Skocz do zawartości

Artlan

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1082
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Artlan w dniu 12 Styczeń

Użytkownicy przyznają Artlan punkty reputacji!

Reputacja

434

O Artlan

 • Tytuł
  All-Star

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

5357 wyświetleń profilu
 1. W tej konkretnej sprawie GW krytykowało działania Platformy z czerwca 2015 r. i października 2015 r. (początek inby z Trybunałem) oraz działania PiSu i Dudy z listopada 2015 r., grudnia 2015 r., marca 2016 r. i lipca 2016 r. (eskalacja kryzysu konstytucyjnego). Czy PiS serio ma aż tak krótką ławkę? Oczywiście PO czy SLD wrzucało do Sejmu różnych aktorów, sportowców i byłych uczestników reality show i talent show (ja Rutnickiego pamiętam jeszcze z pierwszej edycji Idola), ale jednak na te poważniejsze stanowisko starało się wrzucać ludzi z jakimś tam RIGCzem a nie partyjnych funkcjonariuszy.
 2. Sęk w tym, że Duda odmówił zaprzysiężenia całej piątki. Stary Sejm miał prawo do wyboru trzech członków i co tej trójki Prezydent nie miał nic do gadania, odebranie przyrzeczenia to był jego psi obowiązek. Duda nic nie naprawił tylko jeszcze pogorszył sprawę a potem już mieliśmy efekt domina. Tutaj nie ma nic w stylu ,,obie strony są tak samo winne".
 3. Dodatkowych było dwóch, nie trzech (pomyłka z mojej strony, ale nie zmienia to istoty rzeczy). GW krytykowała ustawę czerwcową Platformy pozwalającą na wybór 5 sędziów przez stary Sejm w październiku (trzech legalnie i dwóch nielegalnie). Gdy PiS w nowym Sejmie wybrał swoją piątkę to GW krytykowała zaprzysiężenie przez Dudę trzech tak zwanych dublerów. Swoją drogą dwóch dublerów już nie żyje. ;] Potem GW krytykowała odmowę zaprzysiężenia przez Dudę trzech legalnie wybranych sędziów (bo niby czemu miałaby bronić tej odmowy?). Teraz wyraziłem się wystarczająco jasno czy mam rozrysować w Paincie?
 4. Seba i Delta już kompletnie odlecieli w swojej propagandzie. Panowie, wy zestawiacie ze sobą molestowanie oraz gwałt i stwierdzacie, że to jest samo. xD To ja tylko przypomnę: - gdy PO powołało tych trzech dodatkowych sędziów to Gazeta Wyborcza zareagowała bardzo krytycznie. Pokażcie mi analogiczną postawę w ,,niezależnych" mediach wobec podobnych działań PiS. - powołanie trzech dodatkowych sędziów zostało uwalone przez TK dzięki normalnej procedurze mającej zapobiegać takim właśnie przypadkom - TVN i TVP przed 2016 rokiem sprzyjało Platformie, ale nie było wobec nich bezkrytyczne. Znajdźcie mi jakikolwiek materiał TVPiS krytyczny wobec Pisuarów chociażby podobny do tego: Jak was czytam to przypomina mi się kultowy wątek z e-basketu ,,Go Spurs, a liga pójdzie z torbami" założony przez fana Lakers. W pewnym momencie, gdy ilość gówna przekroczyła granicę żenady do wątku wpadł niejaki Przemo (nie jest to żaden z naszych Przemków) i celnie spuentował całą dyskusję: ,,kibice Lakers, mam wrażenie, że nasienie waszych idoli zalało wam mózgi".
 5. Takie instytucje jak Powiatowe Urzędy Pracy, Straż Miejska czy Rada Mediów Narodowych są do natychmiastowego zaorania. PUP miał głównie pomagać ludziom w znalezieniu zatrudnienia, ale to miało jakiś sens w czasach wysokiego bezrobocia i niewielkiego dostępu do internetu. Inne funkcje PUP spokojnie mogą przejąć inne instytucje (w szczególności GUS i starostwa powiatowe). Do zaorania jest również Centralne Biuro Antykorupcyjne. To jest ciekawe, że ta instytucja istnieje już kilkanaście lat i nadal wszystkim się kojarzy głównie z agentem Tomkiem oraz aferą gruntową. Albo ta firma ma wyjątkowo słaby PR albo jest zwyczajne mało skuteczna i efektywna. Podejrzewam, że raczej to drugie, bo w trudno mi uwierzyć, że PiS nie chwaliłby się sukcesami swojego dziecka. Nic by się zatem nie stało gdyby ten twór zaorać i z powrotem powierzyć zwalczanie korupcji policji. Dalej - skarbówka. Od 1 marca 2017 r. działa Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), struktura, w której połączono administrację podatkową, kontrolę skarbową i Służbę Celną. Organami KAS są: minister finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektorzy izb administracji skarbowej, naczelnicy urzędów skarbowych oraz naczelnicy urzędów celno-skarbowych. Organem podatkowym właściwym w sprawach podatków i opłat lokalnych jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). Już na pierwszy rzut oka widać, że tych organów jest w c***. Wyjebałbym też tych wszystkich Rzeczników poza oczywiście RPO (wiecie, że niedawno mieliśmy taki twór jak Rzecznik Praw Absolwentów? xD). Niepotrzebnym tworem są również Wydziały Pracy w sądach. To oczywiście wymaga zmiany prawa pracy, bo większość roszczeń wynika z nadmiernej ochrony pracownika w kodeksie. Poważnie rozważyłbym również czy potrzebny jest nam trójstopniowy podział administracyjny kraju (a przypominam, że poza organami samorządowymi mamy jeszcze rządowych wojewodów). Zastanowiłbym się też nad finansowaniem tych wszystkich niszowych sportów typu kajaki, saneczkarstwo i skoki przez kozła. A finansowanie budowy stadionów dla klubików typu Polonia Warszawa to już rozbój w biały dzień. To tak na szybko. Gdyby to tak dogłębnie przeanalizować to pewnie sporo by się tego jeszcze znalazło.
 6. Proponuję żeby zaczęli od nacjonalizacji twojego majątku. Mniej więcej tak to wygląda.
 7. Nie wiem kto przy niej pracował i dzisiaj raczej ciężko byłoby się do tej wiedzy dokopać. Wiem jednak, że wiele bubli przechodziło przez Sejm pomimo negatywnej opinii ekspertów. Zresztą nie trzeba było być tytanem intelektu żeby wówczas uznać, że wypuszczanie Trynkiewicza i jego kolegów po 25 latach nie jest najlepszym pomysłem. Posłowie wiedzieli za czym głosują i to oni podejmowali ostateczną decyzję.
 8. Konfa parę dni temu nazwała podniesienie podatków oraz wprowadzenie niedziel handlowych aferami. xD Typuję, że Korwin do końca roku zrobi jakieś finezyjne porównanie do Hitlera.
 9. A ja mam odwrotnie. Polityka zaczęła mnie tak nudzić, męczyć oraz irytować, że ograniczyłem ją do minimum. Dzisiaj nie byłbym w stanie obejrzeć jakiegoś programu publicystycznego albo debaty w całości. A śledzenie tweeterów polityków to już dla mnie jakiś totalny hardcore.
 10. Ryzykowna teza biorąc pod uwagę, że średnia wieku prominentnych polityków PiS jest wyższa niż średnia wieku sędziów. Jeżeli ktoś jawnie demonstrował swoją niechęć do partii to nawet w środowisku śmieciarzy nie miał łatwo. Myślisz, że taki Religa cokolwiek by osiągnął, gdyby był zajadłym opozycjonistą? Pewnie wylądowałby w jakiejś powiatowej przychodni. I która niby reforma PiS ma ten rzekomy problem rozwiązać? Coś ci się popierdoliło. To posłowie (nie sędziowie) zamienili karę śmierci (nie dożywocie) na karę 25 lat uchwalając amnestię w 1989 roku. Ale pod jakimi względami ci aktorzy chwalą PRL? Pod względem politycznym, gospodarczym? W czasach rządów PO i SLD skazani zostali między innymi minister z PO, wiceminister z SLD, poseł z SLD, prezydent miasta z SLD oraz znany producent telewizyjny (cztery ostatnie przypadki to kary pozbawienia wolności). O karze za karykaturę Jezuska dla Urbana nawet nie wspominam. Jakich jeszcze dowodów na apolityczność potrzebujesz? Inna sprawa, że 99% spraw nie ma żadnego związku z polityką i politykami, więc dywagacje nad apolitycznością nie mają większego znaczenia.
 11. Artlan

  Futbol europejski

  I pomyśleć, że była spora szansa na zatrudnienie Carlosa Quieroza. Krótkie porównanie CV. Quieroz: - mistrzostwo świata z juniorską kadrą Portugalii (to te słynne złote pokolenie z Figo, Rui Costą i Fernando Couto) - długoletni asystent Fergussona w United - selekcjoner dorosłej reprezentacji Portugalii (wyszedł z grupy śmierci na Mundialu 2010 i odpadł z przyszłym mistrzem po wyrównanym meczu) - trener Iranu (jak dobrze pamiętacie Iran podczas ostatniego Mundialu zagrał sporo lepiej niż my mając gorszych graczy i trudniejszą grupę) - coach Kolumbii (na ostatnim Copa America Kolumbia odpadła w 1/4 po karnych, ale wcześniej pyknęła Argentynę) Brzęczek: - 5 miejsce w Ekstraklasie To jest zabawne do momentu, gdy uświadomimy sobie, że Rudy marnuje nam najlepsze pokolenie piłkarzy w ostatnich 30 latach.
 12. Ale procentowo więcej niż w PiS czy mniej? Sugerujesz, że gwałty, kradzieże i zabójstwa ścigano i karano ku chwale ZSRR? W jakim sensie ,,wielbią"? Jeżeli chodzi o kręcenie filmów to PRL akurat nie ma się czego wstydzić. To dlaczego w przypadku innych grup chcesz stosować jakąś odpowiedzialność zbiorową?
 13. 1. Ilu ich jest? 2. Dlaczego właściwie bycie sędzią czy milicjantem w takim 1985 roku było czymś złym? Sugerujesz, że wtedy nie było gwałtów, kradzieży i morderstw albo sporów cywilnych i każdy przedstawiciel państwowej instytucji zajmował się gnębieniem opozycji za roznoszenie ulotek? Co w takim razie z aktorami grającymi w PRLowskich filmach albo sportowcami? Czerwone k**** sławiące reżim? Oczywiście były przypadki osób, których udowodniono bycie c***em, ale dziwnym trafem dwa najgłośniejsze nazwiska są obecnie po ,,jasnej" stronie (Piotrowicz i Kryże).
 14. PRL się skończył 30 lat temu, partyjny trollu.
 15. PSL są jak Spurs - myślisz sobie ,,nie no, k****, w tym roku, to już na pewno nie wejdą", a oni i tak wchodzą. A sam Kosiniak jakoś mi nie pasuje do chłopskiego, ludowego i nieco przaśnego PSLu. Coraz wyraźniej widać, że wybrał tą partię głównie z uwagi na tradycje rodzinne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...