Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. jan.kowalski

  Polityka w Polsce

  Wystarczyłby przepis w stylu ,,przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym może zarządzić w całości lub części wybory korespondencyjne na obszarze całego kraju lub jego części''. Kilka miesięcy to naprawdę optymalny czas na przygotowanie takich wyborów zarówno pod względem prawnym jak i techniczno-organizacyjnym.
 3. Deltuś

  Polityka w Polsce

  Ale co ma Czarnek do życiu duchowego młodych ludzi? Do ludzi którzy w takim wieku o Bogu myślą 2 minuty tygodniowo? Strasznie naiwne jest to myślenie typu " jak zachęcić młodych do chodzenia do kościoła"? - Jezus w formie apki? - występ Ekipy podczas mszy? - 1GB dodatkowo internetu za udział w mszy? Ja się pytam co ma Czarnek do życia duchowego licealistów?
 4. Cardi

  Polityka w Polsce

  Nie dziwię się, że nie kumasz, śpieszę z wyjaśnieniami. 90% licealistów nie wie kto to Czarnek, ale każdy z tych 90% odczuwa działalność Czarnka. Nie muszą rozpoznawać nazwiska.
 5. Straszna panika widać w szeregach US & A. A w Chinach nie lepiej, za chwile upadek/nacjonalizacja Evergrande. Widać, ze się dużo dzieje teraz za kulisami.
 6. Deltuś

  Polityka w Polsce

  Według Artlana wpływa na ich życie duchowe. Że co?
 7. darkonza

  Polityka w Polsce

  I kto by decydował czy obecny (obecny za kilka miesiecy) poziom zachorowań jest bezpieczny do przeprowadzenia wyborów? Przecież wiadomo ze jak sondaże by były korzystne dla PIS to dla nich każdy poziom byłby dobry, a jak bylby korzystne dla opozycji to dla nich kazdy poziom zachorowań byłby idealny. Po kilku miesiącach mielibyśmy targi czy kopertowe, czy zwykłe i czy w ogóle wybory. Tak samo jak kilka meisiecy wczesniej Jeszcze raz zapytam - na jakiej podstawie te "za kilka miesiecy"? 2 lata maja podstawy, ale kilka miesiecy nie miało zadnych podstaw. W sumie robili to co chcesz, ale nie na za "kilka miesiecy" tylko na teraz bo nie wiedzieli czy za kilka miesiecy będzie lepiej niz teraz czy gorzej. Znów mi się kojarzy z PRL, w Polsce po fakcie wszyscy wiedzą wszystko lepiej, wszyscy wiedzą ze Gierek zrobił źle po fakcie, wszyscy wiedzą ze PRL mógł wiecej konsumowac a mniej na armię dawać, a jakby na tą słabszą armię NATO jednak naskoczyło to dziś by ludzie w napromieniowanych lepiankach też wiedzieli lepiej ze komunisci zamiast dawać na konsumpcję mogli dac wiecej na armię. Tak samo z tymi wyborami, po fakcie teraz wiadomo ze za kilka miesiecy byłoby lepiej. Gdyby w rzeczywistosci "za kilka miesiecy" było fatalnie, to w tej dyskusji byłby argument ze "za rok" a nie za kilka miesiecy
 8. jan.kowalski

  Polityka w Polsce

  No właśnie, może być też tak, że ktoś nie kojarzy Czarnka z nazwiska, mordy czy nawet z jakichś konkretnych wypowiedzi, ale jednak jakoś tą jego obecność na stołku ministra edukacji odczuwa. Wydaje mi się jednak, że zainteresowanie polityką zaczyna się zazwyczaj właśnie w liceum i wtedy większość osób już kojarzy tych 10-15 najbardziej znanych polityków (swoją drogą ja znałem typa, który nie kojarzył Maradony). Powinni przełożyć wybory o kilka miesięcy i przygotować się do ich organizacji w dwóch trybach. To znaczy docelowo organizacja powinna iść w kierunku wyborów w zwykłym trybie, ale powinni zostawić sobie furtkę na wybory korespondencyjne na wypadek np. gwałtownego wzrostu zakażeń, hospitalizacji i zgonów. Myślę, że nie byłoby żadnego problemu z uzyskaniem większości sejmowej dla takiego rozwiązania. Do tego PiS i Poczta Polska mieliby stosunkowo dużo czasu do przygotowania wyborów kopertowych pod względem techniczno-organizacyjnym.
 9. darkonza

  Polityka w Polsce

  Pamietam wystąpienie Kidawy ze wybory nie mogą się odbyć bo zdrowie Polaków jest najwazniejsze. Teraz mozemy udawać jasnowidzów bo wiemy jak było, ale wtedy nie było wiadomo ze latem będzie przerwa, więc zgodnie z opinią epidemiologów ze epidemia potrwa dwa lata zaproponowano wybory za dwa lata. Opozycja odrzuciła ten pomysł, mimo ze duduś miał nie startować w zamian za takie przełożenie terminu. Czyli wybory na teraz - nie. Wybory na termin po epidemii - nie. To powiedz co mieli robić jak nie szykować się do kopertowych?
 10. Dzisiaj
 11. RonnieArtestics

  beGM - Rookie deals 2021/22

  Nie wiem czy trzeba to ogłaszać ale jak coś stashuje mojego 2nd roundera Juhann Begarin
 12. jan.kowalski

  Polityka w Polsce

  Gdyby organizacja wyborów ruszyła po uchwaleniu nowelizacji to PiS działałby zgodnie z prawem i nie byłoby dyskusji o odpowiedzialności Premiera i podległych mu urzędników. Fakt faktem, że pewnie mielibyśmy jakiś chaos organizacyjny związany z organizacją wyborów oraz niską frekwencję, ale takie zarzuty nie zahaczają już o odpowiedzialność karną tylko co najwyżej polityczną. Przewidziało - wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i przełożenie wyborów o kilka miesięcy. Z tego co wiem to nikt z opozycji nie sugerował, że to byłaby jakaś ,,dyktatura''. Raczej wręcz przeciwnie - pojawiały się głosy, że to najlepsze i w zasadzie jedyne możliwe rozwiązanie. Pamiętam jak kiedyś Łybacka przedłużyła rok szkolny o tydzień to połowa osób na gadu gadu miała opis ,,Łybacka na Sybir''. Sugerujesz, że teraz licealiści są większymi ignorantami niż kiedyś? Zwłaszcza, że taki Czarnek jest dość charakterystycznym ministrem.
 13. Cardi

  Polityka w Polsce

  Ani Gierek, ale Gierkówką pewnie część jechała. Podobnie z Czarnkiem.
 14. Koelner

  Polityka w Polsce

  a jego działalność wpływa na licelistów?
 15. Deltuś

  Polityka w Polsce

  Nie. 90% licealistów nie wie kto to Czarnek.
 16. Dzień bez kontuzji to dzien stracony
 17. Cardi

  Polityka w Polsce

  — powiedział prof. Horban, powołując się na badania w tym zakresie. Fajny ten ekspert, taki ekspercki. Ekspercki cymbał ¯\_(ツ)_/¯
 18. darkonza

  Polityka w Polsce

  O tym ze gdyby opozycja powiedziałą "to róbcie te wybory kopertowe" to PIS nie wytłumaczyłby się ze to niezgodne z prawem. Media by ich zjadły, byłoby gadane ze to dyktatura już i ze prawo po prostu nie przewidziało czegos takiego jak pandemia. Po fakcie zawsze łatwo mówić jak nalezało sie zachować, pisiorki wybrały mniejsze zło, a raczej zabezpieczyły sobie "tyły" teraz ich się ściga za 70 baniek, bez wydania tych 70 baniek mozna by ich ściagać za próbę wprowadzenia dozywotniej kadencji Dudy.
 19. jan.kowalski

  Polityka w Polsce

  Rząd musi działać w granicach prawa. Czy w momencie podejmowania decyzji o organizacji wyborów obowiązywała ustawa o wyborach kopertowych? Nie. To o czym tu w ogóle dyskutować? Morawiecki, Dworczyk i parę innych osób podjęli decyzje do których nie mieli żadnego upoważnienia (poza poleceniem Jarka) co ostatecznie doprowadziło do wyprowadzenia dużej ilości pieniędzy z budżetu. Doszło do przestępstwa i nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Przecież to jest sytuacja rodem z Białorusi. Zresztą popatrzmy jak w tej sprawie broni się PiS - powołują się na ,,dobro państwa'' (co dla nich oczywiście oznacza ,,dobro partii''). Równie dobrze mogą teraz bezprawnie przyznać trzecią kadencję Dudzie używając takiego samego argumentu.
 20. julekstep

  Polityka w Polsce

  szatan też mnie średnio kręci no tak - w sumie w dzisiejszych czasach przekaz 'postępowego' (kek) mainstreamu to z grubsza jeden wielki szczoch jak miło że znów się zgadzamy
 21. Nie, po prostu jej nigdy nie bylo Chyba że chodzi Ci o tę NIE wymianę Ayton + Booker + George + Williams + fura picków za Giannisa, ale tutaj nie ma się co dziwić ze NIERada ją odrzuciła. Może niech Rada sprostuje skoro my nie potrafimy się dogadać. Zgadza się, ja tak myślę , Ty myślisz inaczej. Tak jest, złożyłem za dużo ofert. Reggie był pierwszy na liście. "Moze lepiej nie oceniaj innych zachowan swoim spojrzeniem na świat. To że dla Ciebie coś takiego jak przyjaźń jest mniej ważna, niż zachowanie (tu tez ofc według Twojej jedynie słusznej miary) managerów, to nie znaczy że dla Reggiego." "Po Tobie się tego nie spodziewałem, ale niestety beGM potrafi zaskoczyć negatywnie dużo częściej niż pozytywnie" "Tu ponownie oceniasz innych swoją miarą" U nas grywał po 30min w PO w zespole który dał mu szansę się odbudować i zrobiła dla niego miejsce w S5 na kolejny sezon. Całkiem możliwe że zostaje w zespole który mu zaufał. Na personalne zaczepiki nie będę Ci odpisywał. Organizacja Bucks gracza przekonuje że ma u nich S5 i dużą rolę która pozwoli mu wyeksponować jego zalety i zmaksymalizować szansę na lukratywną umowę w kolejne lato. Gracz ma jak najbardziej prawo dokonać samodzielnego wyboru, rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeśli gracz wybierze grę u boku swojego przyjaciela wtedy Bucks mu serdecznie podziękują za wszystko co dla nich zrobił w poprzednim sezonie i będziemy mu życzyli wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale jego kariery. Wydarzyło się w realu, nie u nas. U nas jest wg mnie faktem że się przyjaźnią (skoro się przyjaźnią w realu). Znowu mnie oceniasz (bold) cały czas sugerując że To ja to robię. Zwróć uwagę że Ty piszesz do mnie osobowo, ja pisałem o działaniach Minnesoty. Może żeby nie ciągnąc tej dyskusji w nieskończoność, zgodzimy się że: - Reggie pod względem sportowym (czas rola etc.) może liczyć na to samo w Minny i Bucks - W Minny dostanie trochę wiecej kasy on hand co w przypadku gracza który ma sporo kasy na koncie pewnie nie ma aż takiego znaczenia jak punkt 1 - Reggie będzie w sumie wybierał czy być lojalnym wobec klubu który dał mu szansę czy woli grać z przyjacielem Ja osobiście nie wiem co by wybrał, ofc wolałbym żeby wybrał klub który dał mu szanse. Jego decyzja, nie moja. Pozdrawiam Evi
 22. quevas

  Polityka w Polsce

  wszędzie ci podstępni szataniści zwodzą pobożnych mężów raczej : intensywna urynoterapia z elementami akupunktury
 23. julekstep

  Polityka w Polsce

  nie wiem - Bóg i modlitwa to nie moja para kaloszy dobrze że dostrzegasz jak nierówną walkę toczą KK, PiS i inne pozytywne organizacje na które jest obecnie tak duża, faszystowska nagonka (faktycznie czasem ma też ona homofobiczny posmak, jak ostatnio pokazał znany kołtun Bart Staszewski)
 24. mac

  Dobre filmiki, hajlajty itp.

  Przecież nie miał by chyba siły żeby z rotacją rzucić z daleka, stąd wypycha ją z przed klatki. Czemu takie dzieciaki nie grają na mniejszym boisku i z mniejszą oraz lżejszą piłką.
 25. quevas

  Polityka w Polsce

  jak Bóg dopuści, to i z kija wypuści nie zasadniej protestować u Najwyższego zamiast czepiać się dzieci Jego ? w Polsce walka z faszyzmem, homofobią i kołtuństwem istotnie dowodem syndromu Syzyfa zdaje się być
 26. jan.kowalski

  Polityka w Polsce

  Serio myślisz, że działalność takiego Czarnka nie odstrasza młodych od kościoła?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.