowując, jak dla mnie Doc pieprzy głupoty:). Lebron nie musial zbawiac Cavs, nikt nie oczekiwal od niego tytulu od razu. Mogl spokojnie powtorzyc sciezke Jordana i przez kilka lat zbierać sklep. Czy ktoś mu wypomina porażki sprzed 2009?
 16. Czy hype i presja na Lebronie była wyższa od tej którą doświadczył Kobe? Drugi zawodnik po liceum, studniówka z jakąś gwiazdą pop, Lakers i całą otoczka z tym związana i bezkrólewie po odejściu Jordana. Wydawało mi się że Lebron nie jest wyjątkiem.
 17. P_K

  Sezon NBA zawieszony

  Mecze przed własną publiką w playoffach to kupa kasy, więc pomysł wydaje się przedni, ale na miejscu właścicieli bym to zawetowal. Zresztą już na realgm się pojawiają głosy że sama formuła 1-16 jest z czapy bo zrobiona pod lakers aby nie trafili za szybko na clipps... Niestety Silver chyba nie ma takich jaj aby w czasach nadchodzącego kryzysu próbować rewolucji, a szkoda.
 18. Myślę, że Orlando by ich rozjechalo. Suns nie mieli odpowiedzi na Shaqa. Kariera Nicka tez by sie pewnie wowczas inaczej potoczyła.
 19. Bryant w takich rankingach nie spadnie. Dam sobie małego palca uciąć, że po sukcesie Last Dance Netflix czy HBO weźmie się za jego historię. Przy czym nie wypada mówić zle o zmarłym więc spodziewam się serialu, który będzie laurką. Nawet mam w głowie tematy poszczególnych odcinkow: szkoła średnia i draft, all star 98, three peat, relacje z shaqiem i phillem, 81 pkt, walka z bostonem, redeem team, ostatni sezon i mecz z Utah, oraz kariera po w tym oskar. Na Kolorado zabrakło miejsca.
 20. Może pamięć mnie zawodzi, ale czy termin tytuł z gwiazdką nie został ukuty przez Phila, który wskazał że gdyby mógł popracować z Lakers normalnie i przez cały rok i gdyby Shaq się nie spasł jak Kemp to Spurs dostaliby manto? Nie pamietam aby ktokolwiek powoływał się na słabość wschodu czy kontuzje.
 21. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Jasne. Obecnie jeżeli chcę skorzystać z pomocy w ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych muszę: 1. powołać przedstawicieli pracowników; 2. zawrzeć z nimi porozumienie: 3. ogłosić im w przeciągu 7 dni nowy wymiar czasu pracy; 4. przekazać w przeciągu 5 dni porozumienie do okręgowej inspekcji pracy; 5. wypełnić excel; 6. wypełnić wniosek; 7. podpisać umowę (epuapem lub podpisem kwalifikowanym). Problem z tym excelem jest taki, że nie ma instrukcji jak go wypełniać, np. gdy mam pracownika na wynagrodzeniu akordowym, który ma stawkę godzinową, to excel działa tak, że muszę podać ile gość zarobił w marcu i potem przenieść to na kolejne 3 miesiące ALE jego wynagrodzenie nie będzie miarodajne bo np. pół miesiąca był na chorobowym lub dostał premię. Wiec muszę to uśredniać, dorabiać uzasadnienie a i tak finalnie będę albo za niego zwracał cash albo nie otrzymam dofinansowania w wysokości połowy jego pensji tylko np. 40 %.
 22. P_K

  Polityka w Polsce i na świecie

  Dopiero skończyłem pracę. Walczymy teraz ciągle z różnymi wnioskami o pomoc w ramach tarczy więc mogę podzielić się uwagami: 1. przepisy zostały skopane pod kątem prawnym. Masa nieścisłości i wątpliwości interpretacyjnych i jest ich za dużo łącznie ponad 500 stron zapisów. 2. sama liczba rozwiązań jest zbyt duża - wniosek o pomoc z FGŚP, o pomoc od starostów, zwolnienia z ZUS, pomoc w ramach tarczy finansowej. Firmy nie wiedzą z której furtki skorzystać. 3. wnioskowanie o pomoc miało być proste, ale nie jest. Trzeba wypełnić plik excel, który będzie wskazywał wynagrodzenia poszczególnych pracowników. 4. kawał dobrej roboty odwalają w wojewódzkich urzędach pracy pomagając przy kwestiach technicznych i prawnych. 5. ta tarcza daje za dużą ochronę miejsc pracy. Gro klientów nie chce z niej skorzystać, bo nie może dać gwarancji zatrudnienia na 6 miesięcy.
 23. P_K

  Coronavirus

  Doszliśmy do punktu, w których poszczególne kraje zachodu mogą zakrzywiać informacje dot. liczby infekcji. Miesięczny lockdown dla większości gospodarek jest możliwy do przełknięcia, ale to jest granica, której nie można bezpiecznie przekroczyć (tzn. taka Norwegia może zamknąć się pewnie na 3 miesiące, ale to wyjątek). Zatem przekaz musi być optymistyczny, niezależnie od realnej sytuacji. Nie jest to przytyk do naszego rządu, tylko ocena działań w większości państw Europy. Gwoli ścisłości, nie uważam, że dane są fałszowane na masową skalę, ale mogą być koloryzowane, np. poprzez ograniczanie liczby badań. Musimy wrócić do pracy, musimy czuć się bezpiecznie, musimy zwiększyć konsumpcję, aby nie dopadł nas efekt domina.
 24. P_K

  Coronavirus

  We Włoszech kolejny dzień z liczba 4000 tyś nowych zakażeń. Jeżeli dobrze pamiętam to oni totalny lockdown wprowadzili 10 marca. Za wolno to spada, zdecydowanie za wolno. Skonczy sie tak, jak mówił Bill Gates będziemy wprowadzać paszporty medyczne, pokazujące kto ma antyciała na to cholerstwo, kto był szczepiony.
 25. P_K

  Coronavirus

  Dla USA przewidują że peak zgonów nastąpi między 12 a 16 kwietnia. Patrząc na liczbę zachorowań to strasznie optymistycznie podchodzą do tematu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.